Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο, αμιγώς ηλεκτρικό αυτοκίνητο της Ferrari αναμένεται να παρουσιαστεί το 2025


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Nakis93 είπε

Αυτά τα αμάξια είναι για τα golden boys του insomnia που πουλάνε μεταχειρισμένες gpu ένα 20% πάνω από την αξία αγοράς τους 😂

Για τα λαμογια - μαυραγοριτες του ινσομνια εννοεις ,που πουλαγανε σαπακια gpu , ως μαυρο χαβιαρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, argimeg είπε

Τουγιότα Τσέλιγκας σε κόκκινο;

τελικά ισχύει ότι στα χωριά το προφέρουν Του-οτα; Το Τουγιοτα σπάνιο κράμα, πρώτη φορά το βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vs_skg είπε

τελικά ισχύει ότι στα χωριά το προφέρουν Του-οτα; Το Τουγιοτα σπάνιο κράμα, πρώτη φορά το βλέπω. 

Όχι μόνο στα χωριά.Στην πόλη του Ηρακλείου είναι αρκετοί που τα ακόμα έτσι τα λένε.Δεν θυμάμαι βέβαια κάποιον νέο , συνήθως μεγαλύτεροι σε ηλικία θα πουν Τουότα.Βέβαια έχοντας δουλέψει στα ανταλλακτικά (Ιαπωνική) μερικά χρόνια το Τουότα είναι το λιγότερο περίεργο που έχω ακούσει..Ειδικά οι παλιοί μηχανικοί μιλάνε δική τους γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηλεκτρικά παντού, ενώ στο παρασκήνιο δουλεύουν με την πραγματική επανάσταση που είναι το υδρογόνο...

 

Επεξ/σία από hammerd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alexpap είπε

Φθηνή απομίμηση της Feppari που έχει είδη κατασκευαστεί.

Φεπάρι ? 🤣 Όντως ακούγετε για κινέζικη απομίμηση.

21 λεπτά πριν, hammerd είπε

ηλεκτρικά παντού, ενώ στο παρασκήνιο δουλεύουν με την πραγματική επανάσταση που είναι το υδρογόνο...

Τρομερή επανάσταση, με 70% απώλειες από τη μετατροπή ηλεκτρικής ενέργειας σε υδρογόνο, τη μεταφορά και αποθήκευση έως τον τελικό καταναλωτή, την ίδια ώρα που στο ηλεκτρικό έχεις 5% ~ 10%.

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Votritis είπε

Ferrari που δεν θα κανει θόρυβο η εξάτμιση δεν θα εχει και πολύ νοημα .......

Η Ferrari εχει ως logo ενα αλογο.

Εγω θα ελεγα Ferrari που δεν αμολαει κοπρια απο πισω , δεν εχει και πολυ νοημα.

11 ώρες πριν, Dhmosios_Ypalilos είπε

Ο μισθός μου από το δημόσιο μου επιτρέπει να έχω μέχρι RAV4, αυτά τα αμάξια ειναι 

για τα golden boys του insomnia που πλούτισαν από τα cryptos όλα αυτα τα χρόνια

Ας διαβαζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, argimeg είπε

Τουγιότα Τσέλιγκας σε κόκκινο;

Γιατί ρε παιδιά τι σας φταίμε εμείς με τα Τογιότα τσέλιγκας....ταλασσι παρακαλώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Armoral είπε

Άχρηστα προϊόντα, καταστρεπτικά για το περιβάλλον και όπως αποδεικνύεται αντιοικονομικά για τον άνθρωπο.

Ναι, στην παρούσα φάση είναι αντιοικονομικα για τον μέσο άνθρωπο αλλά δώσανε μια ημερομηνία το 2035 πιθανόν γιατί εκτιμάνε ότι μέχρι τότε θα έχει πέσει το κόστος και θα μπορεί να αγοράσει ο καθένας όπως γίνεται τώρα με τα βενζινοκίνητα. Τώρα αν θα είναι το μέλλον ούτε εγώ το πιστεύω. Τουλάχιστον όχι το μέλλον που άξια θα αντικαταστήσει την βενζίνη αλλά το μέλλον που αντικαθιστά τη βενζίνη με κάτι υποδιεστερο με πολλές παραχώρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SaFiS είπε

Βαρετο, ηλεκτρικο μελλον, επειδη πρεπει να εξυπηρετηθει ακομη μια αντζεντα. Ο Enzo θα στριφογυρναει στον ταφο του…

Βαρετό με μεγαλύτερη ροπή κ επιτάχυνση??? Πάτε καλά? Αν δεν το οδηγήσεις δεν θα το καταλάβεις. Η διαφορά στην αίσθηση ειναι τεράστια ειδικά στην εκκίνηση απο στάση.

Ενα model S plaid ξεφτιλίζει supercars θερμικού κινητήρα εκατομμυρίων

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, Stathis85 said:

Βαρετό με μεγαλύτερη ροπή κ επιτάχυνση??? Πάτε καλά? Αν δεν το οδηγήσεις δεν θα το καταλάβεις. Η διαφορά στην αίσθηση ειναι τεράστια ειδικά στην εκκίνηση απο στάση.

Ενα model S plaid ξεφτιλίζει supercars θερμικού κινητήρα εκατομμυρίων

Ναι, βαρετο και ας εχεις αμεση ροπη κ επιταχυνση. Και εχω οδηγησει Model 3 και ID.3. Μιλαμε για Ferrari, οχι κουβαδακια. Δεν ειναι το ιδιο να ακους ηλεκτρικο μοτερ vs V6, V8, V12…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...