Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Θέλω να πω, αυτό που θέλω να παίξω sns + staff, επειδή δε το βλέπω στις λίστες τόσο, μη πάω να κάνω βλακεία. Γι'αυτό λέω μη παίζω λάθος. Όχι καλέ PvE παίζω, δε βρίσκω καμία χαρά στο pvp στα ΜΜΟ, παίζουν πολύ hardcore εκεί

Πάντως τώρα μου έγινε πιο fun2play, επίσης βλέπω επιτέλους 😝 είμαι στο PC μου. Αλλά μάλλον θα κλείσω το hdr, δεν είναι κ ότι το καλύτερο. Έκατσα διάβασα και λίγο, τα έβαλα σε μια σειρά.

Λέγαμε και για τον Μητσοτάκη σήμερα στον andriana, εντάξει δε θα μείνει κανείς παραπονεμενος από τον λαό μας στον σέρβερ αυτόν.

@Stratosnis πέρασαν closed/open betas, βγήκε το παιχνίδι και τίποτα. Θα δούμε, αν και δε νομίζω.

Ε εντάξει υπάρχουν καλύτερα synergies από SnS + Staff αλλά αν σου αρέσει δεν υπάρχει θέμα

Απλά ακόμη και σαν λογική είναι κάπως παράξενο :D

Είτε θα είσαι ranged (Staff + Wand / Staff + LongBow / Staff + CrossBow) , είτε θα είσαι ranged και θα χώνεσαι και σε melee ranged πάλι για damage (Staff + Dagger / Staff + Greatsword)

Τώρα το να πετάς την φλογόμπαλλα και να μπαίνεις να τανκάρεις είναι  λίγο κάπως :D

Παίξε ότι σε ευχαριστεί και φτιάξε δικό σου build

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, palik200 είπε

ξέρουμε πόσες ώρες είναι το Maintenance  ?

Maintenance  τέλος ...

 

Στο twitter τα λέει όλα

 

 

Οι άνθρωποι είναι τέρμα βλαμμένοι ρε, τέλος.
2ο σερί Σάββατο κάνουν συντήρηση...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήγα 50 lvl το πρωί αξίζει να ασχοληθώ με τα contracts η να κάνω κάτι άλλο? Ο εξοπλισμός μου είναι κυρίως μπλε κάνα 2 μωβ και λίγα πράσινα δαχτυλίδια κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είμαι στον Ember EA server αλλα θέλω να φύγω και ψάχνω ελληνικό guild αλλα δυστυχώς οι επιλογές μου είναι λίγες, μπορώ να πάω στους παρακάτω οκτώ servers, είναι κανένας από εκεί και σε ελληνικό guild που να ψάχνει για άτομα ??

οι servers που έχω πρόσβαση: Zenith, Ezekiel, Conquest, Lightbringer, Wraith, Bellandir, Kazar και Talus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Cytheria είπε

παιδιά είμαι στον Ember EA server αλλα θέλω να φύγω και ψάχνω ελληνικό guild αλλα δυστυχώς οι επιλογές μου είναι λίγες, μπορώ να πάω στους παρακάτω οκτώ servers, είναι κανένας από εκεί και σε ελληνικό guild που να ψάχνει για άτομα ??

οι servers που έχω πρόσβαση: Zenith, Ezekiel, Conquest, Lightbringer, Wraith, Bellandir, Kazar και Talus

Lightbringer πρέπει να εχει λίγους! Αλλά καλύτερα να κάνεις υπομονή όταν θα ανοίξουν τα transfer να πας στον adriana! Εκεί είναι όλα τα ελληνικά guilds μαζεμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Παιδιά πήγα 50 lvl το πρωί αξίζει να ασχοληθώ με τα contracts η να κάνω κάτι άλλο? Ο εξοπλισμός μου είναι κυρίως μπλε κάνα 2 μωβ και λίγα πράσινα δαχτυλίδια κτλπ

 

16 ώρες πριν, Gigixx είπε

Για δώστε οι πιο έμπειροι καποια τιπς του τι να κάνει και τι να αποφύγει όποιος φρεσκοπηγαίνει στα 50.

Φυσικά κάνεις τα contracts μόλις πας 50 και κοιτάς να τα έχεις κάτω το όριο των μέγιστων 60, παίρνεις 10 κάθε ημέρα. Τα κάνεις σε περιοχή 50 φυσικά και ψάχνεις αυτά που δίνουν τα Precious Blessing pouch, αν δε σου βγάζει παίρνεις ένα και πατάς refresh. Κοιτάς να είναι ίδιας περιοχής προφανώς.

Μετά πηγαίνεις στα dungeon co-op για να τρως τα τοκενς σου, δείτε κανένα βιντεο πριν μπείτε γιατί αν τρώτε τάβλες θα φάτε Kick. Στο τέλος αφού νικήσετε και το boss σου βγάζει ενα σεντουκι και το ανοίγεις με τα coins σου που έχεις μαζέψει και ανανεωνονται και αυτά κάθε ημέρα.

Μετά πηγαίνεις crypt ώστε να φας  τα abyss τοκενς και να κάνεις και τα resistance contracts τα οποια είναι άσχετα απο τα contracts του Npc και τα παίρνεις ανοίγοντας τα scrols που έχεις μαζέψει στο inventory.

Μπείτε σε ενα guild οτι ναναι αν δεν έχετε για τα coins και καντε donate όλη την ώρα.

Καθημερινά αγοράζεις σχεδόν τα πάντα που είναι με daily Limit από guild και contract coin npc.

Για gear βλέπεις ποιος το ρίχνει τι και το φαρμαρεις. Τα μπλε με αχρηστα traits τα κανω disolve τα άλλα τα κρατάω. 2 Items ροζ που είχαν καλά traits αλλά άσχετα για εμένα ( iron armor) τα έκανα extract και τα πούλησα, τα αγόρασαν σε μερικές ώρες.

Επεξ/σία από Gl0bAlZer0
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Georgram said:

Lightbringer πρέπει να εχει λίγους! Αλλά καλύτερα να κάνεις υπομονή όταν θα ανοίξουν τα transfer να πας στον adriana! Εκεί είναι όλα τα ελληνικά guilds μαζεμένα!

Ποτε θα γίνει αυτό όμως ?? έχει είδη μια εβδομάδα που βλέπω μονο αυτούς τους οκτώ servers, παλιότερα έβλεπα και τους υπολοιπους αλλα τώρα τίποτα, μονο αυτούς τους οκτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cytheria είπε

Ποτε θα γίνει αυτό όμως ?? έχει είδη μια εβδομάδα που βλέπω μονο αυτούς τους οκτώ servers, παλιότερα έβλεπα και τους υπολοιπους αλλα τώρα τίποτα, μονο αυτούς τους οκτώ.

Δεν έχουν πει πότε, αλλά λογικά να πάρει καιρό. Είναι μέτρο για να μη "σπάσουν" την οικονομία στους full launch servers.

Τσέκαρε ή ρώτα στο discord τους, ίσως έχει απαντηθεί.

Καλύτερη λύση είναι νέος χαρακτήρας σε FL server τώρα που υπάρχουν slots και ανοιχτά τα transfers, και μετά βλέπετε.

-------

Btw με το crafting αξίζει να ασχοληθώ στο level 30 ή να περιμένω να πάω 50?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει για να βγάλεις εύκολα το living και μετά κάποια από αυτά τα πράσινα που θα κραφταρεις θα τα βάλεις στο lithograph και θα πάρεις κάποια μπλε που θα είναι καλά για το early end game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgram είπε

Αξίζει για να βγάλεις εύκολα το living και μετά κάποια από αυτά τα πράσινα που θα κραφταρεις θα τα βάλεις στο lithograph και θα πάρεις κάποια μπλε που θα είναι καλά για το early end game 

Ναι αλλά δε κατάλαβα πότε θα τα κάνω αυτά.

Όταν πάω 50? Χρειάζεται να σώσω resources γι'αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ναι αλλά δε κατάλαβα πότε θα τα κάνω αυτά.

Όταν πάω 50? Χρειάζεται να σώσω resources γι'αυτα?

Συνήθως το msq σου δίνει αρκετά resources οπότε γύρω στο chapter 4-5 πρέπει να είσαι φουλ green! Όταν πας 50 ανάλογα με το build σου δες στο lithograph ποιο gear είναι για σένα και κραφταρεις τα υπόλοιπα 3 green και παίρνεις ένα blue! Γενικά καλό είναι να ακολουθήσεις ένα build για αρχή από maxroll γιατί στα λέει όλα λεπτομερώς και τα εξηγεί καλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Georgram είπε

Συνήθως το msq σου δίνει αρκετά resources οπότε γύρω στο chapter 4-5 πρέπει να είσαι φουλ green! Όταν πας 50 ανάλογα με το build σου δες στο lithograph ποιο gear είναι για σένα και κραφταρεις τα υπόλοιπα 3 green και παίρνεις ένα blue! Γενικά καλό είναι να ακολουθήσεις ένα build για αρχή από maxroll γιατί στα λέει όλα λεπτομερώς και τα εξηγεί καλά 

Ναι ακολουθώ build. Απορία είχα πότε είναι καλό να κάνουμε crafting. Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...