Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παιδιά, έχω κανάλι στο twitch και θα προσπαθήσω να streamάρω όσο μπορώ οποιος γουστάρει ας έρθει να με δει.
 
Δεν είμαι επαγγελματίας δεν ξέρω αν θα laggάρει ας πούμε αλλα ελπίζω πως όχι, επίσης δεν θα έχω ούτε κάμερα αλλα ούτε και mic, ακόμα τουλάχιστον.
 
Επεξ/σία από Cytheria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stratosnis είπε

virtual πλατεία γαρδένιας, ακόμα χειρότερα και μετά στάδιο για the game

Πααααααα!!! Γιατί παιδί μου πήγαινες σε τόσο σκληροπυρηνικά μέρη? Τι σου εφταιξες?

 

Πως είναι το παιχνίδι? Παίζετε?

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, xtrmsnpr said:

Πως είναι το παιχνίδι? Παίζετε?

 

εμένα το ξεκίνημα μ αρέσει. καλή ιστοριούλα, καλά cutscenes, και αρκετά επεξηγηματικό το όλο interface με tutorials και guides (frostpunk2 καμπάνααααα)

από performance δε βρήκα προβλήματα εκτός από λίγο lag όταν σκας σε πόλη με teleport και φορτώνει όλο το community base αλλά οκ και σε ποιο mmorpg δε γινόταν αυτό.

η μουσική μ αρέσει και δε την έχω μηδέν όπως κάνω σε άλλα παιχνίδια αλλά μετράει στην ατμόσφαιρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα και εγω χθες κατα τις ~10 σχετικα ευκολα (2 dc στο creation του χαρακτηρα και μετα Queue 3000 ατομα αλλα σε ενα 3λεπτο μπηκα) Εφτασα κανα 12αρι lvl. Μου φανηκε αρκετα ωραιο το game, ωραια γραφικα (με εβαλε με τα υψηλοτερα σαν recommended αλλα τα εριξα στα medium για να μην εχω Drops) καλουτσικο story προς το παρον, αρκετα ομορφες περιοχες και σχεδια τερατων.

Ισως και να μας κρατησει πραγματι για μερικους μηνες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Stratosnis είπε

Λέτε να βρέθηκε mmo που θα μας κρατήσει για πάνω από 3 μήνες ζεστούς το χειμώνα;

Για να δούμε, θα ναι το θαύμα;

16 ώρες πριν, greekfragma είπε

 

εμένα το ξεκίνημα μ αρέσει. καλή ιστοριούλα, καλά cutscenes, και αρκετά επεξηγηματικό το όλο interface με tutorials και guides (frostpunk2 καμπάνααααα)

από performance δε βρήκα προβλήματα εκτός από λίγο lag όταν σκας σε πόλη με teleport και φορτώνει όλο το community base αλλά οκ και σε ποιο mmorpg δε γινόταν αυτό.

η μουσική μ αρέσει και δε την έχω μηδέν όπως κάνω σε άλλα παιχνίδια αλλά μετράει στην ατμόσφαιρα.

Και εμένα μου χε αρέσει στην beta, ευτυχώς δεν είχα παίξει πολύ, γιατί θα βαριόμουν τώρα να τα ξανακάνω. Και τώρα μου αρέσει και ας μη βλέπω καλά στις 15" του λάπτοπ :D 
Εμ είδες; Δεν είναι όλα παιχνιδάρες σα το TnL, άκου κει frostpunk2 :P.

Και εγω πάντως δε βρήκα κάποιο πρόβλημα αν και δεν είμαι στην βάση μου, και παίζω από ένα gaming laptop 4ετιας, στα low/medium ως τώρα καλά το πάει. Όπως λες μες την πόλη που γίνεται χαμός, πέφτω στα 30fps, εκτός είμαι στα 60 καρφί, και αν πλησιάζω γεμάτη περιοχή, πάω 40-50 ανάλογα.
Ελπίζω ο κόσμος να άφησε να κάνει compile τους shaders στην αρχή, γιατί εμένα δεν το έκανε. Εμένα ενώ τους έκανε, σταμάτησε κάπου στο 40% και εξαφανίστηκε η διαδικασία, λέω θα τέλειωσε και δε θα το πρόσεξα. Μπαίνω παίζω, τελειώνω το tutorial, παίζω και κάνα μισάωρο ακόμα και ξαφνικά κολλάει ο τόπος, τελείως unplayable με 1-5 fps. Το πάω στο menu και βλέπω ότι συνέχιζε το compiling, οπότε το άφησα και ολοκληρώθηκε και είναι οκ.
 

Btw θα μα βρείτε στον server: Arkhan
Όνομα: Giouvetsakis
GamesID: xtrmsnpr#4125


Και το σύστημα που τώρα παίζω:
 i7-9750H
16GB ram
GTX 1650 4GB
 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Cytheria είπε

Σε παρακαλώ πες μου οτι είσαι στους Hellenic Force να μου φτιάξεις τη μέρα!

Όχι ρε συ.
Δεν ασχολούμαι με ελληνικές clan, πόσο μάλλον με τέτοια ονόματα χωρίς φαντασία και ουσία.
Έκανα αναγκαστικά, παρά τη θέληση μου, τη στρατιωτική μου θητεία, φτάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Lightbringer βλέπω Character Creation Locked. Τερμάτισε ο server απο το πρώτο 12ωρο?

edit: Τα ίδια και στον Starfall.

Επεξ/σία από CisPan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο shop δίνει καθε μερα free transfer οπότε μπείτε σε ενα server να παίξετε για τώρα και σε κανά δυο μερες που θα στρωσει κανετε transfer! Το game παιχνιδαρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...