Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι λέτε για next-gen, current-gen refreshes κλπ, αλλά ανακάλυψα τον κόσμο:

Starfield στο GeForce NOW (Ultimate tier, 15ms network latency).

Περίμενα να είναι απλά σαν να έχεις το input lag του Xbox (λόγω network latency) αλλά με καλύτερα fps. Ούτε καν... Είναι σαν να παίζεις locally σε PC με 60-120fps performance με όλα τα settings high και ultra σε 1440p.

Δύσκολα θα με πείσουν να ξανα-αγοράσω hardware, να περιμένω πότε θα βγουν 60fps patches κλπ κλπ.

Επεξ/σία από EuphangeL
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Δεν ξέρω τι λέτε για next-gen, current-gen refreshes κλπ, αλλά ανακάλυψα τον κόσμο:

Starfield στο GeForce NOW (Ultimate tier, 15ms network latency).

Περίμενα να είναι απλά σαν να έχεις το input lag του Xbox (λόγω network latency) αλλά με καλύτερα fps. Ούτε καν... Είναι σαν να παίζεις locally σε PC με 60-120fps performance με όλα τα settings high και ultra σε 1440p.

Δύσκολα θα με πείσουν να ξανα-αγοράσω hardware, να περιμένω πότε θα βγουν 60fps patches κλπ κλπ.

Τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thagkol είπε

Το GeForce Now συνδυάζεται με το Gamepass, ή πρέπει να έχει αγοράσει κανείς τα παιχνίδια;

έχει έρθει σε συμφωνία η MS με την Nvidia, αν γνωρίζει κάποιος αν έχει ενεργοποιηθεί ήδη όμως ας μας πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, thagkol είπε

Το GeForce Now συνδυάζεται με το Gamepass, ή πρέπει να έχει αγοράσει κανείς τα παιχνίδια;

https://blogs.nvidia.com/blog/2023/08/24/geforce-now-thursday-aug-24/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ξέρεις τι ήλπιζα ε; Να μου πει 3-4 ευρώ τον μήνα από Τουρκια, Σουδάν, Ταμταμ κτλ 😝

Spoiler

Τι την πέρασες την Nvidia; Φιλανθρωπικό ίδρυμα; Δεν είναι για πλεμπαίους. 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ; Ο SSD ο εσωτερικός του Series X από τα σβήσε γράψε και κατέβασε άλλο παιχνίδι και τις μεταφορές σε εξωτερικό δίσκο για να αποκτήσουμε χώρο δεν θα τα παίξει με τον καιρό ; Πόσα σβήσε γράψε πιστεύεται ότι μπορεί να αντέξει  ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ; Ο SSD ο εσωτερικός του Series X από τα σβήσε γράψε και κατέβασε άλλο παιχνίδι και τις μεταφορές σε εξωτερικό δίσκο για να αποκτήσουμε χώρο δεν θα τα παίξει με τον καιρό ; Πόσα σβήσε γράψε πιστεύεται ότι μπορεί να αντέξει  ; 

Από τις μεταφορές όχι κ τόσο. αντέχει χιλιάδες σβήσε γράψε ολόκληρος, οπότε με τα σβήσε γράψε δεν γράφεις όλο το μέγεθος του κάθε φορά. Πρακτικά είναι οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι παλούκι είναι ρε σεις το Lies of P;

Δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ souls παιχνίδι και τα έχω βρει μπαστούνια. Είμαι στο Chapter 3 που υποτίθεται τα 2 πρώτα είναι σχετικά εύκολα, και τα bosses μου έβγαλαν το λάδι. Είναι ωραίο όμως!

Επεξ/σία από thagkol
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στοκάρετε συνδρομές λέμε :P 

Και για Capcom

Capcom says it would ‘gracefully decline’ any acquisition offer from Microsoft

https://www.videogameschronicle.com/news/capcom-says-it-would-gracefully-decline-any-acquisition-offer-from-microsoft/

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thagkol είπε

Τι παλούκι είναι ρε σεις το Lies of P;

Δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ souls παιχνίδι και τα έχω βρει μπαστούνια. Είμαι στο Chapter 3 που υποτίθεται τα 2 πρώτα είναι σχετικά εύκολα, και τα bosses μου έβγαλαν το λάδι. Είναι ωραίο όμως!

Εγώ είμαι στο κεφάλαιο 4. Είναι πράγματι πολύ δυνατό και αρκετά ζόρικο ακόμα και για εμένα που έχω τερματίσει elder ring και dark souls 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλουκάρια έστω και καμιά φήμη έχει ακουστεί για το πότε θα μπει η Ελλάντα στο xbox remote play, να χέζουμε σαν άνθρωποι παίζοντας Starfield?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...