Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κουφωμάτων


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ronaldofenomeno είπε

εχω το ιδιο προβλημα στα τζαμι μου και καθε φορα φευγει αν το κοιταξει ηλιος για αρκετη ωρα...αν δεν εχει ηλιο βρες καμια πατεντα με καμια λαμπα κοντα στο τζαμι ωστε να ζεσταθουν...

Πιστολάκι μαλλιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το προβλημα βρισκεται σε αυτο το ασημενιο πηχακι το οποιο ειναι γεματο με πυριτιο για την υγρασια ,σαφως και επισκευαζονται κοστος παραθυρο 20 ευρω ,μπαλκονοπορτα 25 ευρω  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! Έχει ξαναερωτηθεί, αλλά δεν είδα απάντηση! Από 2 διαρορετικούς αλουμινάδες, έχω πάρει προσφορές με ίδια περίπου χρήματα, για τις σειρές Alumil 350 ο μεν, Elvial 6700 ο δε.

Αν είναι κάποιος από εδώ σχετικός με τις εταιρείες, θα ήθελα μια αναφορά ποια από τις δυο σειρές, έχει τα καλύτερα χαρακτηριστικά, γιατί από τις πληροφορίες που μου λένε οι αλουμινάδες μου, δεν είμαι σε θέση να βγάλω συμπέρασμα, ούτε και θέλω να τους ρωτήσω ευθέως τι καλύτερο έχει του ενός η σειρά, με του άλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mechpanos είπε

Καλημέρα! Έχει ξαναερωτηθεί, αλλά δεν είδα απάντηση! Από 2 διαρορετικούς αλουμινάδες, έχω πάρει προσφορές με ίδια περίπου χρήματα, για τις σειρές Alumil 350 ο μεν, Elvial 6700 ο δε.

Αν είναι κάποιος από εδώ σχετικός με τις εταιρείες, θα ήθελα μια αναφορά ποια από τις δυο σειρές, έχει τα καλύτερα χαρακτηριστικά, γιατί από τις πληροφορίες που μου λένε οι αλουμινάδες μου, δεν είμαι σε θέση να βγάλω συμπέρασμα, ούτε και θέλω να τους ρωτήσω ευθέως τι καλύτερο έχει του ενός η σειρά, με του άλλου...

Τι συντελεστές έχουν αμφότερα τα κουφώματα με τους ίδιους υαλοπίνακες (ή έστω με ίδιο Ug υαλοπινάκων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Τι συντελεστές έχουν αμφότερα τα κουφώματα με τους ίδιους υαλοπίνακες (ή έστω με ίδιο Ug υαλοπινάκων)

Αυτό έχω ζητήσει να μου δώσουν, για να αποφασίσω! Της elvial βγάζει το ανασυρόμενο Uw 1.8, περιμένω της alumil...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Αυτό έχω ζητήσει να μου δώσουν, για να αποφασίσω! Της elvial βγάζει το ανασυρόμενο Uw 1.8, περιμένω της alumil...

Αν δεν κάνω λάθος η S350 δεν βγαίνει σε ανασυρόμενο. Νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοιες σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Αν δεν κάνω λάθος η S350 δεν βγαίνει σε ανασυρόμενο. Νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοιες σειρές.

Σωστά το ανασυρόμενο της Alumil είναι το 560, και βγάζει 1.73 Uw, αυτό θα είναι σε 1 μεγάλο άνοιγμα.

Τα υπόλοιπα μικρότερα ανοίγματα θα είναι επάλληλα συρόμενα, ίδια σειρά στην Elvial, s350 στην Alumil.

Και η s350 πάλι 1.73 μου την βγάζει!

Οπότε, πάω σε Alumil (ίδιο κόστος τα δίνουν)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παρακαλώ πολυ για τη βοήθεια σας, εχω παρει τιμες απο δυο αλουμιναδες αλλα ο ένας δουλεύει μονο αλουμιλ ο αλλος europa. η διαφορα μεταξυ τους 2500 ευρώ φθηνότερα τα αλουμιλ αλλα δε εχω τις γνώσεις να συγκρίνω τα δύο κουφώματα, ειναι τοσο ανώτερη σειρα αυτη της europa για αυτο και η διαφορά στην τιμή η ειναι πανω κατω τα ιδια.

Alumil S560 (επάλληλα) και alumil m9660 (ανοιγομενα)

europa prima8000 (επάλληλα) και europa eos60 (ανοιγομενα)

επάλληλες θα γίνουν 3 μεγαλες πόρτες και τα υπόλοιπα που είναι νορμάλ διαστάσεις ανοιγομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2020 στις 11:38 ΠΜ, johnyboy είπε

kommerling ή rehau? σαν εταιρεία, ποια θεωρείται καλύτερη? 

Εφάμιλλα θαρρώ. Κατέληξα και τοποθέτησα rehau, για άλλους λόγους, όχι ποιότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Εφάμιλλα θαρρώ. Κατέληξα και τοποθέτησα rehau, για άλλους λόγους, όχι ποιότητας.

θα πάρω τιμές και από τα δύο και θα δω. η άλλη πρόταση είναι αλουμίνιο αλλά ποτέ δεν μου άρεσαν τα αλουμίνια. 

Επεξ/σία από johnyboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, johnyboy είπε

θα πάρω τιμές και από τα δύο και θα δω. η άλλη πρόταση είναι αλουμίνιο αλλά ποτέ δεν μου άρεσαν τα αλουμίνια. 

πολυ κοντά οι τιμές τους. Μη σου πω πανω κατω ιδιες. 

Βεβαια, παιζουν ρολο οι σιτες, που δεν ειμαι σιγουρος αν ζητησα τις ιδιες στις 2 προσφορες μου. 

Αυτο που ξερω, ειναι πως στη τελικη προσφορά, με εξωτερικη πόρτα ίδιου τύπου, με 3πλά τζάμια (τα 2 ενεργειακά) η διαφορα ηταν κανα 200ευρο, ακριβότερα τα Rehau. 

Οποτε θεωρω, πως αφου εχεις κατασταλαξει σε τυπο σιτς, σε πανελ εξωτερικης πόρτας και υαλοπίνακες, θα χεις να συγκρίνεις απλα τιμη του 88 και του Geneo.

Kαλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

πολυ κοντά οι τιμές τους. Μη σου πω πανω κατω ιδιες. 

Βεβαια, παιζουν ρολο οι σιτες, που δεν ειμαι σιγουρος αν ζητησα τις ιδιες στις 2 προσφορες μου. 

Αυτο που ξερω, ειναι πως στη τελικη προσφορά, με εξωτερικη πόρτα ίδιου τύπου, με 3πλά τζάμια (τα 2 ενεργειακά) η διαφορα ηταν κανα 200ευρο, ακριβότερα τα Rehau. 

Οποτε θεωρω, πως αφου εχεις κατασταλαξει σε τυπο σιτς, σε πανελ εξωτερικης πόρτας και υαλοπίνακες, θα χεις να συγκρίνεις απλα τιμη του 88 και του Geneo.

Kαλές αγορές!

ωραίος, κατατοπιστικότατος. Ευχαριστώ. έχω καιρό να αποφασίσω ακόμα αν θα βάλω αλουμίνιο ή upvc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να απαντησει καποιος αν γνωριζει να μου πει την γνωμη του για μπαλκονοπορτες pvc gealan.

Το ερωτημα μου ειναι αν ειναι της προκοπης που λεμε κουφωματα γιατι σε ενα καταστημα που πηγα,ρωτησα για salamander και μου ειπε οτι ειναι ιδια με τα gealan και οτι τα βγαζει το ιδιο εργοστασιο.

Να παω αλλου γιατι επεσα σε περιπτωση βλαχου λετε?

Η πανω κατω λεει την αληθεια ο ανθρωπος?

Επεξ/σία από bblov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bblov είπε

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα να απαντησει καποιος αν γνωριζει να μου πει την γνωμη του για μπαλκονοπορτες pvc gealan.

Το ερωτημα μου ειναι αν ειναι της προκοπης που λεμε κουφωματα γιατι σε ενα καταστημα που πηγα,ρωτησα για salamander και μου ειπε οτι ειναι ιδια με τα gealan και οτι τα βγαζει το ιδιο εργοστασιο.

Να παω αλλου γιατι επεσα σε περιπτωση βλαχου λετε?

Η πανω κατω λεει την αληθεια ο ανθρωπος?

Δεν είναι ίδια με άλλο όνομα, είναι διαφορετικά. Είναι σαν να λέμε ότι τα Scoda είναι ίδια με τα Audi αλλά με άλλο όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...