Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Πρεπει να ειναι Unofficial bot, το official που πληρωνες το εχουν αφαιρεσει και αν ηταν NPC δεν θα εκαναν damage να σου χαλασουν τα Quests ή θα εκαναν τοσο λιγο που δεν θα επερναν το kill.
Δοκιμασες να παρεις aggro το mob και να το πας βολτα σε καμια γωνια να κολλησουν εκει τα bots;
Eγω ετσι εκανα στο L2, τραβαγα το mob σε μερος που δεν εχει spawn και τα εβρισκαν να καθονται ή μαζευα καμια 10αρια τους τα πηγαινα και εκανα Bsoe.

Δεν είναι σαν τα Bot του L2 αυτά, δοκίμασα να τα κάνω Pull αλλά γυρνάνε πίσω και μετά είναι τόσα πολλά που δεν προλαβαίνω να κάνω lure κάποιο mob , απλά είναι ξεκάθαρο ότι είναι bots

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Δεν είναι σαν τα Bot του L2 αυτά, δοκίμασα να τα κάνω Pull αλλά γυρνάνε πίσω και μετά είναι τόσα πολλά που δεν προλαβαίνω να κάνω lure κάποιο mob , απλά είναι ξεκάθαρο ότι είναι bots

Δεν τα κανεις pull οταν βαρανε, περιμενεις διπλα απο ενα mob, μολις δεις οτι γυρνανε και το κοιτανε (το πηραν target απο μακρια) ,το βαρας και τρεχεις να το πας εκει που θες.
Τα bot εκεινη τη στιγμη θα ειναι μακρια και θα ξεκινανε να πανε προς αυτο, με αποτελεσμα να το κυνηγανε.
Θα το βαρεσουν οταν εσυ σταματησεις να τρεχεις και αυτο σε βαρεσει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν τα κανεις pull οταν βαρανε, περιμενεις διπλα απο ενα mob, μολις δεις οτι γυρνανε και το κοιτανε (το πηραν target απο μακρια) ,το βαρας και τρεχεις να το πας εκει που θες.
Τα bot εκεινη τη στιγμη θα ειναι μακρια και θα ξεκινανε να πανε προς αυτο, με αποτελεσμα να το κυνηγανε, θα το βαρεσουν οταν εσυ σταματησεις να τρεχεις και αυτο σε βαρεσει.

Μπα γυρίζουν target αμέσως και είναι όπως είπα και πριν τόσα πολλά που φεύγεις από το ένα botogroup και πέφτεις στο επόμενο.
έχω δει και παίκτες αλλά λίγοι και σπάνιοι, μόνο μέσα σε πόλεις είναι αρκετοί και active 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT] [2024?]
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FiLw είπε

Έχω την εντύπωση πως δεν θα υπάρχει δυνατότητα για μεταφορά από κορεάτικο σε ευρωπαϊκό σέρβερ οπότε grind με μέτρο 😅

και για τα account κατάλαβα πως χρειάζεται ένα κορεάτικο νούμερο για verification και ένα για 2FA που δουλεύει με ότι νούμερο να ναι.

Σωστά, κάνεις την αγορά και ο πωλητής αμέσως μετά την πληρωμή μέσω του κουμπιού Chat συννενοείται μαζί σου και σου ζητά αριθμό κινητού και email για να τα καταχωρήσει στο λογαριασμό. Κατόπιν σου ζητά τους κωδικούς που λαμβάνεις στο κινητό (μία φορά) και στο email (2 φορές) και είσαι έτοιμος. Σου δίνει και το download link και είσαι έτοιμος.

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Μπα γυρίζουν target αμέσως και είναι όπως είπα και πριν τόσα πολλά που φεύγεις από το ένα botogroup και πέφτεις στο επόμενο.
έχω δει και παίκτες αλλά λίγοι και σπάνιοι, μόνο μέσα σε πόλεις είναι αρκετοί και active 

Άλλαξε server. Einar ή Asota είναι οι ευρωπαίοι.

THRONE AND LIBERTY - NCSOFT (plaync.com) (Ενεργοποιήστε τον ήχο)

Lineage II vibes

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Armoral said:

Άλλαξε server. Einar ή Asota είναι οι ευρωπαίοι.

Και τα μαζικά ban? χαχα
Θα μείνω εδώ που είμαι έτσι και αλλιώς δεν θα είναι ο τελικός server, στην NC NA θα επιλέξω Ευρωπαϊκό server όμως, δεν την πατάω ξανά να ακούω φίλους και γνωστούς και να αρχίζω σε Devianne και Chronos.
Αν και EU Server = 100% Russian και γενικά ανατολικό block από την εμπειρία μου τόσα χρόνια σε MMO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Και τα μαζικά ban? χαχα
Θα μείνω εδώ που είμαι έτσι και αλλιώς δεν θα είναι ο τελικός server, στην NC NA θα επιλέξω Ευρωπαϊκό server όμως, δεν την πατάω ξανά να ακούω φίλους και γνωστούς και να αρχίζω σε Devianne και Chronos.
Αν και EU Server = 100% Russian και γενικά ανατολικό block από την εμπειρία μου τόσα χρόνια σε MMO

Το μαζικό ban έγινε. Πολύ φοβάμαι ότι αν μείνεις εκεί θα συνεχίσεις να έχεις τα παράπονα που έχεις. Πάρε ένα permanent λογαριασμό και πήγαινε σε αυτούς τους δύο. EU σημαίνει αγγλικά. Οι Ρώσοι είναι αλλού μαζεμένοι. Τσέκαρα reddit πριν δω τι γίνεται καθώς και τον τύπο του οποίου τα video κοινοποίησα προχθές. Einar σύμφωνα με τους γνωστούς μου και Asota (πρώην Kazar) σύμφωνα με το Reddit.

Μετά το merge αυτοί είναι οι servers με Ευρωπαίους. Αλλιώς είσαι καταδικασμένος να παίζεις με Κορεάτες και bot. Άσε που θα έχεις και δυσκολία στο party. 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tomassongr είπε

Έχει γίνει κάποιο siege?έχω βρει πολλά video με mass fights αλλά sieges πουθενά.

Όχι ακόμη. Όπως και στο Lineage 2 στις αρχές όπου τα κάστρα υπήρχαν αλλά δε γίνονταν πολιορκίες, θα το υλοποιήσουν αργότερα. Το παιχνίδι είναι προφανώς work in progress και ανοίγουν σταδιακά τα πάντα στην Κορέα για να εφαρμοσθούν στην Ευρώπη και τον υπόλοιπο κόσμο χωρίς θέματα. Στο εισαγωγικό video δείχνει και siege πάντως.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεγμένα quest, εντάξει τα περισσότερα είναι πήγαινε εκεί κάνε-φέρε-βρες αυτό, αλλά έχουν δώσει προσοχή στα cutscenes, σα να παίζεις single player ουσιαστικά. Ένα συγκεκριμένο, εκείνο που πρέπει να προστατέψεις μικρά παιδιά μου άρεσε πολύ.

Το weapon-armor-skill upgrade σύστημα φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Για να δούμε. Τα γραφικά του είναι εξαιρετικά. Νομίζω ότι έχει πολύ ζουμί το παιχνίδι, δεν ενθουσιάζομαι ούτε απογοητεύομαι ακόμα, όλα θα φανούν στο end game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος λόγος να ξεκινήσει κάποιος τώρα με όλη την μανούρα της αγορας account  και να μην περιμένει το ευρωπαικό release? Πέρα απ την ανυπομονησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, suffocater said:

Υπάρχει κάποιος λόγος να ξεκινήσει κάποιος τώρα με όλη την μανούρα της αγορας account  και να μην περιμένει το ευρωπαικό release? Πέρα απ την ανυπομονησία.

Καμια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, noFEARgr said:

Καμια 

Αυτό!

Εγώ πιο πολύ για να δω ΑΝ αξίζει να παίξω όταν βγει αλλά για να πω την αλήθεια δεν με βλέπω να παίζω όταν βγει.
Ήδη το βαρέθηκα και είμαι 20 level, τα quests είναι ένα απέραντο "F" πλήκτρο, δεν έχει νόημα να τα διαβάσω αφού είναι τράβα εκεί κάνε αυτό έλα πίσω ή δώσε το στον άλλο.
Θα ήταν και καλύτερο αν δεν τα είχε όλα αυτά τα φρουφρού και τα αρώματα και να έπαιρνα το Q με 1 κλικ.

Επίσεις με τα quests η περιγραφή αυτών είναι κάκιστη, δεν ξέρω αν είναι κακή μετάφραση ή παράληψη αλλά δεν βγάζω νόημα πολλές φορές που πρέπει να πάω και ευτυχώς υπάρχουν στο youtube, αν και κάνουν και αυτοί πειράματα μέχρι να παίξει από ότι βλέπω.

Από CPU βλέπω load και στα 12 cores αν και έχω και 2 παράθυρα L2 ανοιχτά και είμαι από 75 ως 90% load και η ram μου κοντά στα 27gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...