Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κουφωμάτων


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, makfil είπε

Το triplex εξωτερικά, και έχει ένα πλεονέκτημα ότι με τη μεμβράνη που έχει δεν είναι εύκολο να δει κανείς μέσα.

Έχω triplex μέσα έξω με δυο μεμβράνες έξω και δυο μέσα, σύνολο έξι κρυσταλλα και βλέπεις πολύ καθαρά μέσα και έξω,τα πλεονεκτήματα είναι ότι καθυστερείς τον διαρρήκτη  και δεν έχεις εξωτερικούς θορύβους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Έχω triplex μέσα έξω με δυο μεμβράνες έξω και δυο μέσα, σύνολο έξι κρυσταλλα και βλέπεις πολύ καθαρά μέσα και έξω,τα πλεονεκτήματα είναι ότι καθυστερείς τον διαρρήκτη  και δεν έχεις εξωτερικούς θορύβους 

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος με τα κρύσταλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, _^ThEo^_ είπε

Ξερει κανεις στο m9660 της alumil ποσο παχος υαλωσης μπορεις να βαλεις; Μπορεις να βαλεις 2 triplex 3+3 και 4+4 με 16mm κενό;

Μέχρι 47mm υάλωση μπορεί να πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, Alejandro said:

Μέχρι 47mm υάλωση μπορεί να πάρει.

49 λέει στο site.

https://www.alumil.com/greece/homeowners/products/all-products/m9660

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα δει αυτό αλλά πχ σε αυτο το pdf λέει 24-32mm.

https://www.almeka.gr/wp-content/uploads/2018/12/m9660_gr969ddac3554a497a9b53deeea795ca3d8c0d6801204c443ca880c9d6429fcca0ac05c9c524b34ee18650b98f48f74fcd.pdf

Επεξ/σία από _^ThEo^_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Και εγώ από τεχνικό φυλλάδιο το είδα. Σε κάθε περίπτωση είναι υπερβολικά πλάτη αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια.. εχω συμφωνησει με εναν τεχνικο να μου περασει κουφωματα με θερμοδιακοπη.. οταν μου τα δειγματισε το πολυαμιδιο που μου εδειξε και μου ειπε οτι θα εχει η σειρα που διαλεξα (m9660) ηταν σκουρο τωρα μου ειπε οτι θα ειναι ασπρο.. αυτο που θελω να μαθω αν ξερει καποιος ειναι αν υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα αρα χανω απο μονωση (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asxetos02 είπε

καλησπερα παιδια.. εχω συμφωνησει με εναν τεχνικο να μου περασει κουφωματα με θερμοδιακοπη.. οταν μου τα δειγματισε το πολυαμιδιο που μου εδειξε και μου ειπε οτι θα εχει η σειρα που διαλεξα (m9660) ηταν σκουρο τωρα μου ειπε οτι θα ειναι ασπρο.. αυτο που θελω να μαθω αν ξερει καποιος ειναι αν υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα αρα χανω απο μονωση (?)

Καμία διαφορά, απλά είναι βαμμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...