Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Ξέρει κανείς τον κατασκευαστή των panel της TCL κάπου είδα ότι είναι της Onkyo

Τα πάνελ είναι της CSOT εταιρία που ανήκει στην TCL. Η ONKYO είναι εταιρία ήχου και συνεργάζεται με την TCL για τον ήχο στις τηλεοράσεις της.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 3/6/2023 στις 9:16 ΜΜ, nikos xatz είπε

Καλησπέρα είσαι εδώ???agogeo29

Αν ναι πήγαινε και κλείσε ότι έχει σχέση με εξοικονόμηση ενέργειας στις ρυθμίσεις και θα σταματήσει να σου πέφτει... Καλορίζικη η TV σου...

Καλησπέρα , ευχαριστώ πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/5/2023 στις 11:29 ΜΜ, nikos xatz είπε

Πάντως πολύ περίεργο να μην παίζει σωστά τα κανάλια.. Να μην έπαιζε καθόλου να το καταλάβω να έπαιζε με διακοπές πάλι να το καταλάβω.. Αλλά το δικό σου πολύ περίεργο... Να μπερδεύει τα κανάλια..

Τελικά βρήκα ένα τζιμάνι στο Κωτσόβολο που σκάμπαζε και μου είπε ότι μάλλον το πρόβλημα δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης τηλεόρασης που αγόρασα, αλλά έχει κάποιο bug το μοντέλο (δυστυχώς δεν είχε ανοιχτό κάποιο 5.1 να το δοκιμάσουμε με τη p635 που είχε σε display στο κατάστημα) και μου πρότεινε να κάνουμε επιστροφή χωρίς πολλά πολλά και να πάρω κάτι άλλο. Πήρα τελικά μία Samsung UE65CU7172 και με το που τη πήρα τη τέσταρα. Παίζει μια χαρά ο ήχος από ARC χωρίς κόπο... Έδωσα κάτι παραπάνω βέβαια.

Κρίμα όμως γιατι να πω την αλήθεια σαν ποιότητα υλικών η TCL μου φάνηκε καλύτερη και γενικά είναι κρίμα που χαντακώθηκε έτσι από software, γιατί κατα τ'άλλα η τηλεόραση ήταν μια χαρά (για τη τιμή της δε πίστευα τι τηλεόραση παίρνεις). Δε μπορώ να είμαι σίγουρος βέβαια άν έφταιγε η δική μου τηλεόραση ή το μοντέλο αλλά δεν ήθελα να το ρισκάρω κιόλας, εφόσον την δέχονταν πίσω χωρίς πολλά πολλά.

Ευχαριστώ πάντως όσους ενδιαφέρθηκαν!

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Για δειτε αυτο....

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/281926-tv-led-43-tcl-43c645

Καλη προσφορα φαινεται,αν και το συγκεκριμενο μοντελο δεν το βρισκω στο ελληνικο σαιτ της TCL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η C645 είναι μοντέλο που μόλις κυκλοφόρησε και ο Κοτσοβολος τα έχει σε αποκλειστικότητα για λίγο καιρό. Η τιμή των €399 είναι υπερβολικά καλή για νέο μοντέλο qLED.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Μπορούμε να κάνουμε κάτι να λιγοστέψουν οι διαφημίσεις στο youtube app των tcl τηλεοράσεων? Επίσης πως γίνεται στην αρχική οθόνη να έχουμε μόνο apps που χρειαζόμαστε και να μην πλοηγουμαστε στις κατηγορίες για να τα βρούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dionisis777 είπε

Καλημερα. Μπορούμε να κάνουμε κάτι να λιγοστέψουν οι διαφημίσεις στο youtube app των tcl τηλεοράσεων? Επίσης πως γίνεται στην αρχική οθόνη να έχουμε μόνο apps που χρειαζόμαστε και να μην πλοηγουμαστε στις κατηγορίες για να τα βρούμε?

https://en.alfanotv.com/smart-home/how-to-watch-youtube-without-ads-on-tcl-google-tv/

Καλημέρα..... Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν θέλεις πειραματισου.μπορείς να βάλεις αυτά που χρησιμοποιείς πιο πολύ με την σειρά που θέλεις με την μέθοδο της μετακίνησης πατώντας παρατεταμένα το στρογγυλο πλήκτρο Οκ και να το μετακινήσεις δεξιά αριστερά... Κάτι άλλο δεν γνωρίζω...

Επεξ/σία από nikos xatz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, dionisis777 said:

Καλημερα. Μπορούμε να κάνουμε κάτι να λιγοστέψουν οι διαφημίσεις στο youtube app των tcl τηλεοράσεων? Επίσης πως γίνεται στην αρχική οθόνη να έχουμε μόνο apps που χρειαζόμαστε και να μην πλοηγουμαστε στις κατηγορίες για να τα βρούμε?

Για το youtube σου απάντησε ο φίλος από πάνω. Γενικά το youtube χωρίς Premium δεν αντέχεται πλέον. Προσωπικά βέβαια δεν θα έκανα login σε τέτοιου τύπου εφαρμογές με το βασικό μου google account. 

Όσο για το θέμα των εφαρμογών υπάρχουν πολλοι launchers στο playstore που κάνουν αυτή τη δουλεία. Το θέμα είναι ότι αν θέλεις να αντικαταστήσεις τελείως τον launcher της Google πρέπει να τον κάνεις disable με adb, αλλίως θα είναι μια απλή εφαρμογή που όταν πατάς home button η back button θα σε επιστρέφει σε αυτόν της google. Flauncer, ATV launcher και projectivity launcher είναι κάποιοι από αυτούς  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

smart tube ειναι η λυση για ολες τις android tv...Νομιζω οτι μπορει να εκγκατασταθει και με ενα απλο  στικακι usb.

Δηλαδη κατεβαζεις το apk σε ενα στικακι απο το λαπτοπ  η το κινητο σου και το παιρνας στην τηλεοραση σου μεσω μιας θυρας usb.Aν ξερει κανεις κατι περισσοτερο ας πει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά υπάρχει εξέλιξη σχετικά με το θέμα της εφαρμογής της cosmote σε tcl p635.

Ειχα αναφέρει το θέμα σε κριτική στο playstore και από έχω μιλήσει με το support. Σήμερα με κάλεσαν να μου πουν ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το ζωντανό πρόγραμμα. Μου πρότειναν να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, αλλά δν χρειάστηκε. Με το που άνοιξα την εφαρμογή σε live κανάλι ξεκίνησε να παίζει κανονικά χωρίς μαύρο και glitches. Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2023 στις 2:33 ΜΜ, BillT είπε

παιδιά υπάρχει εξέλιξη σχετικά με το θέμα της εφαρμογής της cosmote σε tcl p635.

Ειχα αναφέρει το θέμα σε κριτική στο playstore και από έχω μιλήσει με το support. Σήμερα με κάλεσαν να μου πουν ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το ζωντανό πρόγραμμα. Μου πρότειναν να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, αλλά δν χρειάστηκε. Με το που άνοιξα την εφαρμογή σε live κανάλι ξεκίνησε να παίζει κανονικά χωρίς μαύρο και glitches. Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

Καλησπέρα, φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα, παίζει κανονικά πλέον 

Σχετικά με τις γωνίες θέασης πως σας φαίνεται η p635? Υπάρχει κάποια ρύθμιση για βελτίωση? Θεωρώ ότι χάνει πάρα πολύ από πλάγια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...