Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κουφωμάτων


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ θα πω μεγάλη προσοχή σε αυτόν που θα κάνει την εγκατάσταση (συνέχεια κάποιος που γνωρίζει πάνω από το κεφάλι του)

το λέω γιατί την έχω πατήσει...

μιας και έχω βάλει κουφώματα αλουμινίου από επαγγελματία της περιοχής που μου τον σύστησε η εταιρεία των κουφωμάτων αλουμινίων

μόνο επαγγελματία δεν θα τον χαρακτήριζα καθώς έκανε πάρα πολλές κακοτεχνίες δυστυχώς (τον ένοιαζε να πάρει το ζεστό χρήμα και εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ήταν μόνη η ηλικιωμένη μητέρα μου καθώς εγώ εργαζόμουν και δεν μπορούσα να είμαι παρών)

δεν είναι τυχαίο επίσης που ο συγκεκριμένος συνεργάτης της εταιρείας έκλεισε τα περισσότερα υποκαταστήματα του αφήνοντας μόνο το εργοστάσιο και ένα κατάστημα πώλησης/έκθεσης

ακόμα περιμένω τηλέφωνο του να έρθει να φτιάξει τις δικές του κακοτεχνίες (αν και τα έριξε στους μάστορες που είχε στο συνεργείο του) εκείνος δεν έχει την παραμικρή ευθύνη.

μια χαρακτηριστική κακοτεχνία που μου έκανε εντύπωση...

έβγαλε τα μάρμαρα από τα παλιά ξύλινα κουφώματα

τοποθέτησε τα νέα κουφώματα αλουμινίου

τοποθέτησε τα μάρμαρα

αλλά δεν έβαλε ποτέ μάρμαρα από κάτω ώστε να κλείσει το κενό από το πάτωμα έως το μάρμαρο

απλά έριξε χαλίκι και μετά τσιμέντο

τώρα αυτό θέλει να φωνάξω μάστορα να πάρει μέτρα και να φτιάξει μικρά κομμάτια μάρμαρο ώστε να κλείσει το κενό αφού το φράξει με αμμοχάλικο τσιμέντο και σιλικόνη ώστε να μην περνάει νερό από κάτω

άλλη αποτυχία είναι η σίτες τύπου πλισέ είτε οριζόντιες είτε κάθετε μετά από καιρό "κόβεται" το σχοινί που περνάει μέσα από τα κομμάτια.

ειλικρινά δεν έχω βρει τρόπο που να συντηρείς αυτό το πράγμα...

κάθε βοήθεια από ειδικούς επί του θέματος ευπρόσδεκτη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δλδ είναι υπερβολικές οι απαιτήσεις στα 2 posts ακριβώς πάνω από το δικό σου?

Δεν τις σχολίασα γιατί τα θεωρώ αυτονόητα αυτά....είναι βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, ParhsG said:

Αν αναφέρεται στα u εχει ενα δικαιο. Οταν χανουμε θερμοτητα απο κακη η ανυπαρκτη μονωση , τζακια κτλ ειναι ασημαντο αν εχει u 1.3 η 0.9.

Δεν νομίζω ότι ζήτησε κανείς χαμηλό U με τα λεφτά ενός υψηλότερου-χειρότερου. Τώρα αν κάποιος πήρε υψηλό χωρίς να γνωρίζει και νόμιζε ότι θα αποδίδει σαν χαμηλότερου είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. 

Αν θέλει όμως 0.9 και το πληρώνει χωρίς μα μου σου του, θα πρέπει να συναρμολογηθεί κι εγκατασταθεί "τέλεια".

28 minutes ago, babisgr said:

Δεν τις σχολίασα γιατί τα θεωρώ αυτονόητα αυτά....είναι βασικά.

Όπως καταλαβαίνεις όμως για να υπάρχουν παράπονα και να γίνεται συζήτηση για τα "βασικά", σημαίνει ότι πολλοί (πλειοψηφία) failάρουν ακόμα και σε αυτά. Αν ήταν χαμηλές οι πιθανότητες να πετύχεις τέτοιον εγκαταστάτη, δεν θα βλέπαμε κάθε 3 και λίγο να γράφουν/λένε πόσο σημαντική είναι η εγκατάσταση και πως πρέπει να προσέχουμε κτλπ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

εγώ θα πω μεγάλη προσοχή σε αυτόν που θα κάνει την εγκατάσταση (συνέχεια κάποιος που γνωρίζει πάνω από το κεφάλι του)

το λέω γιατί την έχω πατήσει...

μιας και έχω βάλει κουφώματα αλουμινίου από επαγγελματία της περιοχής που μου τον σύστησε η εταιρεία των κουφωμάτων αλουμινίων

μόνο επαγγελματία δεν θα τον χαρακτήριζα καθώς έκανε πάρα πολλές κακοτεχνίες δυστυχώς (τον ένοιαζε να πάρει το ζεστό χρήμα και εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ήταν μόνη η ηλικιωμένη μητέρα μου καθώς εγώ εργαζόμουν και δεν μπορούσα να είμαι παρών)

δεν είναι τυχαίο επίσης που ο συγκεκριμένος συνεργάτης της εταιρείας έκλεισε τα περισσότερα υποκαταστήματα του αφήνοντας μόνο το εργοστάσιο και ένα κατάστημα πώλησης/έκθεσης

ακόμα περιμένω τηλέφωνο του να έρθει να φτιάξει τις δικές του κακοτεχνίες (αν και τα έριξε στους μάστορες που είχε στο συνεργείο του) εκείνος δεν έχει την παραμικρή ευθύνη.

μια χαρακτηριστική κακοτεχνία που μου έκανε εντύπωση...

έβγαλε τα μάρμαρα από τα παλιά ξύλινα κουφώματα

τοποθέτησε τα νέα κουφώματα αλουμινίου

τοποθέτησε τα μάρμαρα

αλλά δεν έβαλε ποτέ μάρμαρα από κάτω ώστε να κλείσει το κενό από το πάτωμα έως το μάρμαρο

απλά έριξε χαλίκι και μετά τσιμέντο

τώρα αυτό θέλει να φωνάξω μάστορα να πάρει μέτρα και να φτιάξει μικρά κομμάτια μάρμαρο ώστε να κλείσει το κενό αφού το φράξει με αμμοχάλικο τσιμέντο και σιλικόνη ώστε να μην περνάει νερό από κάτω

άλλη αποτυχία είναι η σίτες τύπου πλισέ είτε οριζόντιες είτε κάθετε μετά από καιρό "κόβεται" το σχοινί που περνάει μέσα από τα κομμάτια.

ειλικρινά δεν έχω βρει τρόπο που να συντηρείς αυτό το πράγμα...

κάθε βοήθεια από ειδικούς επί του θέματος ευπρόσδεκτη

Επιβεβαιωσες ακριβώς αυτά που είπα...βρήκες ένα μεγάλο κατασκευαστή..αν είναι κιόλας όντως,με πολλές εκθέσεις κλπ. Που άλλοι μέτρησαν, άλλοι υπάλληλοι τοποθέτησαν κλπ και έτσι πάει μπαλάκι η ευθύνη.βρειτε ένα Μάστορα που θα σας κάνει ο ίδιος την δουλειά και θα τον εμπιστευτείτε και θα μιλάτε μαζί του.Μεγαλα καράβια..μεγάλες φουρτούνες  λένε.Οσον αφορά τις πλισε..δεν φταίει αυτός,όλες χαλάνε,είναι θέμα χρόνου και χρήσης.μπορεις να τις επισκευάσεις με ένα μικρο κόστος.Το.μονο που μπορείς να κάνεις είναι να τις έχεις καθαρές και να ρίχνεις σπρευ σιλικόνης στα κορδόνια και τα πλαστικά εκεί που σερνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

εγώ θα πω μεγάλη προσοχή σε αυτόν που θα κάνει την εγκατάσταση (συνέχεια κάποιος που γνωρίζει πάνω από το κεφάλι του)

το λέω γιατί την έχω πατήσει...

μιας και έχω βάλει κουφώματα αλουμινίου από επαγγελματία της περιοχής που μου τον σύστησε η εταιρεία των κουφωμάτων αλουμινίων

μόνο επαγγελματία δεν θα τον χαρακτήριζα καθώς έκανε πάρα πολλές κακοτεχνίες δυστυχώς (τον ένοιαζε να πάρει το ζεστό χρήμα και εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ήταν μόνη η ηλικιωμένη μητέρα μου καθώς εγώ εργαζόμουν και δεν μπορούσα να είμαι παρών)

δεν είναι τυχαίο επίσης που ο συγκεκριμένος συνεργάτης της εταιρείας έκλεισε τα περισσότερα υποκαταστήματα του αφήνοντας μόνο το εργοστάσιο και ένα κατάστημα πώλησης/έκθεσης

ακόμα περιμένω τηλέφωνο του να έρθει να φτιάξει τις δικές του κακοτεχνίες (αν και τα έριξε στους μάστορες που είχε στο συνεργείο του) εκείνος δεν έχει την παραμικρή ευθύνη.

μια χαρακτηριστική κακοτεχνία που μου έκανε εντύπωση...

έβγαλε τα μάρμαρα από τα παλιά ξύλινα κουφώματα

τοποθέτησε τα νέα κουφώματα αλουμινίου

τοποθέτησε τα μάρμαρα

αλλά δεν έβαλε ποτέ μάρμαρα από κάτω ώστε να κλείσει το κενό από το πάτωμα έως το μάρμαρο

απλά έριξε χαλίκι και μετά τσιμέντο

τώρα αυτό θέλει να φωνάξω μάστορα να πάρει μέτρα και να φτιάξει μικρά κομμάτια μάρμαρο ώστε να κλείσει το κενό αφού το φράξει με αμμοχάλικο τσιμέντο και σιλικόνη ώστε να μην περνάει νερό από κάτω

άλλη αποτυχία είναι η σίτες τύπου πλισέ είτε οριζόντιες είτε κάθετε μετά από καιρό "κόβεται" το σχοινί που περνάει μέσα από τα κομμάτια.

ειλικρινά δεν έχω βρει τρόπο που να συντηρείς αυτό το πράγμα...

κάθε βοήθεια από ειδικούς επί του θέματος ευπρόσδεκτη

Και απο πανω του να εισαι αν δε μπορει επειδη ειναι ασχετος τι να κανεις;  Καποιος επαγγελματιας αλουμινας μου ειπε πως ενας μαραγκος μπορει να κανει καλυτερη τοποθετηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, babisgr είπε

Επιβεβαιωσες ακριβώς αυτά που είπα...βρήκες ένα μεγάλο κατασκευαστή..αν είναι κιόλας όντως,με πολλές εκθέσεις κλπ. Που άλλοι μέτρησαν, άλλοι υπάλληλοι τοποθέτησαν κλπ και έτσι πάει μπαλάκι η ευθύνη.βρειτε ένα Μάστορα που θα σας κάνει ο ίδιος την δουλειά και θα τον εμπιστευτείτε και θα μιλάτε μαζί του.Μεγαλα καράβια..μεγάλες φουρτούνες  λένε.Οσον αφορά τις πλισε..δεν φταίει αυτός,όλες χαλάνε,είναι θέμα χρόνου και χρήσης.μπορεις να τις επισκευάσεις με ένα μικρο κόστος.Το.μονο που μπορείς να κάνεις είναι να τις έχεις καθαρές και να ρίχνεις σπρευ σιλικόνης στα κορδόνια και τα πλαστικά εκεί που σερνονται.

το κατάλαβα αργά... άρα μάλλον μιλάμε απλά για ξήλωμα στις σίτες και θα φτιάξει ένα σταθερό πλαίσιο με σίτα που θα το βάζω εγώ μπροστά από τα κουφώματα όταν αυτά είναι ανοιχτά να μην μπαίνει τίποτα μέσα

εγώ έτσι ήθελα να γίνει να βρω έναν μάστορα να κάνει την δουλειά

θα του έδινα προκαταβολή και όταν ολοκλήρωνε την δουλειά και όλα ήταν καλά θα τον εξοφλούσα

η ηλικιωμένη μητέρα μου του έδωσε την προκαταβολή και όταν ήρθε με τα υλικά και ξεκίνησε τις εργασίες πριν ολοκληρωθούν και πριν γίνει ο τελικός έλεγχος ότι όλα είναι καλά τον εξόφλησε και όπως ήταν φυσικό και αναμενόμενο από δικής μου πλευράς όσα τηλέφωνα και να έκανα έβρισκε δικαιολογία ότι κάτι έγινε στο σπίτι του (οικογένεια) και δεν μπορεί να έρθει και θα μου τηλεφωνήσει

τις ίδιες δικαιολογίες έλεγε και στην εταιρεία που καλούσα για να εκφράσω τα παράπονα μου

τα συμπεράσματα δικά σου.

ότι αφορά τον συγκεκριμένο επαγγελματία μου τον σύστησε η εταιρεία που βγάζει τα κουφώματα που ήθελα να βάλω και πλήρωσα

εγώ όταν κάλεσα την εταιρεία κουφωμάτων τους είπα το ποσό (υψηλό) που θα διαθέσω για την αντικατάσταση των ξύλινων κουφωμάτων με αλουμινίου κουφωμάτων συν εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας

και αυτοί μου συνέστησαν τον συγκεκριμένο επαγγελματία ως καλύτερο και το κυριότερο ότι είχε κατάστημα στην περιοχή μου

τώρα που εμφανίζονται σιγά σιγά οι κακοτεχνίες του συγκεκριμένου επαγγελματία ή του συνεργείου του να καλέσω την εταιρεία κατασκευής των κουφωμάτων να μου βρουν άλλον επαγγελματία να τα φτιάξει δωρεάν καθώς είναι δικού τους συνεργάτη επαγγελματία κακοτεχνίες και πλήρωσα ένα σκασμό χρήματα

για πείτε μου τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου

γιατί εγώ τώρα καλούμε να υποχρεωθώ στην εταιρεία που εργάζομαι καθώς συνεργάζονται με τεχνικές εταιρείες να μου στείλουν ένα συνεργείο να διορθώσει τις κακοτεχνίες (δηλαδή να κάνει τα αυτονόητα με τα μάρμαρα και τις μονώσεις τους για να μην περνάνε τα νερά και να αφαιρέσουν τις σίτες αν δεν επισκευάζονται ή μπορούν να αντικατασταθούν) και εννοείται ότι θα πληρώσω πάλι

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

δεν με κατάλαβες

τον συγκεκριμένο επαγγελματία μου τον σύστησε η εταιρεία που βγάζει τα κουφώματα που ήθελα να βάλω και πλήρωσα

εγώ όταν κάλεσα την εταιρεία κουφωμάτων τους είπα το ποσό (υψηλό) που θα διαθέσω για την αντικατάσταση των ξύλινων κουφωμάτων με αλουμινίου κουφωμάτων συν εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας

και αυτοί μου συνέστησαν τον συγκεκριμένο επαγγελματία ως καλύτερο και το κυριότερο ότι είχε κατάστημα στην περιοχή μου

τώρα που εμφανίζονται σιγά σιγά οι κακοτεχνίες του συγκεκριμένου επαγγελματία ή του συνεργείου του να καλέσω την εταιρεία κατασκευής των κουφωμάτων να μου βρουν άλλον επαγγελματία να τα φτιάξει δωρεάν καθώς είναι δικού τους συνεργάτη επαγγελματία κακοτεχνίες και πλήρωσα ένα σκασμό χρήματα

για πείτε μου τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου

γιατί εγώ τώρα καλούμε να υποχρεωθώ στην εταιρεία που εργάζομαι καθώς συνεργάζονται με τεχνικές εταιρείες να μου στείλουν ένα συνεργείο να διορθώσει τις κακοτεχνίες (δηλαδή να κάνει τα αυτονόητα με τα μάρμαρα και τις μονώσεις τους για να μην περνάνε τα νερά και να αφαιρέσουν τις σίτες αν δεν επισκευάζονται ή μπορούν να αντικατασταθούν) και εννοείται ότι θα πληρώσω πάλι

Δυστυχως γενικα σε ολα τα επαγγελματα της οικοδομης ενω τα υλικα σημερα ειναι με απιστευτες προδιαγραφες,η εργασια ειναι κατι που ποναει...Ειτε λογω ημιμαθειας ειτε λογω αμαθειας....

Ειναι δυσκολο να βρεις μαστορα που δεν θα σε <<κοροιδεψει>>....

Βασικα πιστευω απο αυτα που εχω δει πως στην Αθηνα ειναι οτι χειροτερο.

Σε αλλες πολεις οπως η Θεσσαλονικη και γενικα στην επαρχια ειναι καλυτερα και απο τιμες αλλα και απο ποιοτητα εργασιας,πιθανοτατα επειδη ειναι πιο κλειστος ο κυκλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

δεν με κατάλαβες

τον συγκεκριμένο επαγγελματία μου τον σύστησε η εταιρεία που βγάζει τα κουφώματα που ήθελα να βάλω και πλήρωσα

εγώ όταν κάλεσα την εταιρεία κουφωμάτων τους είπα το ποσό (υψηλό) που θα διαθέσω για την αντικατάσταση των ξύλινων κουφωμάτων με αλουμινίου κουφωμάτων συν εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας

και αυτοί μου συνέστησαν τον συγκεκριμένο επαγγελματία ως καλύτερο και το κυριότερο ότι είχε κατάστημα στην περιοχή μου

τώρα που εμφανίζονται σιγά σιγά οι κακοτεχνίες του συγκεκριμένου επαγγελματία ή του συνεργείου του να καλέσω την εταιρεία κατασκευής των κουφωμάτων να μου βρουν άλλον επαγγελματία να τα φτιάξει δωρεάν καθώς είναι δικού τους συνεργάτη επαγγελματία κακοτεχνίες και πλήρωσα ένα σκασμό χρήματα

για πείτε μου τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου

γιατί εγώ τώρα καλούμε να υποχρεωθώ στην εταιρεία που εργάζομαι καθώς συνεργάζονται με τεχνικές εταιρείες να μου στείλουν ένα συνεργείο να διορθώσει τις κακοτεχνίες (δηλαδή να κάνει τα αυτονόητα με τα μάρμαρα και τις μονώσεις τους για να μην περνάνε τα νερά και να αφαιρέσουν τις σίτες αν δεν επισκευάζονται ή μπορούν να αντικατασταθούν) και εννοείται ότι θα πληρώσω πάλι

Θεωρω πως εκανες λαθος. Αν παρεις εταιρια προφιλ θα σου πει απο λιστα ο υπαλληλος συνεργατες στη περιοχη σου. Το αν ειναι καλοι η οχι δε μπορει να το ξερει ουτε τον νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ParhsG είπε

Θεωρω πως εκανες λαθος. Αν παρεις εταιρια προφιλ θα σου πει απο λιστα ο υπαλληλος συνεργατες στη περιοχη σου. Το αν ειναι καλοι η οχι δε μπορει να το ξερει ουτε τον νοιαζει.

πίστεψε με δεν κάνω κανένα λάθος στα λεγόμενα μου

τότε κάλεσα και τις τρεις γνωστές εταιρείες κουφωμάτων αλουμινίου

αφού έκανα τις απαραίτητες έρευνες κατέληξα στην μια και τους κάλεσα στο τηλέφωνο

αυτή μου είπε ότι θα στείλουν έναν σύμβουλο να μιλήσουμε

ο σύμβουλος που ήρθε και έκανε την μελέτη στον χώρο για να καταλήξω τι κουφώματα θέλω και τι πόρτα ασφαλείας

καθώς λόγω ότι είμαι ο διαχειριστής στην πολυκατοικία έπαιζε και δουλειά με την αλλαγή της κεντρικής πόρτας εισόδου της πολυκατοικίας

έτσι τα χρήματα ήταν πολλά και για την εταιρεία και για τον οποιοδήποτε συνεργάτη που θα έπαιρνε την δουλειά.

ο σύμβουλος αυτός για λογαριασμό της εταιρείας πρότεινε και τον συνεργάτη-επαγγελματία που θα έκανε την δουλειά και μου έδωσε όλα τα στοιχεία επικοινωνίας.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ikorolis είπε

πίστεψε με δεν κάνω κανένα λάθος στα λεγόμενα μου

τότε κάλεσα και τις τρεις γνωστές εταιρείες κουφωμάτων αλουμινίου

αφού έκανα τις απαραίτητες έρευνες κατέληξα στην μια και τους κάλεσα στο τηλέφωνο

αυτή μου είπε ότι θα στείλουν έναν σύμβουλο να μιλήσουμε

ο σύμβουλος που ήρθε και έκανε την μελέτη στον χώρο για να καταλήξω τι κουφώματα θέλω και τι πόρτα ασφαλείας

καθώς λόγω ότι είμαι ο διαχειριστής στην πολυκατοικία έπαιζε και δουλειά με την αλλαγή της κεντρικής πόρτας εισόδου της πολυκατοικίας

έτσι τα χρήματα ήταν πολλά και για την εταιρεία και για τον οποιοδήποτε συνεργάτη που θα έπαιρνε την δουλειά.

ο σύμβουλος αυτός για λογαριασμό της εταιρείας πρότεινε και τον συνεργάτη-επαγγελματία που θα έκανε την δουλειά και μου έδωσε όλα τα στοιχεία επικοινωνίας.

Απλα πιστευες οτι η εταιρια θα σου προτεινει καλο κατασκευαστη/συνεργατη αυτο λεω που δε παιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ParhsG είπε

Απλα πιστευες οτι η εταιρια θα σου προτεινει καλο κατασκευαστη/συνεργατη αυτο λεω που δε παιζει. 

για να το λες έτσι θα είναι δεν έχω λόγο να μην σε πιστεύω

ίσως ο σύμβουλος της εταιρείας επειδή συνολικά ήταν πολλά τα χρήματα και για την προσωπική μου δουλειά και την δουλειά που αφορούσε την πολυκατοικία να είχε "καλές σχέσεις" με τον συγκεκριμένο συνεργάτη τους και για αυτό επέμενε να πάρει την δουλειά

ευτυχώς βέβαια την δουλειά της πολυκατοικίας δεν την πήρε ο συγκεκριμένος (η διαίσθηση που είχα για τον συγκεκριμένο με έκανε να απορρίψω την προσφορά του και να προτιμήσω έναν τυχαίο συνεργάτη της εταιρείας που ήταν επίσης στην περιοχή μου οποίος έκανε άψογη εργασία.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ikorolis είπε

για να το λες έτσι θα είναι δεν έχω λόγο να μην σε πιστεύω

ίσως ο σύμβουλος της εταιρείας επειδή συνολικά ήταν πολλά τα χρήματα και για την προσωπική μου δουλειά και την δουλειά που αφορούσε την πολυκατοικία να είχε "καλές σχέσεις" με τον συγκεκριμένο συνεργάτη τους και για αυτό επέμενε να πάρει την δουλειά

ευτυχώς βέβαια την δουλειά της πολυκατοικίας δεν την πήρε ο συγκεκριμένος (η διαίσθηση που είχα για τον συγκεκριμένο με έκανε να απορρίψω την προσφορά του και να προτιμήσω έναν τυχαίο συνεργάτη της εταιρείας που ήταν επίσης στην περιοχή μου οποίος έκανε άψογη εργασία.)

Υποθεση κάνω επειδη την εχω πατήσει με άλλα πράγματα παρομοίως. Επίσης παιζει και ψιλοαποκλειστικοτητα περιοχης. Παρακαλουσα να μου δωσει προσφορά ενας συνεργάτης εταιρίας επι 2 μηνες και τίποτα. Τους λεω μπορείτε να μου προτείνεται αλλον γιατι περιμενω 2 μηνες και δε μου δινει προσφορα.. και μου λέει δε μπορώ να σας πω αλλον αν θελετε του μιλάμε εμεις να σας δωσει προσφορά.

Επεξ/σία από ParhsG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα φοβερά πράγματα,απλά προωθούσαν τον συγκεκριμένο, προφανώς με κάποιο αντάλλαγμα...απαράδεκτα πράγματα.... για πια διελαση μιλάμε και περιοχή?,δεν είναι κανένα μυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babisgr είπε

Χαχα φοβερά πράγματα,απλά προωθούσαν τον συγκεκριμένο, προφανώς με κάποιο αντάλλαγμα...απαράδεκτα πράγματα.... για πια διελαση μιλάμε και περιοχή?,δεν είναι κανένα μυστικό.

όνομα εταιρείας δεν μπορώ να πω για ευνόητους λόγους φαντάζομαι καταλαβαίνεις

η περιοχή που αναφέρομαι είναι Αθήνα / Παγκράτι

2 ώρες πριν, ParhsG είπε

Υποθεση κάνω επειδη την εχω πατήσει με άλλα πράγματα παρομοίως. Επίσης παιζει και ψιλοαποκλειστικοτητα περιοχης. Παρακαλουσα να μου δωσει προσφορά ενας συνεργάτης εταιρίας επι 2 μηνες και τίποτα. Τους λεω μπορείτε να μου προτείνεται αλλον γιατι περιμενω 2 μηνες και δε μου δινει προσφορα.. και μου λέει δε μπορώ να σας πω αλλον αν θελετε του μιλάμε εμεις να σας δωσει προσφορά.

ναι παίζει αυτό που λες

στην δική μου περιοχή αυτός ήταν ο μόνος σύμβουλος της συγκεκριμένης εταιρείας κουφωμάτων αλουμινίου

άλλη εταιρεία που είχα ρωτήσει να στείλουν σύμβουλο ήρθε αλλά έβγαλε προσφορά με τιμή τρεις φορές πάνω και δεν έκαναν καμία εργασία παραπάνω από το ξήλωμα των παλιών κουφωμάτων και την τοποθέτηση νέων κουφωμάτων

όλα δηλαδή τα μερεμέτια θα έπρεπε να τα κάνει άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει κουράσει αυτή η κατάσταση με τα τζάμια να στάζουν, παρόλο που έχω αφυγραντήρα και να μαζεύεται μούχλα.

IMG-20200101-070859.jpgIMG-20200101-083716.jpg

 

Είναι βορεινά, 132εκ άνοιγμα. europa βλέπω πως είναι, δεν ξέρω μοντέλο.

Αξίζει ο κόπος να αλλάξω αυτά τα βορεινά συρόμενα κουφώματα με άλλα με θερμοδιακοπή; Θα κερδίσω κάτι ουσιαστικό; Θα γίνει ποτέ απόσβεση; Που κυμαίνεται το κόστος για κανά καλό PVC;

ΥΓ Πότε βγήκαν τα κουφώματα με θερμοδιακοπή; Γιατί εδώ οι ιδιοκτήτες λένε ότι το 2008 που τα έβαζαν, ήταν τα καλύτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...