Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι προτρέχουμε με τα rarities, το epic στην παρούσα φάση είναι το μέγιστο, μην περιμένετε να πάτε 50 και να είστε full gear. Βγαίνοντας από τα mqs είσαι μισός με rare. Μετά έχεις να τρέξεις 3 co op την ημέρα, contracts σε abyss και weekly που πετάει epic 100%. Θέλει τον χρόνο του, μην το συγκρίνετε με το wow ή με παιχνίδια που testαρουν mechanics εδώ και μία 20ετία.
Κράζαμε το immortal αλλά από τα σχόλια μερικών (όχι απαραίτητα από εδώ μέσα) εκεί τείνουμε, να είναι όλα απλοποιημένα. Στο wow για να έχεις mount έπρεπε να περάσει κάπου ένας μήνας farm μπας και πας 20 lvl...

Γνώμη για milestone; Ωραίο σαν ιδέα αλλά δουλεύει ανά server φαντάζομαι ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 2 μέρες τελειώνουν τα δωρεάν transfers. Ωχ ωχ! 

Στον andriana σα να βλέπω πολλά κυριλλικά τελευταία. Ελάχιστα εγγλεζικα. Και σκέφτομαι να τα μαζέψω και από κει να πάω αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, xtrmsnpr said:

Σε 2 μέρες τελειώνουν τα δωρεάν transfers. Ωχ ωχ! 

Στον andriana σα να βλέπω πολλά κυριλλικά τελευταία. Ελάχιστα εγγλεζικα. Και σκέφτομαι να τα μαζέψω και από κει να πάω αλλού.

pakilo που είμαι με έναν φίλο είναι προς το παρόν καλά από άποψη γλώσσας. Τώρα δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω για το πόσους ενεργούς έχει, εμένα μου φαίνεται οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Σε 2 μέρες τελειώνουν τα δωρεάν transfers. Ωχ ωχ! 

Στον andriana σα να βλέπω πολλά κυριλλικά τελευταία. Ελάχιστα εγγλεζικα. Και σκέφτομαι να τα μαζέψω και από κει να πάω αλλού.

Το ίδιο και εγώ. Μόλις 50άρισα με πολύ χαλαρούς ρυθμούς και σκέφτομαι για transfer καθαρά για το κομμάτι της συνεννόησης με τους υπόλοιπους. Εάν υπάρχει κάποια πρόταση για server (ακόμα και με χαλαρό παρεάκι) με english speaking κυρίως στο chat ας υποθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω τις επόμενες ημέρες τι θα κάνω με τον σέρβερ.

Επίσης τι γίνεται με τα friend requests και το friend list? Λειτουργεί από το πρωί ως το απόγευμα και μετά νεκρώνει. Ούτε στέλνει invites ούτε εμφανίζεται η λίστα με τους φίλους που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Gl0bAlZer0 είπε

Εγώ είμαι Benny και έχει κυρίως Γάλλους και Έλληνες. Μάλιστα η 2η clan hardcore είναι ελληνική. Ρώσους δεν έχω δει κλπ

Entropy ειμαστε Αlly με τους Γαλλους.
Μολις τον κανουμε για τα καλα dominate θα φυγουμε σε αλλο server.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου πολιτισμένα να ερθω και εγω ;  γαλλικα κατι ξερω αλλα να μην εχει μπινελικια σε ολες τις γλωσσες :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Entropy ειμαστε Αlly με τους Γαλλους.
Μολις τον κανουμε για τα καλα dominate θα φυγουμε σε αλλο server.

Και γιατί δε κάνετε WAR με τους Γάλλους ώστε να μη κάνετε dominate? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2024 στις 6:39 ΜΜ, tsofras είπε

Well lvl 50 dungeons με PUG είναι θλίψη , ακόμη να μάθει ο κόσμος ότι πρέπει τουλάχιστον να δείς ένα guide ?

Οκ ας πούμε ότι δεν το ξέρουν

Ακόμη να μάθει ότι αν δεν ξέρουμε δεν πατάμε σε πράσινες . μωβ , whatever χρώμα γλίτσες ?

Έφαγα 1.5 ώρα στο Cursed Wasteland  , πρώτο run για εμένα και ψόφαγαν όλοι στο dodge ή καθόντουσαν στη μέση με το orb στην κεφάλα

2 λεπτά βιντεο είναι το guide :D

Πάντως νομίζω έχει μία τρύπα το progression των item , φτάνεις lvl 50 και σε ότι πράσινο έχεις αν δεν έχεις πετύχει μπλε πρέπει να σου βγεί η πίστη να το κραφτάρεις για να το ανεβάσεις και να το κάνεις transfer

Είμαι με πράσινο ring lvl6 , το άλλο είναι μπλε lvl9 και μωβ chest lvl6 και πρέπει να παίζω με το lithograph για να ανεβάσω τα υπόλοιπα

Για να φτιάξω δλδ 2ο ring μπλε , πρέπει να φτιάξω 4 πράσινα για να ολοκληρώσω το lithograph οπότε πρέπει να φαρμάρω πάλι low lvl περιοχές για πράσινα mats

Χάνω κάτι ?

Μεγάλο complexity στο gear θεωρώ , ένα κάρο mats / coins / chests / lithorgraph , προτιμώ το simplicity του wow

 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά για Ασιατικό mmorpg το TaL είναι εξαιρετικό. Το πρόβλημα με τα Ασιατικά mmorpg's είναι ότι σε πορώνουν πολύ στην αρχή αλλά ο δυτικός κόσμος τα βαριέται μετά τον πρώτο μήνα, όπως έγινε και με το Lost Ark που είχε ξεκινήσει με πολλές περγαμηνές για isometric.

Όντας boomer, έχω παίξει Lineage, Lineage 2, Ragnarok, Archeage, Aion, Black Desert, Black Desert στο android, (και άλλα πολλά isometric παιχνίδια στυλ Lost Ark, MU Online, κλπ). Όλα τα Ασιατικά mmorpg's έχουν κάποιες μικροδιαφορές, αλλά ο "πυρήνας" του progress είναι πανομοιότυπος και περιέχει p2W ή p2p στοιχεία. Αυτό συμβαίνει γιατί έτσι έχει μεγαλώσει και μάθει το ασιατικό κοινό, να παίζει ένα παιχνίδι δωρεάν χωρίς πρακτικά να το αγοράσει αλλά να ξοδεύει παίζοντας το για την διασκέδαση και την ευκολία του. Τα παιχνίδια αυτά κερδίζουν σε δύο τομείς, τα γραφικά (που είναι πάντα top για την εποχή τους) και την απλότητα (ξυπνάς ένα βράδυ που είχες αυπνία, κάνεις log in και απλά πας και grindareis world bosses και dungeons γιατί έχουν μικρή δυσκολία ολοκλήρωσης και γίνονται και με randoms). Το αρνητικό είναι ότι επειδή δεν υπάρχει κάποιo ιδιαίτερο challenge (εκτός αν είσαι megawhale και τις παίζεις ποιος τσίγκωσε τα περισσότερα), οι Δυτικά μαθημένοι RPGάδες συνήθως χάνουν το ενδιαφέρον τους, γιατί δεν παίζουν για τα γραφικά και το cuteness αλλά για το loot progress και το itemization που λένε και στο χωριό μου.

Προσωπικά, όσο κι αν μου αρέσουν όλα τα rpgs και τα παίζω όλα, ανήκω στο φανατικό δυτικό κοινό που μεγάλωσε παίζοντας Ultima Online, DAoC, WoW, SWTOR, Warhammer Online, (θα βάλω και το FFXIV σε αυτή την λίστα και ας διαφωνούν κάποιοι) γιατί τελικά με κρατάει σε ένα παιχνίδι το χτίσιμο ενός loyal community και το δύσκολο chest loot (σίγουρα όχι το eye candy και οι περαστικοί κομήτες players του μήνα).

Το Throne and Liberty (ή lineage 3) είναι εξαιρετικό πάντως για αυτά που προσφέρει, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε γενικά πλαίσια.

Επεξ/σία από bushidocougar
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, bushidocougar said:

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά για Ασιατικό mmorpg το TaL είναι εξαιρετικό. Το πρόβλημα με τα Ασιατικά mmorpg's είναι ότι σε πορώνουν πολύ στην αρχή αλλά ο δυτικός κόσμος τα βαριέται μετά τον πρώτο μήνα, όπως έγινε και με το Lost Ark που είχε ξεκινήσει με πολλές περγαμηνές για isometric.

Όντας boomer, έχω παίξει Lineage, Lineage 2, Ragnarok, Archeage, Aion, Black Desert, Black Desert στο android, (και άλλα πολλά isometric παιχνίδια στυλ Lost Ark, MU Online, κλπ). Όλα τα Ασιατικά mmorpg's έχουν κάποιες μικροδιαφορές, αλλά ο "πυρήνας" του progress είναι πανομοιότυπος και περιέχει p2W ή p2p στοιχεία. Αυτό συμβαίνει γιατί έτσι έχει μεγαλώσει και μάθει το ασιατικό κοινό, να παίζει ένα παιχνίδι δωρεάν χωρίς πρακτικά να το αγοράσει αλλά να ξοδεύει παίζοντας το για την διασκέδαση και την ευκολία του. Τα παιχνίδια αυτά κερδίζουν σε δύο τομείς, τα γραφικά (που είναι πάντα top για την εποχή τους) και την απλότητα (ξυπνάς ένα βράδυ που είχες αυπνία, κάνεις log in και απλά πας και grindareis world bosses και dungeons γιατί έχουν μικρή δυσκολία υλοποίησης και γίνονται και με pugs). Το αρνητικό είναι ότι επειδή δεν υπάρχει κάποιo ιδιαίτερο challenge (εκτός αν είσαι megawhale και τις παίζεις ποιος τσίγκωσε τα περισσότερα), οι Δυτικά μαθημένοι RPGάδες συνήθως χάνουν το ενδιαφέρον τους, γιατί δεν παίζουν για τα γραφικά και το cuteness αλλά για το loot progress και το itemization που λένε και στο χωριό μου.

Προσωπικά, όσο κι αν μου αρέσουν όλα τα rpgs και τα παίζω όλα, ανήκω στο φανατικό δυτικό κοινό που μεγάλωσε παίζοντας Ultima Online, DAoC, WoW, SWTOR, Warhammer Online, (θα βάλω και το FFXIV σε αυτή την λίστα και ας διαφωνούν κάποιοι) γιατί τελικά με κρατάει σε ένα παιχνίδι το χτίσιμο ενός loyal community και το δύσκολο chest loot (σίγουρα όχι το eye candy και οι περαστικοί κομήτες players του μήνα).

Το Throne and Liberty (ή lineage 3) είναι εξαιρετικό πάντως για αυτά που προσφέρει, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε γενικά πλαίσια.

Όσοι και να διαφωνούν το FFXIV το θεωρώ το καλύτερο MMO τα τελευταία 10 χρόνια.

Απίστευτος κόσμος, mechanics, community.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Entropy ειμαστε Αlly με τους Γαλλους.
Μολις τον κανουμε για τα καλα dominate θα φυγουμε σε αλλο server.

Γιατί να το κάνετε αυτό ρε συ; Θα αναγκάσετε κόσμο να φύγει, θα φύγετε και σεις, πάει ο σερβερ μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...