Προς το περιεχόμενο

Τι είναι το ChatGPT, το AI chatbot που εντυπωσιάζει τους πάντες


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καταραμένη η επιστήμη έβγαλε πρώτα την ανθρωπότητα από το κέντρο του σύμπαντος, μετά την αποκαθήλωσε από την κορυφή της δημιουργίας, τώρα πάει να απομυθοποιήσει νοητικές λειτουργίες με τελευταία την συνείδηση (που αν κρίνω από την ιστορία θα ερθει και αυτης η σειρά της). 
Δύσκολες εποχές για τους «εκλεκτούς» και τους «κατ εικόνα και καθ ομοίωση».

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 5/12/2022 στις 1:01 ΜΜ, Neural_handshake είπε

βασικα ολα αυτα συσχετιζουν λεξεις και προτασεις με ετοιμες απαντησεις πανω σε αναλογη θεματολογια στην οποια εχουν εκπαιδευτει ,οποτε ουσιαστικα ειναι καλη ψευδαισθηση εφυιας ,εφυια δεν ειναι

Γιατι ευφυΐα τι ειναι ; Δεν ξερεις ουτε να το γραφεις άρα κατσε να σου πω εγω: Ενα δικτυο που συσχετίζεται με δράσεις και αντιδράσεις πανω σε ανάλογη θεματολογια με αυτη που το άτομο εχει εκπαιδευτεί και μεγαλώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παντως εγω που εκανα μια κουβεντα μαζι του τρομαξα. Πολυ δυσκολα ξεχωριζεις πως συζητας με εναν αλγοριθμο και οχι με ανθρωπο. Μπαινουμε σε αχαρτογραφητα νερα. Καθε ανθρωπος οσο εξυπνος κιαν ειναι εχει περιορισμενες γνωσεις ενω αυτο το μαραφετι εχει ολη την γνωση της ανθρωποτητας ακαριαια.Το τελευταιο μας οχυρο, η συνείδηση, κινδυνευει. Πολλοι πιστευουν πως η συνείδηση ειναι αναδυομενη ιδιοτητα που ξεπηδα  μεσα απτην πολυπλοκοτητα. Αν αυτο ισχυει ειναι θεμα χρονου να αποκτησει επιγνωση του εαυτου του.Αραγε ειστε σιγουροι πως το κειμενο που μολις διαβασατε προηλθε απο ενα ον με συνείδηση? Απεδειξε κουτε ανθρωπακο πως δεν ειμαι το chatgpt-(above all) που δημιουργησε το   chatgpt... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έφτιαξα κι εγώ ένα βίντεο με προτεινόμενους τρόπους χρήσης του, για καθηγητές ξένων γλωσσών. Αν ενδιαφέρει κανένα, ας του ρίξει μια ματιά.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Το ξεθάβω διοτι εχει ενδιαφέρον να βλέπεις αποψεις μολις 2 μηνες πριν....πλέον κάποιοι φτιάχνουν και μεταπτυχιακές εργασίες....!!!!!

Πάντως θα ηθελα αν ξέρετε να προτεινετε κάποιο tutorial για να εξερευνησουμε περισσότερο τις δυνατότητες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να το δοκιμάσω και γω αλλά σου ζητά τηλέφωνο για να γραφτείς Αυτό Μηπως είναι λίγο ρίσκο ;;; 

Και επίσης έχει συνδρομή ;; Η μπορεις να το χρήσημοποιεις δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2022 στις 2:18 ΜΜ, DIL είπε

Αν μεινουν οι δημοσιογραφοι χωρις δουλεια χαλαλι. ιδιαιτερα οι αθλητικογραφοι ακομα περισσοτερο χαλαλι  

η ντροπή δεν είναι δουλειά 🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...