Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, txcellas είπε

Koιτα αν δεν σου ειναι κοπος θα ηθελα λιγο παραπανω βοηθεια. Εσβησα οπως λεει το αρχειο το παλιο vanced και οτι ειχα και εγκατεστησα απο τον προορισμο που αναφερει, το εκανα εγκατασταση και δεν μου το εμφανιζει πουθενα στο κινητο οτι και να εκανα. Εχω μπουρδουκλωθει για τα καλα.. Αυτα τα ετοιμα apk που εχεις φτιαξει που μπορω να τα βρω γιατι αυτο το φορουμ ειναι πραγματικα χαοτικο. 

πχ Πες μου κατεβασε vanced, μετα revanced, μετα τα αρχεια μου και εισαι ετοιμος..

 

Υ.Γ. Το αλλο που ειχα κατεβασει το εσβησα. Γιατι δεν ειναι αξιοπιστο;

Διέγραψε ότι έχεις βάλει και κατέβασε το Vanced MicroG εδώ και το ReVanced ή  ReVanced Extended.  Καντά εγκατάσταση και μετά setαρε το ReVanced να ανοίγει τα youtube links.

(Διαφορές μεταξύ ReVanced και Extended θα βρεις στο XDA, πρώτο post, πρώτη ενότητα)

 

To io που είχες κατεβάσει δεν είναι έμπιστο. Είχε βρεθεί malware και πολλά άλλα και επίσης προσποιείται το επίσημο ενώ δεν είναι. Κερδίζει λεφτά από ads στο site του. Γράψε στο google "is revanced io safe" και θα βρεις πολλά posts.

Επεξ/σία από Retrial
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 452
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Retrial είπε

Διέγραψε ότι έχεις βάλει και κατέβασε το Vanced MicroG εδώ και το ReVanced ή  ReVanced Extended.  Καντά εγκατάσταση και μετά setαρε το ReVanced να ανοίγει τα youtube links.

(Διαφορές μεταξύ ReVanced και Extended θα βρεις στο XDA, πρώτο post, πρώτη ενότητα)

 

To io που είχες κατεβάσει δεν είναι έμπιστο. Είχε βρεθεί malware και πολλά άλλα και επίσης προσποιείται το επίσημο ενώ δεν είναι. Κερδίζει λεφτά από ads στο site του. Γράψε στο google "is revanced io safe" και θα βρεις πολλά posts.

τελεια ηταν πολυ πιο ευκολο ετσι με τα απευθειας λινκ. Ερωτηση, υπαρχει τροπος για προβολη στην τηλεοραση οπως το παλιο vanced; Επισης η εφαρμογη vanced ενω υπαρχει στις ''εφαρμογες'' του κινητου δεν υπαρχει πουθενα σαν εικονιδιο. Πρεπει να μπω εκει για να κανω κατι η το αφηνω ως εχει;

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, txcellas είπε

τελεια ηταν πολυ πιο ευκολο ετσι με τα απευθειας λινκ. Ερωτηση, υπαρχει τροπος για προβολη στην τηλεοραση οπως το παλιο vanced; Επισης η εφαρμογη vanced ενω υπαρχει στις ''εφαρμογες'' του κινητου δεν υπαρχει πουθενα σαν εικονιδιο. Πρεπει να μπω εκει για να κανω κατι η το αφηνω ως εχει;

Δυστυχώς όχι, μόνο η root έκδοση μπορεί να κάνει cast αλλά η root έχει άλλα προβλήματα. Αν έχεις AndroidTV βάλε SmartTubeNext.

Το Vanced MicroG είναι κρυμμένο το εικονίδιο καθώς δεν χρειάζεται να φαίνεται στον launcher και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι επιπλέον. Μπορείς να το κάνεις να φαίνεται όμως:

Αν έχεις το ReVanced Extended μπορείς να πας Settings > Misc > Open microG και από εκεί κάνεις απενεργοποίηση το "Hide icon from launcher".

Αν έχεις ReVanced μπορείς να πας Settings > να scrollαρεις κάτω > MicroG Settings > και απενεργοποίηση το "Hide icon from launcher".

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retrial είπε

Δυστυχώς όχι, μόνο η root έκδοση μπορεί να κάνει cast αλλά η root έχει αλλά προβλήματα. Αν έχεις AndroidTV βάλε SmartTubeNext.

Το Vanced MicroG είναι κρυμμένο το εικονίδιο καθώς δεν χρειάζεται να φαίνεται στον launcher και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι επιπλέον. Μπορείς να το κάνεις να φαίνεται όμως:

Αν έχεις το ReVanced Extended μπορείς να πας Settings > Misc > Open microG και από εκεί κάνεις απενεργοποίηση το "Hide icon from launcher".

Αν έχεις ReVanced μπορείς να πας Settings > να scrollαρεις κάτω > MicroG Settings > και απενεργοποίηση το "Hide icon from launcher".

 

Aφου δεν χρειαζεται σε κατι δε θα το ψαξω. Και παλι σε ευχαριστω πολυ που μου τα εδωσες ετσι στο πιατο. Να εισαι καλα φιλε μου!! respect!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, txcellas είπε

 

Aφου δεν χρειαζεται σε κατι δε θα το ψαξω. Και παλι σε ευχαριστω πολυ που μου τα εδωσες ετσι στο πιατο. Να εισαι καλα φιλε μου!! respect!!

Τίποτα enjoy 👍

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποιο λόγο μετά την εγκατάσταση του revanced είχα mail για απόπειρα εισόδου στους λογαριασμούς μου σε twitter και Amazon(επίσημα μail από της εταιρείες φαίνεται και στο ιστορικό συνδέσεων η απόπειρα)...από California και βόρεια Ευρώπη... Μπορεί να είναι τυχαίο μπορεί και όχι... Τα αρχεία κατέβηκαν από το λινκ εδώ!

 

Για να είμαι ήσυχος πλέον , άλλαξα κωδικούς και έκανα είσοδο στο revanced με έναν burnt account. Κάτι που έπρεπε να κάνω εξαρχής 

Επεξ/σία από Krasdimi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα

Από χθες έχω το θέμα με το infinite buffering στο extended.Επομένως χρειάζεται να κάνω update.Για να επιλέξω αυτό το spoof(πως το λένε),  κάνω κάτι διαφορετικό από μιά απλή εγκατάσταση πάνω απ' την παλιά έκδοση;

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Krasdimi είπε

Για κάποιο λόγο μετά την εγκατάσταση του revanced είχα mail για απόπειρα εισόδου στους λογαριασμούς μου σε twitter και Amazon(επίσημα μail από της εταιρείες φαίνεται και στο ιστορικό συνδέσεων η απόπειρα)...από California και βόρεια Ευρώπη... Μπορεί να είναι τυχαίο μπορεί και όχι... Τα αρχεία κατέβηκαν από το λινκ εδώ!

 

Για να είμαι ήσυχος πλέον , άλλαξα κωδικούς και έκανα είσοδο στο revanced με έναν burnt account. Κάτι που έπρεπε να κάνω εξαρχής 

To ReVanced το apk αμα το κατέβασες από εδώ είναι safe. (Σιγουρέψου ότι δεν μπερδέψες τα .apk άμα το είχες κατεβάσει κι από αλλού.) Τώρα αυτά με τις εισόδους σε Amazon κτλπ πρώτη φορά τα ακούω, περίεργο και δεν προσπάθησαν στο Google και προσπάθησαν να μπουν σε Amazon και Twitter; ποίο microG έβαλες; Το Vanced MicroG ή το mMicroG?

15 λεπτά πριν, duckino είπε

Καλημέρα στην παρέα

Από χθες έχω το θέμα με το infinite buffering στο extended.Επομένως χρειάζεται να κάνω update.Για να επιλέξω αυτό το spoof(πως το λένε),  κάνω κάτι διαφορετικό από μιά απλή εγκατάσταση πάνω απ' την παλιά έκδοση;

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς

 

Ευχαριστώ

Κάνε update και μετά σιγουρέψου ότι είναι ενεργοποιημένη η επιλογή protobuf-spoof στις ρυθμίσεις > Misc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retrial είπε

 και Twitter; ποίο microG έβαλες; Το Vanced MicroG ή το mMicroG?

.

Το πρώτο... Και εμένα μου έκανε εντύπωση... Ψιλοφοβηθηκα μπορώ να πω γιατί ήταν πρώτη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Krasdimi είπε

Το πρώτο... Και εμένα μου έκανε εντύπωση... Ψιλοφοβηθηκα μπορώ να πω γιατί ήταν πρώτη φορά...

Αμέσως μόλις συνδέθηκες στο Revanced έγινε αυτό;

Κοίτα τα apk τα φτιάχνω εγώ με το κινητό μου χρησιμοποιώντας τον οδηγό που έχω στο XDA. Τα patches είναι διαθέσιμα στο GitHub από τους developer που τα φτιάχνουν. Δεν είμαι προγραμματιστής και να θέλω να κάνω κάτι περίεργο δεν ξέρω, απλά τον οδηγό ακολούθησα για να τα φτιάξω. Τα microG ωστόσο δεν τα φτιάχνω εγώ αλλά είναι διαθέσιμα στο GitHub από τον inotia00 (τον dev του Extended) που θεωρείται έμπιστος.

Σε κάθε περίπτωση άμα δεν με εμπιστεύεσαι (που λογικό εφόσον δεν με ξέρεις) μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου με τους οδηγούς που έχω. (Και πάλι όμως θα χρειαστείς το microG να το πάρεις από κάπου) Όσο για το account καλύτερα να loggαρεις με ένα burned account και όχι το κανονικό σου, όπως κάνω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε συ, δε τίθεται θέμα εμπιστοσύνης από τη στιγμή που εις γνώση σου εγκαθιστας APK εκτός app store... 

Αυτό έκανα εν τέλει , έφτιαξα burnt account, !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Στην αυτόματη μετάφραση δεν υπάρχουν ελληνικά.

Μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Εμένα έχει και στο Revanced και στο Extended. Δοκίμασε να ξανακάνεις καθαρή εγκατάσταση την τελευταία έκδοση.

Screenshot_20230504-210658_YouTube.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Retrial είπε

Εμένα έχει και στο Revanced και στο Extended. Δοκίμασε να ξανακάνεις καθαρή εγκατάσταση την τελευταία έκδοση.

Screenshot_20230504-210658_YouTube.png

Τίποτα.

Τα έσβησα όλα και το MicroG και το Revanced και τα ξανά έβαλα αλλά τίποτα.

Μήπως παίζει ρόλο που έχω την 11(λέω τώρα μια βλακεία).

Εκτός και αν τα βίντεο δεν δίνουν ελληνικά.

Αλλά και πάλι όλα !!!

Screenshot_20230504-234243.jpg.cd426c9b22488ecbd7c2eb280e3ae7ac.jpg

Screenshot_20230504-234329.jpg.91e6b4774149b65484eec986b7569bec.jpg

Ούτε το κανονικό YouTube μου τους δίνει.

Οπότε άστο δεν πειράζει.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GATE123 είπε

Τίποτα.

Τα έσβησα όλα και το MicroG και το Revanced και τα ξανά έβαλα αλλά τίποτα.

Μήπως παίζει ρόλο που έχω την 11(λέω τώρα μια βλακεία).

Εκτός και αν τα βίντεο δεν δίνουν ελληνικά.

Αλλά και πάλι όλα !!!

Screenshot_20230504-234243.jpg.cd426c9b22488ecbd7c2eb280e3ae7ac.jpg

Screenshot_20230504-234329.jpg.91e6b4774149b65484eec986b7569bec.jpg

Ούτε το κανονικό YouTube μου τους δίνει.

Οπότε άστο δεν πειράζει.

Λογικά το "πρόβλημα" είναι της Google, ανάλογα και το account. Μπορεί να κάνουν κάποιες δοκιμές σε συγκεκριμένα accounts και μετά να κάνουν roll out σε όλους.

Είχα ξαναδεί κάποια παρόμοια posts στο Reddit του ReVanced.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...