Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, nikos xatz είπε

Να σου πω το quick start το έχεις on ???

Αν ναι κλείστο. Βγάλε για 10 λεπτά την τηλεόραση και το Home cinema από την πρίζα να μην παίρνουν από καμία πηγή ρεύμα και τα δύο (καλώδια τύπου ίντερνετ και άλλα hdmi ότι έχεις συνδέσει πάνω άλλες συσκευές πάνω σε αυτά τα δύο) όταν βγάλεις τις πρίζες και από τα δύο πάτα το κουμπί Power(τροφοδοσίας ) και στα δύο Στις συσκευές όχι από το κοντρόλ,  να αδειάσει ότι ρεύμα έχει μέσα το κύκλωμα και στα δύο ξεχωριστά.και ξανάκανε από την αρχή την σύνδεση μεταξύ τους.

Για το quick start δε το πρόσεξα. Θα το απενεργοποιήσω. Ναι θα κανω το reset στα hdmi και θα δοκιμάσω ξανά σήμερα και θα ποστάρω αποτελέσματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, nikos xatz είπε

Αντε να σε δω να σε χαρώ....

Τζίφος... Και hdmi reset και και reset τη τηλεόραση.. Σκ θα πάρω τη tv του αδερφού μου να δοκιμάσω μήπως παίζει μλκια με το arc του hoe theater 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mordred είπε

Τζίφος... Και hdmi reset και και reset τη τηλεόραση.. Σκ θα πάρω τη tv του αδερφού μου να δοκιμάσω μήπως παίζει μλκια με το arc του hoe theater 

Πάντως πολύ περίεργο να μην παίζει σωστά τα κανάλια.. Να μην έπαιζε καθόλου να το καταλάβω να έπαιζε με διακοπές πάλι να το καταλάβω.. Αλλά το δικό σου πολύ περίεργο... Να μπερδεύει τα κανάλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikos xatz είπε

Πάντως πολύ περίεργο να μην παίζει σωστά τα κανάλια.. Να μην έπαιζε καθόλου να το καταλάβω να έπαιζε με διακοπές πάλι να το καταλάβω.. Αλλά το δικό σου πολύ περίεργο... Να μπερδεύει τα κανάλια..

Δοκίμασα και με οπτικό. Ενώ τα κανάλια παίζουν σωστά, ο ήχος ακούγεται και από την τηλεόραση.... Και δεν υπάρχει επιλογή να βγάλεις ήχο μόνο από το optical, μόνο auto έχει .... Ίσως τότε να ψαχνόμουν για home theater με δύο οπτικές. Παρασκευή που θα πάρω την άλλη tv θα σιγουρευτώ για το arc... Το θέμα είναι τι να κάνω. Να την πάω πίσω; Να πω δε μαμιεται... Αλλά βλέπω Netflix αρκετά κι έβλεπα σε 5.1 γιατί να μη το έχω. Έχω σπαστεί λίγο καθώς η τηλεόραση σαν εικόνα και features είναι σουπερ

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε tcl p635 55 έχει να προτείνει κανείς ρυθμίσεις για την εικόνα? Επίσης έχει παρατηρήσει κανείς στα κανάλια κάποιο ελαφρύ τρέμουλο κυρίως στο λευκό? Ρυθμίζω την φωτεινότητα εκεί που θέλω αλλά μετά από λίγο πέφτει στο 30%. Έχει κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα είσαι εδώ???agogeo29

Αν ναι πήγαινε και κλείσε ότι έχει σχέση με εξοικονόμηση ενέργειας στις ρυθμίσεις και θα σταματήσει να σου πέφτει... Καλορίζικη η TV σου...

Επεξ/σία από nikos xatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, jpsih είπε

Υπαρχει σημαντικη διαφορα ποιοτητας μεταξυ P635 και C635? Αξιζουν τα 100 ευρω παραπανω?

Αξίζει να πας στην C635 > Dolby Vision & Quantum Dots. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, jpsih είπε

Η C635 χανει ομως το HbbTV? Υπαρχει κατι αλλο διαφορετικο?

Στον Κωτσόβολο, που κοιτάω τώρα, βλέπω πως αναφέρει κανονικά την υβριδική. Το ίδιο αναφέρει και κάποιος σε κριτική του στο skroutz (ότι διαθέτει, απλά θέλει ρύθμιση). Πιθανόν είναι λανθασμένη διατύπωση από το skroutz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...