Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR2 Topic [PS VR2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nέος κάτοχος του vr2. Πήρα το πακέτο που έχει το horizon μέσα. 

Tο σετάρισμα του είναι πανεύκολο και μια και ήδη έχω το oculus εδώ και τρία χρόνια αυτό του ps είναι πολύ παραπάνω τεχνολoγικά και στην ευκολία που το σετάρεις αλλά και στο πόσο ελαφρύ είναι που δεν το νιώθεις σχεδόν καθόλου συν ότι οπτικά είναι πολύ καλύτερο. Αυτές οι γραμμές σαν pixel που υπάρχουν στο oculus εδώ το λίγο που ασχολήθηκα δεν τις παρατήρησα καθόλου.

Δοκίμασα κανά δύo game αλλά έχω και αρκετά ήδη στην βιβλιοθήκη μου. 

Nα ρωτήσω. Το Village πως γίνεται να το παίξουμε σε vr? Υπάρχει κάποιο dlc? Γιατί το τρέχω μια και το έχω στην βιβλιοθήκη αλλά μου βγαίνει στο κλασικό mode και δεν βλέπω πως να το τρέξω σε vr.

Πια game πρoτείνεται εκτός από τα κλασικά όπως το saber που το έχω ήδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Nέος κάτοχος του vr2. Πήρα το πακέτο που έχει το horizon μέσα. 

Tο σετάρισμα του είναι πανεύκολο και μια και ήδη έχω το oculus εδώ και τρία χρόνια αυτό του ps είναι πολύ παραπάνω τεχνολoγικά και στην ευκολία που το σετάρεις αλλά και στο πόσο ελαφρύ είναι που δεν το νιώθεις σχεδόν καθόλου συν ότι οπτικά είναι πολύ καλύτερο. Αυτές οι γραμμές σαν pixel που υπάρχουν στο oculus εδώ το λίγο που ασχολήθηκα δεν τις παρατήρησα καθόλου.

Δοκίμασα κανά δύo game αλλά έχω και αρκετά ήδη στην βιβλιοθήκη μου. 

Nα ρωτήσω. Το Village πως γίνεται να το παίξουμε σε vr? Υπάρχει κάποιο dlc? Γιατί το τρέχω μια και το έχω στην βιβλιοθήκη αλλά μου βγαίνει στο κλασικό mode και δεν βλέπω πως να το τρέξω σε vr.

Πια game πρoτείνεται εκτός από τα κλασικά όπως το saber που το έχω ήδη

Έχει στα add-on να κατεβάσεις extra το vr mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Nα ρωτήσω. Το Village πως γίνεται να το παίξουμε σε vr? Υπάρχει κάποιο dlc? Γιατί το τρέχω μια και το έχω στην βιβλιοθήκη αλλά μου βγαίνει στο κλασικό mode και δεν βλέπω πως να το τρέξω σε vr.

Πια game πρoτείνεται εκτός από τα κλασικά όπως το saber που το έχω ήδη

Άσε, και εγώ στραβομάρα. Αν το ανοίξεις μέσα από το vr, στο κεντρικό μενού έχει vr mode. 

Το saber καλό, αλλά πανδυσκολο (εγώ που παίζω και το campaign). Προτείνω άπειρα το synth riders. Πιο ρυθμικό και γενικά πιο fun to play. 

Μετά αναλόγως. Παίζεις horizon/village σε AAA ή κλασικά όπως thumper και rezoo infinite. Μετά δες και τα pavlov ή pistol whip, afterlife Και the light brigade

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2023 στις 9:59 ΜΜ, SabotazNic είπε

Άσε, και εγώ στραβομάρα. Αν το ανοίξεις μέσα από το vr, στο κεντρικό μενού έχει vr mode. 

Το saber καλό, αλλά πανδυσκολο (εγώ που παίζω και το campaign). Προτείνω άπειρα το synth riders. Πιο ρυθμικό και γενικά πιο fun to play. 

Μετά αναλόγως. Παίζεις horizon/village σε AAA ή κλασικά όπως thumper και rezoo infinite. Μετά δες και τα pavlov ή pistol whip, afterlife Και the light brigade

γιατί είχα φάει μεγάλο κόλλημα για ποιο λόγο δεν μου έβγαζε το vr mode και ήταν φυσικά γιατί δεν είχα εγκαταστήσει το vr mode :P Και που να το δω εκεί που το είχαν 

 

Τώρα έπαιξα λίγο σήμερα και πιο πολύ το humanity. Τι φοβερό game έιναι αυτό. Στο vr mode νομίζω απογειώνεται. Πάντως ένα τέτοιο game μόνο οι Ιάπωνες θα μπορούσαν να φτιάξουν. Καινοτόμο φοβερό σε όλα.

Eπαιξα λίγο και το horizon εκεί δείχνει το νέο vr της δυνατότητες του. Πιστεύω το game έιναι ότι ήταν και το alyx για το pc. Φοβερό τίτλος και αυτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

21 ώρες πριν, kaliakman είπε

Πήρε κανείς το synapse? Θα κατέβει σήμερα το βράδυ και έχει πολύ καλές κριτικές

το βλέπω και εγώ και το ίδιο πράγμα ήθελα να ρωτήσω πάντως έχει πολύ θετικά review μέχρι τώραα

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/synapse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πηρα κι εγω το VR2 απο αγγελια (σε τιμη λογικη, οχι 600+. Το εβαλα χωρις προβλημα. Ρυθμιση αμεση. Επαιξα το demo του Horizon COTM. Επαθα την πλακα μου!!! Τι 'ν' αυτο ρε παιδια? Μου πεσαν τα σαγονια! Επαιξα μιση ωρα, χωρις να νιωσω το παραμικρο σε ζαλη, δυσφορια κλπ που περιμενα. Το εβγαλα γιατι παρ' ολο το a/c, o ιδρωτας εσταζε ποταμι. Δεν λεει με καυσωνα. Μονη παραφωνια τα ακουστικα του που ειναι αθλια, αλλα μπορεις να βαλεις αλλα. Στο ps plus δε βλεπω καποιο vr2 game ή κανω λαθος? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stcp είπε

Πηρα κι εγω το VR2 απο αγγελια (σε τιμη λογικη, οχι 600+. Το εβαλα χωρις προβλημα. Ρυθμιση αμεση. Επαιξα το demo του Horizon COTM. Επαθα την πλακα μου!!! Τι 'ν' αυτο ρε παιδια? Μου πεσαν τα σαγονια! Επαιξα μιση ωρα, χωρις να νιωσω το παραμικρο σε ζαλη, δυσφορια κλπ που περιμενα. Το εβγαλα γιατι παρ' ολο το a/c, o ιδρωτας εσταζε ποταμι. Δεν λεει με καυσωνα. Μονη παραφωνια τα ακουστικα του που ειναι αθλια, αλλα μπορεις να βαλεις αλλα. Στο ps plus δε βλεπω καποιο vr2 game ή κανω λαθος? 

έχει το humanity free 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stcp είπε

Πηρα κι εγω το VR2 απο αγγελια (σε τιμη λογικη, οχι 600+. Το εβαλα χωρις προβλημα. Ρυθμιση αμεση. Επαιξα το demo του Horizon COTM. Επαθα την πλακα μου!!! Τι 'ν' αυτο ρε παιδια? Μου πεσαν τα σαγονια! Επαιξα μιση ωρα, χωρις να νιωσω το παραμικρο σε ζαλη, δυσφορια κλπ που περιμενα. Το εβγαλα γιατι παρ' ολο το a/c, o ιδρωτας εσταζε ποταμι. Δεν λεει με καυσωνα. Μονη παραφωνια τα ακουστικα του που ειναι αθλια, αλλα μπορεις να βαλεις αλλα. Στο ps plus δε βλεπω καποιο vr2 game ή κανω λαθος? 

Σωστά, πέρα από το humanity δεν έχει κάποιο άλλο για την ώρα. 

Αν και έχω και εγώ ac, σε παιχνίδια όπως το beat saber ή synth riders ίδρωσα. Στα άλλα είμαι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κολλησει για πολυ καιρο στο beat saber στα 27/28α/28β, και περασα το 28α σημερα. Πολυ δυσκολο το platinum και λογικο να το εχουν μολις 0.1%. Ωστοσο, θεωρω οτι για να εχεις fan σε αυτο το παιχνιδι θελει το πολυ expert. Μετα το χαος. Δεν εχω καταλαβει και την κινηση των χεριων σε διαδοχικα κουτια με πανω/κατω βελος. Μου βγαινει τυχαια η κινηση (και καπως ετσι περασα το 28α). 

Το synth riders με το spin και το spiral το βρισκω πιο διασκεδαστικο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προχθές είπα κι εγώ να μπω στον κόσμο του VR και τσίμπησα ένα VR2 με Horizon. Αφού το έστησα αγόρασα και το beat sαber γιατί το γνώριζα από βιντεάκια στο YT αλλά είπα να ξεκινήσω με Granturismo που το είχα ήδη. Ξεκινάω με την κάμερα μέσα στο αυτοκίνητο και έμεινα άναβδος! Πραγματικά ένοιωθα σαν να κάθομαι μέσα σε πραγματικό αυτοκίνητο. Αλλά με το που ξεκίνησε να κινείται το αμάξι και γυρνάω ελάχιστα το κεφάλι με έπιασε αστραπιαία η πιο βίαιη ναυτία που έχω νοιώσει ποτέ. Δεν το περίμενα διότι πίστευα ότι αυτοκίνητο είναι, μέσα στο αυτοκίνητο κάθεσαι κι εγώ καθόμουν σε καρέκλα. Πιστεύω ότι έχει κάτι να κάνει με το παιχνίδι, ίσως η απόκριση στην κίνηση του κεφαλιού δεν είναι συγχρονισμένη σωστά. Αντίθετα σήμερα δοκίμασα όρθιος το beat saber και το κατευχαριστήθηκα, κανένα πρόβλημα ζαλάδας αλλά πρόβλημα ιδρώτα! Στο λαστιχένιο περίβλημα του VR μετά την χρήση ο ιδρώτας έσταζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billxl είπε

Αντίθετα σήμερα δοκίμασα όρθιος το beat saber και το κατευχαριστήθηκα, κανένα πρόβλημα ζαλάδας αλλά πρόβλημα ιδρώτα! Στο λαστιχένιο περίβλημα του VR μετά την χρήση ο ιδρώτας έσταζε.

Welcome to the club. AC ανοιχτο, χαρτι κοντα σου για να σκουπιζεις καθε τοσο και ετοιμος.

Επισης μετα απο καθε χρηση, μαντιλακι για να μην μεινουν λεκεδες απο ιδρωτα. Ακομα δεν εχω βγαλει να πλυνω το δικο μου πλαστικο περιβλημα, αλλα οκ, δεν εχει κατι εμφανες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

Το προβλημα ειναι εντος vr κυριως. Καλα, και απο το υπολοιπο headset ιδρωνω, αλλα μεσα γινεται χαμος. Φοραω και γυαλια, οποτε ισως να χαλαει το airflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...