Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, andreas-d είπε

Σιγά μη δίνανε τη q80b για 569€. Αλλά και η q70b είναι πολύ καλή για αυτά τα χρήματα? Οπότε καλύτερα περσινό μοντέλο και καλό,  πάρα φετινό με πολλά άχρηστα καλούδια, Αλλά υποδεέστερο η παρόμοιο. Samsung = κορυφή..

Η tcl έχει πολύ καλύτερη εικόνα από την q70, τις είχα συγκρίνει όταν είχα πάρει την tcl, τις είχε ο κωτσος διπλα-δίπλα στο κατάστημα. Μόνο η q80 είχε ίδια ποιότητα εικόνας (όχι καλύτερη απλά ίδια) με την tcl.

Αν μπορεί ας πάει ο φίλος που ενδιαφέρεται να τις δεί από κοντά κάπου που να τις έχουν και τις δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σύγκριση https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8524276635

Προσωπικά επειδή η Samsung είναι edge led και οχι direct led σαν την TCL είναι dealbreaker για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2023 στις 2:46 ΜΜ, Nick64 είπε

Λοιπόν εχθές πήγα από Κωτσόβολο για να δω από κοντά κάποιες TCL και ίσως να πάρω την c645. Μου προσφέρανε τη Samsung q70b στα ίδια ακριβώς λεφτά δηλαδή 569€ και με βάλανε σε σκέψεις.

Θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο η TCL; 

Η Samsung Q70B είναι με 120Hz panel,η αντίστοιχη της TCL είναι η C735 με 120Hz panel.

H αντίστοιχη της TCL C645 με 60Hz panel στη Samsung είναι η Q60C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Στα 400 από σκρουτζομαγαζο πιστεύετε αξίζει? Φοβάμαι η αλήθεια είναι θα προτιμούσα από κάποια μεγάλη αλυσίδα.μιλαω για την c635

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ο Κωτσόβολος μερικά τελευταία κομμάτια στα 399 την 50''. Απο εκεί και πέρα βλέπω οτι μόνο στα σκρουτζομάγαζα υπάρχει όντως και εγω θα σκάλωνα σε αυτό σε περίπτωση προβλήματος καθώς πιθανά είναι παράλληλες εισαγωγές. Βέβαια αν το κατάστημα έχει καλή πολιτική, αξιολογήσεις και είναι αξιόπιστο μπορεί, δύσκολα αλλά μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, -dL- είπε

Έχει ο Κωτσόβολος μερικά τελευταία κομμάτια στα 399 την 50''. Απο εκεί και πέρα βλέπω οτι μόνο στα σκρουτζομάγαζα υπάρχει όντως και εγω θα σκάλωνα σε αυτό σε περίπτωση προβλήματος καθώς πιθανά είναι παράλληλες εισαγωγές. Βέβαια αν το κατάστημα έχει καλή πολιτική, αξιολογήσεις και είναι αξιόπιστο μπορεί, δύσκολα αλλά μπορεί.

Ευχαριστώ, ρισκαρα τελικά και επέλεξα το σκρουτζομαγαζο γιατί στη περιοχή μου ο Κωτσος δεν έχει κανένα μοντέλο που να με ενδιέφερε. Δε ξεκινήσαμε καλα με τη παραγγελία γιατί η μεταφορική που διάβασα σε αξιολογήσεις είναι απ' τις χειρότερες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2023 στις 11:42 ΜΜ, Achilleaspap είπε

Ευχαριστώ, ρισκαρα τελικά και επέλεξα το σκρουτζομαγαζο γιατί στη περιοχή μου ο Κωτσος δεν έχει κανένα μοντέλο που να με ενδιέφερε. Δε ξεκινήσαμε καλα με τη παραγγελία γιατί η μεταφορική που διάβασα σε αξιολογήσεις είναι απ' τις χειρότερες....

Μια απ' τα ίδια, αλλά δεν ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα. Έκαναν 2-3 ημέρες να πάνε να την πάρουν, και μου παραδόθηκε κάπου στις 2-3 ημέρες. Μπορούσαν και καλύτερα, σαφώς. Μ' αυτά που διάβασα, όμως, μια χαρά ευχαριστημένη έμεινα και με τη βδομαδούλα. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, αξίζει να δώσω λεφτά για αυτήν https://www.skroutz.gr/s/42270145/TCL-Smart-Tileorasi-32-Full-HD-LED-32S5400AF-HDR-2023.html?from=catspan

Την θέλω για φοιτητικό σπίτι, τι λέτε να τα δώσω ή να πάω σε καμία φθηνιάρικη kydos κτλ???

Την έχει κάποιος να μας πει μια γνώμη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill987 είπε

Καλημέρα παίδες, αξίζει να δώσω λεφτά για αυτήν https://www.skroutz.gr/s/42270145/TCL-Smart-Tileorasi-32-Full-HD-LED-32S5400AF-HDR-2023.html?from=catspan

Την θέλω για φοιτητικό σπίτι, τι λέτε να τα δώσω ή να πάω σε καμία φθηνιάρικη kydos κτλ???

Την έχει κάποιος να μας πει μια γνώμη? 

Μια χαρά είναι για τα λεφτά τής 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2022 στις 6:05 ΜΜ, power_1 είπε

20211201160908_brateck_lpa63_463_vasi_ti

Αυτη εχει καλες κρητικες και κανει μεχρι 70' και 35 κιλα.

https://www.skroutz.gr/s/23440426/Brateck-LPA63-463-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-70-και-35kg.html

Μηπως την εχει κανεις ?

πολύ καλή στυβαρή και σταθερή!

Εχω μια lg 50 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Μια απ' τα ίδια, αλλά δεν ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα. Έκαναν 2-3 ημέρες να πάνε να την πάρουν, και μου παραδόθηκε κάπου στις 2-3 ημέρες. Μπορούσαν και καλύτερα, σαφώς. Μ' αυτά που διάβασα, όμως, μια χαρά ευχαριστημένη έμεινα και με τη βδομαδούλα. 😛 

Το βλέπω να την άνοιγω μπροστά τούς ή να τραβάω βίντεο το unboxing 😛

Άσχετο,οποίος έχει την τηλεόραση της εταιρίας και βλέπει Vodafone tv, βγάζει 4k η vodafone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!μόλις μου ήρθε η c635 και έχω πάθει πλάκα. Το μόνο θέμα είναι ότι στις ταινίες δε καλύπτει όλη την οθόνη η σκηνή. Κάνει κάτι σαν ένα τετράγωνο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 hours ago, Achilleaspap said:

Καλημέρα!μόλις μου ήρθε η c635 και έχω πάθει πλάκα. Το μόνο θέμα είναι ότι στις ταινίες δε καλύπτει όλη την οθόνη η σκηνή. Κάνει κάτι σαν ένα τετράγωνο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον?

Ρυθμίσεις/εικόνα/ρυθμίσεις οθόνης έχει 3 διακοπτάκια, το 16:9 ενεργοποίησε το και δυστυχώς κάθε φορά που ξεκινάς ταινία και χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο media player θα πρέπει να πατάς το μεσαίο διακοπτάκι on-off και θα φτιάχνει καθώς σε κάποια format ταινιών δεν έχει την σωστή αναλογία. Αμα εγκαταστήσεις KODI και βλέπεις τις ταινίες σου απο εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και έχει ατελείωτες ρυθμίσεις όπως να κάνεις τους υπότιτλους να λάμπουν λιγότερο σε ταινίες HDR.

Επεξ/σία από -dL-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2023 στις 9:05 ΠΜ, -dL- είπε

Ρυθμίσεις/εικόνα/ρυθμίσεις οθόνης έχει 3 διακοπτάκια, το 16:9 ενεργοποίησε το και δυστυχώς κάθε φορά που ξεκινάς ταινία και χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο media player θα πρέπει να πατάς το μεσαίο διακοπτάκι on-off και θα φτιάχνει καθώς σε κάποια format ταινιών δεν έχει την σωστή αναλογία. Αμα εγκαταστήσεις KODI και βλέπεις τις ταινίες σου απο εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και έχει ατελείωτες ρυθμίσεις όπως να κάνεις τους υπότιτλους να λάμπουν λιγότερο σε ταινίες HDR.

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς αυτή την τηλεόραση να μας πει γνώμες; Την θέλω για το υπνοδωμάτιο για youtube κυρίως και να παίζει ταυτόχρονα από πίσω και κάποιο playlist μουσική.

 

https://www.skroutz.gr/s/43054537/TCL-Smart-Tileorasi-32-HD-Ready-LED-32S5400A-HDR-2023.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...