Προς το περιεχόμενο

Λέβητες Αερίου και η λειτουργία τους


tollisth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sasakisgr είπε

Δεν μου έκανε παράπονα ο 2ος αλλά ο 3ος .Δηλαδή 2 ορόφους πάνω από εμένα.

Α μάλιστα. Ναι, μπορει να του μυρισε κάτι, αλλά και πάλι ειναι αδυνατον να τον ενοχλει μονιμα. Η μυρωδιά δηλαδη που θα του ηρθε ειναι λιγοτερη απο μια μυρωδιά φαγητου που θα μαγειρευε κάποιος και εννοειται οτι η καμινάδα του αποροφητηρα βγαινει στα μπαλκονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, pontez2 είπε

Α μάλιστα. Ναι, μπορει να του μυρισε κάτι, αλλά και πάλι ειναι αδυνατον να τον ενοχλει μονιμα. Η μυρωδιά δηλαδη που θα του ηρθε ειναι λιγοτερη απο μια μυρωδιά φαγητου που θα μαγειρευε κάποιος και εννοειται οτι η καμινάδα του αποροφητηρα βγαινει στα μπαλκονια.

Ο καυστήρας είναι του κουτιού φέτος το έβαλα. Για να είμαι ειλικρινείς προσπάθησα να μυρίσω την εξαγωγή και δεν κατάφερα να καταλάβω κάποια μυρωδιά Ίσως βέβαια να φταίει ότι στο κέντρο της Αθήνας η μπόχα από τα τζάκια αυτές τις μέρες τα σκεπάζει όλα :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sasakisgr είπε

Ο καυστήρας είναι του κουτιού φέτος το έβαλα. Για να είμαι ειλικρινείς προσπάθησα να μυρίσω την εξαγωγή και δεν κατάφερα να καταλάβω κάποια μυρωδιά Ίσως βέβαια να φταίει ότι στο κέντρο της Αθήνας η μπόχα από τα τζάκια αυτές τις μέρες τα σκεπάζει όλα :).

Χα!

Το πιθανοτερο λοιπόν ειναι να φταιει η μποχα απο τα τζάκια. Τιποτε πες της οτι ο λεβητας σου δεν βγάζει καν μυρωδιά, κάτι αλλο σας ενοχλει και τελειωσέ το. Μη δωσεις περιθωρια.

Ζηλια ειναι, εισαι αυτονομος και έχουν χαλαστει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giannnis122 είπε

Σίγουρα δεν είναι από εσένα αυτό που μυρίζει, γενικά είναι από τα τζάκια και τους λέβητες πετρελαίου 

Δηλαδή τον περασμένο χειμώνα δεν μύριζε καυσαέρια 

Τον προηγούμενο χειμώνα όταν είχε κρύο δεν μπορούσες να ανοίξεις παράθυρο στο κέντρο της Αθήνας από τα τζάκια και από τα ξύλα που καίνε που τα μαζεύουν από τα σκουπίδια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο στο κέντρο όλη η Αττική έτσι είναι, μετά τις 4 εμείς μαζεύουμε την απλώστρα γιατί η μυρωδιά είναι μεγάλη από τα τζάκια και καλοριφέρ πετρελαίου, αφού τα τζάκια καίνε ότι βρουν πεταμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pontez2 είπε

Χα!

Το πιθανοτερο λοιπόν ειναι να φταιει η μποχα απο τα τζάκια. Τιποτε πες της οτι ο λεβητας σου δεν βγάζει καν μυρωδιά, κάτι αλλο σας ενοχλει και τελειωσέ το. Μη δωσεις περιθωρια.

Ζηλια ειναι, εισαι αυτονομος και έχουν χαλαστει. 

Υπήρχε λύση για να μην ζηλεύουν να πλήρωναν κοινόχρηστα να έχουμε κεντρική(είχαμε κεντρική με αέριο) την οποία την κατήργησαν εδώ και 8 χρόνια  .Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sasakisgr είπε

Υπήρχε λύση για να μην ζηλεύουν να πλήρωναν κοινόχρηστα να έχουμε κεντρική(είχαμε κεντρική με αέριο) την οποία την κατήργησαν εδώ και 8 χρόνια  .Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Τι λέβητα έβαλες; Είμαι και εγώ υποψήφιος αγοραστής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

De Dietrich MPX  Συμπυκνωμάτων! Δεν μπορώ να το συγκρίνω με κάποιον άλλο καθώς δεν είχα ποτέ άλλο ,αλλά πάει τάπα !Και η λειτουργία του ζεστού νερού δουλεύει άψογα

Επεξ/σία από sasakisgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sasakisgr είπε

De Dietrich MPX  Συμπυκνωμάτων

Πες το ρε οτι εχουμε τον ιδιο λέβητα :P . Που θα σου πει οτι μυριζει κιόλας. Πιο πιθανο ειναι να ενοχλεισαι εσυ απ τη μυρωδιά του φαγητου της παρά απο αυτον τον λέβητα

(υγραέριο καις ή φυσικό αέριο?) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Πες το ρε οτι εχουμε τον ιδιο λέβητα :P . Που θα σου πει οτι μυριζει κιόλας. Πιο πιθανο ειναι να ενοχλεισαι εσυ απ τη μυρωδιά του φαγητου της παρά απο αυτον τον λέβητα

(υγραέριο καις ή φυσικό αέριο?) 

φυσικό αέριο από την καλή μας Δεπα! Μετά από 8 χρόνια A/C είναι η πρώτη φορά που ζεστάθηκε το ποπουδακι μου 

Επεξ/σία από sasakisgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sasakisgr είπε

φυσικό αέριο από την καλή μας Δεπα

Ωραίος. Εγω υγραέριο αφου η καλή δεπα δε θέλει να περάσει απο το κεντρικοτατο σημείο που μένω.

Αν έχεις και θερμοσιφωνα, σου προτεινω το καλοκαίρι να τον θέτεις εκτός λειτουργίας και αρχές Σεπτέμβρη πάντα να του κάνεις service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pontez2 είπε

Ωραίος. Εγω υγραέριο αφου η καλή δεπα δε θέλει να περάσει απο το κεντρικοτατο σημείο που μένω.

Αν έχεις και θερμοσιφωνα, σου προτεινω το καλοκαίρι να τον θέτεις εκτός λειτουργίας και αρχές Σεπτέμβρη πάντα να του κάνεις service.

Οκ σε ευχαριστώ. Ναι έχω ηλιακό οπότε το καλοκαίρι δεν τον δουλεύω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη (και ψιλοεπικίνδυνη) περίπτωση να μυρίζει είναι αν δεν κάνει φλόγα στην εκκίνηση , φεύγει λίγο άκαυτο αέριο μιας και ο καυστήρας σταματά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Η μόνη (και ψιλοεπικίνδυνη) περίπτωση να μυρίζει είναι αν δεν κάνει φλόγα στην εκκίνηση , φεύγει λίγο άκαυτο αέριο μιας και ο καυστήρας σταματά

Τι εννοείς ;Να έχει πρόβλημα ο καυστήρας; Ο καυστήρας είναι ολοκαίνουργιος και προφανώς ο άνθρωπος που έκανε την εγκατάσταση και την εκκίνηση είναι πιστοποιημένος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...