Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακός μετασχηματισμός - Αναβάθμιση ταμειακών μηχανώς και αντικατάσταση POS


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, barca10 said:

ΕFTPOS συσκευές

 

image.png

Τα ίδια λέει και σ εμένα, ΟΚ και στις 2 συσκευές αλλά σύμφωνα με την ΑΑΔΕ δεν έγινε η διασύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, barca10 said:

ΕFTPOS συσκευές

 

 

 

https://www1.gsis.gr/tameiakes/myweb/esendN.php?FUNCTION=1 τώρα βρήκα τη σελίδα του login...

Δηλαδή το "κατάσταση ΟΚ" σημαίνει ότι έχει διασυνδεθεί; Από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

https://www1.gsis.gr/tameiakes/myweb/esendN.php?FUNCTION=1 τώρα βρήκα τη σελίδα του login...

Δηλαδή το "κατάσταση ΟΚ" σημαίνει ότι έχει διασυνδεθεί; Από πού βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;

Για μενα, από τη στιγμή που σταμάτησαν να έρχονται μεηλ από ααδε περί προθεσμίας κλπ θεωρώ ότι βλέπουν ότι είμαστε συνδεδεμένοι. Γιατί ξέρω περιπτώσεις που πήγαν μεηλ την περασμένη βδομάδα (δεν έχουν κάνει διασύνδεση). Εγώ το τελευταίο μεηλ το έλαβα 12-3 που δεν είχα κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, 1comment said:

Για μενα, από τη στιγμή που σταμάτησαν να έρχονται μεηλ από ααδε περί προθεσμίας κλπ θεωρώ ότι βλέπουν ότι είμαστε συνδεδεμένοι. Γιατί ξέρω περιπτώσεις που πήγαν μεηλ την περασμένη βδομάδα (δεν έχουν κάνει διασύνδεση). Εγώ το τελευταίο μεηλ το έλαβα 12-3 που δεν είχα κάνει.

Κι εγώ το τελευταίο μήνυμα το έλαβα 20.03 αλλά σήμερα το πρωί μου απάντησαν ότι 31.3 φαίνομαι μη διασυνδεδεμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνόμαστε παραπανω απο οσο πρεπει.Ουτε προστιμα  θα πεφτουν απο αυριο.Γνωριζει η ααδε οτι υπαρχουν τεχνικα προβληματα.Θα δωθει σιωπηρή παραταση μεχρι να ομαλοποιηθει η κατασταση και αρχισουν τα πρόστιμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη εχοντας υπομονη να περιμενω αλλο τον τεχνικο μου, και με το αγχος του προστιμου, πραγματοποιησα μονος μου τη Παρασκευη τη διασυνδεση της Diginet AQ Smart μου με το vx520 της epay-πειραιως. Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες της epay και της diginet και ομολογω πως η διασυνδεση εγινε απροβληματιστα. Εκανα δοκιμες και την Παρασκευη αλλα και σημερα, και λειτουργει ομαλα. Ειδα και το ''OK'' στο e-send που ειδαν και οι υπολοιποι πιο πανω.

Εν τω μεταξυ απο την εταιρεια του τεχνικου μου, που τους περιμενω ολοκληρο το Μαρτιο για τη διασυνδεση, και που μεχρι τη προηγουμενη εβδομαδα μου ελεγαν στο τηλεφωνο πως δεν θα δηλωσουν ραντεβου στην ΑΑΔΕ και πως κανενας τεχνικος δεν θα δηλωσει και πως θα παρει και αλλη παραταση και πως δεν θα πεσουν προστιμα, μου περασαν τελικα μεσα στο σαββατοκυριακο που μας περασε, ραντεβου στην ΑΑΔΕ για το τελευταιο δεκαημερο του Απριλιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εμενα 28/04 μου το έκλεισε. Υποθέτω για να είμαι καλυμμένος και πρακτικα θα ερθει καποια αλλη μερα (εικαζω νωρίτερα) γιατι 28 είναι Κυριακή.

Τουλάχιστον εφυγε απο πανω μου 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και μενα στο esend κατασταση οκ βγαζει.Εχω κανει την διασυνδεση.Ενω στην αδερφη μου δεν εμφανίζει τιποτα στο Pos.Εχει κλεισει ραντεβου για την διασυνδεση.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, 1comment είπε

Για μενα, από τη στιγμή που σταμάτησαν να έρχονται μεηλ από ααδε περί προθεσμίας... 

Έκανα τη διασύνδεση (γκολ) 29/2/2024, πάνω στη λήξη του "αγώνα", αλλά στις 16/3/24 τσουπ το ψαρωτικό: "Υπενθύμιση λήξης προθεσμίας διασύνδεσης POS....κτλ".... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, DomToretto said:

Μη εχοντας υπομονη να περιμενω αλλο τον τεχνικο μου, και με το αγχος του προστιμου, πραγματοποιησα μονος μου τη Παρασκευη τη διασυνδεση της Diginet AQ Smart μου με το vx520 της epay-πειραιως. Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες της epay και της diginet και ομολογω πως η διασυνδεση εγινε απροβληματιστα. Εκανα δοκιμες και την Παρασκευη αλλα και σημερα, και λειτουργει ομαλα. Ειδα και το ''OK'' στο e-send που ειδαν και οι υπολοιποι πιο πανω.

Εν τω μεταξυ απο την εταιρεια του τεχνικου μου, που τους περιμενω ολοκληρο το Μαρτιο για τη διασυνδεση, και που μεχρι τη προηγουμενη εβδομαδα μου ελεγαν στο τηλεφωνο πως δεν θα δηλωσουν ραντεβου στην ΑΑΔΕ και πως κανενας τεχνικος δεν θα δηλωσει και πως θα παρει και αλλη παραταση και πως δεν θα πεσουν προστιμα, μου περασαν τελικα μεσα στο σαββατοκυριακο που μας περασε, ραντεβου στην ΑΑΔΕ για το τελευταιο δεκαημερο του Απριλιου. 

Απ'τη στιγμή που υπάρχει καταχωρημένο ραντεβού, θα πρέπει ο τεχνικός να κόψει τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών. Αλλά με τι ημερομηνία, εφόσον εσύ έκανες τη διασύνδεση πριν το ραντεβού;

Εάν ακυρώσεις το ραντεβού, τότε ναι μεν φαίνεται πως έγινε η διασύνδεση αλλα εκπρόθεσμα. Η παράταση (χωρίς πρόστιμο) απαιτεί ραντεβού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Απ'τη στιγμή που υπάρχει καταχωρημένο ραντεβού, θα πρέπει ο τεχνικός να κόψει τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών. Αλλά με τι ημερομηνία, εφόσον εσύ έκανες τη διασύνδεση πριν το ραντεβού;

Δεν εχεις αδικο σε αυτο. Αλλα απο την αλλη οι ιδιοι με διαβεβαιωσαν πως δεν θα καταχωρησουν ραντεβου στην ΑΑΔΕ, και τη Παρασκευη μου ειχε ερθει και το ενημερωτικο μειλ της ΑΑΔΕ να αναζητήσω αλλον τεχνικο που θα μου κανει τη διασυνδεση ή θα μου κλεισει ραντεβου. Να περιμενα να ερθει απλα το προστιμο? 

Η διασυνδεση δεν μπορει να φαινεται εκπροθεσμη, εφοσον υπαρχει κινηση στο pos που να εχει παρει εντολη απο την ταμειακη, αλλα και εκτυπωμενη αποδειξη της ταμειακης που να το αποδεικνυει με ημερομηνια και ωρα.

Θελω να πω πως εγω εμπροθεσμα διασυνδεθηκα, ασχετα με το ποτε καταχωρησε το ραντεβου ο τεχνικος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...