Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, comfuzio είπε

image.png.fda81405d69fd8f770087b4b924aaf4c.png

Προς στιγμή νόμιζα ότι βλέπω τον χάρτη της Ελλάδος χωρίς Πελοπόννησο/ήπειρο και νησιά χαχα

έβαλα το δικό μου κινητό, ήρθε ένα sms και όλα καλά seller "Baycur"

Κανονικα ολη η διαδικασια αγορας Κορεατικου Account γινεται γιατι αν βαλεις καποιο κινητο εκτος Κορεας σε κλειδωνει και δεν κανεις ποτε Login.
Οποτε πληρωνεις τον "Κορεατη" που εβαλε το κινητο του και περασε κανονικα το Verify.
Στην ουσια αγοραζεις Verified Αccount .
Δεν ξερω τι σου πουλησε αυτος και πως δεχτηκε Ελληνικο κινητο.
ΙΣΩΣ ειχε γινει Verified με Κορεατικο κινητο και περασε το test και μετα σου εδινε το δικαιωμα αν θες να αλλαξεις κινητο στο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Armoral είπε

 

Σε ποιο server μπήκες;

Πολυ ωραιο το PvP αν και αυτοι δεν εχουν οργανωση.
Εχουν εναν να φωναζει και ολοι πανε παντου μπρος πισω.
Εκει βαζεις απο 2 CP σε καθε πλευρα και οι υπολοιποι περιμενουν στο Flag τη πλευρα που θα ζητησει βοηθεια αν χρειαστει βοηθεια.
Δεν τους πας ολους περα δωθε για 5 ατομα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Πολυ ωραιο το PvP αν και αυτοι δεν εχουν οργανωση.
Εχουν εναν να φωναζει και ολοι πανε παντου μπρος πισω.
Εκει βαζεις απο 2 CP σε καθε πλευρα και οι υπολοιποι περιμενουν στο Flag τη πλευρα που θα ζητησει βοηθεια αν χρειαστει βοηθεια.
Δεν τους πας ολους περα δωθε για 5 ατομα.

Κοίταξε κρατά τα group μαζί γιατί ενδεχομένως αν σκορπίσουν να χάσουν σε dps απέναντι στους αντιπάλους και να πεθάνουν. Έχει ένα λεπτό respawn από ότι άκουσα οπότε είναι κρίσιμο να περιορίσεις τις απώλειες στο ελάχιστο για να κρατήσεις τη σημαία.

Δεν έχω ιδέα σχετικά με το πως λειτουργεί το pvp, τι damage μπορούν να σου κάνουν οι αντίπαλοι, οπότε μέχρι να το δούμε εμπιστευόμαστε αυτούς που παίζουν.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Armoral είπε

Κοίταξε κρατά τα group μαζί γιατί ενδεχομένως αν σκορπίσουν να χάσουν σε dps απέναντι στους αντιπάλους και να πεθάνουν. Έχει ένα λεπτό respawn από ότι άκουσα οπότε είναι κρίσιμο να περιορίσεις τις απώλειες στο ελάχιστο για να κρατήσεις τη σημαία.

Nαι αν βαλεις 2 CP σε καθε πλευρα, δηλαδη 12 ατομα σε 3 πλευρες αυτα τα 12 θα κανουν τα calls αν χρειαστει.
Αν ερθουν 5 ατομα στη πλευρα σου δεν κανεις call ειναι 12 vs 5.
Aν δεις να ερχονται 20 ατομα στη πλευρα σου κανεις το call και ερχονται 50 ατομα απο το Flag +12 που ειχες 62 vs 20 :P
Aν δεις 60 ατομα στη πλευρα σου τους καλεις ολους.
Αυτοι πανε ολοι για 5 ατομα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο patch:

UPDATE NOTES FOR JANUARY 17 (WED) (EDIT 1/17 12:07): THRONE AND LIBERTY - NCSOFT (plaync.com)

Όπως βλέπω ανοίγουν σιγά σιγά και bosses.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι ως τώρα, από γραφικά τα έχω όλα epic αλλά δεν είναι και κάτι super ουάου, για UE4 μια χαρά είναι.
Από gameplay δεν βλέπω κάτι unique πέραν των μεταμορφώσεων αλλά και πάλι πέραν του L2 δεν ξέρω πολλά από άλλα MMORPG οπότε μπορεί και να υπάρχει αλλού αλλά να μην το ξέρω.

Γενικές εντυπώσεις ως τώρα που είμαι level 8, φαίνεται παιχνίδι για μικρά κορίτσια, πολύ βογκητό και ζωάκια-κουκλάκια και άλλα παιδικά.

Latency δεν βλέπω καθόλου παρόλο την απόσταση που χωρίζει τον Server με εμένα, τα πάντα είναι instant και από latency μέσω του exitlag έχω από 200 ως 251ms. Κάπου γύρο στα 180 με 200 έπαιζα για χρόνια L2 στην Βόρεια Αμερική.

Έχει πολλά bots? Βλέπω ίδια ντυμένους παίχτες και πάνε σε κοπάδια και βαράνε το ίδιο mob την ίδια ώρα με το ίδιο skill.
Τώρα αν δεν είναι botια και είναι τίποτα npc δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα μου χαλάνε τα quests....ειδικά με ένα καβούρι που έπρεπε να το φέρω μέσα στο νερό πριν το ρίξω, μου σπάσαν τα νεύρα μέχρι να το καταφέρω.

Οι φωνή μένει μόνο στα Κορεάτικα; Σαν κάποιος δυσκοίλιος να κάνει το χ0ντρ0 του ακούγονται σαν γλώσσα!
Και μετά ναι είναι πολλά στα Αγγλικά αλλά βγάζει κάτι παράθυρα στα αριστερά και καλά σαν συμβουλή; Δεν καταλαβαίνω τι λέει, είναι πάντα στα Κορεάτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Throneplayer-min-min-min.jpg.40be3c6a9f3df371f03c74e07774ba52.jpg

Λυγισες και εσυ να παίξεις από τώρα με τους κορεάτες?

p.s το 6 τι είναι hook? Get Over Here? 😆

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Λυγισες και εσυ να παίξεις από τώρα με τους κορεάτες?

p.s το 6 τι είναι hook? Get Over Here? 😆

Δεν έχω ιδέα είμαι υπέρνουμπο. Μόλις τελείωσε η εισαγωγή και έφτασα στην εκκίνηση του παιχνιδιού. Καλά η NC Soft δεν παίζεται σε αυτά. Γραφικά, ήχος, animation, εφέ, απίστευτη ποιότητα για mmorpg.

Πήρα ένα account στα 9.28 ευρώ μόνιμο με δυνατότητα να κάνω verification μέσω του τηλεφώνου μου, με βοήθησε ο seller με την ενεργοποίηση ζητώντας μου τους κωδικούς που έστελνε η nc soft στο κινητό, έβαλε και το email μου στο λογαριασμό, πήρα με 4 ευρώ για ένα μήνα το exitlag και όλα δούλεψαν άριστα.

Ακόμη και το πολύ κορεάτικο είναι άλλη αίσθηση. Βέβαια στα αγγλικά θα ήταν πιο εύκολο να καταλάβεις τι λένε χωρίς να αναγκάζεσαι να διαβάζεις σε γράμματα ψίχουλα τι λένε οι παίκτες ( αν και το μέγεθος αλλάζει αν είδα καλά) και όλα οκ.

Τον άφησα εκεί και θα συνεχίσω κάποια στιγμή. Είμαι στον Einar που είναι και ο φίλος που με μύησε στο "κόλπο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολύ bot εκεί στο 11 - 14 level area δεν μπορώ να ρίξω τίποτα!
Μιλάμε μπούγιο καμιά 20αριά κλώνοι όπως είπα και χθες, ίδιο gear, ίδια skills, στο ίδιο target, την ίδια ώρα.
Αυτό είναι το autoxp για τους premium και καλά;
Δεν μου έχει βγάλει ως τώρα κάπου κάπως κάποτε prompt αν θέλω και εγώ για afk xp (να το άφηνα και εγώ όσο είμαι στην δουλειά), εκτός και αν το βγάζει στο πλαϊνό κουτάκι που είναι πάντα στα Κορεάτικα και δεν καταλαβαίνω τι λέει.
Από 8 προς 11 πήγα μπαμ αλλά το 11 για 12 πρέπει να έκανα 15+ quests οπότε είναι λίγο ανακριβές στο πως ανεβαίνει κανείς (farming vs questing).

Σε σύγκριση ως τώρα με το L2, είμαι 14 level, δεν ξέρω πως είναι πιο μετά, μπορεί να αλλάζει ριζικά, αλλά ως τώρα δεν βλέπω να με τραβάει ως κάποιος που έπαιζε L2.
Το click & move βολεύει καλύτερα σε σχέση με το tab 1-2-3~9 + q/e. Ευτυχώς αν πάρεις ένα mob target και πατήσεις να κάνει κάποιο skill, πάει μόνο του στο skill range και το κάνει και δεν είναι σαν το wow που έπρεπε να κάνω τριγωνομετρία για να είμαι στο range των skills (target too far(ε κούνα τον κ.. σου ρε γμτ και πήγαινε!)).

Στο character creation δεν είδα elf/dark elf/dwarfs κτλ που έχει άπειρα το L2, δεν το έψαξα και πολύ, ίσως πιο μετά να κάνω 2ο char και να το δω πάλι.
Μετά το weapon leveling system, το κατάλαβα ότι ανεβαίνουν με passive xp όταν κάνεις χρήση του όπλου, τελικά από τα quests μαζεύεις scrolls και έτσι το ανεβάζεις. Άλλο scroll για τα γκρι, άλλο για τα πράσινα και άλλο για τα μπλε.
Μπλε Scrolls δίνει χωρίς κάτι ιδιαίτερο ως τώρα αλλά μπλε gear δεν έχω βρει.

Τα quests είναι generic, πάνε εκεί, kill τόσα, φέρε πίσω κτλ κάτι που το έχουμε δει άπειρες φορές, αλλά εδώ είναι και κακογραμμένα χωρίς να σου λένε που να πας!
Το πρώτο που μου την βάρεσε ήταν στην παραλία με ένα γράμμα, αν δεν έβλεπα video στο youtube δεν παίζει να το τελείωνα ποτέ! Αλλά και από το video στο youtube είχε διαφορά το quest!
Τώρα έχω σκαλώσει σε ένα που σε μεταμορφώνει σε πρόβατο, πήγα στην 2η περιοχή -κατά τύχη-, παίρνω την 2η μεταμόρφωση αλλά δεν λέει που πρέπει να πάω. ή μάλλον λέει αλλά δεν υπάρχει στον χάρτη πουθενά αυτό που λέει.

Τώρα για περί τα 5€ για account+vpn φάση έχει, το event που έχουν με το season pass μου θυμίζει RDR2 Online, που έχει για τους free και από κάτω για τους επί πληρωμή που παίρνουν και τα 2 tier. Απλά δεν έχει νόημα να επενδύσει κανείς σε αυτόν τον server

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, comfuzio είπε

Έχει πολλά bots? Βλέπω ίδια ντυμένους παίχτες και πάνε σε κοπάδια και βαράνε το ίδιο mob την ίδια ώρα με το ίδιο skill.
Τώρα αν δεν είναι botια και είναι τίποτα npc δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα μου χαλάνε τα quests....ειδικά με ένα καβούρι που έπρεπε να το φέρω μέσα στο νερό πριν το ρίξω, μου σπάσαν τα νεύρα μέχρι να το καταφέρω.

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Πάντως πολύ bot εκεί στο 11 - 14 level area δεν μπορώ να ρίξω τίποτα!
Μιλάμε μπούγιο καμιά 20αριά κλώνοι όπως είπα και χθες, ίδιο gear, ίδια skills, στο ίδιο target, την ίδια ώρα.
Αυτό είναι το autoxp για τους premium και καλά;
Δεν μου έχει βγάλει ως τώρα κάπου κάπως κάποτε prompt αν θέλω και εγώ για afk xp (να το άφηνα και εγώ όσο είμαι στην δουλειά), εκτός και αν το βγάζει στο πλαϊνό κουτάκι που είναι πάντα στα Κορεάτικα και δεν καταλαβαίνω τι λέει.

 

Πρεπει να ειναι Unofficial bot, το official που πληρωνες το εχουν αφαιρεσει και αν ηταν NPC δεν θα εκαναν damage να σου χαλασουν τα Quests ή θα εκαναν τοσο λιγο που δεν θα επερναν το kill.
Δοκιμασες να παρεις aggro το mob και να το πας βολτα σε καμια γωνια να κολλησουν εκει τα bots;
Eγω ετσι εκανα στο L2, τραβαγα το mob σε μερος που δεν εχει spawn και τα εβρισκαν να καθονται ή μαζευα καμια 10αρια τους τα πηγαινα και εκανα Bsoe.

9 ώρες πριν, valantis123 είπε

Λυγισες και εσυ να παίξεις από τώρα με τους κορεάτες?

p.s το 6 τι είναι hook? Get Over Here? 😆

Ναι ετσι ακριβως ειναι, ειναι το pull που κανουν τα Tank, το ειχαν και στο AION.
Στο 0:18

8 ώρες πριν, Armoral είπε

Τον άφησα εκεί και θα συνεχίσω κάποια στιγμή. Είμαι στον Einar που είναι και ο φίλος που με μύησε στο "κόλπο".

Θα ερθω να σου κανω παρεα σε καμια 15αρια μερες, να τακτοποιησω πρωτα το νεο Season του D4.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως δεν θα υπάρχει δυνατότητα για μεταφορά από κορεάτικο σε ευρωπαϊκό σέρβερ οπότε grind με μέτρο 😅

και για τα account κατάλαβα πως χρειάζεται ένα κορεάτικο νούμερο για verification και ένα για 2FA που δουλεύει με ότι νούμερο να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FiLw είπε

Έχω την εντύπωση πως δεν θα υπάρχει δυνατότητα για μεταφορά από κορεάτικο σε ευρωπαϊκό σέρβερ οπότε grind με μέτρο 😅

και για τα account κατάλαβα πως χρειάζεται ένα κορεάτικο νούμερο για verification και ένα για 2FA που δουλεύει με ότι νούμερο να ναι.

Mεταφορα δεν παιζει απλα παιζεις και μαθαινεις το game απο τωρα αντι να παρακαλας να σου στειλουν email για να το δεις για 3-4 μερες και να περιμενεις μηνες για τη κυκλοφορια του Global.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...