Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 678
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

τι δε καταλαβαίνω;

image.png.9d6ec0281ab59e9f3400275d04d90f24.png

Άμα ήσουν αρχαίος legendary gamer και έπαιζες L2 ή UT θα ήξερες τους σερβερς του noobwars.gr :D , αλλά δεν είσαι one of us :P .

Τώρα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο προφανώς, έτσι το είπα.

Btw δε ξέρω αν το έχετε δει, αλλά θα έχουμε τα ίδια θέματα με το lost ark, με ένα EU region μόνο. Θα κλάψουμε!
 

501078861_.jpg.f185bfd39cb64ac3ba3505dcd22d5305.jpg

 

Launch Prep: THRONE AND LIBERTY Servers

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Early Access and Launch Server Transfer Details

At the full launch on October 1 we will temporarily restrict characters from transferring off of Early Access Servers to Launch Servers. Players on Full Launch Servers can transfer (subject to space availability) to either Early Access or other Full Launch Servers without restrictions. We plan to remove the ‘early access’ tags and let players apply to transfer from Early Access to Full Launch Servers when the time is right. Our team will work to determine the optimal time based on player feedback and data. We know players are interested in this date and as we get a feel for how population has been distributed following launch, we will update you with a planned timeline.
 

Limited Free Server Transfers

We know that launches can be a hectic time for MMO communities. Between queues, coordinating with guilds or friends, or finding new communities after launch, it can be hard to find the right server to call home. To help you find the optimal server to call home we are providing players the ability to claim up to two free server transfer tickets per day, beginning with early access and running through October 17. Please note that free transfer tickets will expire 24 hours after claiming to avoid players stockpiling.

During the free transfer period, you can transfer to eligible realms as frequently as you’d like (subject to the number of tickets claimed). Please be mindful when transferring. If you transfer off a server there is no guarantee you will be able to transfer back to that server if it reaches its population cap. During the free-transfer period there is no transfer cool-down. After October 17 server transfers tickets will need to be acquired with Lucent, and server transfers will be set to a 30-day cooldown.
 

Population Caps

THRONE AND LIBERTY Early Access and Full Launch Servers will have a maximum capacity of characters who can enter the server at any given time to help ensure stability. As a result, servers with a high population will likely have queues at launch. To mitigate queues, we will lock high population servers from allowing new characters to be created. All existing characters can continue to log-in. We will announce when character creation locks are being implemented on high population servers, and when they will be unlocked. If a server that has been unlocked reaches the population cap again, it will be re-locked. We hope that you are able to use the free server transfers to find the optimal server to call home for you and your community.

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, xtrmsnpr said:

Άμα ήσουν αρχαίος legendary gamer και έπαιζες L2 ή UT θα ήξερες τους σερβερς του noobwars.gr :D , αλλά δεν είσαι one of us :P .

"τι λέει ο αρχαίος"

δεν έχω πρόσβαση αυτή τη στιγμή στο αρχείο μου από BnB και Noobwars. Μόνο ένα πράγμα θα σου πω...είχα πραγματικό nickname στον περίγυρο...ως adenakiller :P 

image.png.045004569ba533d9ba5b02ea6148da5d.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

"τι λέει ο αρχαίος"

δεν έχω πρόσβαση αυτή τη στιγμή στο αρχείο μου από BnB και Noobwars. Μόνο ένα πράγμα θα σου πω...είχα πραγματικό nickname στον περίγυρο...ως adenakiller :P 

image.png.045004569ba533d9ba5b02ea6148da5d.png

Spoiler

Ε τότε, είσαι one of us! (δε το θυμάμαι το nickname σου)

wolf-of-wall-street-jordan-belfort.gif 

Άσε και γω τα χω χάσει.
Έχουμε και άλλους από κει δω μέσα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΠΡΑΔΑ!
Πρέπει να είναι σε έναν σκληρό, που δε βρίσκω τα καλώδια του, θα πρέπει να του σπάσω το housing για να τον βάλω να τον διαβάσω!

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν αυτό το βίντεο έχει δείγμα για το ποιό σέρβερ να διαλέξουμε

Kazar-Zenith hardcore community

Lightbringer casual community

Μέχρι 17 Οκτωβρίου ελεύθερη μετακίνηση με 2 tickets per account.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Δε ξέρω αν αυτό το βίντεο έχει δείγμα για το ποιό σέρβερ να διαλέξουμε

Kazar-Zenith hardcore community

Lightbringer casual community

Μέχρι 17 Οκτωβρίου ελεύθερη μετακίνηση με 2 tickets per account.

 

Να ξέρω να αποφύγω τους tryhardαδες! Και να αποφύγω τους ΕΑ servers! Να ναι καλά ο άνθρωπος στο βίδεο!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, xtrmsnpr said:

Να ξέρω να αποφύγω τους tryhardαδες! Και να αποφύγω τους ΕΑ servers! Να ναι καλά ο άνθρωπος στο βίδεο!:D

Εύκολα Lightbringer εγώ και βλέπουμε. PvE γιατί γεράσαμε για rage και καρκινοκαταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To που θα παει ο κοσμος εξαρταται απο το τι ωρα θα ειναι τα Events ωστε να πεφτουν σε μια λογικη ωρα για τη χωρα τους.
Αν δηλαδη πεφτουν σε ωρα Ελλαδος 05:00 δεν εχει νοημα να μπεις εκει εκτος αν παιζεις αυτες τις ωρες.
Επισης θα παιξει πολυ μεγαλο ρολο το που εχουν δηλωσει τα πολυ δυνατα Guilds/Alliances ωστε να επιλεξεις αν θες να τους αποφυγεις ή να τους αντιμετοπισεις στα Sieges.
Πολλα Guilds σκοπιμα θα επιλεξουν την τελευταια στιγμη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

To που θα παει ο κοσμος εξαρταται απο το τι ωρα θα ειναι τα Events ωστε να πεφτουν σε μια λογικη ωρα για τη χωρα τους.
Αν δηλαδη πεφτουν σε ωρα Ελλαδος 05:00 δεν εχει νοημα να μπεις εκει εκτος αν παιζεις αυτες τις ωρες.
 

Ναι λογικό, δε μιλάμε όμως αν θα παίξουμε σε άλλο region/location, αλλά σε ποιον από τους διαθέσιμους σέρβερς του eu central region. 

Τα events θα ξεκινούν την ίδια ώρα στον eu central σε όλους τους σέρβερς του. Ένα region είναι, που έχει διάφορους σέρβερς. Οπότε όλοι οι σέρβερς του region αυτού θα έχουν ίδια ώρα utc +2.

Δηλαδή είναι μια ώρα πίσω μας ή αν βολεύει καλύτερα, ότι ώρα βλέπετε στα events από κάτω σε δική μας ώρα Ελλάδας, θα είναι μια ώρα μπροστά από αυτή που γράφει ο πίνακας. Πχ τα riftstones θα είναι Τρίτες και Σάββατα στις 20.00 πάντα.

Έχουν ανακοινώσει ήδη πότε θα ξεκινάει το κάθε τι:

Screenshot_20241001-014056.png.44bb7ccd76bcbd38ac8c8402926ea4ec.png

 

 

https://www.thebackdash.com/gaming/all-server-time-zones-and-activity-start-times-in-throne-and-liberty 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πιάσουμε μια συζήτηση και για τα classes? 

Λέω να κάνω τη διαφορά να support-άρω με Wand-Staff combo. Μου χει αφήσει και κατάλοιπο γκρίνιας η σχεδόν μόνιμα νερφαρισμένη mage στο Diablo4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Ναι λογικό, δε μιλάμε όμως αν θα παίξουμε σε άλλο region/location, αλλά σε ποιον από τους διαθέσιμους σέρβερς του eu central region. 

Τα events θα ξεκινούν την ίδια ώρα στον eu central σε όλους τους σέρβερς του. Ένα region είναι, που έχει διάφορους σέρβερς. Οπότε όλοι οι σέρβερς του region αυτού θα έχουν ίδια ώρα utc +2.

Δηλαδή είναι μια ώρα πίσω μας ή αν βολεύει καλύτερα, ότι ώρα βλέπετε στα events από κάτω σε δική μας ώρα Ελλάδας, θα είναι μια ώρα μπροστά από αυτή που γράφει ο πίνακας. Πχ τα riftstones θα είναι Τρίτες και Σάββατα στις 20.00 πάντα.

Έχουν ανακοινώσει ήδη πότε θα ξεκινάει το κάθε τι:

https://www.thebackdash.com/gaming/all-server-time-zones-and-activity-start-times-in-throne-and-liberty 

Στο EU Central Region μπορει τα Events να ειναι την ιδια ωρα αλλα παλι εξαρταται απο το ποια Guilds θα μπουν σε καθε server ωστε να τα αποφυγεις ή να τα αντιμετοπισεις.
Δεν ειναι απιθανο να δεις Κορεατες ή Ρωσους γιατι κανουν κεφι να μπουν σε Ευρωπαικο και να τον "σπασουν".
Εγω θα ξερω αυριο στις 19:30 το που θα μπω :P 


Απο Class λεω για Longbow + Dagger και εναλλακτικα θα δω για 2o Οffhand S+S ή Staff.
Iδανικα θα ηθελα Longbow + Greatsword αλλα δεν εχει πολυ καλα combo.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Στον noobwars!

Στις 20.00 έχουν πει @geomrk ανοίγει.

image.png.94374384215aed518b799d85812661df.png

και σημερινό ποστ

O πρώτος μου σέρβερ! Μετά πήγαμε c3 official και καταστραφήκαμε.

Εγώ θα πάω longbow-dagger, αυτό ξέρουμε αυτό εμπιστευόμαστε. 😁

Κάτι είπαν ότι και το Longbow έχει καποια heal ή bufs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Panoslam said:

Επειδή χάθηκα λίγο 😆 πότε θα ανοίξει για εμάς τους free users? Περιμένω από εχθές που πήγε πρώτη ο μήνας και τίποτα......

Στις 8 το απόγευμα!

Για wand+bow το ψήνω... Ήρεμα πράματα χωρίς πολλές συγκινήσεις 😅

Με το σερβερ τρανσφερ ίσως δεν έχει τόση σημασία σε ποιον σερβερ ξεκινάμε. Μόνο για κλαν ίσως.

Έχετε να προτείνετε καμιά casual clan; 

Spoiler

Μπορεί η  κλαν να έχει members από διαφορετικούς σερβερ?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...