Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κουφωμάτων


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εάν δεν έχεις γνώσεις, θεωρώ ότι είναι δύσκολο.

Σκέψου να φέρεις έναν 2ο γι' αυτοψία (εγώ αυτό θα'κανα).

να φωναξω αλλον εργολαβο?

να του δωσω ας πουμε πενηντα ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alkistismenelaos είπε

να φωναξω αλλον εργολαβο?

να του δωσω ας πουμε πενηντα ευρω?

Ακριβώς... δίνεις ένα ποσό να κάνει μία αυτοψία και να σου πει ακριβώς τι μπήκε οκ, τι στραβά, κ.λπ.

Τεχνίτη τοποθέτησης όμως, όχι εργολάβο. Ο εργολάβος δεν έχει (απαραίτητα) τις γνώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι να πληρώσεις 50€ σε ένα καλό αλουμινα που δουλεύει την ίδια μάρκα, να τα δει. 

Το τσάμπα είναι να βγάλεις 2~3 φώτο να δούμε εδώ και να σου πούμε υποκειμενικες απόψεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι πιστοποιημένοι αλουμινάδες (π.χ. της Europa) δίνουν τη δυνατότητα να έρθει τεχνικός από την εταιρεία και να ελέγξει κάποια πράγματα.

Κυρίως αν έχουν μπει τα ανταλλακτικά που έχει προτείνει η εταιρεία. Και έχει κόστος επίσκεψης νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα ψάξει πάρα πολύ δε βρήκα πάντως. Υπάρχουν προδιαγραφές που κανείς δεν ακολουθεί. Πολύ σπάνια αν υπάρχει μηχανικός και τους αναγκάσει με τη βία. Έχω μιλήσει με μηχανικούς που κάνουν παθητικά κτλ και στέλνουν πίσω πολλές φορές κουφώματα γιατί δεν είναι όπως στις προδιαγραφές. 

Η τοποθέτηση στην Ελλάδα είναι αλφάδια ζούμε με το μάτι βιδωνουμε, ακρυλικό και γεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2022 στις 8:40 ΜΜ, ΠάρηςΓ είπε

Εγώ που είχα ψάξει πάρα πολύ δε βρήκα πάντως. Υπάρχουν προδιαγραφές που κανείς δεν ακολουθεί. Πολύ σπάνια αν υπάρχει μηχανικός και τους αναγκάσει με τη βία. Έχω μιλήσει με μηχανικούς που κάνουν παθητικά κτλ και στέλνουν πίσω πολλές φορές κουφώματα γιατί δεν είναι όπως στις προδιαγραφές. 

Η τοποθέτηση στην Ελλάδα είναι αλφάδια ζούμε με το μάτι βιδωνουμε, ακρυλικό και γεια σας

παιδιά πηγα στο σπίτι το οποίο σημειωτέον δεν μου έχει παραδώσει ο εργολάβος και τα κουφωματα ανοιγουν δυσκολα μου πε οτι θα τα ρεγουλαρουν ειναι κατι που διορθωνεται αυτό ή είναι κακή τοποθέτηση που δεν φτιάχνει???

18 λεπτά πριν, alkistismenelaos είπε

παιδιά πηγα στο σπίτι το οποίο σημειωτέον δεν μου έχει παραδώσει ο εργολάβος και τα κουφωματα ανοιγουν δυσκολα μου πε οτι θα τα ρεγουλαρουν ειναι κατι που διορθωνεται αυτό ή είναι κακή τοποθέτηση που δεν φτιάχνει???

αγχωθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, alkistismenelaos είπε

παιδιά πηγα στο σπίτι το οποίο σημειωτέον δεν μου έχει παραδώσει ο εργολάβος και τα κουφωματα ανοιγουν δυσκολα μου πε οτι θα τα ρεγουλαρουν ειναι κατι που διορθωνεται αυτό ή είναι κακή τοποθέτηση που δεν φτιάχνει???

αγχωθηκα

Με πατεντες ισως κατι κανουν αλλα λογικα κακη τοποθετηση μπορει και κατασκευη. Το ρεγουλαρισμα ειναι για μικρορυθμισεις. Αν γινει παραγωνο το πλαισιο δυσκολα τα πραγματα.
Μην ανησυχεις ετσι γινεται στην Ελλαδα απλα πολλοι δεν ασχολουνται η πειθουν τον ευατο τους οτι ειναι μια χαρα ολα για να νιωσουν καλα.

Σκεψου οτι εχεις παραθυρα που απο το τιποτα ειναι κατι. Για να τα εβαλε λαθος σημαινει πως δε μπορει να τα βαλει σωστα οτι και να κανει θα ειναι αρπα κολλα.

Ομως το δυσκολα που θες μπορει να ειναι φυσιολογικο εκτος αν βρισκουν καπου.

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Με πατεντες ισως κατι κανουν αλλα λογικα κακη τοποθετηση μπορει και κατασκευη. Το ρεγουλαρισμα ειναι για μικρορυθμισεις. Αν γινει παραγωνο το πλαισιο δυσκολα τα πραγματα.
Μην ανησυχεις ετσι γινεται στην Ελλαδα απλα πολλοι δεν ασχολουνται η πειθουν τον ευατο τους οτι ειναι μια χαρα ολα για να νιωσουν καλα.

Σκεψου οτι εχεις παραθυρα που απο το τιποτα ειναι κατι. Για να τα εβαλε λαθος σημαινει πως δε μπορει να τα βαλει σωστα οτι και να κανει θα ειναι αρπα κολλα.

Ομως το δυσκολα που θες μπορει να ειναι φυσιολογικο εκτος αν βρισκουν καπου.

μμμμ καταλαβα

3 λεπτά πριν, alkistismenelaos είπε

μμμμ καταλαβα

να στειλω φωτο να μου πειτε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alkistismenelaos είπε

 

 

εικόνα_Viber_2022-07-18_10-52-07-053.jpg

εικόνα_Viber_2022-07-18_10-52-21-023.jpg

εικόνα_Viber_2022-07-18_10-52-21-751.jpg

Δε μπορω να καταλαβω κατι απο τις φωτο απλα βλεπω οτι δεν εχει βαλει λαστιχα απο την εξω πλευρα στα τζαμια.

Ειναι συνηθισμενο στην Ελλαδα αλλα οκ δεν εγινε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...