Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κουφωμάτων


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Μπορείς να βάλεις μια "πόρτα" στην εξωτερική πλευρά του κουφώματος, όπως πχ βάζουμε σίτες, αλλά τώρα θα είναι με plexi/τζάμι or something.

sita-anoigomeni.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ThReSh said:

Μπορείς να βάλεις μια "πόρτα" στην εξωτερική πλευρά του κουφώματος, όπως πχ βάζουμε σίτες, αλλά τώρα θα είναι με plexi/τζάμι or something.

sita-anoigomeni.png

αυτο σκεφτηκα και εγω μια σιδερενια πορτα που να την κλεινω μονο οταν βρεχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, vasilllis said:

Γιατι δεν βαζεις αλουμινενια να ησυχασεις?

κοστιζει ασε που μενω σε νησι εχει υγρασια φοβαμαι μην κανει μουχλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

κοστιζει ασε που μενω σε νησι εχει υγρασια φοβαμαι μην κανει μουχλα 

μουχλα δεν νομιζω να κανει.παλια οι βαφες τους οξειδωνονταν απο το αλατι.Εχετε προβλημα εκει στην περιοχη με τα αλουμινια?

Τι πορτα ειναι αυτη?κουζινας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, vasilllis said:

μουχλα δεν νομιζω να κανει.παλια οι βαφες τους οξειδωνονταν απο το αλατι.Εχετε προβλημα εκει στην περιοχη με τα αλουμινια?

Τι πορτα ειναι αυτη?κουζινας?

Ειναι ενα διωροφο στο υπογειο μενει η γιαγια μου και φουσκωσε η πορτα και δυσκολευεται να την κλεισει. Εχουν βαλει αρκετοι αλουμινια

Επεξ/σία από speedman_26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Ειναι ενα διωροφο στο υπογειο μενει η γιαγια μου και φουσκωσε η πορτα και δυσκολευεται να την κλεισει. Εχουν βαλει αρκετοι αλουμινια

Ωραιο το ξυλο,ειδικα αν ειναι καλης ποιοτητος.Μπορεις να το προστατευσεις με βερνικια κλπ αλλα πιο ακριβα θα σου βγει.καλυτερη επιλογη απο αλουμινιο δεν θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρονιά σε όλους.... Ήθελα να μου πει κάποιος για μηχανισμούς κουφωμάτων, έχω καταλήξει στην salamander blue evolution 92 για κουφώματα και είμαι ανάμεσα σε ROTO, GU, 

Επεξ/σία από fifty-five
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, fifty-five είπε

Καλή χρονιά σε όλους.... Ήθελα να μου πει κάποιος για μηχανισμούς κουφωμάτων, έχω καταλήξει στην salamander blue evolution 92 για κουφώματα και είμαι ανάμεσα σε ROTO, GU, 

Κορυφαίοι και οι δυο μηχανισμοί, όποιον και να διαλέξεις θα είσαι κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε alejandro, αν και εγώ έκλεινα προς την ROTO ο μάστορας μου πρότεινε την GU και από ότι έχω διαβάσει και παραπάνω και εσύ νιώθεις από αυτά θα το σεβαστώ.. Καλή επιλογή στα κουφώματα έκανα; ψάχνω κάτι να πλησιάζει το άριστο στην ηχομόνωση και στην θερμομόνωση φυσικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Κορυφαίοι και οι δυο μηχανισμοί, όποιον και να διαλέξεις θα είσαι κομπλέ. 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε alejandro, αν και εγώ έκλεινα προς την ROTO ο μάστορας μου πρότεινε την GU και από ότι έχω διαβάσει και παραπάνω και εσύ νιώθεις από αυτά θα το σεβαστώ.. Καλή επιλογή στα κουφώματα έκανα; ψάχνω κάτι να πλησιάζει το άριστο στην ηχομόνωση και στην θερμομόνωση φυσικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fifty-five είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε alejandro, αν και εγώ έκλεινα προς την ROTO ο μάστορας μου πρότεινε την GU και από ότι έχω διαβάσει και παραπάνω και εσύ νιώθεις από αυτά θα το σεβαστώ.. Καλή επιλογή στα κουφώματα έκανα; ψάχνω κάτι να πλησιάζει το άριστο στην ηχομόνωση και στην θερμομόνωση φυσικά 

Είναι από τις καλύτερες επιλογές που θα μπορούσε να κάνει κάποιος. Σκέψου ότι στο σπίτι μου έχω βάλει το Salamander SL76 και είμαι κομπλέ άρα με το 92 είσαι ακόμη καλύτερα. Τι υάλωση επιλέξατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...