Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις και για το Disney Plus, αρχικά στις ΗΠΑ, αυξάνοντας παράλληλα τις τιμές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, tarantules είπε

Δεν κολάω κάπου γιατί δεν χρησιμοποιώ το stremio ή άλλο παρόμιο πρόγραμμα.Προτιμώ να κατεβάζω.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει αυτό το πράγμα.Εγώ ξέρω βάζεις τα link που βρίσκεις και στα κατεβάζει.Από stremio έχω ένα φίλο που το δουλεύει και βλέπει κανονικά χωρίς το realdebrid.Τι παραπάνω κάνει δηλαδή αυτό και πως ακριβώς το χρησιμοποιείς; Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Βλέπεις τις ταινίες που βλέπει και ο φίλος σου, αλλά στη μέγιστη ποιότητα και ακαριαία, χωρίς buffering.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά σου λέει η γυναίκα:

"Κάτσε παρεούλα να δούμε καμία σειρά μαζί, μην παίζεις συνέχεια στον υπολογιστή..."

Απαντάς νοερά με ένα "Ρε άει γαμ..." και σε χρόνο dt βρίσκεσαι για εκατοστή εξηκοστη πέμπτη φορά σε ένα character creation menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alex84 είπε

Όχι αλήθεια είναι! Λίγες.ωρρς πριν βγει το άρθρο online το έκανα.Ειναι πλέον ανούσιο έξοδο.

Το θέμα είναι ότι στην ακύρωση της συνδρομής δε σου δίνει τον υπόλοιπο χρόνο που απομένει πίσω σε χρήματα .. πάντως αν το έκανες τώρα ψάξε υπάρχει περιπτωση να σου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα αν είσαι στις 14 μέρες . Όχι αυτόματα με την ακύρωση πρέπει να στείλεις mail. Καλύτερα να χρησιμοποιήσω τα χρήματα της συνδρομής σε roon για μουσική …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<Η εταιρεία απέδωσε τις μεγάλες απώλειες στο υψηλότερο κόστος παραγωγής και της τεχνολογίας, καθώς και στα μεγαλύτερα έξοδα για την προώθηση/ μάρκετινγκ>> 

Φυσικά το να προωθείς identity politics και ψευτό-ιδεολογίες έχει μεγάλο κόστος παραγωγής. Μας δουλεύουν και εμείς πληρώνουμε για να μας κάνουν πλύση εγκεφάλου. Απλά ο κόσμος βαρέθηκε το woke….

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Dantε είπε

To Stremio προσπαθησα πολυ αλλα δε μου δουλεψε ποτε. Ελαχιστα πραγματα μου επαιζαν δηλαδη...

Τσέκαρε τις πηγές που έχεις προσθέσει αν είναι το μάξιμουμ που μπορείς και ίσως να βρεις πολύ παραπάνω επιλογές και σε ποιότητα και σε ταχύτητα streaming από ότι πριν. Εγώ δεν περιμένω να δω για παράδειγμα ότι παίζεται στο σινεμά το ίδιο διάστημα σε ποιότητα 4κ, αλλά μετά από 2 μήνες μπορεί και λιγότερο ανεβαίνουν πάρα πολύ καλής ποιότητας αρχεία ταινιών με μηδενικό compress, όπως για παράδειγμα ταινίες 40-50 GB. Επίσης θα πρέπει να προσέξεις στις ρυθμίσεις αν θα επιλέξεις να κατεβαίνει προσωρινά κάτι στο Cache και όταν θα κλείνεις στην εφαρμογή θα γίνεται αυτόματα διαγραφή ή αν θα κάνεις streaming χωρίς να σώζεται στην εσωτερική μνήμη του μηχανήματος που έχεις όπως συμβαίνει στο xiaomi stick 4k. Αν φτάσεις στο μάξιμουμ του σκληρού σου λόγο των ταινιών η τελειώνει η χωρητικότητα του σκληρού σου, τότε είτε δεν ξεκινάει καθόλου μια ταινία η σειρά, ή έχει κολλήματα.

21 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Άμα είσαι 40 και έβαλες Disney tv αναμενόμενο! Τι περίμενες δηλαδή; 😂😂😂

Εγώ που είμαι του 81, θεωρώ ότι είμαι προνομιούχος στο να έχω ζήσει στο σινεμά το star wars, star trek και άλλα πολλά που πάνω σε αυτά βασίζονται αρκετά επεισόδια του σήμερα. Και φυσικά μπορώ να κατανοήσω πολύ καλύτερα την συνέχεια η την προγενέστερη αρχή του οτιδήποτε και παράλληλα να τα εκτιμήσω καλύτερα από έναν 20άρη η 30άρη. Τέλος δεν έχω πρόβλημα να δω μια αρχική ταινία με τα τότε εφέ και τρισδιάστατα γραφικά, κάτι που αν δώσεις να το παρακολουθήσει ένας τωρινός 20άρης θα σου κλείσει την ταινία στα πρώτα δέκα λεπτά και θα σου τα χώσει που έχασε και χρόνο από την ζωή του.

Επεξ/σία από mistiri0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nosstrom είπε

Το θέμα είναι ότι στην ακύρωση της συνδρομής δε σου δίνει τον υπόλοιπο χρόνο που απομένει πίσω σε χρήματα .. πάντως αν το έκανες τώρα ψάξε υπάρχει περιπτωση να σου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα αν είσαι στις 14 μέρες . Όχι αυτόματα με την ακύρωση πρέπει να στείλεις mail. Καλύτερα να χρησιμοποιήσω τα χρήματα της συνδρομής σε roon για μουσική …

Βασικά μέχρι αρχές Ιανουαρίου είναι μετά σταματάει η αυτόματη ανανέωση.

 

ΥΓ:

Οι στολές του jack sparrow είναι σε έλλειψη τελευταία μαθαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2022 στις 10:21 ΜΜ, jack124 είπε

Φούσκα που θα σκάσει είναι το streaming αν αρχίσουν όλοι να αυξάνουν. Ο κόσμος ήδη γυρνάει στηβ πειρατεία, το βλέπω έντονα από τους seeders που έχουν αυξηθεί ραγδαία. Και καλά κάνουν και εγώ το κάνω με vpn 

easybytez my old friend!Με 200αρα δεν θες κατι αλλο :)

Επεξ/σία από Aias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νόμιζα πως έφταιγε η τελευταία τους παραγωγή animation η οποία τους βάζει μόλις 100 εκατομμύρια μέσα.

Ας πλερώσουν αυτοί που πήραν την απόφαση να το παράξουν.

Εγώ ντεν ντίνει δραχμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2022 στις 11:39 ΠΜ, stef1981 είπε

100% αύξηση στην συνδρομή γειτονικής χώρας στο Disney

Μόλις το ειδα και εγώ. Από 350 σε 650. Τώρα είναι που δεν με την καμία…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέες τιμές ισχύουν για νέους χρήστες η και όσους έχουν ήδη συνδρομή ? Έχω μηνιαια με αυτόματη ανανέωση κάθε 23 αλλά δεν έχει έρθει κάνα mail... 🤔

Screenshot_20221217_000543.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Rm.Geko είπε

Οι νέες τιμές ισχύουν για νέους χρήστες η και όσους έχουν ήδη συνδρομή ? Έχω μηνιαια με αυτόματη ανανέωση κάθε 23 αλλά δεν έχει έρθει κάνα mail... 🤔

Screenshot_20221217_000543.jpg

Κάνε ένα log in και manage subscription να δεις την τιμή που ανακοίνωσαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, bower είπε

Κάνε ένα log in και manage subscription να δεις την τιμή που ανακοίνωσαν 

Προς το παρών παραμένει η ίδια από ότι βλέπω... 

Πάλι για διακοπή πάει απλά πήρε παράταση 😂

 

 

Επεξ/σία από Rm.Geko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...