Προς το περιεχόμενο

Διαμαρτυρίες ξεσπούν σε μεγάλο εργοστάσιο παραγωγής iPhone στην Κίνα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vasbk75 είπε

Ναί καλό το παραμύθι ..και τα περισσότερα σκρουτζομαγαζα εχουν απο 100 κομμάτια Iphone 14 pro max....διαθέσιμα...

 

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Μεγάλη αλυσίδα με ενημέρωσε από τα κεντρικά πως I phone 14 pro max 256 θα έχουν από Ιανουάριο ..

 θα έρθουν μέσα στην εβδομάδα κάποια κομμάτια αλλά ΜΟΝΟ 128 GB .

 Η πληροφορία είναι εγκυρότατη.

 @vasbk75 Φίλε το έχω ξανά γράψει και σε προηγούμενο Post . ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΣΑΣ.

 Μπορεί εσυ να νομίζεις πως αυτό είναι παραμύθι και πως δεν πουλάνε γιαυτο το γράφουν και καλά κανείς. Αν αυτό σε ηρεμεί .

 Κάποιοι όμως περιμένουμε το τηλέφωνο που παραγγείλαμε κάτι μήνες τώρα και με το να διαβάζουμε πως υπάρχουν εκατοντάδες εεε καταλαβαίνεις .

 Αύριο περιμένω και από σένα ένα 14 pro Max 256 ,χρώμα μοβ το θέλω σε τιμή επίσημη ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΠΕΛΟ ΟΥΤΕ 1€

 περιμένω ένα από τα εκατοντάδες λογικά θα μου το βρεις .

Νομίζω μετά από αυτό, δεν χρειάζεται να ξαναδιαβάσω σχόλια για ένα μήνα περίπου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, BillT είπε

Σχεδόν δάκρυσα με την συμφορά που σε έχει βρει φίλε μου.

Προφανώς η δική σου ανάγκη για ένα 14 Pro Max Μωβ 256 (ενώ λογικά έχεις ήδη ένα 13 Pro Max  στο χέρι) είναι πολύ πιο σημαντική από του κινέζου εργάτη που παίρνει 200$ ζώντας σε άθλιες συνθήκες....

Χαχαχααχ μιλάμε έπιασες ακριβώς το νόημα του σχολίου μου!!!

 Εγώ στα αλήθεια δάκρυσα με την ευαισθητοποίηση σου από .. τον καναπέ

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

 Κάποιοι όμως περιμένουμε το τηλέφωνο που παραγγείλαμε κάτι μήνες τώρα και με το να διαβάζουμε πως υπάρχουν εκατοντάδες εεε καταλαβαίνεις .

Ζεις μεγάλο δράμα φίλε μου. Αυτή η καθημερινή αγωνία δεν παλεύεται.

Και να έχεις εδώ και τον καθένα να σου μιλάει για εκατοντάδες κομμάτια που υπάρχουν διαθέσιμα στην αγορά. Ε, τι να πεις από κει και πέρα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Τι θες να πεις δεν έχεις 250€ επιπλέον ; αφού στα μπουζούκια τρώς 5 iPhone τη βραδιά 😆

Όχι δεν έχω .

 Αν έχεις και είσαι υπεράνω καλοδεχούμενα!

Μόλις τώρα, thegray είπε

Ζεις μεγάλο δράμα φίλε μου. Αυτή η καθημερινή αγωνία δεν παλεύεται.

Και να έχεις εδώ και τον καθένα να σου μιλάει για εκατοντάδες κομμάτια που υπάρχουν διαθέσιμα στην αγορά. Ε, τι να πεις από κει και πέρα.

Όχι όσο το δικό σου πάντως..

50 λεπτά πριν, vasbk75 είπε

Φιλε εχω παρει τουλαχιστον 20 και τα εδωσα κατω 15% ...οποτε λιγο σεβασμος δεν βλαπτει.. μπες σε γνωστα μαγαζια και θα βρεις...σκεψου εξυπνα δεν ειναι κακο....λες και καθε χρονο η apple δεν κανει τα ιδια..

Στείλε μου ινμποξ θέλω μοβ 256 με 15% κάτω της τιμής .

 

44 λεπτά πριν, vasbk75 είπε

Σωστοςςς

Χαχαχαχαχαχαχαχα ο άλλος γράφει σωστός όταν σε απάντηση σε σχόλιο μου γράφει πως έδωσε 20 κομμάτια !!!!!

 Βέβαια εκεί δεν τον ενοχλούσαν οι συνθήκες εργασίας…

 Μάγκες δεν ξέρω αν είστε για γέλια η για κλάματα …. 
 
Υ.Γ Μου θες και σεβασμό …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sprkrt είπε

Ξεχνα το iphone που εχεις παραγγειλει 😄

Για καποιο μυστηριο λογο, διαβαζοντας αυτο...μου ηρθε αυτο...

"κι αποχαιρέτα την, την Aλεξάνδρεια που χάνεις" (sic)

...ελπιζω βεβαια...ενα πεπερασμενο αντικειμενο σαν το iphone, να μην κατεχει αντιστοιχα σπουδαιο ρολο στη ζωη των ανθρωπων οσο η Αλεξάνδρεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μήνες η αντίπαλη εταιρεία έφυγε από Κίνα Huizhou γ Βιετνάμ κ Ινδία... αλλά τόσα εργοστάσια +θεσεις εργασιας έκλεισαν λόγω αυτου στις γυρω περιοχές..

Η κινα ίσως να πληρώσει τον "πολεμο" με USA ..

Κάθε χρόνο διαβάζαμε για ρομποτικά της foxconn οτι θα αντικαταστήσουν τους εργαζόμενους..τελικά δεν άλλαξε τπτ..με τον έναν ή τον άλλον τρόπο άνεργοι θα μείνουν 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αυτοί φταίνε που δεν έχουμε iPhone 14 pro και pro max στην αγορά!!!

Δεν συμμερίζονται καν την αγωνία ορισμένων που για μήνες δεν τρώνε και μένουν άυπνοι περιμένοντας να παραλάβουν. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Ενας να πει τι ουσιώδες χρήσημο αναγκαίο πράγμα θα κάνει με αυτό το πράμα. Να ξέρουν γιατί πεθαίνουν οι άνθρωποι.

Ξέρεις πόσοι εργάτες πέθαναν στο Κατάρ για να γίνει το Μουντιάλ??  Ειδες κανέναν να αγχώνεται? 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thegray είπε

Δεν συμμερίζονται καν την αγωνία ορισμένων που για μήνες δεν τρώνε και μένουν άυπνοι περιμένοντας να παραλάβουν. 😅

Εγώ και καλά τρώω και καλά κοιμάμαι .

 Άλλοι έχουν χάσει τον ύπνο τους και σχολιάζουν -απαντούν σε θέμα που λογικά δεν τους ενδιαφέρει …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...