Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR2 Topic [PS VR2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mr Aris είπε

Γράψε παρακαλώ εντυπώσεις όταν με το καλό το σεταρεις , δεν έχω PS5 αλλά θέλω το ps vr2 για pc

Δεν ξέρω τι εντυπώσεις περιμένεις να γράψω. Είναι συμβατό με steamvr. Εγώ ίσως δοκιμάσω alyx και να ξανά αγοράσω στο pc synthriders/beat saber για τα modded τραγούδια (βασικά δεν το έχω ψάξει αν μπορώ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξέρω τι εντυπώσεις περιμένεις να γράψω. Είναι συμβατό με steamvr. Εγώ ίσως δοκιμάσω alyx και να ξανά αγοράσω στο pc synthriders/beat saber για τα modded τραγούδια (βασικά δεν το έχω ψάξει αν μπορώ) 

Τα χειριστήρια πως λειτουργούν στο PC βασικά, σύνδεση bt λένε με αρκετό lag, επίσης ίσως και να μη κάνουν με όλα τα bt πχ της mb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Mr Aris είπε

Τα χειριστήρια πως λειτουργούν στο PC βασικά, σύνδεση bt λένε με αρκετό lag, επίσης ίσως και να μη κάνουν με όλα τα bt πχ της mb 

Θα αργήσω μάλλον γτ ενώ ήρθε ειδοποίηση παραλαβής, δεν έβρισκαν τον τεμάχιο. Θα μείνω Θεσσαλονίκη ίσως να κάνω μια προσπάθεια νωρίς, αλλά τώρα δεν το βρίσκω πουθενά Ελλάδα πάλι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chek2fire είπε

εξαντλήθηκε τόσο γρήγορα?

Για λίγο φάνηκε το πρωί πλαίσιο, αλλά τελικά έκανα παραγγελία από Γερμανό ενώ έδειχνε λίγα κομμάτια. Και τώρα ούτε εκεί διαθέσιμο. 

Αμαζον πάντως που είδα πούλησε και εκεί αρκετά τεμάχια. 

Θα έπρεπε να είχαν βγάλει και κάνα bundle για αυτούς που ίσως δεν έχουν ps5 αλλά θέλουν γυαλιά + αντάπτορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε κάρτα γραφικών με VirtualLink δεν χρειάζεται ο αντάπτορας, συνδέετε απευθείας το headset στο usb-c της κάρτας γραφικών και κάνετε το setup με την εφαρμογή της Sony.

Το δοκίμασα στο δικό μου PC και λειτουργεί.

Επεξ/σία από KrisDs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω εχω την 3060 αν παρω ανταπτορα που να ειναι male hdmi σε female usb -c ωστε να συνδεθει το καλωδιο του headset στον ανταπτορα που θα ειναι στην καρτα δεν μπορει να δουλεψει ετσι?πρεπει να παρουμε οπωσδηποτε της sony?s-l960.webp.e22cbf32b700feb45d119b48af488b5d.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα βρηκα χρονο να το σεταρω. Τα controllers στην αρχη δεν ελεγαν να συνδεθουν, οπου βρηκα στο reddit καποιον να προτεινει update bt drivers, και οντως ειχα κανουργιους τον Μαιο '23 και οποτε δουλεψαν μια χαρα.

Ωραιο το περιβαλλον του steam vr, επισης αν πατησεις το ps button εχεις προσβαση σε ολες τις οθονες σου (τις εμφανιζει κατω σαν ξεχωριστα apps και τις βλεπεις κανονικα). Στο μοναδικο που ειχα θεμα και το αφησα ηταν στο σεταρισμα του play room. Για καποιον λογο στο custom play room και στο παραθυρο που προσθετεις/αφαιρεις κομματια, απλα εξαφανιζοταν το "πατωμα" (αυτο με τα συμβολα), οποτε οταν πατουσα πχ r2 απλα ειχα το "+" συμβολο χωρις να κανει τιποτα. Και οποτε δεν μπορεσα να παιξω πολυ alyx

Θα το δοκιμασω οταν μου ερθουν οι φακοι επαφης, γτ βλεπω οτι με γυαλια απλα δεν (λογω οτι θολωνουν)

edit: half life alyx απλα καταπιε τα 8gb vram (3070) στο ultra. Οποτε, να ξερετε θελει gpu 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...