Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, xtrmsnpr said:

image.png.243d91edef507c3bd900fd1feea98a14.png

THRONE AND LIBERTY Update 1.1.0

και τι θα κάνουμε μεις οι άνεργοι 6 ώρες;

Κομμωτήριο - ανταύγιες, μανικιούρ - πεντικιουρ, βόλτα για ψώνια Κολονακι. Καθημερινότητα..

 

🤣😂😭

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, seithan είπε

Κομμωτήριο - ανταύγιες, μανικιούρ - πεντικιουρ, βόλτα για ψώνια Κολονακι. Καθημερινότητα..

 

🤣😂😭

Καλά θα ήταν, αλλά με 509€ επίδομα, αυτά είναι πολυτέλειες, άσε που μου τέλειωσε πλέον. Βρες τίποτα πιο οικονομικό να κάνω παρακαλώ.🫠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, xtrmsnpr said:

Καλά θα ήταν, αλλά με 509€ επίδομα, αυτά είναι πολυτέλειες, άσε που μου τέλειωσε πλέον. Βρες τίποτα πιο οικονομικό να κάνω παρακαλώ.🫠

Κάνε μόνο φρύδια, ξερωγω 😁

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

image.png.243d91edef507c3bd900fd1feea98a14.png

THRONE AND LIBERTY Update 1.1.0

και τι θα κάνουμε μεις οι άνεργοι 6 ώρες;

10.30-16.30

ενα θα σου πω. εχω ρεπο 2 μερες σημερα και αυριο, πήγα 38 χθες μεχρι τις 5 το πρωι γιατι δεν επαιζα πολυ λογω δουλειας και προπονησης, και εβαλα ξυπνητηρι 11:00 Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΔΩ 10.30 6ΩΡΟ MAINTENANCE ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπήκα Kazar γιατί μόνο εκεί με έβαζε προχθές το βράδυ.

Το παιχνίδι τρέχει νερό.

Έχω πολλές απορίες όμως, πρέπει να διαβάσω πολύ και δεν ξέρω αν έχω πλέον στα 40 αυτές τις αντοχές.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Zus είπε

Εγώ μπήκα Kazar γιατί μόνο εκεί με έβαζε προχθές το βράδυ.

Το παιχνίδι τρέχει νερό.

Έχω πολλές απορίες όμως, πρέπει να διαβάσω πολύ και δεν ξέρω αν έχω πλέον στα 40 αυτές τις αντοχές.

ο Kazar αν δεν κανω λαθος ειναι Early access,που σημαινει οτι οι υπολοιποι παιχτες ειναι ειναι πολυ πιο μπροστα απο σενα και λογικα θα ειναι οι πιο καμμενοι-πορωμενοι-ιδρωμενοι.Η οικονομια θα ειναι αρκετα πιο μπροστα γενικα, και δεν ξερω κατα ποσο θα βρισκεις ατομα στο επιπεδο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geomrk είπε

ο Kazar αν δεν κανω λαθος ειναι Early access,που σημαινει οτι οι υπολοιποι παιχτες ειναι ειναι πολυ πιο μπροστα απο σενα και λογικα θα ειναι οι πιο καμμενοι-πορωμενοι-ιδρωμενοι.Η οικονομια θα ειναι αρκετα πιο μπροστα γενικα, και δεν ξερω κατα ποσο θα βρισκεις ατομα στο επιπεδο σου

Είχα διαβάσει εδώ ότι θα δοθεί η δυνατότητα για transfer, συνεπώς, αν τελικά ασχοληθώ, θα κάνω το leveling εκεί και μετά θα κάνω transfer σε κανέναν server που θα χωθούν και οι άλλοι από το insomnia.

Γενικά μιλάμε για χαλαρή διάθεση, δεν έχω σκοπό να το κάψω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπήκα Leonardas, αλλά έπαιξα πολύ λίγο. Γενικά έχει φορτωμένη πληροφορία όπως όλα τα MMO και γεράσαμε για να τα απορροφήσουμε όλα τόσο γρήγορα, όπως παλιά.

Δεν συζητάμε για να κυνηγάω τους πρώτους που έχουν ήδη φτάσει 50 lvl.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω classes δεν έχει, μόνο roles. 

Ωστόσο, δεν έχω καταλάβει κάτι: Για lvling παίζω φυσικά dps, ωστόσο σε dungeons κλπ θα ήθελα να παίξω tank γιατί έτσι θα βρίσκω και γρηγορότερα θέση σε group. 

Ανά πάσα στιγμή μπορείς να αλλάξεις το weapon combination, να κάνεις respec τα skills, να αλλάξεις role και να μην έχεις καμία επίπτωση;

Ή το weaponry skill κάνει leveling μαζί σου ;

5 λεπτά πριν, Charismo είπε

Γενικά έχει φορτωμένη πληροφορία όπως όλα τα MMO και γεράσαμε για να τα απορροφήσουμε όλα τόσο γρήγορα, όπως παλιά.

 

+1

Χάος από τον βομβαρδισμό πληροφορίας και δεν βοηθάει πλέον και το γεγονός ότι έχουμε να καταπιαστούμε σοβαρά με MMO πάνω από δεκαετία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε να μαζευτούμε να δηλώσουμε παρουσίες και να ψηφίσουμε ένα σερβερ; Προσωπικά δεν έχω θέμα αν θα είναι early access ή new economy. Περισσότερο με νοιάζει να συμφωνήσουμε ώστε να βρισκόμαστε παρεάκι να λέμε και καμια καφρίλα στο discord.

Επίσης αν είναι να φτιαχτεί guild ας είναι χωρίς δεσμεύσεις και hardcorίλες αλλά ας βάλουμε ας πούμε και κάναν εφικτό στόχο για κάνα big party boss fight. Sieges και alliances με άλλες να είναι εκτός για την ώρα αλλά όποιος θέλει μεμονωμένα να παίξει και με άλλα parties ελεύθερο προφανώς.

όπως το βλέπω καλό είναι να έχει αποφασιστεί το που θα πάμε μέχρι αύριο μεσημεράκι ώστε ΣΚ να παίξουμε παρέα που έχουν και οι περισσότεροι ελεύθερο χρόνο.

Σημασία έχει να έχουμε νοοτροπία casual gaming χωρίς υποχρεώσεις και να διασφαλιστεί μόνο το κοινό σημείο ώστε ΣΚ να μπορούμε αν μαζευόμαστε ενιαία.

Το πως θα αποφασιστεί ποιον server έχουμε 2 κριτήρια για filtering. Πού ήδη βρίσκονται οι περισσότεροι ώστε να γλιτώσουμε μετακινήσεις ή αν αποφασίσουμε να πάμε σε new economy και server που δεν είναι κανείς μας, ώστε να είναι και πιο δίκαιο χωρίς να αισθανθεί κάποιος αδικημένος επειδή πήγαμε στου άλλου που ήταν ήδη.

 

Τέσπα κάποιες σκόρπιες σκέψεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zus είπε

Βλέπω classes δεν έχει, μόνο roles. 

Ωστόσο, δεν έχω καταλάβει κάτι: Για lvling παίζω φυσικά dps, ωστόσο σε dungeons κλπ θα ήθελα να παίξω tank γιατί έτσι θα βρίσκω και γρηγορότερα θέση σε group. 

Ανά πάσα στιγμή μπορείς να αλλάξεις το weapon combination, να κάνεις respec τα skills, να αλλάξεις role και να μην έχεις καμία επίπτωση;

Ή το weaponry skill κάνει leveling μαζί σου ;

+1

Χάος από τον βομβαρδισμό πληροφορίας και δεν βοηθάει πλέον και το γεγονός ότι έχουμε να καταπιαστούμε σοβαρά με MMO πάνω από δεκαετία.

Τυπικά περίπου ναι, πρακτικά όχι.
Πες οτι διάλεξες class με το που αποφάσισες τι οπλα θα κουβαλάς.
Αν θες να αλλάξεις, καλύτερα reroll νεο char απ την αρχή.

33 λεπτά πριν, Zus είπε

Είχα διαβάσει εδώ ότι θα δοθεί η δυνατότητα για transfer, συνεπώς, αν τελικά ασχοληθώ, θα κάνω το leveling εκεί και μετά θα κάνω transfer σε κανέναν server που θα χωθούν και οι άλλοι από το insomnia.

Γενικά μιλάμε για χαλαρή διάθεση, δεν έχω σκοπό να το κάψω.

Δεν μπορεις να πας απο early access server σε new, τουλαχιστον όχι μεχρι και τον επόμενο μήνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, suffocater said:

Δεν μπορεις να πας απο early access server σε new, τουλαχιστον όχι μεχρι και τον επόμενο μήνα.

Δε το ήξερα. Δεσμευτικό για όσους φτιάξαμε χαρακτήρα σε early access και με όσα έγραψα πιο πάνω.

Προσωπικά αν είναι να βρεθούμε παρέα στήνω και νέο χαρακτήρα αν είναι σε new economy και ξεκινάω με όποιον δεν έχει θέμα να κάνει το ίδιο. Αφήνω το χαρακτήρα στον early access για 1-2μηνες μετά που θα έχουμε καλύτερη εικόνα του παιχνιδιού.

Από μένα λοιπόν λευκό για σερβερ και ξεκινάω και χαρακτήρα day1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geomrk είπε

ενα θα σου πω. εχω ρεπο 2 μερες σημερα και αυριο, πήγα 38 χθες μεχρι τις 5 το πρωι γιατι δεν επαιζα πολυ λογω δουλειας και προπονησης, και εβαλα ξυπνητηρι 11:00 Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΔΩ 10.30 6ΩΡΟ MAINTENANCE ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

Και εγω το ιδιο επαθα...
Ξυπνησα 10:00 να κανω Solo progress μεχρι να παμε PvP/PvE με ολο το Guild κατα τις 14:00.
Θα εκανα ολα τα 50 lev Contracts για να μαζεψω 1500 να παρω το μωβ Bow και παραλληλα κανεις και το Guild Contract.
Εμεινα με το φραπε στο χερι και ξανακοιμηθηκα :P  (ειμαι με πυρετο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...