Προς το περιεχόμενο

Παράλληλα τελικά η μετάδοση του Παγκοσμίου Κυπέλλου σε ANT1 και ANT1+ αλλά όχι για όλα τα ματς


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

Πάλι στο Πλας με βγάζει 

https://watch.antennaplus.gr/

Με free acount. Παίζει και σε Firefox (εγώ εκεί βλέπω) αν γυρίσεις τον user agent σε Chrome

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/uaswitcher/

 

Screenshot 2022-11-24 at 14-12-17 ANT1 Live TV.jpg

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adi32 είπε

 

Ο Αντ1 γιατι πρεπει να επιστρεψει λεφτα ?

Εδινε κατι με πληρωμη και τωρα το δινει μερος του πακετου και τζαμπα 

1. γιατι γραφτηκαμε στην πλατφορμα βασιζομενοι στην ενημερωση οτι μονο απο το συνδρομητικο θα μπορουσαμε να δουμε ολους τους αγωνες, κατι που αλλαξε με δικη του αποφαση, αρα δεν τηρει τη συμβατικη υποχρεωση που ανελαβε για τη μεταδωση αποκλειστικων αγωνων ( με απλα λογια, με εβαλε να πληρωσω για κατι ως αποκλειστικο κ μετα το εδωσε δημοσια)

2. σε οσους χρεωσε αμεσα τη συνδρομη, χωρις 14ημερη δοκιμαστικη περιοδο οπως εδινε πριν κατα την εγγραφη, στερησε το αναφαίρετο δικαιωμα υπαναχωρησης σε εξ'αποστασεως συμβαση. Η ιδιαιτεροτητα "ψηφιακου περιεχομενου που δεν προσφερεται επι φυσικου μεσου", που αναφερεται πιο πανω, αφορα μονο τον τρεχοντα μηνα και οχι τους επομενους 5 για τους οποιους δεν εχει καταναλωθει περιεχομενο. πιο απλα, ο ορος που βαλανε οτι παραιτουμαστε απο το δικαιωμα υπαναχωρησης γινεται δεκτος μονο αν σου εδωσαν 14 μερες δοκιμαστικη χωρις χρεωση, αν οχι ο ορος ειναι καταχρηστικος και δεν μπορει να εφαρμοστει για την υπολοιπη, αχρησιμοποιητη συνδρομη.

όποιος θελει να διεκδικησει επιστροφη πρέπει να στειλει αντιστοιχο κειμενο στο support ζητωντας την επιστροφη των αχρησιμοποιητων μηνων. εαν αρνηθουν η δεν απαντησουν σε 10 εργασιμες, καταγγελια στο 1520 ατ mindev.gr ( η διευθυνση προστασιας καταναλωτη του υπουργειου αναπτυξης) η στη γραμματεια του συνηγορου του καταναλωτη (ανεξαρτητη αρχη).

εγω εδωσα το 20αρικο γιατι μου το ζητησε ο γιος μου, δεν ασχολουμαι με ποδοσφαιρο. Και θα διεκδικησω πισω τα χρηματα που (πιστευω πως) δικαιουμαι ως παραδειγμα στο παιδι μου να μην δεχεται αδιαμαρτυρητα και παθητικα τα τσατσιλικια, οχι γιατι καταστραφηκα με τα 20 ευρω. Άλλωστε οτι και εαν μου επιστραφει θα το δωσω ως ενισχυση στο χαμογελο ή τη φλογα, χιλιες φορες εκει αυτα τα χρηματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

https://watch.antennaplus.gr/

Με free acount. Παίζει και σε Firefox (εγώ εκεί βλέπω) αν γυρίσεις τον user agent σε Chrome

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/uaswitcher/

 

Screenshot 2022-11-24 at 14-12-17 ANT1 Live TV.jpg

ΑΚΥΡΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ;/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.552decf9ccdf8e4e9bf2f76d038fd37d.png
Να βγάλω τη δεύτερη οθόνη που είναι σε vga για να δούμε ελεύθερο Αντ1?

Οι τύποι είναι γελοίοι...

Επεξ/σία από mordred
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατα τύχη δεν πρόλαβα να κάνω συνδρομή για να δω το Μουντιαλ. Εννοείται ότι δεν εχω τηλεόραση εδω και χρόνια. 

Εάν  είχα κάνει συνδρομή, θα είχα κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, τιποτα άλλο. (Δεν μου παρείχαν τις υπηρεσίες που πλήρωσα) Όλα οσα βαζουν στους όρους ειναι ανηκουστα και αντίκεινται στην νομοθεσία. 

Όσοι θέλετε κάντε το και ενημερώστε, μια αιτηση με mail... κανει ενα μηνα να σας πιστωθουν τα χρηματα. 

 

------------------------------------

Το πρωί άκουσα στον σπορFΜ ενα τυπο να λεει ότι ο ΑΝΤ1 είχε μεταδώσει παλιότερα αγωνες του ολυμπιακού στο ουεφα και δεν μπορούσαν να ξεχωρίσουν εαν την μπάλα την είχει ο Γκαλέτι ή ο Ντιόγκο..   🤣🤣🤣

 

 

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το μεγαλύτερο φιάσκο στην ιστορία της τηρεορασης.. το θέμα είναι γιατί ήθελε ένα κανάλι το Μουντιάλ χωρις να μπορεί να κάνει τα αυτονόητα.. με οσουσ Το χω συζητήσει απορούν γιατί άφησαν τον Τιτανικό να βυθιστεί…

Για το τεχνικό του θέματος, από το φόρουμ του avclub: «Το ANT1+ χρησιμοποιεί το cloudfront της AWS ως CDN. Το cloudfront ως προϊόν της AWS δεν έχει κανένα πρόβλημα. Τεχνικά μιλώντας, έστω πως το πρόβλημα τους ήταν το AWS και το cloudfront θα μπορούσαν πολύ εύκολα να αντικαταστήσουν το CDN τους με ένα άλλο -akamai, google, να ζητήσουν CDN capacity μέσα στους παρόχους κλπ. Αυτό δείχνει απίστευτη ανοργανωσιά. Δεν νοείται να προβάλεις Παγκόσμιο και να μην κάνεις load testing. Δεν νοείται επίσης να προβάλεις συνδρομητικά, αθλητικό περιεχόμενο με 4Mbit bitrate».

 
 
 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mordred είπε

image.png.552decf9ccdf8e4e9bf2f76d038fd37d.png
Να βγάλω τη δεύτερη οθόνη που είναι σε vga για να δούμε ελεύθερο Αντ1?

Οι τύποι είναι γελοίοι...

Το πρόβλημα λέγεται HDCP. Η λύση... https://www.skroutz.gr/s/15605993/Anga-4K-1-Εισόδου-2-Εξόδων-HDMI-Splitter-PS-1002-4K.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2022 στις 7:50 ΜΜ, imvrios είπε

Ανήκω σε αυτούς που πλήρωσαν το τεράστιο ποσό των 20€.

Αφενός δεν υποχρεούνται να μας επιστρέψουν χρήματα. Γιατί οι μεταδόσεις μέσω  Ant1+ συνεχίζονται. Το ότι και κάποιοι άλλοι πλέον απολαμβάνουν το ίδιο περιεχόμενο δε σημαίνει ότι εμείς χάνουμε κάποια από τις παροχές της πλατφόρμας. Αν έλεγαν "stop από Ant1+ οι μεταδόσεις", τότε ναι θα έπρεπε να επιστρέψουν χρήματα σε όσους το ήθελαν. 

Και προσωπικά δεν είμαι τόσο κομπλεξικός να πω "α, όχι οι τζαμπατζήδες να μη δουν, μόνο όσοι πληρώσαμε".

Τώρα, αν άξιζαν τα 20€; Ναι και όσο η συνδρομή ήταν εξάμηνη και περισσότερο τώρα που είναι εννιάμηνη γιατί έχει λίγες καλές ταινίες και σειρές που αξίζουν να τις δεις. Τα 20€ ξεπληρώνονται. Και θα μπουν και νέα πραγματάκια.

Τα παραπάνω με την προϋπόθεση ότι η πλατφόρμα θα καταφέρει να επιβιώσει. Μπορεί να μη βγάλει ούτε το εννιάμηνο και αν το βγάλει δε νομίζω να ανανεώσουν πολλοί, ειδικά αν δε διαθέσει αντίστοιχη προσφορά.

Τέλος, το πιο απαράδεκτο στοιχείο της πλατφόρμας είναι τα κανάλια Ant1 Comedy και Ant1 drama. Δε προσπαθούν καθόλου, στο σημείο που το πρόγραμμα που αναφέρουν είναι λάθος! Και δεν έχουν κάνει και καμία βελτίωση στις παλιές τους παραγωγές με αποτέλεσμα το upscaling που κάνει η πλατφόρμα να δημιουργεί παραμόρφωση. Αν θέλουν να μείνουν στο συνδρομητικό παιχνίδι θα πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο. 

Έλα τώρα, μην ψάχνεις επιχειρήματα για τον εαυτό σου για να νιώσεις καλύτερα. Χαμένοι βγήκαν όσοι πλήρωσαν για την υπηρεσία αυτή. Το κανάλι με την σειρά του για να αντισταθμισει το πρόβλημα θα κάνει επέκταση συνδρομής, αλλά αν εσύ το έβαλες για το μουντιαλ χαμένος βγήκες, έτσι κι αλλιώς το υπόλοιπο πρόγραμμα είναι αδιάφορο. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστεύω πάντως οι τράπεζες να κάνουν δεκτή την αμφισβήτηση συνναλλαγης.

Θεωρητικά πληρώσατε για 6 μήνες (που έγιναν 9) μιας ολόκληρης συνδρομητικής πλατφόρμας και όχι για 3 εβδομάδες ποδοσφαιρικών αγώνων. Το ότι οι υπηρεσίες είναι κατώτερες των προσδοκιών είναι άλλο θέμα. Την υπηρεσία τη λαμβάνετε. Απεριόριστη Λάμψη και Καλημέρα Ζωή.

Ίσως αν έχετε πιστωτική American express που φημίζεται για εξαιρετικo support ή paypal. 

Επίσης αυτό που παρέθεσα για το ότι εξαιρούνται από την υπαναχώρηση δεν ανέφερε υποπεριπτώσεις. Έλεγε ξεκάθαρα ότι εφόσον μιλάμε για ψηφιακό περιεχόμενο και έχετε σύμφωνησει να παραιτηθείτε του δικαιώματος υπαναχώρησης (που το έχουν χώσει στη σύμβαση) τότε δεν δικαιούστε υπαναχώρηση και τέλος. Δεν έλεγε για δοκιμαστικές περιόδους ή για χρονικές περιόδους γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MikeJ είπε

Επίσης αυτό που παρέθεσα για το ότι εξαιρούνται από την υπαναχώρηση δεν ανέφερε υποπεριπτώσεις. Έλεγε ξεκάθαρα ότι εφόσον μιλάμε για ψηφιακό περιεχόμενο και έχετε σύμφωνησει να παραιτηθείτε του δικαιώματος υπαναχώρησης (που το έχουν χώσει στη σύμβαση) τότε δεν δικαιούστε υπαναχώρηση και τέλος. Δεν έλεγε για δοκιμαστικές περιόδους ή για χρονικές περιόδους γενικά.

φίλε μου, χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, ισχύει αυτό που είπες για το ψηφιακό περιεχόμενο επειδή τη στιγμή της πρόσβασης το έχεις καταναλώσει ήδη. Σιωπηρά όμως έδινε δικαίωμα υπαναχώρησης, με τις 14 μερες δοκιμαστική περίοδο χωρίς χρέωση, οπότε ο όρος οτι μετά απο αυτό παραιτείσαι από δικαίωμα υπαναχώρησης ισχύει κανονικα.

Στη δικη μου περίπτωση, που δεν έδωσε 14 μερες αλλά χρέωσε αμέσως, ο όρος περι παραίτησης είναι καταχρηστικός και συνεπώς δικαιούμαι να επικαλεστώ υπαναχώρηση για το μη-καταναλωθέν περιεχόμενο. Επιπρόσθετα, το να δώσει 14 μερες σε κάποιους και σε άλλους όχι συνιστά διακριτική μεταχείριση καταναλωτή κατά τον Αστικό Κώδικα, συνεπώς δίνει άλλο ένα επιχείρημα οτι τελικά ίσχυε το δικαίωμα υπαναχώρησης (το 14ήμερο) αλλά σε μερικούς απο εμάς το στέρησε καταχρηστικά.

Τα επιχειρήματα τα ανέλυσα και παραπάνω, και σύμφωνα με φίλο δικηγόρο που συμβουλεύτηκα, νομικά στέκουν αλλά φυσικά δεν είναι βέβαιο οτι θα φέρουν αποτέλεσμα. .... όποιος εμπίπτει σε ανάλογη περίπτωση με εμενα και θέλει να ασχοληθεί, αυτά είναι περίπου τα επιχειρήματα που μπορεί να χρησιμοποιήσει και πρεπει να τα στείλει άμεσα με email στο support, κάνοντας σαφές το ποσό επιστροφής και πότε αναμένει απάντηση πριν προβεί σε καταγγελία στο 1520.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, than06 είπε

Ναι, ξέρω γιατί γίνεται... Αλλά σοβαρά τώρα; Εδώ έχουν γελάσει και τα τηλεκοντρόλ με τη πάρτη τους έχουν βάλει και προστασία στο ελεύθερο τους κανάλι; Γιατί δεν υπάρχει ο ελεύθερος ΑΝΤ1 σαν web tv όπως έχουν όλα τα κανάλια και πρέπει να μπεις μέσω ANT1+;

Θεωρώ ότι πρέπει να ψηφιστεί νόμος να απαγορεύονται αθλητικές μεταδόσεις από ΑΝΤ1. Τη μία μεταδόσεις σε 240p, την άλλη χωρίς σκορ και χρόνο. Κάπου έλεος δηλαδή. Αφού δεν το έχεις και δεν την αγαπάς και πολύ τη φάση αθλητισμός. Κάτσε στη λάμψη και στο Ταύρος με Τοξότη

Επεξ/σία από mordred
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...