Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/12/2023 στις 9:43 ΜΜ, CaptainChris είπε

+302111991796 το τηλέφωνό της υποστήριξης, πάρε τηλέφωνο και ρώτησε τους πρέπει να έχουν και να μπορούν να σου στείλουν με αντικαταβολή.

Για την ιστορία, κάλεσα στη γραμμή υποστήριξης και μου είπαν να επικοινωνήσω με την Astra Service, απ' τη στιγμή που θέλω απλά ένα spare remote και δεν χάλασε εντός εγγύησης το πρώτο.

Η απάντηση ήταν ότι κοστίζει 46.50€ και χρειάζεται και κάμποσες μέρες να έρθει.

Γέλασα λίγο να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως θελεις κατι τετοιο που αγορασα   για την 65c635 ? 

   Δουλευει τελεια και στοιχισε 14 εβρο...

https://www.ebay.com/itm/125201204703

και εδω ακομα πιο φθηνο  https://www.ebay.com/itm/204391112964

 

 

 

Επεξ/σία από Dim 33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο eBay βρίσκω ακριβώς το μοντέλο της δικής μου, που θα είναι πιο σίγουρο ότι θα παίζει, βέβαια ξεκινάει πάνω από 20€ (μεταφορικά δεν πρόλαβα να δω).

Απλά έλεγα μήπως το βρω μέχρι κανά τριαντάρι το πολύ από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, phanispal είπε

Στο eBay βρίσκω ακριβώς το μοντέλο της δικής μου, που θα είναι πιο σίγουρο ότι θα παίζει, βέβαια ξεκινάει πάνω από 20€ (μεταφορικά δεν πρόλαβα να δω).

Απλά έλεγα μήπως το βρω μέχρι κανά τριαντάρι το πολύ από εδώ.

Και εγω ετσι ελεγα, αλλα ολα ειναι το ιδιο ... πηρα το πιο φθηνο και ειναι ιδιο με το δικο της, σε ΟΛΕΣ τις λειτουργιες

  Τα γνησια τα εχω στην καβατζα και μεχρι σημερα 1 χρονο μετα δεν χρειαστηκαν ποε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Για την ιστορία, κάλεσα στη γραμμή υποστήριξης και μου είπαν να επικοινωνήσω με την Astra Service, απ' τη στιγμή που θέλω απλά ένα spare remote και δεν χάλασε εντός εγγύησης το πρώτο.

Η απάντηση ήταν ότι κοστίζει 46.50€ και χρειάζεται και κάμποσες μέρες να έρθει.

Γέλασα λίγο να πω την αλήθεια.

46,50€ τρελλοί είναι; ψάξε στα Αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε τη σειρά c/p635 (φαντάζομαι τα ιδια θα ισχυουν και για τις 645 ή 735, ή οχι; ) , έχετε εγκαταστήσει κάποια σουΐτα τύπου kodi; Πώς παίζετε (ή στριμαρετε από το δίκτυό σας) τα αρχεία σας; 

Επεξ/σία από quintus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, argitt είπε

Σκέφτομαι να βάλω και εγώ το kodi σε p635 αλλά φοβάμαι ότι θα πέσει βαρύ για τα 2gb ram....... 

σε c725 που εχω kodi δεν της πεφτη καθολου βαρια και εχω και αλλες εφαρμογες μια χαρα τρεχει το kodi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, argitt είπε

Σκέφτομαι να βάλω και εγώ το kodi σε p635 αλλά φοβάμαι ότι θα πέσει βαρύ για τα 2gb ram....... 

Για πιστοποιημένο λογισμικό android tv μια χαρά είναι τα 2gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, quintus said:

Όσοι έχετε τη σειρά c/p635 (φαντάζομαι τα ιδια θα ισχυουν και για τις 645 ή 735, ή οχι; ) , έχετε εγκαταστήσει κάποια σουΐτα τύπου kodi; Πώς παίζετε (ή στριμαρετε από το δίκτυό σας) τα αρχεία σας; 

Kodi nexus 20.2 νομίζω και παίζω τα πάντα αλλά απο σκληρό δίσκο. Υπάρχει τρόπος να συνδέσεις το Kodi με το google drive αλλά δεν το έκανα καθώς έχει 15gb όριο και μια ταινία μου 4Κ είναι παραπάνω και μου αλλάζει συνέχεια η google to API.

https://github.com/cguZZman/plugin.googledrive

6 hours ago, argitt said:

Σκέφτομαι να βάλω και εγώ το kodi σε p635 αλλά φοβάμαι ότι θα πέσει βαρύ για τα 2gb ram....... 

Κάθε άλλο. Στον ενσωματωμένο player χάνει frames και οι υπότιτλοι είναι μικροί ενω στον kodi φυσάει και παίζει τα πάντα απροβλημάτιστα και αμα χαμηλώσεις τους υπότιτλους στο 92% δεν λάμπουν σε ταινίες HDR.

Επεξ/σία από -dL-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικτυακό δίσκο εννοώ network location, τοπικού δικτύου, όχι cloud. 

Πάντως όντως το Kodi που είχα σε Σονυ 5ετιας, με 2 γιγα και την προηγούμενη γενια επεξεργαστή (Α53 έναντι Α55 που έχει η σειρά 635, νομίζω η 735 πηγαίνει σε Α73) δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Εννοώ, δεν είναι ότι δεν το σηκώνει το hardware, απλώς ρώτησα μήπως έχει κάποια ιδιαίτερα 'τερτίπια' η tcl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, -dL- είπε

Kodi nexus 20.2 νομίζω και παίζω τα πάντα αλλά απο σκληρό δίσκο. Υπάρχει τρόπος να συνδέσεις το Kodi με το google drive αλλά δεν το έκανα καθώς έχει 15gb όριο και μια ταινία μου 4Κ είναι παραπάνω και μου αλλάζει συνέχεια η google to API.

https://github.com/cguZZman/plugin.googledrive

Κάθε άλλο. Στον ενσωματωμένο player χάνει frames και οι υπότιτλοι είναι μικροί ενω στον kodi φυσάει και παίζει τα πάντα απροβλημάτιστα και αμα χαμηλώσεις τους υπότιτλους στο 92% δεν λάμπουν σε ταινίες HDR.

Εκανες update  στην TCL ? 

Eγω, στην 65C635 που  πηρα  πριν 12 μηνες επαιζε τους υποτιτλους μια χαρα, μπορουσαν να μεγαλωσουν και να μικρινουν. πριν απο 20 μερες τη εκανα update, και απο τοτε οι υποτιτλοι ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ !!!

Τωρα ψαχνω να βαλω  καποιον player να παιζει σωστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2023 στις 10:47 ΜΜ, jaguar13 είπε

Kodi και vlc. 

Τα ιδια εχω και εγω , αλλα ποτε ποτε το Kodi κρασαρει ειδικα οταν το ανοιγεις , και το vlc χανει το δικτυο , δεν ξερω σε τι μπορει να οφειλετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...