Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακός μετασχηματισμός - Αναβάθμιση ταμειακών μηχανώς και αντικατάσταση POS


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Κατεβαίνει από εδώ;

ναι κανονικά...εντωμεταξύ στο κινητό της συζύγου μου κατεβαίνει κανονικά απο play store...έχουμε το ίδιο κινητό ακριβώς!!!

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Ίσως υπάρχει πρόβλημα με το certificate του google pay στο κινητό σου...

Yπάρχει ένας έμμεσος τρόπος να το τσεκάρεις, κατεβάζοντας την εφαρμογή DRM Info (ελέγχει αν μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή HD Stream από Netflix, Disney κλπ)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo&hl=en_IN&pli=1

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

unnamed.png.1d9bc9d0d5f1efaa0be46da4fd61793b.png

Στο Security Level αν γράφει L1, τότε λογικά δεν έχεις θέμα με το Google Pay.

Aν γράφει κάτι άλλο πχ L3, τότε μάλλον υπάρχει πρόβλημα με το certificate του Google Pay.

L1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, blasphemus said:

ναι κανονικά...εντωμεταξύ στο κινητό της συζύγου μου κατεβαίνει κανονικά απο play store...έχουμε το ίδιο κινητό ακριβώς!!!

L1

Mε το certificate δεν έχεις θέμα.

Γλώσσα έχετε ίδια με το κινητού της συζύγου; Επίσης το google play είναι σεταρισμενο σε χώρα Ελλάδα; Παράδειγμα ένα κολπακι για να έχουμε φτηνή συνδρομή σε διάφορες πλατφόρμες είναι να σεταρουμε νέο account στο google play με τουρκικό von, ώστε να ξεγελάμε τη google ότι μένουμε Τουρκία. Αν νομίζει η Google ότι βρίσκεσαι σε άλλο region, μπορει η εφαρμογή να μην είναι συμβατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Mε το certificate δεν έχεις θέμα.

Γλώσσα έχετε ίδια με το κινητού της συζύγου; Επίσης το google play είναι σεταρισμενο σε χώρα Ελλάδα; Παράδειγμα ένα κολπακι για να έχουμε φτηνή συνδρομή σε διάφορες πλατφόρμες είναι να σεταρουμε νέο account στο google play με τουρκικό von, ώστε να ξεγελάμε τη google ότι μένουμε Τουρκία. Αν νομίζει η Google ότι βρίσκεσαι σε άλλο region, μπορει η εφαρμογή να μην είναι συμβατή.

 

Δεν ξέρω...τα έχω όλα Ελληνικά... Ελλάδα ίδια έκδοση ίδια ενημέρωση ασφαλείας όλα τσεκαρισμενα...αλλά τίποτα.Τα παρατάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, blasphemus said:

Δεν ξέρω...τα έχω όλα Ελληνικά... Ελλάδα ίδια έκδοση ίδια ενημέρωση ασφαλείας όλα τσεκαρισμενα...αλλά τίποτα.Τα παρατάω

Δοκίμασες να κάνεις login με νέο email/account στο google play;

Υπάρχει μετά κι ο άλλος τρόπος να κάνεις εγκατάσταση το apk απ'το apkpure. Βέβαια ποτέ δε θα μπορείς να είσαι σίγουρος αν είναι ασφαλής η εγκατάσταση ή αν πειραχτεί ο κώδικας του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δοκίμασες να κάνεις login με νέο email/account στο google play;

Υπάρχει μετά κι ο άλλος τρόπος να κάνεις εγκατάσταση το apk απ'το apkpure. Βέβαια ποτέ δε θα μπορείς να είσαι σίγουρος αν είναι ασφαλής η εγκατάσταση ή αν πειραχτεί ο κώδικας του προγράμματος.

ολο το προβλημα ηταν τελικα στο Google Play Pay που εμφάνιζε την χώρα σαν Γερμανία αντι για Ελλάδα και είχε καταχωρημένο και αλλο email (πιο παλιό δικο μου του 2000!)που δεν ξερω γιατι το είχε κρατήσει σαν αλληλογραφία(της yahoo)...μολις εσβησα τα στοιχεία αυτα εμφανίστηκε κανονικά η εφαρμογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, blasphemus said:

ολο το προβλημα ηταν τελικα στο Google Play Pay που εμφάνιζε την χώρα σαν Γερμανία αντι για Ελλάδα και είχε καταχωρημένο και αλλο email (πιο παλιό δικο μου του 2000!)που δεν ξερω γιατι το είχε κρατήσει σαν αλληλογραφία(της yahoo)...μολις εσβησα τα στοιχεία αυτα εμφανίστηκε κανονικά η εφαρμογή!

Απιστευτο... Το λύσαμε το μυστήριο. 👏 Το ψιλιαστηκα γιατί μια φορά ξέχασα το GPay σε τουρκικό μετά από συνδρομή Netflix και είχα παρόμοια προβλήματα συμβατότητας 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε την φθηνοτερη λυση εστω softpos για να φαινεται στο συστημα του μητρωο pos, οτι διαθετουμε pos; 

Viva μας την εκανε, αξίζει το mypos; (αναφέρει οτι εντος 10 μηνων αν δεν γινει συναλλαγη εχεις χρεωσεις γυρω στα 60€, σε ενημερωνει 2 μηνες πριν, Θα μπορώ να σβησω το λογαριασμο τοτε;;).

Αλλη φθηνοτερη λυση ή χαμηλοτερη τιμη; Δε θα χρησιμοποιηθει ποτέ γιατι οι συναλλαγές θα γινονται με μεταφορα. Κερατιατικα..

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Jason13 είπε

Έχουμε την φθηνοτερη λυση εστω softpos για να φαινεται στο συστημα του μητρωο pos, οτι διαθετουμε pos; 

Viva μας την εκανε, αξίζει το mypos; (αναφέρει οτι εντος 10 μηνων αν δεν γινει συναλλαγη εχεις χρεωσεις γυρω στα 60€, σε ενημερωνει 2 μηνες πριν, Θα μπορώ να σβησω το λογαριασμο τοτε;;).

Αλλη φθηνοτερη λυση ή χαμηλοτερη τιμη; Δε θα χρησιμοποιηθει ποτέ γιατι οι συναλλαγές θα γινονται με μεταφορα. Κερατιατικα..

To θέμα είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις ότι softPOS θέλεις 🤭. Πρέπει να ρωτήσεις τι είναι συμβατό με το ταμειακό σου σύστημα γιατί δεν είναι όλα τα softPOS συμβατά με όλα τα ταμειακά συστήματα🙄.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρώτη μέρα μετα.απο.καιρο με.νεα Ταμειακή την Ics micro III και δύο POS της Πειραιώς...ένα σταθερό pax a80 και ένα softpos epay... τι κάνω στο τέλος...βγαζω απλά Ζ από την ταμειακή η πρέπει να στείλω τα πακέτα απο τα POS ? Ποια είναι η σειρά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blasphemus είπε

Παιδιά πρώτη μέρα μετα.απο.καιρο με.νεα Ταμειακή την Ics micro III και δύο POS της Πειραιώς...ένα σταθερό pax a80 και ένα softpos epay... τι κάνω στο τέλος...βγαζω απλά Ζ από την ταμειακή η πρέπει να στείλω τα πακέτα απο τα POS ? Ποια είναι η σειρά ?

Πρώτα Ζ και μετά κλείσιμο πακέτων στα pos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Πρώτα Ζ και μετά κλείσιμο πακέτων στα pos. 

Παιζει ρόλο? Καποιες φορες το κανω αντίστροφα, δεν εχω δει κάποιο πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...