Προς το περιεχόμενο

Η CD Projekt Red μας δείχνει το next-gen update του The Witcher 3 πριν από το λανσάρισμα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, k_dinos είπε

Ελπίζω να έχει και βελτίωση στα loading times...

από τις 80 ώρες που έχω παίξει, οι 2 είναι σίγουρα στο περίμενε

80 ώρες ε...άρα δεν έχεις φύγει ακόμα απο White Orchard :P

btw όπως σου είπαν καιρός να αλλάξεις δίσκο.11 δεύτερα όταν αλλάζεις region και 1 δεύτερο όταν κάνεις fast travel μέσα στο region.

 

 

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, omghi2u είπε

12.08 secs loading time κανει με gen 4.

11.47 secs με gen 3

11.93 secs με SATA SSD

28.08 secs με HDD 

Μάλλον   ο  SSD δεν ήταν το πρόβλημα στα δικά σου.

Εγώ σε SSD 40€ 512gb SanDisk SATA6 έκανα 5-6  δευτερόλεπτα, πριν λίγα λεπτά γιατί δεν είμαι τρελός 

video evidence:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Το μόνο μείον είναι το νέο περιεχόμενο εμπνευσμένο από τη σειρά The Witcher του Netflix 😛😛😛

Άραγε να έβαλαν και τις @ρχ***στολές των Nilfgaard; 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 500+ ώρες στο παιχνίδι μπορώ να πω οτί είναι παιχνιδάρα και μάλλον τώρα μια καλή ευκαιρία να κάνω κι άλλο gameplay. 

Ξέρουμε αν τα κατά καιρούς modes που βάζουμε στο παιχνίδι θα επηρεαστούν απο το παιχνίδι;;; Τελευταία θυμάμαι είχα κατεβάσει ένα mode και είχα παρέα Triss και Yennefer όπου και να πήγαινα 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BadIronTree είπε

Μάλλον   ο  SSD δεν ήταν το πρόβλημα στα δικά σου.

Εγώ σε SSD 40€ 512gb SanDisk SATA6 έκανα 5-6  δευτερόλεπτα, πριν λίγα λεπτά γιατί δεν είμαι τρελός 

video evidence:

 

ε ψιλομουρλος εισαι. απο τα 2-3 στα 6-7 παμε 100%+ πανω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, omghi2u είπε

ε ψιλομουρλος εισαι. απο τα 2-3 στα 6-7 παμε 100%+ πανω.

 

5-6 είπα σε SATA 6 SSD που το έχω τώρα installed. εσύ είπες 12 sec σε M.2 SSD
Όταν γυρίσω από δουλεία, εάν θες δοκιμάζω και στον Western Digital Black SN850X 2ΤΒ που έχω να σου πω διαφορά.

εδώ είναι τα άλλα που έχω, εάν και λείπουν κάτι αλλαγές... 
https://valid.x86.fr/jdgjhm

 

Επεξ/σία από BadIronTree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το combat το διόρθωσαν; Αυτό μας ενδιαφέρει. Καλές οι ιστορίες, καλά και τα διάφορα lore και quests αλλά games παίζουμε. Το gameplay, και στην προκειμένη περίπτωση το combat, είναι αυτό που μετράει και δυστυχώς εκεί χώλαινε αρκετά ο τίτλος παρόλα τα υπόλοιπα θετικά που είχε. 

Επεξ/σία από maniacos93
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maniacos93 είπε

Το combat το διόρθωσαν; Αυτό μας ενδιαφέρει. Καλές οι ιστορίες, καλά και τα διάφορα lore και quests αλλά games παίζουμε. Το gameplay, και στην προκειμένη περίπτωση το combat, είναι αυτό που μετράει και δυστυχώς εκεί χώλαινε αρκετά ο τίτλος παρόλα τα υπόλοιπα θετικά που είχε. 

Μια χαρά ήταν το combat,ιδιαίτερα αν έπαιζες σε μεγαλύτερη δυσκολία,έπρεπε να ασχοληθείς με αναβαθμίσεις buffs potions κλπ αν παίζεις στο εύκολο έβγαιναν σχεδόν ολα με mashing,άντε και κάνα καινούργιο σπαθί κάθε 10 level 😺

Οπως και νάχει είπαν οτι και το Gameplay έχει βελτιωθεί είναι στα σημεία που δείχνει στο βίντεο που λέει τις αναβαθμίσεις που έχει αν προσέξεις.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ELMastas είπε

Μια χαρά ήταν το combat,ιδιαίτερα αν έπαιζες σε μεγαλύτερη δυσκολία,έπρεπε να ασχοληθείς με αναβαθμίσεις buffs potions κλπ αν παίζεις στο εύκολο έβγαιναν σχεδόν ολα με mashing,άντε και κάνα καινούργιο σπαθί κάθε 10 level 😺

Οπως και νάχει είπαν οτι και το Gameplay έχει βελτιωθεί είναι στα σημεία που δείχνει στο βίντεο που λέει τις αναβαθμίσεις που έχει αν προσέξεις.

 

Άντε να δούμε. Μακάρι. Θα ξαναδοκιμαστεί σίγουρα. Δύο φορές το ξεκίνησα και τις δύο φορές το παράτησα. Σύνολο 150 ώρες έχω στο Steam χωρίς να το έχω τερματίσει. 😁

Και ένα γενικό σχόλιο προς αυτούς που έγιναν trigger από το σχόλιό μου (κλασσική συμπεριφορά για τα φανμπόγια της CDPR πλέον) να αναφέρω ότι το έπαιξα στο blood and bones difficulty.. Χρησιμοποιούσα και potions, buffs, κ.τ.λ. αλλά το 90% του fight έβγαινε με roll, attack, roll, attack, roll, attack. Δυστυχώς, και άμα το συγκρίνουμε με άλλα games με καλό combat, αντικειμενικά χώλαινε αρκετά. Και μακάρι να ήμουν ο μόνος που το πρόσεξε αυτό αλλά υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο παράπονο. Σε όλα τα υπόλοιπα πάντως ήταν δεκάρι το game. 

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά, περίμενα πολύ πιο ουσιαστικές προσθήκες, όπως επάνοδος του cut content ή τα volumetric fx, physics από τα απατηλά εκείνα πρώτα VGX/E3 trailers. Τα περισσότερα από αυτά υπάρχουν ήδη σε mods και καλύτερα κιόλας.

Επίσης, άντε το 4k textures το δέχεται κανείς, γιατί ουσιαστικά ένα διπλασιασμό κάνεις σε ένα AI upscaler και βγαίνει η δουλειά αυτόματα και χωρίς κόπο. To 4k models όμως από που προκύπτει;

Απλά, θα κόψουν το μακρύτερο και χειρότερο lod (που εμφανιζόταν στα 3-5 μέτρα από τους NPCs) με ακόμα λιγότερο κόπο και τσουπ, πάρε ένα ακόμα bullet point για την παρουσίαση για να πείσεις τους εύπιστους, όπως με τα 16 free dlc που ήταν κομμένα cosmetics λολ

Γενικά πάντως, αυτό το μαγικό και "χειροποίητο" που είχε το Witcher 2 (που και αυτό κουτσουρεμένο βγήκε αλλά χωρίς οποιονδήποτε περιορισμό από κονσόλες και mainstream audience), η CDPR το έχει χάσει εδώ και πολύ καιρό....

Επεξ/σία από Feregorn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια νέα και μπράβο στην cd project red που δίνει δωρεάν την αναβαθμίσει για next gen,όχι σαν κάποιους άλλους,gta v,ονόματα δεν λέμε που ζητάνε 20€ μόνο για το online standalone αν έχεις το βασικό παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ειχα αγορασει και περιμενα το update για να το παίξω 1η φορά.

Μπράβο στην εταιρεία που παρέχει δωρεάν update σε τοσο παλιό παιχνίδι.

Το εύκολο combat είναι στα + για μένα δεν με ενδιαφέρει να παιξω εξομοιωτη πραγματικης μάχης.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...