Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις και για το Disney Plus, αρχικά στις ΗΠΑ, αυξάνοντας παράλληλα τις τιμές


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λύπη βλέπω πως οδεύουμε σε δύσκολους καιρούς. Ας δούμε λίγο πως είναι το πράγμα. Έχουμε τη " premium" συνδρομή που πρέπει να δώσεις ένα σωρό λεφτά ούτος ώστε να βλέπεις χωρίς διαφημίσεις είτε να δώσεις λίγα αλλά να βλέπεις με διαφημίσεις. Πάει να πει ότι δημιουργείται ένα κλίμα οι πλούσιοι έχουν πρόσβαση και οι μικρομεσαίοι - μεσαίοι όχι. Το αυτό συμβαίνει σε όλα, πχ " καλάθι νοικοκυριών" αν τα έχεις θα φας μακαρόνια νο 10 αν όχι μακαρόνια νο 6, και σε εκατοντάδες άλλα πράγματα δεν θα ξέφευγε η τηλεόραση. Ξεκινάει ένας διαχωρισμός αυτών που έχουν και αυτών που δεν έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/12/2022 στις 10:58 ΠΜ, pasxaliskar είπε

disney plus απο τουρκια με περιπου 19,00 ευρω το χρονο (αιντε να παει 21,00)

νετφλιξ απο τουρκια με 3,00 ευρω περιπου το μηνα

ytube prenium απο τουρκια με 1,00 ευρω περιπου το μηνα 

και οτι υπάρχει στα εκτος απο τις παραπανω πλατφορμες torrent και γεια σας 

*τα συνδρομητικα βολευουν μονο απο το κινητο για αυτο εαν ανεβουν πολυ θα φανε φολα και αυτα

Πως κάνεις εγγραφή μέσω Τουρκίας ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2023 στις 12:34 ΜΜ, nasvas είπε

Πως κάνεις εγγραφή μέσω Τουρκίας ; 

με vpn.. βαζεις vpn π.χ τουρκιας που ειναι χαμηλες οι τιμες και κανεις εγγραφη σε οτι υπηρεσια θελεις.. εχουν σχεδον 8 φορες κατω τιμη..

για λεπτομεριες ψαξε τα βιντεο του special unboxing , για καθε πλατφορμα που μπορις να το κανεις εχει οδηγιες.. νετφλιξ, ντισνει , αμαζον, ytube και αλλα πολλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2022 στις 12:45 ΠΜ, Taoustaoys είπε

Με λύπη βλέπω πως οδεύουμε σε δύσκολους καιρούς. Ας δούμε λίγο πως είναι το πράγμα. Έχουμε τη " premium" συνδρομή που πρέπει να δώσεις ένα σωρό λεφτά ούτος ώστε να βλέπεις χωρίς διαφημίσεις είτε να δώσεις λίγα αλλά να βλέπεις με διαφημίσεις. Πάει να πει ότι δημιουργείται ένα κλίμα οι πλούσιοι έχουν πρόσβαση και οι μικρομεσαίοι - μεσαίοι όχι. Το αυτό συμβαίνει σε όλα, πχ " καλάθι νοικοκυριών" αν τα έχεις θα φας μακαρόνια νο 10 αν όχι μακαρόνια νο 6, και σε εκατοντάδες άλλα πράγματα δεν θα ξέφευγε η τηλεόραση. Ξεκινάει ένας διαχωρισμός αυτών που έχουν και αυτών που δεν έχουν. 

αυτο παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει.. ετσι δν ηταν παντου? απο ανεσεις π.χ. σπιτι, διακοπες, αμαξι κλπ ? ο πλουσιος παει διακοπες 10 με μια ηλεκτρικη mercedes σε κανα νησι και ο λιγοτερα οικονομικα ανετος με το skoda/seat/toyota/vw χαλκιδικη 5 μερες.. ο ακομα λιγοτερα ανετος δν παει και καθολου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2023 στις 8:28 ΜΜ, pasxaliskar είπε

με vpn.. βαζεις vpn π.χ τουρκιας που ειναι χαμηλες οι τιμες και κανεις εγγραφη σε οτι υπηρεσια θελεις.. εχουν σχεδον 8 φορες κατω τιμη..

για λεπτομεριες ψαξε τα βιντεο του special unboxing , για καθε πλατφορμα που μπορις να το κανεις εχει οδηγιες.. νετφλιξ, ντισνει , αμαζον, ytube και αλλα πολλα 

Η ερώτηση είναι όμως αν κάνεις εγγραφή μέσω Τουρκίας θα έχει ελληνικούς υπότιτλους? Το λέω γιατί εγώ έχω βάλει ελληνικό νετφλιξ αλλά δεν έχει πχ πορτογαλικόυς υπότιτλους που θέλω για την γυναίκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Taoustaoys είπε

Η ερώτηση είναι όμως αν κάνεις εγγραφή μέσω Τουρκίας θα έχει ελληνικούς υπότιτλους? Το λέω γιατί εγώ έχω βάλει ελληνικό νετφλιξ αλλά δεν έχει πχ πορτογαλικόυς υπότιτλους που θέλω για την γυναίκα.

Φυσικά και θα έχεις. Για το Netflix κάποιο λάθος κάνεις. Αυτό από το τουρκικό λογαριασμό Netflix.

741D6B09-B01D-4B13-9352-455FF8C9FE98.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, leo066 είπε

Φυσικά και θα έχεις. Για το Netflix κάποιο λάθος κάνεις. Αυτό από το τουρκικό λογαριασμό Netflix.

741D6B09-B01D-4B13-9352-455FF8C9FE98.jpeg

Όχι κάποιο λάθος κάνω, Μάλλον κάποιο λάθος έκανα, και δεν επέλεξα την γλώσσα που ήθελα. Θα δω τώρα αν μπορώ να το ρυθμίσω κάπως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Η ερώτηση είναι όμως αν κάνεις εγγραφή μέσω Τουρκίας θα έχει ελληνικούς υπότιτλους? Το λέω γιατί εγώ έχω βάλει ελληνικό νετφλιξ αλλά δεν έχει πχ πορτογαλικόυς υπότιτλους που θέλω για την γυναίκα.

ναι δν εχει σημασια αυτο.. σε βλεπει σαν τουρκο μονο στην εγγραφη που πληρωνεις μετα μπαινεις απο οπου θες.. εαν κανειςεγγραφη απο τουρκια και μπεις χωρις vpn θα εχεις οτι και το ελληνικο νετφλιξ απο σειρες υποτιτλους κλπ.. εαν μπεις μετα απο vpn απο π.χ. αμερικανικο θα εχεις αλλες σειρες ταινιες και δν θα εχεις π.χ. σε καποιους υποτιτλους.. η απαντηση που σε απασχολει ειναι οτι θα βλεπεις κανονικα οτι και εαν το κανεις κανονικο.. π.χ. εαν πας ταξιδι γερμανια και συνδεθεις, θα βλεπεις οτι εχει το γερμανικο.. αλλα εαν εισαι γερμανια και βαλεις vpn ελλαδας θα βλεπεις κανονικα με υποτιτλους.. 

για να καταλαβεις το disney+ κυπρο δν υπαρχει.. ο πατερας μου ειναι κυπρο λογο δουλειας, και επειδη το disney+ δν μπαινει κυπρο επειδη δν υπαρχει ακομα του εχω μαθει απο το κινητο να βαζει vpn απο με ip ελλαδας και βλεπει κανονικα .. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά συγγνώμη , αλλά μόλις το προσπάθησα με vpn και μου ζητάει τουρκικό τηλεφωνικό αριθμό για να κάνει επιβεβαίωση του λογαριασμού κ της συνδρομής ( με μήνυμα )

ειναι καινούριο αυτό ;  Έχει κανεις καμία ιδέα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...