Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, geomrk είπε

Δουλέυω 3 το μεσημέρι, ξυπνάω 8.30 μετά από 8ωρο ύπνο έτοιμος για ένα πολύ καλό gaming session,ετοιμάζω το κακάο μου(γιατί έχω κόψει τον καφέ) και πέφτω πάνω σε 5ωρο Maintenance (ξεκίνησε 8.30 ακριβώς όταν ξύπνησα) 🙂🙂🙂

Σκοτώνω άνθρωπο

IMG_4160.jpg?ex=6708bab1&is=67076931&hm=67b7e9fa86b1e24fd4b466741439673874ebbb4b181d1fff72977c13d5704004&=

Τουλάχιστον είναι μεσοβδόμαδα και όχι ΣΚ. Μεσοβδόμαδα και τέτοιες ώρες ας κάνουν ότι θέλουν, είναι πιο λογικές ώρες/μέρες. 

@lkv100thx, θα τα δω το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.reddit.com/r/throneandliberty/s/iDjzmKwGOX

Guild Being Able To Keep Items Needs To Change

Our guild just imploded today. It was among the top guilds in the server. Someone got a big drop from a world boss. No other guild mates were participating at the boss. Owner keeps the item, removes the person who received it from the guild and removed everyone from the list but himself and staff, then tossed it on the auction house for an absurd amount. Obviously drama ensued and now more than half the guild has left because they refuse to change the rule. Leaving them with a 35 hour cooldown to join a new guild.

 

If anything take this as a PSA to check your guild settings! You could be among a bunch of scammers! How did the devs think this would be a good setting? This should be changed for good. 

--------

Έχει ενδιαφέρον η συζήτηση εδώ. Δεν ήξερα ότι υπάρχουν settings στο guild που άμα σου πέσει drop μπορεί να το κρατήσει το guild. Άντε να βρεις άκρη μετά αν σε κάνουν kick κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειται μετα  που θα παραπονεθει θα παρει και  /gkick .... νέοπας εφαγε ninja looting τι ποιο επομενο να συμβει :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άκρη να βρεις, ο άλλος ο τραχανάς διέλυσε το guild του για ένα drop.

Σε καλή μεριά, δεν πρόκειται να μείνει κανένα μέλος. Αλλά πραγματικά τραγικό να κρατάει το guild το drop, ειδικά όταν είσαι το μόνο μέλος που παίρνει μέρος στο raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό. Ελπίζω να αλλάξει αυτό!

 

Κάποιο αξιόλογο site με builds υπάρχει?Θέλω να φτιάξω ένα SnS + staff .

Γιατί με Longsword+crossbow δε τα πάμε καλά.

Να πορευτώ με αυτό το εδώ το site?

 https://questlog.gg/throne-and-liberty/en-nc/character-builder/ResonanceWithTheTormentImmunity?build-id=177431 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Τραγικό. Ελπίζω να αλλάξει αυτό!

 

Κάποιο αξιόλογο site με builds υπάρχει?Θέλω να φτιάξω ένα SnS + staff .

Γιατί με Longsword+crossbow δε τα πάμε καλά.

Να πορευτώ με αυτό το εδώ το site?

 https://questlog.gg/throne-and-liberty/en-nc/character-builder/ResonanceWithTheTormentImmunity?build-id=177431 

Πιο πίσω μου είχε προτείνει ο @tsofras το https://metabattle.com/tl/TL_Builds φαίνεται να έχει αρκετά builds ανά όπλο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lkv100 είπε

Πιο πίσω μου είχε προτείνει ο @tsofras το https://metabattle.com/tl/TL_Builds φαίνεται να έχει αρκετά builds ανά όπλο 

το είδα, αλλά είναι τρομερά φτωχό. 

δε τα λες και πολλά 😜  

κάποια έχουν μόλις 3 builds.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

το είδα, αλλά είναι τρομερά φτωχό. 

δε τα λες και πολλά 😜  

κάποια έχουν μόλις 3 builds.

Μπορείς να δεις και εδώ

https://maxroll.gg/throne-and-liberty/build-guides

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, xtrmsnpr said:

Τραγικό. Ελπίζω να αλλάξει αυτό!

 

Κάποιο αξιόλογο site με builds υπάρχει?Θέλω να φτιάξω ένα SnS + staff .

Γιατί με Longsword+crossbow δε τα πάμε καλά.

Να πορευτώ με αυτό το εδώ το site?

 https://questlog.gg/throne-and-liberty/en-nc/character-builder/ResonanceWithTheTormentImmunity?build-id=177431 

Μέχρι οι καήλες από hextralife να ανεβάσουν κάτι, όχι... Εγώ πχ ακολουθάω αυτό ως βάση αλλά κοιτάω και κάνα ΥΤ για αντιπαράθεση... Μέχρι στιγμής το dmg output είναι ικανοποιητικό, οπότε μάλλον δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tsofras είπε

Μπορείς να δεις και εδώ

https://maxroll.gg/throne-and-liberty/build-guides

Γιεπ το χω ψάξει ήδη ευχαριστώ. Αλλά μιας και ούτε αυτό έχει το στυλ που παίζω, θα μείνω με το σάιτ που έβαλα πιο πάνω.

Υπάρχει "λάθος" build? Ρωτάω γιατί με δυσκολία βρήκα sns+staff.

2 ώρες πριν, Stratosnis είπε

Μέχρι οι καήλες από hextralife να ανεβάσουν κάτι, όχι... Εγώ πχ ακολουθάω αυτό ως βάση αλλά κοιτάω και κάνα ΥΤ για αντιπαράθεση... Μέχρι στιγμής το dmg output είναι ικανοποιητικό, οπότε μάλλον δουλεύει...

Αυτό είχα δει ότι δεν το έχουν καν το παιχνίδι στο σαητ αυτοί. Μάλλον δε θα ασχοληθεί καν το fextralife με αυτό. 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Γιεπ το χω ψάξει ήδη ευχαριστώ. Αλλά μιας και ούτε αυτό έχει το στυλ που παίζω, θα μείνω με το σάιτ που έβαλα πιο πάνω.

Υπάρχει "λάθος" build? Ρωτάω γιατί με δυσκολία βρήκα sns+staff.

Αυτό είχα δει ότι δεν το έχουν καν το παιχνίδι στο σαητ αυτοί. Μάλλον δε θα ασχοληθεί καν το fextralife με αυτό. 

Κοίτα να δεις , το μεγάλο θετικό του game για εμένα είναι η απουσία του DPS meter

Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα υπάρχουν "λάθος builds" με την λογική ότι δεν θα έχεις το max dps , αλλά αφού κανείς δεν το βλέπει who gives a fuck :D

Και εγώ στην αρχή build ακολούθησα , τώρα που παίζω λίγο για χαβαλέ δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Αν έχεις σκοπό για σοβαρό raiding αλλάζει το πράγμα , αν απλά διασκεδάζεις open pve δεν νομίζω ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, xtrmsnpr said:

Αυτό είχα δει ότι δεν το έχουν καν το παιχνίδι στο σαητ αυτοί. Μάλλον δε θα ασχοληθεί καν το fextralife με αυτό. 

θα ανεβάσουν μωρέ, εδώ είχαν ανεβάσει στο new world...

1 minute ago, tsofras said:

Κοίτα να δεις , το μεγάλο θετικό του game για εμένα είναι η απουσία του DPS meter

Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα υπάρχουν "λάθος builds" με την λογική ότι δεν θα έχεις το max dps , αλλά αφού κανείς δεν το βλέπει who gives a fuck :D

Και εγώ στην αρχή build ακολούθησα , τώρα που παίζω λίγο για χαβαλέ δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Αν έχεις σκοπό για σοβαρό raiding αλλάζει το πράγμα , αν απλά διασκεδάζεις open pve δεν νομίζω ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο

βασικά αυτό, αν και πιστεύω να βγει κάποιο addon για dps meter στο μέλλον... Επίσης δεν στα 50αρια dungeons δεν έχει και τρομερά dps check (1-2 που έχω τρέξει τουλάχιστον). Απλά ένα guide το χρειάζεσε για αρχή, εγώ ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει με τα trait extraction και auction house.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δεις , το μεγάλο θετικό του game για εμένα είναι η απουσία του DPS meter

Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα υπάρχουν "λάθος builds" με την λογική ότι δεν θα έχεις το max dps , αλλά αφού κανείς δεν το βλέπει who gives a fuck :D

Και εγώ στην αρχή build ακολούθησα , τώρα που παίζω λίγο για χαβαλέ δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Αν έχεις σκοπό για σοβαρό raiding αλλάζει το πράγμα , αν απλά διασκεδάζεις open pve δεν νομίζω ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο

Θέλω να πω, αυτό που θέλω να παίξω sns + staff, επειδή δε το βλέπω στις λίστες τόσο, μη πάω να κάνω βλακεία. Γι'αυτό λέω μη παίζω λάθος. Όχι καλέ PvE παίζω, δε βρίσκω καμία χαρά στο pvp στα ΜΜΟ, παίζουν πολύ hardcore εκεί

Πάντως τώρα μου έγινε πιο fun2play, επίσης βλέπω επιτέλους 😝 είμαι στο PC μου. Αλλά μάλλον θα κλείσω το hdr, δεν είναι κ ότι το καλύτερο. Έκατσα διάβασα και λίγο, τα έβαλα σε μια σειρά.

Λέγαμε και για τον Μητσοτάκη σήμερα στον andriana, εντάξει δε θα μείνει κανείς παραπονεμενος από τον λαό μας στον σέρβερ αυτόν.

@Stratosnis πέρασαν closed/open betas, βγήκε το παιχνίδι και τίποτα. Θα δούμε, αν και δε νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...