Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το δικό σου είναι ; Αν ναι, χτύπα ένα καλό mousepad 900x400 θα το ευχαριστηθείς.

Ναι. Το είχα με mouse pad και το έβγαλα.

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Σε άλλα games πάντως, επειδή πχ η Korean version του 1.42 ερχόταν και με content που δεν ήθελαν να είναι διαθέσιμο εξαρχής στην "πρώτη" version του Global, έβλεπες ένα deja vu patch notes του Korean στην Global. Ότι ζόρι τράβηξαν δλδ οι Κορεατες το ξανατράβηξαν κι ο υπόλοιπος πλανήτης, είτε από πλευράς bugs είτε από πλευράς balance κτλπ.

Γι' αυτό δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι πράγματι θα είναι εξαρχής διορθωμένα και balanced στον Global πράγματα που διορθώθηκαν μεταγενέστερα στον Κορεάτικο.

Η εντύπωση είναι οτι δε θα έχει καμία διαφορά ο global με τον Korean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 679
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2024 στις 2:02 ΜΜ, comfuzio είπε

image.png.ac955dfe8858c5ad4e9c5d7c4b44d28d.png
Τίποτα δεν το λες....κάθε βδομάδα βγάζω 2-3 κομμάτια που τα σπάω για cry R μιας που κανείς δεν αγοράζει R99 (warehouse char) 

Aυτα που δειχνεις και λες δεν εχουν τη παραμικρη σχεση με τους Servers που παιζαμε παλια Official, τωρα το εχουν ξεφτιλισει.
Επισης μιλαμε παντα για x1 server.
Eνα Bw set κοστιζε 10m+ (gloves 2m boots 2m helm 3m chest 3-4-5m αναλογα) και ζητημα να μπορουσες να παρεις μονο τα gloves καπου στο 58-60lev.
Για τα Α oυτε για αστειο παιζανε στα 100-150m και τα S στα 350-500m.
Ειχε ατομα 75lev που φοραγαν με το ζορι B set.
Ενας μεσος player ειχε στο inv του 2-3m στο 55-60lev παιζοντας με SS και αν ηταν πολυ τυχερος απο drops(full plate, karmian κτλ) με 500-800k το item αντε να ειχε 7-8m.
Για να βαλεις Β επρεπε να εχεις Spoiler ,Crafter και ενα καλο CP για να φαρμαρεις τα recipes , parts γιατι solo ο spoiler δεν τη παλευε.
Moνο τα μεγαλα Clans που φαρμαραν Raid Βosses μπορουσα να ντυθουν και αυτο μονο αν ο Leader σε ειχε σε εκτιμηση για να εχεις προτεραιοτητα ωστε καποια στιγμη να παρεις κατι.
Εγω για να φτασω τα 5Β craftαρα και πουλησα 100αδες sets B και Α ενω παραλληλα πουλαγα SS και BSS για 2+ χρονια σε ολο το server εχοντας νανους σε ολες τις πολεις.
Το βραδυ γεμιζαν το πρωι ειχαν αδειασει ολοι.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τα mobs έξω από το Giants cave βγήκαν αρκετα αργότερα αν θυμάμαι καλά.

Το 2005 δεν έπεφτε item ούτε με αίτηση.

Πάντως στα του νήματος το T&L σπέρνει. Έχει θέματα όπως το απαράδεκτο grappling που δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τα 200 ms που παίζουμε, αλλά έχει πέσει τρελό δουλειά.

Και που να δούμε κάνα dungeon η μετά το 50 κάνα clan war η siege.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, geomrk είπε

Αυτό το άρθρο μιλάει για τις κονσόλες, όχι το pc. 

Screenshot_20240123-143324.png.c9c571dca56d1b701d8eb01413022ab9.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, geomrk είπε

δεν λεει ΜΟΝΟ για κονσολες,εχει ινφος και για to pc

Μη ταραζεσαι, το κινητό έγραψε με κεφαλαία την λέξη κονσόλες και το είδα τώρα.

Όσο για το άρθρο, ναι μέσα στο χαμό για τη γενική πληροφορία για το τι θα κάνει με τις κονσόλες, απλώς επέλεξες για αναφορά μια πρόταση στου ΑΝ δε γίνει αυτό, τότε θα έχει το τάδε αποτέλεσμα, χωρίς καν το άρθρο να καταπιάνεται με αυτό. Αλλά δε βαριέσαι, εδώ θα τα χαλάσουμε?

Και σε τέλεια ελληνική μετάφραση Screenshot_20240123-145352.png.2551ebcfb75b1eef0f243ac7ddcf5904.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως είναι τόσο απαραίτητο να γίνει port στις κονσολες για ΜΜORPG?
Δεν ειναι οτι δεν μπορώ να φανταστω mmorpg σε κονσόλα ,αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πραγματικά competitive pvp σε mmorpg χωρίς πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, suffocater είπε

Δεν ειναι οτι δεν μπορώ να φανταστω mmorpg σε κονσόλα ,αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πραγματικά competitive pvp σε mmorpg χωρίς πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Υπάρχουν αρκετά, αλλά για κάποιο λόγο το μυαλό μου πήγε κατευθείαν στο FFXIV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί να σταθεί χειριστής joystick απέναντι σε χειριστή πληκτρολογίου/ποντικιού, ή το game είναι για κουλομαρίες ,ή η διαφορά ανάμεσα τους θα έπρεπε να είναι χαοτική.
Απλό παράδειγμα, πχ στα διάφορα events που γινόταν μαζικό,χαοτικό pvp ,καλή τύχη να επιλέξεις μέσα στο μπούγιο τον healer ως dps για να του την πέσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, suffocater είπε

Αν μπορεί να σταθεί χειριστής joystick απέναντι σε χειριστή πληκτρολογίου/ποντικιού, ή το game είναι για κουλομαρίες ,ή η διαφορά ανάμεσα τους θα έπρεπε να είναι χαοτική.
Απλό παράδειγμα, πχ στα διάφορα events που γινόταν μαζικό,χαοτικό pvp ,καλή τύχη να επιλέξεις μέσα στο μπούγιο τον healer ως dps για να του την πέσεις.

 

Ο χειρισμος του Joystick σε σχεση με το WASD ειναι καλυτερος (για αυτους που παιζουν με κονσολες οχι για ολους)
αλλα η χρηση των πολλων skills ειναι σιγουρα πιο δυσκολη στο χειριστηριο απο οτι στο keyboard.
Aλλιως ειναι να τα εχεις στη σειρα στα F η στα 123456789 και αλλιως να τα εχεις ανακατεμενα μπρος πισω δεξια αριστερα ή ακομα χειροτερα να πρεπει να πατησεις 2 μαζι για να κανεις 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ο χειρισμος του Joystick σε σχεση με το WASD ειναι καλυτερος (για αυτους που παιζουν με κονσολες οχι για ολους)
αλλα η χρηση των πολλων skills ειναι σιγουρα πιο δυσκολη στο χειριστηριο απο οτι στο keyboard.
Aλλιως ειναι να τα εχεις στη σειρα στα F η στα 123456789 και αλλιως να τα εχεις ανακατεμενα μπρος πισω δεξια αριστερα ή ακομα χειροτερα να πρεπει να πατησεις 2 μαζι για να κανεις 1.

Πες μου πως σε ένα τέτοιο χάος θα επιλέξεις τον οχτρό που θέλεις με το joystick ,και ΑΝ τα καταφέρεις, πόση περισσότερη ώρα θα σου πάρει συγκριτικά με τον άλλον που θα τον κλικάρει με το ποντίκι.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, suffocater είπε

Πες μου πως σε ένα τέτοιο χάος θα επιλέξεις τον οχτρό που θέλεις με το joystick ,και ΑΝ τα καταφέρεις, πόση περισσότερη ώρα θα σου πάρει συγκριτικά με τον άλλον που θα τον κλικάρει με το ποντίκι.
 

 

Kαλα competitive δεν θα παιξει για κανενα λογο.
Εγω μιλαω για τον Casual που θα παιξει Solo ή θα μπει σε καμια Clan απλα για να λεει οτι ειναι σε Clan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το mmo είναι απίστευτη εμπειρία μετά από πολλά χρόνια. Κάποια από τα quest είναι πραγματικά υπέροχα, τα cutscenes πραγματικά σε κάνουν να νομίζεις ότι παίζεις γενικά έτσι όπως είναι στημένο είναι πολύ καλύτερο σε 2 man group ή περισσότερους από ότι σε solo και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Και σε solo όμως είναι άριστο. Είμαι καρανουμπάς, δεν είχα ανεβάσει attributes και έπαιζα με τα αρχικά.:D

Έχει πάρα πολλές σελίδες για γενικά achievements, leveling achievements, lore, stats, skills και skill level up, extra skills,  weapons, accessories, crafting, upgrading, quests και questlines (chapters), rewards, raids, events, dungeons και δεν τις θυμάμαι από έξω τώρα μιλάμε για πολύ πράγμα.

Το γεγονός δε ότι οι servers είναι τόσο γεμάτοι, ανεβάζει πολύ την εμπειρία. Είχα και ένα τυπά που σε ένα event με φάρμαρε λίγο, παίρνοντας 4-5 kills επάνω μου αλλά και σε άλλους δυσκολεύοντας το quest αλλά όλα καλά.

Φανταστικό αποτέλεσμα από την NC soft κατά τη γνώμη μου, νομίζω έχουμε ένα winner εδώ για τα επόμενα χρόνια. Αν διορθώσουν και το marketplace και δε χρειάζεται real life currency θα είμαστε οκ.

Φωνάζει πολύ ο τυπάς αλλά το video δίνει μία εικόνα mass pvp για raid boss. Χαμός.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...