Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Panoslam said:

Επειδή χάθηκα λίγο 😆 πότε θα ανοίξει για εμάς τους free users? Περιμένω από εχθές που πήγε πρώτη ο μήνας και τίποτα......

Στην Ελλάδα πάντως σήμερα είναι 1/10, εδώ και 11μιση ώρες δηλαδη, και σήμερα ανοίγει στις 20.00, το έχουμε γράψει βρε πόσες φορές.

 

Screenshot_20241001-112613.png.9651048b0a44e4f0ac60ee0a5a8ed819.png

 

1 hour ago, FiLw said:

Με το σερβερ τρανσφερ ίσως δεν έχει τόση σημασία σε ποιον σερβερ ξεκινάμε. Μόνο για κλαν ίσως.

Έτσι είναι!

Με την κίνηση που θα έχει, παίζει για κάποιες μέρες να μη μπορούμε καν να μπούμε. Γι'αυτό και δίνουν δωρεάν μέχρι τις 17 τις μετακινήσεις, γιατί αν θα μπούμε, θα μπούμε εδώ και εκεί μακριά από φίλους, ξέρουν τι κάνουν, για να είναι μικρότερο το κράξιμο.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 678
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι το 2005 ήμουν φαντάρος στον Έβρο και κάθε φορά που ήμουν εξοδούχος πήγαινα με έναν καραφλό, σαπιοκοιλιά Θεσσαλονικιό σε ένα net cafe και παίζαμε Lineage.

Τότε δεν καταλάβαινα Χριστό και θυμάμαι μόνο ότι κάθε φορά που έβγαινα από την πόλη με σαπακιάζαν άλλοι και ότι έτρεχα πολύ για να γλιτώσω.

20 χρόνια μετά μόνο ένα πράγμα έχει μείνει ανεξίτηλα χαραγμένο στο μυαλό μου:

«Μπες στον noobwars»

 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Stratosnis said:

έχω παίξει γονατιστός l2 σε net στην Μυτιλήνη γιατί δεν περίσσευε καρέκλα...προ 2006.

Αφού δεν έπαιξες και έτσι, πάλι καλά να λες.

hqz0de4vwsa61.jpg.5da83b6ad999918c81d5819e0af41a4f.jpg

  • Sad 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να την χαλάσω σε κανέναν θα γράψω λίγα πραγματάκια πιο κάτω. Πιο πολύ θα με κάνετε quote από Δεκέμβρη και μετά, όχι απόψε. Οπότε καλό να το διαβάσετε τότε και όχι τώρα αλλά το αφήνω εδώ να υπάρχει.

Spoiler

Ως καμμένος με το L2 από το 2005 ως και σήμερα, αν περιμένετε τέτοια εμπειρία ή έστω και ένα 10% αυτής, προσπεράστε.
Το παιχνίδι έχει ένα καλό, visuals, στα υπόλοιπα δεν ακουμπάει το L2.
Στην Κορέα πέθανε ήδη, εδώ θα έχει ένα hype για όσους έχουν καιρό να καούν για κάνα μήνα άντε 2 και από τα Χριστούγεννα και μετά θα κάνουν login μόνο όσοι έχουν ρίξει λεφτά και άντε κάνα δυο ξέμπαρκοι που κάνανε παρέες με αυτούς που έριξαν λεφτά ή τους έκατσε κάνα καλό drop.

Καλό κάψιμο απόψε!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά αν ψάχνετε για ένα casual guildάκι χωρίς απαιτήσεις και σκοτούρες τότε έχω να προτείνω τους Hellenic Force στον Starfall server, είμαστε λίγοι και καλοί ακόμα αλλα ελπίζουμε να πληθύνουμε σύντομα.

Παρακάτω έχω ένα link για το discord.

https://discord.gg/qZ628u84yJ

Επεξ/σία από Cytheria
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ELI5 για το game γιατί με  ψάξιμο στο ΥΤ δεν εχω βγάλει άκρη:

1.ειναι full loot?ή έστω υπάρχουν συνέπειες που τσούζουν αν χάσεις σε pvp?
2.λενε οτι είναι grindy .Σε τι βαθμό hours/per day και παίζουν καθοριστικό ρόλο στο progression να κάνεις υποχρεωτικά τα daily ?
3.Λενε οτι pvp focused .Γιατί?
4.End game τι ?
5.Μπαίνεις στην διαδικασία να lvlρεις multiple characters?
6.Eιναι πραγματικά free και το monetization περιορίζεται σε σκινς ή υπάρχει p2w ή p2progress?
7.Οικονομία player driven ή fixed?

Δεν εχω παίξει L2 οποτε μη μου κάνετε reference στο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alet είπε

ELI5 για το game γιατί με  ψάξιμο στο ΥΤ δεν εχω βγάλει άκρη:

1.ειναι full loot?ή έστω υπάρχουν συνέπειες που τσούζουν αν χάσεις σε pvp?
2.λενε οτι είναι grindy .Σε τι βαθμό hours/per day και παίζουν καθοριστικό ρόλο στο progression να κάνεις υποχρεωτικά τα daily ?
3.Λενε οτι pvp focused .Γιατί?
4.End game τι ?
5.Μπαίνεις στην διαδικασία να lvlρεις multiple characters?
6.Eιναι πραγματικά free και το monetization περιορίζεται σε σκινς ή υπάρχει p2w ή p2progress?
7.Οικονομία player driven ή fixed?

Δεν εχω παίξει L2 οποτε μη μου κάνετε reference στο game

1. Στο PvP αν χασεις το μονο που χανεις ειναι τη ψυχραιμια σου και τα drops αν προκειται για territory με Boss.
2. Δεν χρειαζεται τυφλο επαναλαμβανομενο grinding, απλα ακολουθεις το Main Story Quest και οταν "κολλαει" συμπληρωνεις με τα μωβ και τα μπλε quests.
Aν το κανεις σωστα μπορεις να εισαι 50 σε 3-6 ωρες.
3.Ειναι PvP και PvE απλα η πλειοψηφια που εχει παιξει αναλογα games στο παρελθον τη βρισκει με το PvP.
4.Εnd Game εχει πολλα Bosses που πρεπει να μαθεις τα Tactics αν θες να τα ριξεις, Guild Wars, Sieges κτλ.
5.Αν εχεις χρονο και θες να δεις αλλους το κανεις, δεν ειναι υποχρεωτικο.
6.Κατα μια ενοια ειναι P2W απο την αποψη οτι εσυ θα λιωσεις για μερες να παρει τα Top drops ενω ο αλλος θα τα αγορασει(απο αλλους players που τα σηκωσαν και τα πουλανε).
Κατα τα αλλα αν παιξεις το End Game και εχεις καλη παρεα δεν εχεις κανενα λογο να πληρωσεις και αυτος που πληρωνει δεν ειναι πιο "δυνατος" απλα γινεται πιο γρηγορα "δυνατος".
7.Εχει Market , o καθε ενας πουλαει οσο θελει, υπαρχει ανταγωνισμος οποτε ειναι Player Driven.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

1. Στο PvP αν χασεις το μονο που χανεις ειναι τη ψυχραιμια σου και τα drops αν προκειται για territory με Boss.
2. Δεν χρειαζεται τυφλο επαναλαμβανομενο grinding, απλα ακολουθεις το Main Story Quest και οταν "κολλαει" συμπληρωνεις με τα μωβ και τα μπλε quests.
Aν το κανεις σωστα μπορεις να εισαι 50 σε 3-6 ωρες.
3.Ειναι PvP και PvE απλα η πλειοψηφια που εχει παιξει αναλογα games στο παρελθον τη βρισκει με το PvP.
4.Εnd Game εχει πολλα Bosses που πρεπει να μαθεις τα Tactics αν θες να τα ριξεις, Guild Wars, Sieges κτλ.
5.Αν εχεις χρονο και θες να δεις αλλους το κανεις, δεν ειναι υποχρεωτικο.
6.Κατα μια ενοια ειναι P2W απο την αποψη οτι εσυ θα λιωσεις για μερες να παρει τα Top drops ενω ο αλλος θα τα αγορασει(απο αλλους players που τα σηκωσαν και τα πουλανε).
Κατα τα αλλα αν παιξεις το End Game και εχεις καλη παρεα δεν εχεις κανενα λογο να πληρωσεις και αυτος που πληρωνει δεν ειναι πιο "δυνατος" απλα γινεται πιο γρηγορα "δυνατος".
7.Εχει Market , o καθε ενας πουλαει οσο θελει, υπαρχει ανταγωνισμος οποτε ειναι Player Driven.

Σε ποιο από τα γνωστά ΜΜΟ , μοιάζει περισσότερο θαρρείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, seithan είπε

Σε ποιο από τα γνωστά ΜΜΟ , μοιάζει περισσότερο θαρρείς;

Aν ρωτας γενικα μοιαζει με ενα εξελιγμενο(προς το καλυτερο) L2.
Aν ρωτας μονο για το PvP κομματι που εγραψα οτι "εχουν παιξει αναλογα PvP games" τοτε μιλαμε για players που εχουν παιξει L2, Guildwars 2, AION, Warhammer Online, WoW.
Eκει εχει μαζικα PvP, Party Gang PvP, Solo PvP.
Οποιος λοιπον γουσταρει τα PvP θα δωσει περισσοτερο εμφαση στο PvP και μετα στο PvE.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Aν ρωτας γενικα μοιαζει με ενα εξελιγμενο(προς το καλυτερο) L2.
Aν ρωτας μονο για το PvP κομματι που εγραψα οτι "εχουν παιξει αναλογα PvP games" τοτε μιλαμε για players που εχουν παιξει L2, Guildwars 2, AION, Warhammer Online, WoW.
Eκει εχει μαζικα PvP, Party Gang PvP, Solo PvP.
Οποιος λοιπον γουσταρει τα PvP θα δωσει περισσοτερο εμφαση στο PvP και μετα στο PvE.

Σε λίγες ώρες θα το δω κ όν ίδιος, δεν είναι ιδιαίτερα του γούστου μου .. μάλλον.

Όπως ποτέ δεν με τράβηξε το L2, AION, BDO κ όλα αυτά του τύπου mmorpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Χωρίς να θέλω να την χαλάσω σε κανέναν θα γράψω λίγα πραγματάκια πιο κάτω. Πιο πολύ θα με κάνετε quote από Δεκέμβρη και μετά, όχι απόψε. Οπότε καλό να το διαβάσετε τότε και όχι τώρα αλλά το αφήνω εδώ να υπάρχει.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ως καμμένος με το L2 από το 2005 ως και σήμερα, αν περιμένετε τέτοια εμπειρία ή έστω και ένα 10% αυτής, προσπεράστε.
Το παιχνίδι έχει ένα καλό, visuals, στα υπόλοιπα δεν ακουμπάει το L2.
Στην Κορέα πέθανε ήδη, εδώ θα έχει ένα hype για όσους έχουν καιρό να καούν για κάνα μήνα άντε 2 και από τα Χριστούγεννα και μετά θα κάνουν login μόνο όσοι έχουν ρίξει λεφτά και άντε κάνα δυο ξέμπαρκοι που κάνανε παρέες με αυτούς που έριξαν λεφτά ή τους έκατσε κάνα καλό drop.

Καλό κάψιμο απόψε!

Της Κορέας οι gamers είναι πολύ διαφορετικοί με τους δυτικούς εμάς, Αυτοί ζούνε για να βάζουνε λεφτά στα παιχνίδια οπότε δεν μπορεις να συγκρίνεις,ΕΛΠΙΖΩ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

1. Στο PvP αν χασεις το μονο που χανεις ειναι τη ψυχραιμια σου και τα drops αν προκειται για territory με Boss.
2. Δεν χρειαζεται τυφλο επαναλαμβανομενο grinding, απλα ακολουθεις το Main Story Quest και οταν "κολλαει" συμπληρωνεις με τα μωβ και τα μπλε quests.
Aν το κανεις σωστα μπορεις να εισαι 50 σε 3-6 ωρες.
3.Ειναι PvP και PvE απλα η πλειοψηφια που εχει παιξει αναλογα games στο παρελθον τη βρισκει με το PvP.
4.Εnd Game εχει πολλα Bosses που πρεπει να μαθεις τα Tactics αν θες να τα ριξεις, Guild Wars, Sieges κτλ.
5.Αν εχεις χρονο και θες να δεις αλλους το κανεις, δεν ειναι υποχρεωτικο.
6.Κατα μια ενοια ειναι P2W απο την αποψη οτι εσυ θα λιωσεις για μερες να παρει τα Top drops ενω ο αλλος θα τα αγορασει(απο αλλους players που τα σηκωσαν και τα πουλανε).
Κατα τα αλλα αν παιξεις το End Game και εχεις καλη παρεα δεν εχεις κανενα λογο να πληρωσεις και αυτος που πληρωνει δεν ειναι πιο "δυνατος" απλα γινεται πιο γρηγορα "δυνατος".
7.Εχει Market , o καθε ενας πουλαει οσο θελει, υπαρχει ανταγωνισμος οποτε ειναι Player Driven.

Thanks για την απάντηση ,μαλλον δεν θα ακουμπησω.
Μια παρατήρηση για το 6 και το 7: pay to progress δλδ εφοσον πρόσβαση στο ιδιο gear θα έχουν ολοι με τον ενα ή τον άλλο τρόπο το οποιο θεωρώ ανεκτό για free to play.
Ψευδο player driven δλδ καθως εφ οσον δεν υπάρχει gear loss θα υπάρξει τελικά αποπληθωρισμός και το μαρκετ θα χάσει το νόημα του όσο αφορά το gear τουλάχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος γουστάρει γενικά χαλαρή φάση με pve σε ανθρώπινο ρυθμό κυρίως για παρέα και λιγότερο για το συναγωνισμό ποιος κυνηγάει ποιόν στο λεβελαρισμα και στα αντικείμενα, θα ξεκινήσω Lightbringer healer mage. 

Φυσικά τίποτα δεν είναι δεσμευτικό για τον σέρβερ και έχουμε δύο εβδομάδες να κάνουμε και μεταφορές αν δούμε ότι ο σέρβερ δεν είναι και ο καλύτερος. Προσωπικά δε με νοιάζει που θα παίξω αλλά σίγουρα θέλω την ησυχία μου από άρρωστες καταστάσεις. Καλή παρέα να υπάρχει σε κάνα discord χωρίς σοφούς γέροντες και ξερολιαση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...