Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθε ωρα που περναει και παιζω το παιχνιδι εδω και μια εβδομαδα...

ολο και περισσοτερο καταλαβαινω ότι ειναι ίσως το καλυτερο ΜΜΟrpg μετα το πετυχημένο WoW

Και μιλάω ως hardcore player τουλάχιστον 12 χρονια  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν βάλουν παραπάνω content και καταφέρουν να μπαλανσαρουν το pvp θα συμφωνήσω γιατί τώρα τρως stun και απλά κάθεσαι και κοιτάς 10 δευτερόλεπτα την οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Georgram είπε

Αν βάλουν παραπάνω content και καταφέρουν να μπαλανσαρουν το pvp θα συμφωνήσω γιατί τώρα τρως stun και απλά κάθεσαι και κοιτάς 10 δευτερόλεπτα την οθόνη 

Ναι είναι τραγικό το cc. Και ο χρόνος πρέπει να αλλάξει σε 2-3 δευτερόλεπτα και να μη πιάνει τόσο συχνά. Και το stealth πρέπει να αλλάξει, εγω ήμουν σίγουρος ότι δε παίζει να δουλεύει ενώ είσαι σε combat. Επίσης έχει καταλάβει κανείς αν έχει πέναλτι όταν τρως τάβλα; Θυμάμαι καλές εποχές L2 έχανες XP που εκεί το έπαιρνες με αίμα, εδώ; Απλώς πισω απλά με πεσμένο λίγο το γόητρο σού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2024 στις 12:39 ΠΜ, greekfragma είπε

@xtrmsnpr

να 50αρίσεις σε 5-6 μέρες δεν είναι πρόβλημα. εγώ σήμερα 50άρισα και σχεδόν ολοκλήρωσα όλα τα codex. εκεί ναι, έπεσε δουλίτσα.

το θέμα είναι οτι solo δεν έχει ενδιαφέρον. το παιχνίδι θέλει 1-2 άτομα παρεάκι τουλάχιστον με κάνα discord για party.

οπότε ή κάθομαι στα αυγά μου και ψάχνω καλό guild με discord ή ξεκινάω νέο χαρακτήρα σε Adriana με τη προϋπόθεση να υπάρξει ενδιαφέρον για partying xp leveling questing και discord.

μέχρι στιγμής δε βλέπω φως στο 2ο.

Mετα τα 50 για να παιξεις θελει το λιγοτερο 6παρτο για να πηγαινεις 3 φορες τη μερα στα Dungeons.
Tα Contracts τα κανεις και solo, Contracts μεσα στα Dungeons τα κανεις και με 1-2 αλλους, PvP και Raids δεν κανεις πουθενα χωρις σοβαρη Clan.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Mετα τα 50 για να παιξεις θελει το λιγοτερο 6παρτο για να πηγαινεις 3 φορες τη μερα στα Dungeons.
Tα Contracts τα κανεις και solo, Contracts μεσα στα Dungeons τα κανεις και με 1-2 αλλους, PvP και Raids δεν κανεις πουθενα χωρις σοβαρη Clan.

Έγραψα τουλάχιστον για να υπάρχει μια διασκέδαση. Φυσικά αν δεν είσαι full party τα dungeons δε βγαίνουν. 

Μέχρι να δω αν θα αλλάξω σερβερ έχω βρει guild μιλάμε αγγλικά στο discord και έχουμε κάνει δύο μέρες runs σε butcher's canyon, cave of  destruction και death's abyss.

 

Το παιχνίδι να να ξαναγράψω αξίζει αν μπεις σε σωστό guild με καλή παρέα. Έχει πολύ content και υπάρχει μέλλον με όσες περιοχές είναι ακόμα γκρίζες. Το launch είναι καλό και τα λίγα bugs αντέχονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well lvl 50 dungeons με PUG είναι θλίψη , ακόμη να μάθει ο κόσμος ότι πρέπει τουλάχιστον να δείς ένα guide ?

Οκ ας πούμε ότι δεν το ξέρουν

Ακόμη να μάθει ότι αν δεν ξέρουμε δεν πατάμε σε πράσινες . μωβ , whatever χρώμα γλίτσες ?

Έφαγα 1.5 ώρα στο Cursed Wasteland  , πρώτο run για εμένα και ψόφαγαν όλοι στο dodge ή καθόντουσαν στη μέση με το orb στην κεφάλα

2 λεπτά βιντεο είναι το guide :D

Πάντως νομίζω έχει μία τρύπα το progression των item , φτάνεις lvl 50 και σε ότι πράσινο έχεις αν δεν έχεις πετύχει μπλε πρέπει να σου βγεί η πίστη να το κραφτάρεις για να το ανεβάσεις και να το κάνεις transfer

Είμαι με πράσινο ring lvl6 , το άλλο είναι μπλε lvl9 και μωβ chest lvl6 και πρέπει να παίζω με το lithograph για να ανεβάσω τα υπόλοιπα

Για να φτιάξω δλδ 2ο ring μπλε , πρέπει να φτιάξω 4 πράσινα για να ολοκληρώσω το lithograph οπότε πρέπει να φαρμάρω πάλι low lvl περιοχές για πράσινα mats

Χάνω κάτι ?

Μεγάλο complexity στο gear θεωρώ , ένα κάρο mats / coins / chests / lithorgraph , προτιμώ το simplicity του wow

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Well lvl 50 dungeons με PUG είναι θλίψη , ακόμη να μάθει ο κόσμος ότι πρέπει τουλάχιστον να δείς ένα guide ?

Οκ ας πούμε ότι δεν το ξέρουν

Ακόμη να μάθει ότι αν δεν ξέρουμε δεν πατάμε σε πράσινες . μωβ , whatever χρώμα γλίτσες ?

Έφαγα 1.5 ώρα στο Cursed Wasteland  , πρώτο run για εμένα και ψόφαγαν όλοι στο dodge ή καθόντουσαν στη μέση με το orb στην κεφάλα

2 λεπτά βιντεο είναι το guide :D

Πάντως νομίζω έχει μία τρύπα το progression των item , φτάνεις lvl 50 και σε ότι πράσινο έχεις αν δεν έχεις πετύχει μπλε πρέπει να σου βγεί η πίστη να το κραφτάρεις για να το ανεβάσεις και να το κάνεις transfer

Είμαι με πράσινο ring lvl6 , το άλλο είναι μπλε lvl9 και μωβ chest lvl6 και πρέπει να παίζω με το lithograph για να ανεβάσω τα υπόλοιπα

Για να φτιάξω δλδ 2ο ring μπλε , πρέπει να φτιάξω 4 πράσινα για να ολοκληρώσω το lithograph οπότε πρέπει να φαρμάρω πάλι low lvl περιοχές για πράσινα mats

Χάνω κάτι ?

Μεγάλο complexity στο gear θεωρώ , ένα κάρο mats / coins / chests / lithorgraph , προτιμώ το simplicity του wow

 

Εναλλακτικά αν έχεις υπομονή κάνεις contracts και με 1500 coins πας απευθείας στο μωβ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Εναλλακτικά αν έχεις υπομονή κάνεις contracts και με 1500 coins πας απευθείας στο μωβ 

Ναι αλλά θα έχω χάσει τα levels που κερδίζεις στο swap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και μένα μετά τα 50 έχει αρχίσει και με χάνει το παιχνίδι,παρ'όλο που ήθελα να μου αρέσει.

το loot system το νιώθω κάπως ανύπαρκτο,άμεσο loot gear είναι σπάνιο και το παιχνίδι σε ντύνει κυρίως έμμεσα με mats/crafting system για τα οποία πρέπει να στάξεις λιγο και να πετύχεις καλό timing καθώς αν είσαι σε ενεργή guild,πρέπει να τρέχεις πέρα δώθε για activities kai events  για να lootareis πάλι κατά κύριο λόγο mats.

Προσωπικά καταλήγω στο οτι ο κόσμος(map) για mmo είναι υπερβολικά μικρος και με λίγο gear content και αναπόφευκτα πηγαίνει τόσο αργά.

Όλη η οπτική από casual playtime 3-5h ανά μέρα,μπορεί να κάνω λάθος σε κάποια πράγματα,αλλά νιώθω και γω την τρύπα στο παιχνίδι που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε λάθος εντύπωση για το end game + crafting system.

το παιχνίδι δεν είναι αγώνας δρόμου.

θέλει χρόνο και όπως ήθελε και το L2 και καλή παρέα για να κάνετε τα boss farming.

 

αν περιμένετε να ντυθείτε σε 2 μέρες αφού φτάσατε 50, αυτό είναι αδύνατον. Αφήνω στην άκρη το extra crafting σε Best in Slot trait stats

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Gigixx είπε

Δυστυχώς και μένα μετά τα 50 έχει αρχίσει και με χάνει το παιχνίδι,παρ'όλο που ήθελα να μου αρέσει.

το loot system το νιώθω κάπως ανύπαρκτο,άμεσο loot gear είναι σπάνιο και το παιχνίδι σε ντύνει κυρίως έμμεσα με mats/crafting system για τα οποία πρέπει να στάξεις λιγο και να πετύχεις καλό timing καθώς αν είσαι σε ενεργή guild,πρέπει να τρέχεις πέρα δώθε για activities kai events  για να lootareis πάλι κατά κύριο λόγο mats.

Προσωπικά καταλήγω στο οτι ο κόσμος(map) για mmo είναι υπερβολικά μικρος και με λίγο gear content και αναπόφευκτα πηγαίνει τόσο αργά.

Όλη η οπτική από casual playtime 3-5h ανά μέρα,μπορεί να κάνω λάθος σε κάποια πράγματα,αλλά νιώθω και γω την τρύπα στο παιχνίδι που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.

 

Μία απο τα ίδια

Πολύ γρήγορο leveling , αρκετά grindy + πολύπλοκο σε πολλά σημεία

Το WoW το θεωρώ ανώτερο , πέρναγες κάτι εβδομάδες / μήνες στο leveling , έπαιζες dungeons /pvp battlegrounds ακόμη και όσο ανέβαζες τον χαρακτήρα , καλύτερο progression σε items / skills

Έφτανες end game και ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα

Βασικά το μόνο που έχει καλύτερα για εμένα το TaL είναι η λοβοτομή των fetch quests που δεν χρειάζεται να σκοτώσεις 30 λύκους όπως έκανες στο WoW ας πούμε

Μπήκα αρένα έφαγα το stun του αιώνα , πήγα σε boss σε pvp zone απλά ψόφαγα κάθε δευτερόλεπτο

Ούτε που ξέρεις πως θα ντυθείς , ούτε καν έχεις αποκτήσει εμπειρία σε PVP

Εγώ έπαιζα σε PVP servers στο WoW , οκ θα σε σκότωναν οι κλασικοί βλάκες που είχαν φτάσει end game , αλλά έπαιζες φάπες με ίδιο lvl που δεν ήταν one shot όλη η φάση οπότε μάθαινες σιγά σιγά το game και τον χαρακτήρα

Μπήκα σήμερα και με έπιασα να κοιτάω τον χάρτη και να μην έχω τι να κάνω , και μιλάμε για σχεδόν 10 μέρες μετά

Τσάμπα το PC που έφτιαξα πάλι :D

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έχετε λάθος εντύπωση για το end game + crafting system.

το παιχνίδι δεν είναι αγώνας δρόμου.

θέλει χρόνο και όπως ήθελε και το L2 και καλή παρέα για να κάνετε τα boss farming.

 

αν περιμένετε να ντυθείτε σε 2 μέρες αφού φτάσατε 50, αυτό είναι αδύνατον. Αφήνω στην άκρη το extra crafting σε Best in Slot trait stats

E εντάξει δεν λέμε να ντυθούμε γρήγορα , άλλο να lootaρεις itemς απο το chest και άλλο coins για να craftareis

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έχετε λάθος εντύπωση για το end game + crafting system.

το παιχνίδι δεν είναι αγώνας δρόμου.

θέλει χρόνο και όπως ήθελε και το L2 και καλή παρέα για να κάνετε τα boss farming.

 

αν περιμένετε να ντυθείτε σε 2 μέρες αφού φτάσατε 50, αυτό είναι αδύνατον. Αφήνω στην άκρη το extra crafting σε Best in Slot trait stats

Συμφωνώ φίλε μου σχεδόν σε ό,τι αναφέρεις,δεν πρέπει να είναι αγώνας δρόμου το κάθε mmo, αλλά θεωρώ οτι πρέπει να υπάρχει ενα καλό pace στο progression του χαρακτήρα,ειδικά όταν σε "πετάει" γρήγορα στο max lvl και το ξεκινάς νωρίς το progression.

Κατανοώ την σύγκριση που κάνεις με το L2,αλλά εδώ δεν συμφωνώ.Γίνεται σύγκριση παιχνιδιών με διαφορά 20 περίπου ετών. Η καλή και σταθερή παρέα έχει γίνει πλέον νοσταλγική ανάμνηση για πολλούς σε όλα τα mmo και θέλουμε να εξελίσσονται τα παιχνίδια και όχι να υπάρχει το requirement των +5 παιχτών για να ευχαριστηθείς ενα παιχνίδι,αλλά να έχεις και την επιλογή να το ευχαριστηθείς και σε πιο "μοναχικές" καταστάσεις.(σε αυτο παραδόξως το wow το έχει καταφέρει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσα έγραψα παρέα  με το οτι οι εταιρίες απευθύνονται σε άλλες ηλικίες πλέον και δε τους ενδιαφέρει ο old school gamer που έπαιζε L2 και WoW προ 15ετίας ώστε να κρατήσουν τις τότε συνήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Gigixx είπε

Συμφωνώ φίλε μου σχεδόν σε ό,τι αναφέρεις,δεν πρέπει να είναι αγώνας δρόμου το κάθε mmo, αλλά θεωρώ οτι πρέπει να υπάρχει ενα καλό pace στο progression του χαρακτήρα,ειδικά όταν σε "πετάει" γρήγορα στο max lvl και το ξεκινάς νωρίς το progression.

Κατανοώ την σύγκριση που κάνεις με το L2,αλλά εδώ δεν συμφωνώ.Γίνεται σύγκριση παιχνιδιών με διαφορά 20 περίπου ετών. Η καλή και σταθερή παρέα έχει γίνει πλέον νοσταλγική ανάμνηση για πολλούς σε όλα τα mmo και θέλουμε να εξελίσσονται τα παιχνίδια και όχι να υπάρχει το requirement των +5 παιχτών για να ευχαριστηθείς ενα παιχνίδι,αλλά να έχεις και την επιλογή να το ευχαριστηθείς και σε πιο "μοναχικές" καταστάσεις.(σε αυτο παραδόξως το wow το έχει καταφέρει).

To game σε παει γρηγορα 50 γιατι ο σκοπος του δεν ειναι να πας 50 αλλα να κανεις ολες τις δραστηριοτητες του 50.
Απο εκει περα ακομα και αν δεν εχεις premade μπορεις να μπεις με randoms σε queue.
H διαφορα ειναι οτι με το premade θα τελειωσεις το Dungeon σε 7-8 λεπτα γιατι ξερουν τα tactics και το εχεις κανει αλλες 30 φορες μαζι τους ενω με τους Random μπορει να φας 40 λεπτα και στο τελος να φας 10 wipe.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...