Προς το περιεχόμενο

Motorola G32 έχει θήκη η συσκευασία?


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω καταλήξει να αγοράσω το Motorola G32. Είχα διαβάσει ότι η συσκευασία περιλαμβάνει θήκη σιλικόνης προστασίας (κάλυμμα). Στις περιγραφές των καταστημάτων Κωτσόβολος, Media markt κτλ δεν βλέπω να αναφέρεται στα περιεχόμενα της συσκευασίας. Πλην του e-lenovo που το γράφει+θήκη. Ξέρει κανείς αν περιέχεται σίγουρα? Γιατί θέλω να το αγοράσω απευθείας χωρίς έξοδα αποστολής. Και στο Σκρουτζ 190€ το έχει περίπου όποτε με έξοδα αποστολής θα βγει περίπου ίδια τιμή στα 200€ κοντά με τα φυσικά καταστήματα που προανέφερα. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..... 

Αγορά από public την προηγούμενη εβδομάδα , έχει θήκη διάφανη και ποιοτική θα έλεγα . 

Αυτό που δεν έχει είναι φορτιστής  ( καλώδιο  usb υπάρχει ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Έχω καταλήξει να αγοράσω το Motorola G32. Είχα διαβάσει ότι η συσκευασία περιλαμβάνει θήκη σιλικόνης προστασίας (κάλυμμα). Στις περιγραφές των καταστημάτων Κωτσόβολος, Media markt κτλ δεν βλέπω να αναφέρεται στα περιεχόμενα της συσκευασίας. Πλην του e-lenovo που το γράφει+θήκη. Ξέρει κανείς αν περιέχεται σίγουρα? Γιατί θέλω να το αγοράσω απευθείας χωρίς έξοδα αποστολής. Και στο Σκρουτζ 190€ το έχει περίπου όποτε με έξοδα αποστολής θα βγει περίπου ίδια τιμή στα 200€ κοντά με τα φυσικά καταστήματα που προανέφερα. Ευχαριστώ!!

Τα Motorola να ξέρεις έχουν 1 χρόνο αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GATE123 είπε

Τα Motorola να ξέρεις έχουν 1 χρόνο αναβάθμιση.

Καλημέρα! Αυτό σε τι θα μπορούσε να είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό? Αν λειτουργούν όλες οι εφαρμογές σωστά νομίζω δεν είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα. Έχω διαβάσει αρκετά καλές κριτικές για το κινητό στο σύνολο σε αυτά τα χρήματα και τα 128/6 gb κυρίως με κάνουν να καταλήγω σε αυτό. Επίσης έχει άνω του μετρίου κάμερα από ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Καλημέρα! Αυτό σε τι θα μπορούσε να είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό? Αν λειτουργούν όλες οι εφαρμογές σωστά νομίζω δεν είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα. Έχω διαβάσει αρκετά καλές κριτικές για το κινητό στο σύνολο σε αυτά τα χρήματα και τα 128/6 gb κυρίως με κάνουν να καταλήγω σε αυτό. Επίσης έχει άνω του μετρίου κάμερα από ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ!

Το ότι οι υπόλοιπες εταιρείες δίνουν 3 χρόνια αναβαθμίσεις και 3 χρόνια ενημερώσεις (εκτός Samsung 4/4) ,ε αυτό λέει πολλά.

Π.χ δηλαδή στα 3 χρόνια θα έχουν πάει τα υπόλοιπα στο Android 16 και τα Motorola θα είναι στην 13 .

Επίσης κάποιες εφαρμογές μελλοντικά μπορεί να μην υποστηρίζονται στην έκδοση του Android που θα έχει το Motorola.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Καλημέρα! Αυτό σε τι θα μπορούσε να είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό? Αν λειτουργούν όλες οι εφαρμογές σωστά νομίζω δεν είναι τόσο σημαντικό πρόβλημα. Έχω διαβάσει αρκετά καλές κριτικές για το κινητό στο σύνολο σε αυτά τα χρήματα και τα 128/6 gb κυρίως με κάνουν να καταλήγω σε αυτό. Επίσης έχει άνω του μετρίου κάμερα από ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ!

Σε βαθος χρονου πρεπει να σκεφτεσαι την αγορά παντα κ σε αυτο τα Motorola πασχουν καλως ή κακως. Σερβις εχουν κ η συσκευη δεν ειναι κακη θα σε καλυψει τωρα αλλα οι εφαρμογες θα ενημερωνονται κ του χρονου ενω το motorola θα εχει μεινει πισω σε ολα αυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρία αναφέρει τα παρακάτω για τις ενημερωσεις λογισμικου

 

Currently receiving regular security updates.

Device launched on August, 2022

Security updates will stop on August, 2025


Launched On: Android 12

Next OS: Android 13

*This device will receive at least bi-monthly SMRs updates

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GATE123 Είσαι λάθος. Μια αναβάθμιση android δίνει 3 χρονια security

3 ώρες πριν, aces είπε

αλλα οι εφαρμογες θα ενημερωνονται κ του χρονου ενω το motorola θα εχει μεινει πισω σε ολα αυτα. 

καμία σχέσει μη γράφουμε ότι νανε.

@tzitzikas2 προχώρα άφοβα, μέχρι το 2025 υγεία και θα πάρεις άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chios είπε

@GATE123 Είσαι λάθος. Μια αναβάθμιση android δίνει 3 χρονια security

καμία σχέσει μη γράφουμε ότι νανε.

@tzitzikas2 προχώρα άφοβα, μέχρι το 2025 υγεία και θα πάρεις άλλο.

αλλο ενημερωση OS - αλλο ενημερωση ασφαλειας μη τα μπερδευεται οι 2 απο επανω. Πλεον 2 χρονια αφου εχουμε 23........Android Ομως μεχρι 13 θα παει.....αρα σωστα τα ανεφερε ο @GATE123

@chios

Κ οταν κανεις quote να κανεις και το υπολοιπο κομματι του ποστ (που αναφερει για τη συσκευη/σερβις εντος Ελλαδα για τα motorola κλπ) πιο πανω ετσι και αλλιως ο ts το εχει αποφασισει ;)

Δεν ειπαμε δεν θα τρεχει εφαρμογες ειπαμε δεν θα παρει λογισμικου παραπανω. Τα security οπως ειπατε υποστηριζονται για 3 χρονια.......θα ητανε λιγο δυσκολο να ειναι για 1 ετος μονο.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είπα για αναβάθμιση Android .

Security θα πάρει κανονικά 3 χρόνια.

Όπως και εγγύηση και service υπάρχει κανονικά.

Έχω τάμπλετ Lenovo(2020)με Android 10 και έχει μείνει στην 11.

Ευτυχώς που δεν το αγόρασα 😁

Security παίρνει κανονικά.

IMG_20230127_201538__01.jpg.4cd0dfa31a00cba699f4762413cf8e94.jpg

 

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/1/2023 στις 8:10 ΜΜ, GATE123 είπε

Παιδιά είπα για αναβάθμιση Android .

Security θα πάρει κανονικά 3 χρόνια.

Όπως και εγγύηση και service υπάρχει κανονικά.

Έχω τάμπλετ Lenovo(2020)με Android 10 και έχει μείνει στην 11.

Ευτυχώς που δεν το αγόρασα 😁

Security παίρνει κανονικά.

IMG_20230127_201538__01.jpg.4cd0dfa31a00cba699f4762413cf8e94.jpg

 

αρα να μην το παρουμε το motorola ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγόρασα και είμαι ευχαριστημένος. Και με Gcam βγάζει πολύ καλές φώτο. Γρήγορο και κρατάει πολύ και η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2023 στις 7:04 ΠΜ, GATE123 είπε

Τα Motorola να ξέρεις έχουν 1 χρόνο αναβάθμιση.

https://itechnews.gr/2023/01/pinakas-posa-chronia-dinei-enimeroseis-android-i-kathe/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, life is music είπε

Τα 3 χρόνια δεν είναι σε όλα τα μοντέλα.

Τα security update(4 χρόνια )είναι στάνταρ δεν αλλάζει σε αυτά.

Εάν θες να δεις πόσο δίνει πρέπει να μπεις στην ίδια την εταιρεία και να δεις σε πιο μοντέλο δίνει τι......

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...