Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Εμένα με κουράζουν λίγο τα side quests ειδικά μερικά που περιλαμβάνουν bosses και περιμένεις πότε θα κάνουν spawn

καλως ηρθες στα mmorpg 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά ξέρουμε που έχουν μαζευτεί οι περισσότεροι έλληνες; Εγώ είμαι στον penance και δεν έχω πετύχει ούτε ένα! Έφτασα 50 και ψάχνω για guild τώρα που ακόμα τα transfers είναι ανοιχτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Starfall έχω πετύχει κάμποσους που γράφουν greeklish στο general chat (κάποια πράγματα δεν θα αλλάξουν ποτέ 😛 )

Στις 5/10/2024 στις 8:35 ΜΜ, johnmayson είπε

Δε δε ειναι το παιχνιδι ειναι να το βαλεις να παιξεις κανα 5ωρο και μετα παμε στο επομενο. Εβλεπα πριν ενα stream ηταν μια κοπελα και προσπαθουσε να ρυθμισει τα κουμπια ( μα καλα ποσα κουμπια εχει) κατι τετοια βλεπω και δεν. Το καλυτερο ειναι να μπορεις με το ποντικι εφοσον δε γινεται αυτο μου φαινεται δυσκολο να μπορει καποιος να το κουμανταρει με τοσα κουμπια δε ξερω.

WoW είχες παίξει ποτέ; Θυμάσαι πόσα keybinds έπρεπε να φτιάξεις και την κατάσταση έσωζαν κάπως τα macros ;

Στις 5/10/2024 στις 10:39 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Για έλλειψη content σε endgame διαβάζω πάντως, κλασική περίπτωση σε κάθε νέο παιχνίδι..

Δεν ισχύει. Απλά έχει περιορισμούς στο daily activity. 

Στις 5/10/2024 στις 9:29 ΜΜ, Anastazio είπε

Απειρα μενου!Καμια φαντασια στο σχεδιασμο και το πως παρουσιαζονται στον παιχτη items,gear,consumables,το loot πολυ minimal και generic,στο upgrading πχ του gear,των skills κλπ,ολο αυτο το interface απο σλοτ μασιν που φυσικα ειναι τελειως rng ποσες "πετρες" θα καψεις για να κανει level up αλλα θα μπορουσαν να το καμουφλαρουν λιγο,στο οτι φτανεις στο boss room ριχνεις το boss και βγαινει ενα chest που για να το ανοιξεις και να παρεις loot πρεπει να ξοδεψεις ενα αλλο currency που πουλανε και στο shop,δε ξερω ισως φταει που απεχω χρονια απο τα mmo και να εχουν αλλαξει τα στανταρ,εμφανισιακα το παιχνιδι ειναι ομορφο γιαυτο και ασχοληθηκα!

Οκ.

Πάντως όλα αυτά που αναφέρεις εμένα με έχουν βολέψει αφάνταστα. Ειδικά ότι ο χειρισμός γίνεται από ένα μενού.

Θα συγκρίνω αναγκαστικά με το WoW, δεν έχω σοβαρή εμπειρία από άλλο mmo.

Ήθελες να craftάρεις gear, έπρεπε να πάς σε έναν vendor, να στο craftάρει. Ήθελες να κάνεις disenchant; Το ίδιο μαρτύριο.

Ήθελες να μπεις σε dungeon; Έπρεπε να βρεις σε ποια ήπειρο ήταν το dungeon και το σωστό meeting stone και κάποιες φορές έπρεπε να τρέξεις για να μπεις.

Έτρωγες απανωτά wipes; Τράβα να πληρώσεις ένα σκασμό repairs. Επειδή έκανες αναφορά περί currencies για looting. 

Και αρκετά άλλα που θα μου πάρει μέρες να θυμηθώ και να απαριθμήσω. 

Η ουσία είναι ότι έχει κόσμο, μακάρι να τον διατηρήσει και να μη χρειάζεται να σπαταλάμε τον ελάχιστο πλέον χρόνο μας σε ανούσια πράγματα, όπως «ψόφησες; Τράβα βρες το σώμα σου πίσω για να συνεχίσεις να παίζεις».

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνοιξα πριν λίγο το game μετά από 3-4 μέρες που το είχα παρατήσει γιατί είχα δουλειές. lvl 35 staff-wand και τσίμπησα ένα leveling pve build που βρήκα. δεν έχω ντυθεί στο 35 ιδιαίτερα. Όλα πράσινα lvl6 εκτός του staff και ένα δαχτυλίδι rare lvl3.

τι συνέβη λοιπόν μόλις.

είχα κάνει logout πριν μέρες στο watchers post για το adventure quest. απέξω βέβαια η περιοχή έχει 50άρια mobs και σίγουρα στο 35 είπα να ακολουθήσω το guide για να τελειώσω την ιστορία.

μπαίνω λοιπόν σήμερα και με spawn-άρει στο ίδιο σημείο. για κακή μου τύχη κάποιος είχε κάνει aggro εντός watchers post κάτι orc mobs. βρέθηκα λοιπόν να με κοπανάει ένα 50άρι και λέω ας δω τι ψάρια πιάνω.

προφανώς είχα miss hits και αρκετά curses έκαναν fail αλλά δε περίμενα οτι θα έριχνα 50άρι mob σε 2 λεπτά με μερικά heals-success defence blocks και το dmg burst στα skill series μου.

Πολύ δυνατός ο healer τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deaths Abyss όποτε μπήκα, το αν θα βγει ο Karnix παρατήρησα ότι εξαρτάται πολύ από δύο παραμέτρους.

1. Να ξέρει όλο το group tacts

ή

2. Να είναι γαμάτος ο healer.

Αν είναι γαμάτος ο healer, ό,τι λάθος κι αν κάνει το group που δεν σε ρίξει μονόχυτο, ο γαμάτος healer θα σε επαναφέρει άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το game είχα καιρό να παίξω mmo. Νομίζω είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα single player που με έχουν κάψει το τελευταίο διάστημα.

Παίζω στο Xbox (με δυσκολεύει λίγο το χειριστήριο) στον Leonardas είμαι 31 level, μολις τελειωσα το chapter 6 παίζω με το great sword και το τόξο που μου έδωσε στην αρχή δεν έχω κάνει upgrade σε strength, wisdom κτλ γιατί δεν έχω αποφασίσει τι κλάση να ακολουθήσω. Ούτε skills και όπλα (νιώθω ότι δεν βρίσκω πολλά όπλα και έχω ξεμείνει με παλιά).

Νομίζω με great sword είσαι tank?? Ζοριζομαι σε μερικά mobs την ώρα που βλέπω μάγους, τοξότες και daggerαδες να snowballαρουν εύκολα τα mobs για exp, quests, dungeons κτλ. Μπορεί να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει τίποτα και έχω 560 περίπου combat power ή όπως λέγεται αυτό.

Μπήκα και σε ένα guild που με κάνανε invite δεν έχω ασχοληθεί και πολύ.

Γενικά όμορφο παιχνίδι με ωραία γραφικά, ωραίο το σύστημα που μπορείς να κάνεις skills κι από τα 2 όπλα. Ποικιλία με dynamic events και quests. Θα δούμε όσο αντέξουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγαμε να αλλάξουμε σε adriana αφού μπορούμε να κάνουμε ακόμα μεταφορές, αλλά πέσαμε πάνω σε αυτή τη λίστα:

EU servers by language (unofficial list)

και είπαμε που να μπλέξουμε german/(russian?)/Italian/(ελλάδα)

θα ψάχνουμε τα εγγλέζικα με το κιάλι!

@Geogram στον Adriana είναι οι περισσότεροι Έλληνες αν ψάχνεσαι για αλλαγή.

Και το form που έφτιαξα αλλά και στο poll που έχει εδώ, adriana δείχνει ο ελληνικός λαός να έχει πάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, xtrmsnpr said:

Λέγαμε να αλλάξουμε σε adriana αφού μπορούμε να κάνουμε ακόμα μεταφορές, αλλά πέσαμε πάνω σε αυτή τη λίστα:

EU servers by language (unofficial list)

και είπαμε που να μπλέξουμε german/(russian?)/Italian/(ελλάδα)

θα ψάχνουμε τα εγγλέζικα με το κιάλι!

@Geogram στον Adriana είναι οι περισσότεροι Έλληνες αν ψάχνεσαι για αλλαγή.

Και το form που έφτιαξα αλλά και στο poll που έχει εδώ, adriana δείχνει ο ελληνικός λαός να έχει πάει.

Αν είναι για να πάτε αρκετοί εκεί, άν θέλετε πείτε μου γιατι κι εγώ ψήνομαι για αλλαγή.
Είμαι excavator και είναι οι περισσότεροι Γερμανοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στον penance κατά 90% αγγλικά βλέπω! Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον σέρβερ! Τώρα για τον Adrianna δεν ξέρω γιατί από ότι είδα στο disc του ελληνικού guild είναι φουλ και δεν έχει ανοιχτά recruits προς το παρών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, lkv100 είπε

Πολύ καλό το game είχα καιρό να παίξω mmo. Νομίζω είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα single player που με έχουν κάψει το τελευταίο διάστημα.

Παίζω στο Xbox (με δυσκολεύει λίγο το χειριστήριο) στον Leonardas είμαι 31 level, μολις τελειωσα το chapter 6 παίζω με το great sword και το τόξο που μου έδωσε στην αρχή δεν έχω κάνει upgrade σε strength, wisdom κτλ γιατί δεν έχω αποφασίσει τι κλάση να ακολουθήσω. Ούτε skills και όπλα (νιώθω ότι δεν βρίσκω πολλά όπλα και έχω ξεμείνει με παλιά).

Νομίζω με great sword είσαι tank?? Ζοριζομαι σε μερικά mobs την ώρα που βλέπω μάγους, τοξότες και daggerαδες να snowballαρουν εύκολα τα mobs για exp, quests, dungeons κτλ. Μπορεί να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει τίποτα και έχω 560 περίπου combat power ή όπως λέγεται αυτό.

Μπήκα και σε ένα guild που με κάνανε invite δεν έχω ασχοληθεί και πολύ.

Γενικά όμορφο παιχνίδι με ωραία γραφικά, ωραίο το σύστημα που μπορείς να κάνεις skills κι από τα 2 όπλα. Ποικιλία με dynamic events και quests. Θα δούμε όσο αντέξουμε 

Να τα βάλεις τα stats μπορείς να τα κάνεις reset αν αλλάξεις γνώμη

Επίσης 31 lvl έπρεπε να είχες κραφτάρει πράσινο gear και να το έκανες upgrade , 560 combat power είναι πολύ χαμηλό , 1400 κάτι είχα εγώ 31 lvl

Με Sword and Shield είσαι tank , με τα weapons που έχεις εσύ είσαι Pure dps

Ορίστε και ένας οδηγός για να σε βοηθήσει

https://metabattle.com/tl/Ranger_-_Greatsword_%2B_Longbow_PvE_Build

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lkv100 είπε

Πολύ καλό το game είχα καιρό να παίξω mmo. Νομίζω είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα single player που με έχουν κάψει το τελευταίο διάστημα.

Παίζω στο Xbox (με δυσκολεύει λίγο το χειριστήριο) στον Leonardas είμαι 31 level, μολις τελειωσα το chapter 6 παίζω με το great sword και το τόξο που μου έδωσε στην αρχή δεν έχω κάνει upgrade σε strength, wisdom κτλ γιατί δεν έχω αποφασίσει τι κλάση να ακολουθήσω. Ούτε skills και όπλα (νιώθω ότι δεν βρίσκω πολλά όπλα και έχω ξεμείνει με παλιά).

Νομίζω με great sword είσαι tank?? Ζοριζομαι σε μερικά mobs την ώρα που βλέπω μάγους, τοξότες και daggerαδες να snowballαρουν εύκολα τα mobs για exp, quests, dungeons κτλ. Μπορεί να φταίει που δεν έχω αναβαθμίσει τίποτα και έχω 560 περίπου combat power ή όπως λέγεται αυτό.

Μπήκα και σε ένα guild που με κάνανε invite δεν έχω ασχοληθεί και πολύ.

Γενικά όμορφο παιχνίδι με ωραία γραφικά, ωραίο το σύστημα που μπορείς να κάνεις skills κι από τα 2 όπλα. Ποικιλία με dynamic events και quests. Θα δούμε όσο αντέξουμε 

μην σε ενοχλει τοσο το πως σκοτωνεις τα mobs στο μεχρι 50 lvl ΕΦΟΣΟΝ το πας για τανκ. Δεν ειναι δυσκολο να φτασεις 50 και μετα ουτως ή αλλως θα κανεις δραστηριοτητες με αλλα ατομα και δεν θα ειναι αναγκαιο να κανεις εσυ πολλα damage. Για quests ΚΑΝΕ ΤΑ ΟΛΑ στο codex που ειναι τα main quests ή appendix οπως λεγονται.Γενικοτερα ολα θα τα βρεις μεχρι 50,αρκετα μπλε αντικειμενα. Ιδιως και απτα dungeons

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι, έχει στην αρχή αυτό το quest που σου λέει να πάρεις μέρος σε ενα κυνηγετικό Event εκεί με κάτι λύκους. Πάω σε εκεινη την περιοχη αλλα δεν μπορώ να μαζεψω αυτά που πρέπει. Ουσιαστικά σκοτώνω λύκους και δεν πετάνε το loot. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να ξεκινήσει το Event που δεν το έχω κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Hawk_K said:

να ρωτήσω κάτι, έχει στην αρχή αυτό το quest που σου λέει να πάρεις μέρος σε ενα κυνηγετικό Event εκεί με κάτι λύκους. Πάω σε εκεινη την περιοχη αλλα δεν μπορώ να μαζεψω αυτά που πρέπει. Ουσιαστικά σκοτώνω λύκους και δεν πετάνε το loot. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να ξεκινήσει το Event που δεν το έχω κάνει?

Αυτά τα events είναι server wide και γίνονται συγκεκριμένες ώρες. Ψιλοχάσιμο χρόνου είναι γιατί πλακώνουν όλοι και την πρώτη δεκάδα δεν την βλέπεις ούτε με κυάλι. Κι εγώ είχα κολλήσει αρχικά και δεν καταλάβαινα τι κάνω λάθος.

Αν μείνεις κάποια ώρα στην περιοχή θα δεις πως κάποια στιγμή θα αρχίσει να ανακοινώνει πως ξεκινάει το event σε ένα λεπτό κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...