Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε μπας και τουλάχιστον μπορέσει να κοντραρει έστω και λίγο αυτός και δούμε τπτ της προκοπής. Αλλιώς μας βλέπω να βλέπουμε το πρωτάθλημα για τη δευτεροτριτη θέση. Η Φερράρι έτσι όπως πάει δεν θα έχει ανταλλακτικά να βάλει, μόνο να το σπρώξουν δεν έχουν δοκιμάσει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png

image.png

image.png

Πηγή: DATA POINTS: What we learned from Friday practice in Saudi Arabia

Το γιατί και πως βγάζουν τη φοράδα 2η δεν το ξέρω, αλλά εύχομαι και ελπίζω να είναι σωστοί.

Επεξ/σία από specre
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερος ο Σεϊτανίδης στην περιγραφή στα ελεύθερα της Παρασκευής. Η ποιότητα εικόνας τραγική ακόμα. Το σήμα της F1 και του ΑΝΤ1 πάνω δεξιά θυμίσει Tetris. Τα πρώτα ελεύθερα on-demand έβγαζαν σφάλμα μέχρι την νύχτα χθες. Μου ήρθε σε mail από τον ΑΝΤ1 το πρόγραμμα του τριημέρου και είχε λάθος (το Σάββατο λέει 15:30 ελεύθερα 3 & 19:00 ελεύθερα ξανά 3) 😋 τόσο ερασιτέχνες ρε φίλε. Ούτε στο δημόσιο να ήταν οι υπάλληλοι. Η ERT μπροστά τους μοιάζει με BBC.

Για τα καθαρά αγωνιστικά πλέον δεν χρειάζεται σχολιασμός 😋

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, liakinen είπε

Η ποιότητα εικόνας τραγική ακόμα. Το σήμα της F1 και του ΑΝΤ1 πάνω δεξιά θυμίσει Tetris. Τα πρώτα ελεύθερα on-demand έβγαζαν σφάλμα μέχρι την νύχτα χθες. Μου ήρθε σε mail από τον ΑΝΤ1 το πρόγραμμα του τριημέρου και είχε λάθος (το Σάββατο λέει 15:30 ελεύθερα 3 & 19:00 ελεύθερα ξανά 3) 😋 τόσο ερασιτέχνες ρε φίλε. Ούτε στο δημόσιο να ήταν οι υπάλληλοι.

Άσε μας κουκλίτσε μου! Κοίτα κάτι περίεργοι που κυκλοφοράνε!

Δεν υπάρχει λάθος, όλα πάνε καλά! 👌

Έπρεπε πάντως να δίνει bonus Φώσκολο & Κατακουζηνό για να προμοτάρει τη πλατφόρμα! 🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Άσε μας κουκλίτσε μου! Κοίτα κάτι περίεργοι που κυκλοφοράνε!

Δεν υπάρχει λάθος, όλα πάνε καλά! 👌

Έπρεπε πάντως να δίνει bonus Φώσκολο & Κατακουζηνό για να προμοτάρει τη πλατφόρμα! 🥳

Ναι τέτοια να λέτε να ανεβάσουν καμιά Λάμψη να κρεμάσουν οι  Servers και μετά να βλέπουμε Φόρμουλα σε 144p 😳

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Άσε μας κουκλίτσε μου! Κοίτα κάτι περίεργοι που κυκλοφοράνε!

Δεν υπάρχει λάθος, όλα πάνε καλά! 👌

Έπρεπε πάντως να δίνει bonus Φώσκολο & Κατακουζηνό για να προμοτάρει τη πλατφόρμα! 🥳

Aν δίνει bonus Φώσκολο αγοράζω συνδρομή με κλειστά μάτια. Η καταδίωξη του Νινιού με Hyundai Accent έχει περισσότερη αγωνία απ'τη μονοτονία της Red Bull. 🤣

16 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

FP2

Πλησιάζει ο Nando!

 

Μένει να δούμε αν ήταν πραγματική ή πλασματική η διαφορά. Πολύ πιθανό να είχαν εντελώς διαφορετικό setup και φορτίο καυσίμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Aν δίνει bonus Φώσκολο αγοράζω συνδρομή με κλειστά μάτια. Η καταδίωξη του Νινιού με Hyundai Accent έχει περισσότερη αγωνία απ'τη μονοτονία της Red Bull. 🤣

Ισχύει, έχει φτάσει 25 πρωταθλήματα αυτός ο Verstappen και η RB με το πρώτο της πρωτάθλημα πέρσι μετά από το 2013!

Φέρτε μια δεκαετία ακόμα Merc/Ham vs hall of famer Valtteri να κερδίζει με 3 ρόδες, επειδή κοίταξε 3 μοίρες λοξά ο Vettel, από τελευταίος, από το pre-season (όχι εκεί κέρδιζε η Ferrari που είχε το καλύτερο μονοθέσιο 🥳 ) να έχουμε αγωνία!

image.png.3bf73698cf3dcac66a7432618e9b3c20.png

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Ισχύει, έχει φτάσει 25 πρωταθλήματα αυτός ο Verstappen και η RB με το πρώτο της πρωτάθλημα πέρσι μετά από το 2013!

Φέρτε μια δεκαετία ακόμα Merc/Ham vs hall of famer Valtteri να κερδίζει με 3 ρόδες, επειδή κοίταξε 3 μοίρες λοξά ο Vettel, από τελευταίος, από το pre-season (όχι εκεί κέρδιζε η Ferrari που είχε το καλύτερο μονοθέσιο 🥳 ) να έχουμε αγωνία!

image.png.3bf73698cf3dcac66a7432618e9b3c20.png

 

 

 

Το ότι έγινε η μερσεντα 5 χρόνια (τα 10 δεν ξέρω που βρέθηκαν, 14,15, βάζω και 16 παρόλο το ξύλο που έπεσε με rosberg, 19 και 20 η μερκ ήταν dominant) να τα σαρώσει όλα (και πριν 4 η Ρεντ Μπουλ) δεν σημαίνει ότι τώρα είναι οκ να το κάνει πάλι Ρεντ Μπουλ. Όσο μίζερη ήταν η F1 επί Χαμ άλλο τόσο είναι επί Μαξ, δεν αλλάζει κάτι.

Μάλλον επειδή η πλειοψηφία είναι με το golden boy κάνεις δεν θα βγει να κλαφτει για το κοντά 1sec που ρίχνει ο Μαξ φέτος στη δεύτερη ταχύτερη ομάδα (μόλις είδα fp3) οπότε όλα είναι οκ. 

Και μην μου πει κάνει "ε ναι βλέπουμε μάχες στο midfield όμως". Κάνεις δεν νοιάζεται όπως κάνεις δεν νοιαζόταν επί Χαμ. Δεν λέω γουστάρω να βλέπω ξυλικη από οποιονδήποτε αλλά δεν είναι το ίδιο αίσθημα αδρεναλίνης.

Το ποιος θα βγει ο μεγαλύτερος looser πίσω από τους ταυρους μικρή σημασία εχει

Επεξ/σία από george200-13
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/3/2023 στις 4:51 ΜΜ, george200-13 είπε

Θα τα σαρωσει ολα φετος η rb. Δεν νομιζω οτι μπορει κανεις να σταματησει εναν μαξ που οδηγαει μονοθεσιο 7 δεκατα πιο γρηγορο απο την δευτερη ταχυτερη ομαδα και μετα απο εκει και κατω το χαος... Και δυστυχως ο περεζ  ειναι μετριοτατος οδηγος οποτε δεν θα εχουμε ουτε μαχη αναμεσα στους ταυρους (σιγα που θα τους αφηνε να σφαχτουν ο χορνερ αλλα λεμε τωρα). 

Αυτο. 

Ενδεικτικά, ο Μαξ εχει 1,2 αποδοση για αγωνα και δοκιμαστικα και ο επόμενος οδηγος (Περεζ) εχει.... 6 απόδοση. Τετοια νουμερα βλεπαμε μονο επι Σουμαχερ. 

Οταν κερδιζε πρωτάθληματα ο Φεττελ ειχαμε συνηθως μαχη για για την πρωτη θεση(με webber ή Αλονσο) και το ιδιο και οταν κερδιζε η Μερσεντες :

Στις πρωτες 3 χρονιες βλεπαμε κοντρα με Rosberg,

2 χρονιες μεχρι και τον Αύγουστο ο Φεττελ προηγουταν στο πρωτάθλημα πριν αρχισει να κανει τις φετελλιες του και να χασει το πρωταθλημα

ενω τις αλλες εβλεπες και τον Bottas να κοντραρει που και που τον Χαμιλτον, κατι που αδυνατει να κανει ο Περεζ με Μαξ(κι οταν το κανει, έρχονται team orders απο την αρχη του πρωταθλήματος) . 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...