Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις και για το Disney Plus, αρχικά στις ΗΠΑ, αυξάνοντας παράλληλα τις τιμές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, Witcher1st said:

Γιατί vpn; Υπάρχει θέμα στην Ελλάδα; Το qbittorrent με την επιλογή "require encryption" δεν είναι ασφαλές;

Στην Ελλάδα όχι δεν χρειάζεται γιατί δεν στέλνουν letters στις IP ενός torrent όπως γίνεται σε ΗΠΑ/Γερμανία/κτλ

Όμως, το "require encryption" δεν βοηθάει στις παραπάνω χώρες που όντως χρειάζεται VPN, δεν έχει σχέση με αυτό. Κάνει βέβαια κάτι άλλο, περιορίζει με ποιους μπορείς να συνδεθείς άρα και την ταχύτητα που κατεβάζεις, γενικά το καλύτερο είναι allow και όχι require

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

disney plus απο τουρκια με περιπου 19,00 ευρω το χρονο (αιντε να παει 21,00)

νετφλιξ απο τουρκια με 3,00 ευρω περιπου το μηνα

ytube prenium απο τουρκια με 1,00 ευρω περιπου το μηνα 

και οτι υπάρχει στα εκτος απο τις παραπανω πλατφορμες torrent και γεια σας 

*τα συνδρομητικα βολευουν μονο απο το κινητο για αυτο εαν ανεβουν πολυ θα φανε φολα και αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, merphi είπε

Υπάρχουν φήμες ότι το Disney Plus έχει πολύ λιγότερους συνδρομητές που πληρώνουν απο αυτούς που λένε επίσημα. Φαίνεται ότι τουλάχιστον 1/3 των συνδρομητών δεν πληρώνουν, γιατί το έχουν πάρει δωρεάν σε κάποια προώθηση ή το συνηθέστερο δωρεάν με κάποιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας. Έτσι έχουν συνδρομητές, έχουν το λειτουργικό κόστος της πλατφόρμας, αλλά όχι τα έσοδα. Τώρα που αποκτήσανε σημαντικό μερίδιο στην αγορά, θα ζητήσουν λεφτά, αμφιβάλω όμως ότι ο κόσμος το αγκάλιασε ως προϊον.

Δοκίμασα να δώ στο pluto.tv (με vpn) παλιές αγαπημένες σειρές. H υπηρεσία είναι δωρεάν με διαφημίσεις.  Η εμπειρία που είχα ήταν ότι οι διαφημίσεις στο streaming είναι ακόμα πιο εκνευριστικές απο την ελεύθερη τηλεόραση. Δεν βλέπω με ποιό τρόπο κάποιος και θα πληρώνει και θα ανέχεται διαφημίσεις.

Εγώ το πηρα δωρεάν με προωθητική ενέργεια Samsung !! Και μαζί με εμένα βλέπουν αλλά 3 σπίτια που το μοίρασα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisxpap είπε

Πόσο χρόνο έχεις για να βλέπεις ταυτόχρονα σειρές και ταινίες από "100" διαφορετικές πλατφόρμες; 

Άλλοι έχουν πολύ άλλοι λίγο. Έχουν υπάρξει διαστήματα που δεν βλέπω επεισόδιο για μέρες έχουν υπάρξει διαστήματα που βλέπω 5 επεισόδια στην δουλειά. Το να πρέπει να έχεις και να αλλάζεις 20 πλατφόρμες είναι εκνευριστικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά το συγκεκριμενο με το περιεχόμενο που ΔΕΝ έχει και τις νέες παραγωγές που ΔΕΝ βάζει θα πρέπει να το δίνουν max 5€.

Πρώτη φορά σε τέτοια υπηρεσία μπορώ να δω τόσο γρήγορα όλες τις ταινίες και σειρές που έχει διαθέσιμες.

Καλά που έχει το starwars και βλέπεις καμία σειρά. Α ναι έβαλε και το prey και είπα οκ ίσως αλλάξει και δούμε τώρα να βαζει και καμία άλλη νεα παραγωγή. Μπα αυτό ήταν. 

Παρένθεση, Είχα κάνει συνδρομή με 27 περίπου ευρώ συνολο για 2 χρόνια. Διαφορετικά με κανονική συνδρομη θα είχε φάει άκυρο μετά τον δεύτερο μήνα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις εαν εισαι ηδη στη μεση μιας ετησιας συνδρομης Disney+, και παρεις αλλο εναν χρονο, θα επεκταθει η συνδρομη σου ?

Δε νομιζω να χανεις το υπολοιπο της συνδρομης, σωστα?

 

Επισης προτεινω να λεει ποσα παιδια εχει ο καθενας, ωστε να δουμε ποιους θα αγνοουμε 😁👶

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirileman είπε

Και stremio

Εγώ παρότι χρησιμοποιώ το realdebrid κάτι χρόνια για να κατεβάζω remux υλικό , αυτό με το streming ποτέ δεν κατάλαβα πως δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο στόχος όλων μας όλων των πολυεθνικών είναι η αύξηση κέρδων κάθε χρόνο, όχι να έχουν απλά τεράστια κέρδη σταθερά αλλά κάθε χρόνο να αυξάνονται, αν δεν αυξάνονται πρέπει να βρούνε τρόπο για να αυξηθούν, τώρα περάσανε σε αυτό το μοντέλο με τις διαφημίσεις σε πρώτη φάση, αν πιάσει και αυξηθούν τα κέρδη μετά από /πχ 2 χρόνια θα πρέπει να αυξηθούν πάλι και θα ψάχνουν να βρουν τρόπο, η θα βάλουν παραπάνω διαφημίσεις η θα το ακριβωσουν η δεν ξέρω τι άλλο θα σκεφτούν, στο χέρι μας είναι αφού εμείς πληρώνουμε να τους δώσουμε να καταλάβουν ότι δεν γουστάρουμε και να πληρώνουμε και να βλέπουμε διαφημίσεις, δεν γίνεται να έχουν και τον σκύλο χορτατο και την πίτα ολόκληρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tarantules είπε

Εγώ παρότι χρησιμοποιώ το realdebrid κάτι χρόνια για να κατεβάζω remux υλικό , αυτό με το streming ποτέ δεν κατάλαβα πως δουλεύει.

Στείλε pm να μου πεις που ακριβώς κολλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kirileman είπε

Στείλε pm να μου πεις που ακριβώς κολλάς.

Δεν κολάω κάπου γιατί δεν χρησιμοποιώ το stremio ή άλλο παρόμιο πρόγραμμα.Προτιμώ να κατεβάζω.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει αυτό το πράγμα.Εγώ ξέρω βάζεις τα link που βρίσκεις και στα κατεβάζει.Από stremio έχω ένα φίλο που το δουλεύει και βλέπει κανονικά χωρίς το realdebrid.Τι παραπάνω κάνει δηλαδή αυτό και πως ακριβώς το χρησιμοποιείς; Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...