Προς το περιεχόμενο

Το ChatGPT θέτει ρεκόρ για την ταχύτερα αναπτυσσόμενη βάση χρηστών στην ιστορία


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως (& πάρα πολλούς άλλους απ ό,τι καταλαβαίνω) δε με καταδέχθηκε. Συνέχεια είναι '..at capacity right now. Get notified when we re back'. Αφησα mail αλλά τίποτα.. Πάνε τα όνειρά μου να με κάνει ποιητή ή μουσικό.. 😁

Η ΑΙ - ChatGPT έγινε σε 2 μήνες η πιο περιζήτητη γκόμενα.. Οπότε λογικά και τα 20 ευρώπουλα μηνιαία συνδρομή..

2 ώρες πριν, Snolly είπε

Πλέον καθημερινή χρήση στη δουλειά... Είναι σαν να έχω έναν γρήγορο highly skilled βοηθό που ξέρει σχεδόν τα πάντα

Οπότε καταλαβαίνεις (και είσαι προετοιμασμένος;) για το τι θα συμβεί όταν ο - όποιος - εργοδότης σου ανακαλύψει τις "χάρες" του ChatGPT..

Three Busy Debras GIF by Adult Swim

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν φτάσει να αντικαθιστα εργαζόμενους, θα αρχίσει αραγε η εργοδοσία να εκτιμά παραπάνω αυτον που κάνει χειρωνακτική εργασία απο αυτουν που κάθετε σε ενα γραφείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μια απορια: Ειναι επαναληψιμο το ChatGPT? 

Πχ αν 100 χρηστες απο διαφορα μερη του κοσμου και σε διαφορετικη μερα, του ρωτησουν ακριβως το ιδιο πραγμα στα αγγλικα, θα απαντησει ακριβως με τον ιδιο τροπο ή υπαρχει καποιος βαθμος τυχαιοτητας;

Αν θελετε μπορουμε να οργανωθουμε εδω να κανουμε ενα πειραμα πχ 10 ατομα να το ρωτησουμε ακριβως το ιδιο πραγμα

Επεξ/σία από archer100
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπως δείχνουν και οι φωτογραφίες στην προηγούμενη σελίδα, δεν ξεκίνησε καλά - ή μάλλον ξεκίνησε με πολλή political corectίλα - αν είναι αληθινά τα κείμενα που επισυνάπτονται... Του λες δώσε μου ένα αστείο για τους λευκούς ή τους χριστιανούς και σου δίνει. Αν του ζητήσεις για τους μαύρους ή τους μουσουλμάνους σου λέει οτι αυτό έρχεται σε αντίθεση με την "πολιτική περιεχομένου"...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To database του ειναι εως το 2021. Στην επομενη εκδοση θα ναι εως το ...σημερα & φυσικα επι πληρωμης που ΚΑΡΑ-ΑΞΙΖΕΙ για οσους τους λυνει τα χερια.

Πολλα επαγγελματα θα χαθουν αλλα αυτο εχει συμβει πολλες φορες χιλιαδες χρονια τωρα και θα συνεχιζει να συμβαινει.

Την αλλαγη ή θα την φοβασαι ή θα την προσδοκας, chose your side...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, isspro είπε

To database του ειναι εως το 2021. Στην επομενη εκδοση θα ναι εως το ...σημερα & φυσικα επι πληρωμης που ΚΑΡΑ-ΑΞΙΖΕΙ για οσους τους λυνει τα χερια.

Πολλα επαγγελματα θα χαθουν αλλα αυτο εχει συμβει πολλες φορες χιλιαδες χρονια τωρα και θα συνεχιζει να συμβαινει.

Την αλλαγη ή θα την φοβασαι ή θα την προσδοκας, chose your side...

Δεν έχεις άδικο, αλλά άλλο να χάνονται μερικές δεκάδες/εκατοντάδες επαγγέλματα (νερουλάς, γαλατάς, αυτοί που άναβαν τα φανάρια στους δρόμους κτλ.)

και άλλο αυτό που επέρχεται. Σε λίγα χρόνια θα μπορούσε να επηρεάσει εκατομμύρια οικογένειες η ανεργία.

Ίσως να φαίνεται τρομερό και ασύλληπτο τώρα..  Αλλά φοβάμαι ότι θα τα ζήσουμε. 

1 ώρα πριν, archer100 είπε

Εχω μια απορια: Ειναι επαναληψιμο το ChatGPT? 

Πχ αν 100 χρηστες απο διαφορα μερη του κοσμου και σε διαφορετικη μερα, του ρωτησουν ακριβως το ιδιο πραγμα στα αγγλικα, θα απαντησει ακριβως με τον ιδιο τροπο ή υπαρχει καποιος βαθμος τυχαιοτητας;

Αν θελετε μπορουμε να οργανωθουμε εδω να κανουμε ενα πειραμα πχ 10 ατομα να το ρωτησουμε ακριβως το ιδιο πραγμα

Ναι, θα ήθελα να το κανονίσουμε και να ποστάρει ο καθένας την απάντηση του.

Πάντως, όταν ερωτήθηκε ο ενδιαφερόμενος...

 image.png.b40be60595095b1d91d439e83ede4074.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gadgetseek said:

Εμένα πάντως (& πάρα πολλούς άλλους απ ό,τι καταλαβαίνω) δε με καταδέχθηκε. Συνέχεια είναι '..at capacity right now. Get notified when we re back'. Αφησα mail αλλά τίποτα.. Πάνε τα όνειρά μου να με κάνει ποιητή ή μουσικό.. 😁

Η ΑΙ - ChatGPT έγινε σε 2 μήνες η πιο περιζήτητη γκόμενα.. Οπότε λογικά και τα 20 ευρώπουλα μηνιαία συνδρομή..

Οπότε καταλαβαίνεις (και είσαι προετοιμασμένος;) για το τι θα συμβεί όταν ο - όποιος - εργοδότης σου ανακαλύψει τις "χάρες" του ChatGPT..

Three Busy Debras GIF by Adult Swim

 

το έχει ανακαλύψει και χαίρετε που οι υπάλληλοι του το έχουν ανακαλύψει και το χρησιμοποιούν. οπότε καταλαβαίνεις (και είσαι προετοιμασμένος;) για το τι θα συμβεί όταν συνειδητοποιήσεις πως έχεις διαλέξει -τον όποιο- λάθος εργοδότη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, isspro said:

To database του ειναι εως το 2021. Στην επομενη εκδοση θα ναι εως το ...σημερα & φυσικα επι πληρωμης που ΚΑΡΑ-ΑΞΙΖΕΙ για οσους τους λυνει τα χερια.

Πολλα επαγγελματα θα χαθουν αλλα αυτο εχει συμβει πολλες φορες χιλιαδες χρονια τωρα και θα συνεχιζει να συμβαινει.

Την αλλαγη ή θα την φοβασαι ή θα την προσδοκας, chose your side...

Το θέμα είναι ότι οι θέσεις δεν αντικαθίστανται αλλά συρρικνώνονται. Αυτό θα δημιουργήσει πρόβλημα κάποια στιγμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις... το πρόβλημα δεν είναι να νομίζεις οτι μιλάς σε άνθρωπο ενώ είναι μηχανή...  Το πρόβλημα είναι να συμβαίνει το ανάποδο... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...