Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Hawk_K είπε

να ρωτήσω κάτι, έχει στην αρχή αυτό το quest που σου λέει να πάρεις μέρος σε ενα κυνηγετικό Event εκεί με κάτι λύκους. Πάω σε εκεινη την περιοχη αλλα δεν μπορώ να μαζεψω αυτά που πρέπει. Ουσιαστικά σκοτώνω λύκους και δεν πετάνε το loot. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να ξεκινήσει το Event που δεν το έχω κάνει?

Μόλις πας εκεί, πάτα επάνω στο event να ανοίξει ένα παράθυρο. Εκεί θα δεις, στα αριστερά την ώρα που ξεκινάει το event. Δεν τρέχει συνέχεια, αλλά σε συγκεκριμένες ώρες.

Δες την ώρα που ξεκινάει κ την ώρα που είναι στον σέρβερ, και υπολόγισε πότε ξεκινάει! Γιατί οτιδήποτε άλλο κάνεις, δε πρόκειται να ξεκινήσει κανένα ιβεντ αν δεν είναι η ώρα του, όσο και να κάθεσαι στην περιοχή του.

Δε χρειάζεται καν να βγεις πρώτος ή κάτι άλλο, απλώς να κάνεις τα κουεστ του κ τελος.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το τι παναγίες έχω ρίξει για να ανέβω το πύργο του akidu  Δε περιγράφεται. Έχει μαμημένο latency o σερβερ και τρώει σκαλώματα στα κομπο για το σκαρφάλωμα. παλεύω 30λεπτά για να ανέβω τα 3/4

επίσης όλη μέρα παλεύω να βρω adriana στο server list για transfer και δεν....

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, greekfragma είπε

το τι παναγίες έχω ρίξει για να ανέβω το πύργο του akidu  Δε περιγράφεται. Έχει μαμημένο latency o σερβερ και τρώει σκαλώματα στα κομπο για το σκαρφάλωμα. παλεύω 30λεπτά για να ανέβω τα 3/4

επίσης όλη μέρα παλεύω να βρω adriana στο server list για transfer και δεν....

image.png.55aff1c2b891ffebe53a9ed287c748c0.png

Γιατί ρε συ; Εδώ είναι, διαθέσιμος.

Δε ξέρω πολύ φοβάμαι ότι θα το μετανιώσω αυτό το transfer. Μπήκα και είπα αντίο στα αγγλικά.

image.png.17f11e788f1ab63a89096d3a34db0eea.png

επίσης, αν θέλετε να βλέπετε πάντα αγγλικά και να μη συνεννοείστε ποτέ, ανοίξτε αυτή την επιλογή για να σας μεταφράζει τα κείμενα του chat :P 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Δε ξέρω πολύ φοβάμαι ότι θα το μετανιώσω αυτό το transfer. Μπήκα και είπα αντίο στα αγγλικά.

Για τον adriana λες; Για πες παίζει πολύ ξένος λαός; Πάντως αν δεν είναι για guild δεν αξίζει το transfer! Και εγώ ακόμα το σκέφτομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Georgram είπε

Για τον adriana λες; Για πες παίζει πολύ ξένος λαός; Πάντως αν δεν είναι για guild δεν αξίζει το transfer! Και εγώ ακόμα το σκέφτομαι!

Δεν έχω εικόνα, πριν 2 ώρες άλλαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2024 στις 8:34 ΠΜ, tsofras είπε

Να τα βάλεις τα stats μπορείς να τα κάνεις reset αν αλλάξεις γνώμη

Επίσης 31 lvl έπρεπε να είχες κραφτάρει πράσινο gear και να το έκανες upgrade , 560 combat power είναι πολύ χαμηλό , 1400 κάτι είχα εγώ 31 lvl

Με Sword and Shield είσαι tank , με τα weapons που έχεις εσύ είσαι Pure dps

Ορίστε και ένας οδηγός για να σε βοηθήσει

https://metabattle.com/tl/Ranger_-_Greatsword_%2B_Longbow_PvE_Build

Σίγουρα κάνω κάτι λάθος ή δεν κάνω καθόλου. Είμαι 41 level με 1000 περίπου combat power. Παίζει να έχω μόνο 10 skill points αχρησιμοποίητα. Μετά από abyss level 20 πήρα τα πρώτα μου μπλε items και όπλο (το έκανα transfer είναι level 3 από το παλιό level 6 green). Δεν έχω κάνει upgrade πολλά από τα skills και το weapon mastery είναι στο level 5 (δεν ήξερα ότι λήγουν οι σταγόνες και τις πρώτες δεν τις είχα χρησιμοποιήσει).

 

Συμφέρει περισσότερο όλα τα πράσινα items να τα έχω max level και μετά transfer σε μπλε? Από equipment προτιμώ iron επειδή δίνουν αρκετό hp και hp regen αλλά μάλλον αν πάω με great sword + bow ή great sword + daggers μπορεί να έχω καλύτερο burst σε damage και να μην χρειάζομαι τόσο το HP 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, xtrmsnpr said:

Δεν έχω εικόνα, πριν 2 ώρες άλλαξα.

2 μερες no adriana. παταω και refresh και δεν...

διαβάζω στο steam οτι δε βλέπεις new economy servers αν έρχεσαι από early access γιατί θα πηδήξεις την οικονομία του σερβερ.

επίσης παίζει λέει θέμα και με timezones. σου δείχνει μόνο όσους είναι στο +0 που ήδη βρίσκεσαι. Αν δηλαδή ξεκίνησες σε Αγγλικό σερβερ δε βλέπεις Ανατολική Ευρώπη.

...μάλιστα.

@xtrmsnpr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lkv100 είπε

Σίγουρα κάνω κάτι λάθος ή δεν κάνω καθόλου. Είμαι 41 level με 1000 περίπου combat power. Παίζει να έχω μόνο 10 skill points αχρησιμοποίητα. Μετά από abyss level 20 πήρα τα πρώτα μου μπλε items και όπλο (το έκανα transfer είναι level 3 από το παλιό level 6 green). Δεν έχω κάνει upgrade πολλά από τα skills και το weapon mastery είναι στο level 5 (δεν ήξερα ότι λήγουν οι σταγόνες και τις πρώτες δεν τις είχα χρησιμοποιήσει).

 

Συμφέρει περισσότερο όλα τα πράσινα items να τα έχω max level και μετά transfer σε μπλε? Από equipment προτιμώ iron επειδή δίνουν αρκετό hp και hp regen αλλά μάλλον αν πάω με great sword + bow ή great sword + daggers μπορεί να έχω καλύτερο burst σε damage και να μην χρειάζομαι τόσο το HP 

Ακριβώς να μαξαρεις τα πράσινα και transfer στο μπλέ, αντίστοιχα στα μωβ.

Ψάξε ένα guide για να δεις σε ποιο lvl του item συμφέρει να το κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, greekfragma είπε

2 μερες no adriana. παταω και refresh και δεν...

διαβάζω στο steam οτι δε βλέπεις new economy servers αν έρχεσαι από early access γιατί θα πηδήξεις την οικονομία του σερβερ.

επίσης παίζει λέει θέμα και με timezones. σου δείχνει μόνο όσους είναι στο +0 που ήδη βρίσκεσαι. Αν δηλαδή ξεκίνησες σε Αγγλικό σερβερ δε βλέπεις Ανατολική Ευρώπη.

...μάλιστα.

@xtrmsnpr

Το γνωρίζω, το είχε αναφέρει ένα βίντεο που ποσταριστηκε, το είχαμε γράψει κιολας. Δεν έχω παίξει σε ΕΑ, ούτε και είχα χαρακτήρα εκεί, εκτός κ αν λες τον δικό σου, που ναι αν ακόμα είσαι στον lightbringer, δε μπορείς να τον μεταφέρεις ακόμα. Το έχουμε αναφέρει ότι δε γίνονται μεταφορές από ΕΑ servers στους full launch, το ανάποδο μόνο. Οπότε για να πας σε κάποιον full launch server, μόνο με νέο χαρακτήρα σε αυτόν γίνεται. Τώρα τι να σου πω, στα 16 λεβελ που είμαι, εγώ θα άλλαζα, δε με πειράζει. Αλλά για μεγαλύτερο λεβελ αν ήμουν, θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά, γιατί βρίσκω το παιχνίδι κάπως βαρετό, για το πώς θα ήθελα και δε μου αρέσει καθόλου το combat system του. Και ξέρω ότι δε θα αλλάξει αυτό. Σκέψου άλλαξα κλάση σε sword and shield από longsword, γιατί ήταν τρομερά αργό το όλο gameplay μου. Τώρα έγινε κάπως καλύτερο. Αύριο γυρίζω και στη βάση μου, να βλέπω επιτέλους 😝.

Όμως δεν υπάρχουν άλλα regions σε Ευρώπη εκτός του eu central και όλοι οι servers του τρέχουν σε utc+2. Οπότε αυτό δεν ισχύει που λες με τα regions, γιατί δεν υπάρχει άλλο ευρωπαϊκό ή όποιος το χει γράψει.

Screenshot_20241009-235929.png.bf45f656134de5e1c53baef24cea7e26.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@xtrmsnpr

να 50αρίσεις σε 5-6 μέρες δεν είναι πρόβλημα. εγώ σήμερα 50άρισα και σχεδόν ολοκλήρωσα όλα τα codex. εκεί ναι, έπεσε δουλίτσα.

το θέμα είναι οτι solo δεν έχει ενδιαφέρον. το παιχνίδι θέλει 1-2 άτομα παρεάκι τουλάχιστον με κάνα discord για party.

οπότε ή κάθομαι στα αυγά μου και ψάχνω καλό guild με discord ή ξεκινάω νέο χαρακτήρα σε Adriana με τη προϋπόθεση να υπάρξει ενδιαφέρον για partying xp leveling questing και discord.

μέχρι στιγμής δε βλέπω φως στο 2ο.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

@xtrmsnpr

να 50αρίσεις σε 5-6 μέρες δεν είναι πρόβλημα. εγώ σήμερα 50άρισα και σχεδόν ολοκλήρωσα όλα τα codex. εκεί ναι, έπεσε δουλίτσα.

το θέμα είναι οτι solo δεν έχει ενδιαφέρον. το παιχνίδι θέλει 1-2 άτομα παρεάκι τουλάχιστον με κάνα discord για party.

οπότε ή κάθομαι στα αυγά μου και ψάχνω καλό guild με discord ή ξεκινάω νέο χαρακτήρα σε Adriana με τη προϋπόθεση να υπάρξει ενδιαφέρον για partying xp leveling questing και discord.

μέχρι στιγμής δε βλέπω φως στο 2ο.

Ρε συ Αντριάνα γράφουν ότι είναι πολλοί από Ελλάδα με guilds κιόλας. Γράψε τους στο fb να σου πουν. Τώρα άμα είναι hardcorαδες δε γνωρίζω. Για πάρτι 1-2-φουλ, έχει άτομα και εδώ μέσα θα βρεις να αραξετε. Δε σου λέω εμένα, γιατί δε ξέρω να το παίζω, και παίζω μια ώρα την μέρα.

Τόσο γρήγορα πας 50? Καλή φάση. Έχω καταλάβει ότι μέχρι τα 50 παίζεις άνετα μόνος, μετά θες παρέα.

Εκτός κ αν δε θες Έλληνες, να κάτσω να κάνω γω ψακτικη για guilds στον Αντριάνα και να σου πω. Βέβαια δε θέλω να μπω κάπου, δε ξέρω το παιχνίδι ακόμα, το wasd δε βοηθάει μια στο να πατάω 1,2,3 κτλ . Να πάω πίσω σπίτι μου να κάνω key bindings να δω αν θα την παλέψω, αλλιώς θα το παρατήσω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, xtrmsnpr said:

Ρε συ Αντριάνα γράφουν ότι είναι πολλοί από Ελλάδα με guilds κιόλας. Γράψε τους στο fb να σου πουν. Τώρα άμα είναι hardcorαδες δε γνωρίζω. Για πάρτι 1-2 άτομα και εδώ μέσα θα βρεις να αραξετε.

Τόσο γρήγορα πας 50? Καλή φάση. Έχω καταλάβει ότι μέχρι τα 50 παίζεις άνετα μόνος, μετά θες παρέα.

Εκτός κ αν δε θες Έλληνες, να κάτσω να κάνω γω ψακτικη για guilds στον Αντριάνα και να σου πω. Βέβαια δε θέλω να μπω κάπου, δε ξέρω το παιχνίδι ακόμα, το wasd δε βοηθάει μια στο να πατάω 1,2,3 κτλ . Να πάω πίσω σπίτι μου να κάνω key bindings να δω αν θα την παλέψω, αλλιώς θα το παρατήσω.

χωρίς key binds δε παλεύεται.... και γω ακόμα βαριέμαι να τα κάνω αλλα είδα οτι μέτα το 50 end game είναι υπεραπαραίτητα.

άμα μάθεις λίγο τις περιοχές για leveling και κάνεις τα eventάκια που βαράνε όλοι μπούγιο είναι ultra fast. εγώ βέβαια γούσταρα τη φάση με τα side quests και τα χω πάρει παραμάζωμα και ας τερμάτισε το xp. είναι ωραίος ο κόσμος που φτιάξανε και πολλές ιστορίες έχουν καλό στήσιμο.

παλούκια τα βρίσκω σήμερα που δοκίμασα κάτι dungeons και το πύργο αλλά είμαι με crappy gear και skills μίξη από 2 guides leleling + pve healer.

γενικά είδα οτι στο 50 θες guild που να έχει πέσει λίγο διάβασμα από 5-6 άτομα να δώσουν κατευθύνσεις σε contracts και guild activities. μπήκα χθες σε μία που είναι όλοι φιλικοί για παρέα αλλά χωρίς πλάνο. πάμε χύμα events και κάνα world boss non pvp.

 

γενικά το παιχνίδι αφήνει την αίσθηση οτι θέλει χρόνο και ο χειμώνας θα περάσει ωραία. έχει πολυ υλικό. παρέα θέλει με κάνα discord για να λέμε και καμια μλκια όταν τρώει το party ξύλο και γίνονται όλοι τόπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλέυω 3 το μεσημέρι, ξυπνάω 8.30 μετά από 8ωρο ύπνο έτοιμος για ένα πολύ καλό gaming session,ετοιμάζω το κακάο μου(γιατί έχω κόψει τον καφέ) και πέφτω πάνω σε 5ωρο Maintenance (ξεκίνησε 8.30 ακριβώς όταν ξύπνησα) 🙂🙂🙂

Σκοτώνω άνθρωπο

IMG_4160.jpg?ex=6708bab1&is=67076931&hm=67b7e9fa86b1e24fd4b466741439673874ebbb4b181d1fff72977c13d5704004&=

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Τόσο γρήγορα πας 50? Καλή φάση. Έχω καταλάβει ότι μέχρι τα 50 παίζεις άνετα μόνος, μετά θες παρέα.

Αν ακολουθήσεις το main quest που είναι 10 chapters δίνουν παρά πολύ exp εγώ από 41 έφτασα 49 σε ένα απόγευμα. Μου μένει το τελευταίο chapter που σίγουρα θα 50αρισω και ίσως κάνω και τα quests του appendix ή τα μπλε των περιοχών.

Υπάρχει και μέσω cooking ένα πιάτο που δίνει buff +50% exp αλλά δεν ξέρω αν θα σου χρειαστεί.

1 ώρα πριν, geomrk είπε

5ωρο Maintenance

Ίσα ίσα πρόλαβα να βάλω τα amitoi για expedition εγώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...