Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά.

Αξίζει να πάρω την 65p635 με δώρο επιταγή που έχω μου βγαίνει να δώσω 100 ευρώ στο Γερμανό.

Δεν θέλω να δώσω παραπάνω χρήματα. Ήδη έχω lg 55uh850v στο σαλόνι, από την οποία είμαι ευχαριστημένος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ! Είδα έχει crazy sundays αυτή και την θέλω για κύρια τηλεόραση στο σαλόνι(αυτή την στιγμή έχω 32αρα όσο περίεργο και αν αν ακούγεται μετά από μετακόμιση). Αξίζει στα λεφτά της η να κοιτάξω κάτι άλλο?

 

https://www.e-shop.gr/tv-tcl-65c635-65-qled-4k-ultra-hd-smart-wifi-p-PER.158818

 

Απόσταση θέασης γύρω στα 4 μέτρα (ναι βγάζω τα μάτια μου με την 32αρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, rounsmith είπε

Καλημέρα ! Είδα έχει crazy sundays αυτή και την θέλω για κύρια τηλεόραση στο σαλόνι(αυτή την στιγμή έχω 32αρα όσο περίεργο και αν αν ακούγεται μετά από μετακόμιση). Αξίζει στα λεφτά της η να κοιτάξω κάτι άλλο?

 

https://www.e-shop.gr/tv-tcl-65c635-65-qled-4k-ultra-hd-smart-wifi-p-PER.158818

 

Απόσταση θέασης γύρω στα 4 μέτρα (ναι βγάζω τα μάτια μου με την 32αρα)

Eχω την 65C635.   Πολυ καλη μεχρι τωρα. Την πηρα 695  euro  στις αρχες του χρονου σε προσφορα απο το e-shop.gr .   Θα την αγοραζα ξανα....

Παρτην με  κλειστα ματια σε τετοια τιμη.....

Επεξ/σία από Dim 33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dim 33 είπε

Eχω την 65C635.   Πολυ καλη μεχρι τωρα. Την πηρα 695  euro  στις αρχες του χρονου σε προσφορα απο το e-shop.gr .   Θα την αγοραζα ξανα....

Παρτην με  κλειστα ματια σε τετοια τιμη.....

Παραγγέλθηκε για να την δούμε! Για κάτι προβληματάκια με αργό χειρισμό διαβάζω στα κανάλια ευτυχώς που δεν τα ανοίγω(αν και βλέπω ότι φτιάχνει αν την αφήσεις και κάνει update). Εγώ για ταινίες και σειρές την θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, rounsmith said:

Παραγγέλθηκε για να την δούμε! Για κάτι προβληματάκια με αργό χειρισμό διαβάζω στα κανάλια ευτυχώς που δεν τα ανοίγω(αν και βλέπω ότι φτιάχνει αν την αφήσεις και κάνει update). Εγώ για ταινίες και σειρές την θέλω!

Η τηλεόραση είναι αστέρι για τα λεφτά της που δεν θα το πιστεύεις. Το αργό που διαβάζεις στα κανάλια έχει να κάνει οτι προσπαθεί (επιτυχημένα) να κάνει upscale το σήμα απο 1080p σε 2160p. Αν δε ενεργοποιήσεις developer tools και μειώσεις τα animations στα μενού στο 0.5x τότε όλο το μενού πάει σφαίρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, -dL- είπε

Η τηλεόραση είναι αστέρι για τ.α λεφτά της που δεν θα το πιστεύεις. Το αργό που διαβάζεις στα κανάλια έχει να κάνει οτι προσπαθεί (επιτυχημένα) να κάνει upscale το σήμα απο 1080p σε 2160p. Αν δε ενεργοποιήσεις developer tools και μειώσεις τα animations στα μενού στο 0.5x τότε όλο το μενού πάει σφαίρα.

Συγνώμη αλλά ποιο κανάλι εκπέμπει στα 2160p;

;Στην Ελλάδα τουλάχιστον 

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα ! ´Όντας άσχετος από τηλεορασεις ζήτησα μια γνώμη εδώ και μου πρότειναν αυτήν την τηλεόραση 

https://www.krefel.be/nl/p/31002804-qled-tv-4k-65c749-2023-65-inch?gclid=Cj0KCQjw4s-kBhDqARIsAN-ipH3zszif3O676zQqgs4yYo_UTC4EoYaieoC0hhje0P77thYEUOiG1DwaAsLHEALw_wcB

TCL | QLED TV 4K 65C749 (2023) - 65 inch

Έχει κανείς το συγκεκριμένο μοντελο; Αν και δεν ξέρω αν κυκλοφορεί Ελλάδα για να είμαι ειλικρινης.

Γενικά πως σας φαίνεται σαν επιλογή; Κυρίως για Νετφλιξ και μπάλα 

επίσης δεν βρίσκω review για το συγκεκριμένο μοντέλο στο γιουτιουμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/06/2023 at 14:26, osfp1978 said:

Συγνώμη αλλά ποιο κανάλι εκπέμπει στα 2160p;

;Στην Ελλάδα τουλάχιστον 

Δεν διάβασες καλά μάλλον. "προσπαθεί η τηλεόραση να κάνει upscale το σήμα απο 1080p..." Όλες οι τηλεοράσεις προσπαθούν να "βελτιώσουν"το σήμα απο τα κανάλια της τηλεόρασης ακόμα και απο ταινίες απο usb που είναι 1080p προσπαθεί να το κάνει καλύτερο όταν η τηλεόραση είναι μεγαλύτερης ανάλυσης απο την πηγή όπως στην περίπτωση μας 4κ ή 2160.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Κάποιος που έχει την C635 ας μας πει, έχει κάνει κάποιο update η TV? Εγώ που την έχω απο τον Φεβρουάριο δεν έχει γίνει κάποιο. Ξέρω απο το XDA forum ότ ιέχουν βγει update αλλά εμένα δεν μου έχει βγάλει κάτι. Μπας και εξαλειφθεί το θέμα με την αλλαγή φωτεινότητας στο dolby vision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια.

 

Συνδέω την TCL 65P635 με samsung home cinema με optical cable.

Έχω σπάσιμο ήχου. Τι να κάνω χωρίς να πετάξω ένα από τα δύο?

Με LG δουλεύει τέλεια ο ήχος.

Έχω αλλάξει 2 optical cables ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, golden33 είπε

Καλημέρα. Κάποιος που έχει την C635 ας μας πει, έχει κάνει κάποιο update η TV? Εγώ που την έχω απο τον Φεβρουάριο δεν έχει γίνει κάποιο. Ξέρω απο το XDA forum ότ ιέχουν βγει update αλλά εμένα δεν μου έχει βγάλει κάτι. Μπας και εξαλειφθεί το θέμα με την αλλαγή φωτεινότητας στο dolby vision.

Exω την 65c635 εδω και  6 μηνες.  Ομως δεν παρατηρησα  αν εχει  κανει καποιο update.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...