Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, suffocater said:

Τυπικά περίπου ναι, πρακτικά όχι.
Πες οτι διάλεξες class με το που αποφάσισες τι οπλα θα κουβαλάς.
Αν θες να αλλάξεις, καλύτερα reroll νεο char απ την αρχή.

Δεν μπορεις να πας απο early access server σε new, τουλαχιστον όχι μεχρι και τον επόμενο μήνα.

 

Λόγω ότι δεν θα έχεις όπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, suffocater είπε

Δεν μπορεις να πας απο early access server σε new, τουλαχιστον όχι μεχρι και τον επόμενο μήνα.

 

Τόσο θα μου πάρει να φτάσω 50, συνεπώς no problem 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από μένα μάγκες, το χω βάλει και κατεβαίνει ήδη.. ας δώσουμε ευκαιρία σε άλλο ένα mmo ελπίζοντας οτι δεν θα ξεχειμωνιάσουμε πάλι με l2 😂

Ερώτηση 1: τα packs που ειναι σαν dlc στο steam που έχουν 30/60/99 ευρώ τι προσφέρουν εκτός απο αυτά τα lucent που φαντάζομαι είναι τα ingame currency των πελούσιων? μόνο cosmetics? πόσο p2w είναι το γκέιμ, μιας και η ncsoft μας έχει συνηθίσει στο μοντέλο του cash grab

Ερώτηση 2: αν και είδα απαντήθηκε εν μέρει πιο πάνω, το character το έχεις διαλέξει πριν το creation και δεν έχει reroll ingame, σωστά? 

Ερώτηση 3: υπάρχει προτεινόμενος σέρβερ να μπουκάρουμε ή/και ελληνικό discord ή κάτι αντίστοιχο?

Ερώτηση 4: balanced pvp υπάρχει σαν concept ή όποιος έχει 2-3k για ξόδεμα στέλνει 3 κλαν για ύπνο?

 

θενξ ιν αντβανς καλο φαρμ αλήτες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Και εγω το ιδιο επαθα...
Ξυπνησα 10:00 να κανω Solo progress μεχρι να παμε PvP/PvE με ολο το Guild κατα τις 14:00.
Θα εκανα ολα τα 50 lev Contracts για να μαζεψω 1500 να παρω το μωβ Bow και παραλληλα κανεις και το Guild Contract.
Εμεινα με το φραπε στο χερι και ξανακοιμηθηκα :P  (ειμαι με πυρετο)

Περαστικά! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κατάφερα να παίξω στο μπρίκι μου με όλα LOW και γλύτωσα την παραγγελία PC parts για να δω αν με κρατήσει το game , έπαιξα λίγο σήμερα επιτέλους.

Ωραίο είναι , ρε παιδιά πολύ μικρό δεν είναι το range για τα range weapons ? Αλλάζει αυτό ? Έχει κάποιο stat που θα μεγαλώσει στο μέλλον ? Δεν το λες και μεγάλο range να είσαι σχεδόν δίπλα στο mob για να καστάρεις?

Είμαι ο κλασσικός αναποφάσιστος , στο WoW έπαιζα όλα τα classes , τώρα δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω :D

 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

@tsofras το range ανεβαίνει όσο levelαρεις weapons skills. 

Πεστο έτσι , τώρα βγαίνει νόημα thx man είπα και εγώ μου φάνηκε πολύ παράξενο :)

Ρε παιδιά και κάτι άλλο είμαι στη φάση του starting gear , να δίνω βάση στα stats ή το ψάχνω πολύ για level 7 ?

Λέω να παίξω Staff / Dagger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, εμένα με μετέφεραν σε άλλους servers χωρίς καμία ειδοποίηση.

Έφτιαξα σήμερα μία huntress με longbow/dagger στον Arkham για να κάνω add τον @xtrmsnpr.

Μετά από 5 ώρες βγαίνω και όταν ξαναμπαίνω μου έχουν μεταφέρει τον χαρακτήρα στον Starfall ενώ ο Warrior που είχα φτιάξει στον Kazar μεταφέρθηκε στον Leonardas...

WTF!!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zus είπε

Παίδες, εμένα με μετέφεραν σε άλλους servers χωρίς καμία ειδοποίηση.

Έφτιαξα σήμερα μία huntress με longbow/dagger στον Arkham για να κάνω add τον @xtrmsnpr.

Μετά από 5 ώρες βγαίνω και όταν ξαναμπαίνω μου έχουν μεταφέρει τον χαρακτήρα στον Starfall ενώ ο Warrior που είχα φτιάξει στον Kazar μεταφέρθηκε στον Leonardas...

WTF!!!

Έκανες τη σοφότερη κίνηση, βέβαια μέχρι τις 17 του μήνα βλέπω ο χορός από σέρβερ σε σέρβερ να συνεχίζεται, μέχρι να κατακατσει ο κόσμος.

Αλλά πώς άλλαζε μόνο του??? Δεν είναι ότι υπάρχουν merge. Τί φάση?

Πέρα από το μεσημέρι που έπαιξα καμιά ώρα, δε ξαναμπήκα. Δεν έχω τύχει σε αναμονή για να μπω σε σέρβερ ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα γενικα καποια streams με το παιχνιδι δεν.Μια απορια εχω τα skills μπορεις να τα παιξεις πατησεις με το ποντικι;;; η μονο με τα πληκτρα;; Στ αρνητικα μα καλα 6 ατομα σε παρτυ;; εδω δε μπορουνε να συνεννοηθουν οταν ειναι 5.Στα boss εξω στο χαρτη παλι τερατα και κακοσχεδιασμενα δεν.Αν ειχε κακους boss αποκλειστικα σα τη μαγισσα θα ηταν ποιο ενδιαφερων.Οσο αφορα το χαρτη πολυ γκρεμος βραχια και γκριιι δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Ειδα γενικα καποια streams με το παιχνιδι δεν.Μια απορια εχω τα skills μπορεις να τα παιξεις πατησεις με το ποντικι;;;

Ναι μπορείς απλά είναι εκνευριστικό γιατί εμφανίζεται το tooltip του spell .

Βέβαια μπορεί να αλλάζει με κάποια ρύθμιση δεν το έψαξα γιατί αν δεν μάθεις να παίζεις με keybinds σε MMO θα είναι δύσκολη η κατάσταση :D

Εγώ λέω να παραγγείλω πάλι ένα Naga , με 4 είχα βγάλει τόσα χρόνια το WoW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ WoW έπαιζα με υβριδικό τρόπο. Τα μισά ήταν keybinds σε ένα Corsair και τα άλλα μισά τα πατούσα με το ποντίκι. Κίνηση με WASD φυσικά. Χάος. 

Τώρα παίζω με keybinds αποκλειστικά αλλά πώς σκατά μπορείς να κινείσαι με τα δύο πλήκτρα του ποντικιού πατημένα και να φτάσεις το 9, ενώ όλα είναι γύρω από το 1;

Anyway, το παιχνίδι είναι καταπληκτικό, δηλώνω ερωτευμένος και έχει άπειρο κόσμο.

Ωστόσο, όποιος σκέφτηκε να βάλει «world boss» το οποίο αντί να το σκοτώσεις θα πρέπει να χορέψεις μαζί του, υπερεκτίμησε την ωριμότητα των παικτών και δεν σκέφτηκε ότι με τα framedrops δεν θα έχεις τη δυνατότητα να χορέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Αν ειχες παιξει gw2 θα διαπιστωνες οτι  μια χαρα παιζεις με το ποντικι.

Έχω παίξει και gw2 , δεν είπα ότι δεν γίνεται είπα θα είναι δύσκολη η κατάσταση .

PVP σαν clicker πάντως δεν γίνεται (ναι οκ γίνεται θα μου πεις , μην παίζουμε με τις λέξεις)

10 λεπτά πριν, Zus είπε

Και εγώ WoW έπαιζα με υβριδικό τρόπο. Τα μισά ήταν keybinds σε ένα Corsair και τα άλλα μισά τα πατούσα με το ποντίκι. Κίνηση με WASD φυσικά. Χάος. 

Τώρα παίζω με keybinds αποκλειστικά αλλά πώς σκατά μπορείς να κινείσαι με τα δύο πλήκτρα του ποντικιού πατημένα και να φτάσεις το 9, ενώ όλα είναι γύρω από το 1;

 

Αυτό που έχω κάνει εγώ τώρα μέχρι να πάρω το Naga (Στο Naga πατάω άνετα απο το 1-9)

Αλλάζεις την κίνηση σε QWES

Έτσι μπορείς να έχεις binds : ~1234ADRZX

Αυτά είναι 10 , αν έχεις στο ποντίκι τουλάχιστον 2 κουμπιά πάμε στα 12

Ε κανα buff το κάνεις και κλικ
Αν βάλεις και το shift μαζί με τα παραπάνω πας στα 24 keybinds

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...