Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσιακό το Cyberpunk 2077 HD Reworked Project


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως υπάρχει κανένα mod να δουλεύει το PC χωρίς ρευμα;;;;Σε λίγο δεν θα έχουμε ούτε και αυτό αφού θα μας το κόψουν μετά το super market....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MaIdoror είπε

Αμφιβάλλω.

Aκόμα και στα 30fps, και με motion blur, μια χαρά παίζεται.

Και μιλάμε για HD textures στο ULTRA, σε laptop.

Aς μην είμαστε υπερβολικοί, μέχρι πριν λίγα χρόνια, 30fps σε λαπτοπ ήταν νορμάλ.

 

Ενταξει ναι ειναι και πως έχει συνηθίσει το μάτι να ξέρεις, και το ειδος του game επισης... παιξε ραλακι η' fps στα 30 frames ΠΛΕΟΝ και ελα πες μου μετα αν εχει διαφορα η' οχι 30 με 60 η' καi πιο πάνω. Επίσης και κατω απο 60 να πεφτει, αν εχεις gsync οθονη να σε σωζει μπορει και να μην νιωθεις μεγαλη διαφορά αν ησουν πριν στο ευρος των 60 και πεφτεις 45 με 50

Επεξ/σία από Plebas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MaIdoror είπε

40fps ε; Δράμα πραγματικά...

Δε νομίζω ότι αγοράζει κάποιος μηχάνημα με 3070 για να παίζει με 40fps... 

Οπότε, ναι, είναι δράμα.

6 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δεν ξέρω αν θα το αντέξει ο δημιουργός. Καλύτερα να μην μάθει για την απόφασή σου! :P :D 

Δυστυχώς το έμαθε κατά λάθος!... Ακόμα τον μαζεύουν από τα πατώματα...

Προσπαθούν να τον πείσουν να μην αυτοκτονήσει...

Είτε το κατέβαζα, είτε όχι δε θα τον έννοιαζε ιδιαίτερα. Τη γνώμη μας γράφουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/2/2023 στις 6:13 ΜΜ, Tlykog είπε

Δε νομίζω ότι αγοράζει κάποιος μηχάνημα με 3070 για να παίζει με 40fps... 

Οπότε, ναι, είναι δράμα.

Καλησπέρα. Ξεχνάς έναν πολυ σημαντικό παράγοντα. Στα λαπτοπ η ψύξη και το airflow είναι κατα πολύ λιγοτέρο αποδοτικό σε σχέση με έναν σταθερό υπολογιστή με αποτέλεσμα οι εργοστασιακές ρυθμίσεις μιάς κάρτας για λαπτοπ, να δημιουργούν φρένο στα boost clock και στην αρχική συχνότητα!

Εν ολίγοις; Πάει να δώσει γκάζια η κάρτα λόγω των απαιτήσεων την στιγμή του render αλλά ταυτόχρονα λόγω θερμοκρασίας λέει στον εαυτό της να κόψει...

Και φυσικά μην ξεχνάμε και την cpu που σε πολλά μοντέλα λάπτοπ μοιράζονται την ίδια δίοδο ψύξης..Φαντάσου μονάχα τί γίνεται στο εσωτερικό του λάπτοπ σε ένα τόσο περιορισμένο χώρο με αποτέλεσμα να επηρεάζει την απόδοση.

Έτσι απο περιέργεια πάντως θα το ξαναδοκίμαζα το παιχνίδι παρακολουθώντας την θερμοκρασία gpu+cpu και αντίστοιχα της μητρικής.

Επεξ/σία από necrodj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...