Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Gatilaras είπε

Στο μεταξυ φετος εκοψα τα αθλητικα απο το cote tv λες κ το 'ξερα.Τωρα αξιζει το ΑΝΤ1+ ή να δωσω το εξτρα 20αρικο για το f1tv pro?

Μην το σκέφτεσαι καν. Ξεκίνησα το 7days trial στο F1 TV και έπαθα σοκ! Είδα όλα τα session από F3, F2 και F1 και ήταν απόλαυση οι πληροφορίες που ακούς και όσα μαθαίνεις. Τέλεια περιγραφή (στο International audio track, προσοχή. Όχι στο default F1 Live).

13 ώρες πριν, ghostrider είπε

 

Χρειαστηκε να τον σηκωσουν οι μηχανικοι για να βγει απο το μονοθεσιο. Δεν εχω καμια σιγουρια οτι μπορει να κανει τον αγωνα. Αν τον βαζανε να κανει το extraction test θα ηταν αποτυχημενο. Ως εχει τολμω να πω οτι ειναι και επικινδυνος για τους αλλους οδηγους.

To έκανε το τεστ και βγήκε μια χαρά. Και έχει περάσει και όλα τα physical test για να δοθεί το ΟΚ.

Ίσως δεν τον δούμε βέβαια στον αγώνα αύριο αν οι καρποί χειροτερέψουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

εσύ μπορείς να τα πληρωσεις

εγώ δεν θέλω να πληρώσω γιατί δηλαδή? 50 εκεί, 30 εκεί, 15 εκεί και 40 άλλου...

Να δουλεύουμε για να βλέπουμε τηλεόραση?

Ναι αλλά εμείς που δεν το έχουμε με τα αγγλικά?

Ότι είναι στα ελεύθερα δοκιμαστικά είναι οι ομιλίες που ακούς από τους παρουσιαστές και καταλαβαίνεις τι παίζει όλη την εβδομάδα μέχρι και την Κυριακή που είναι ο αγώνας

Αλλιώς ξεκινάς να δεις την Κυριακή αγώνα και πηγαίνεις στα τυφλά 

Εγώ μπορώ, ναι.

Εαν δε μπορείς ή δε θέλεις, που είναι σεβαστό, υπάρχουν ΑΜΕΤΡΗΤΑ links για να δεις F1 σε τέλεια ποιότητα χωρίς να πληρώσεις κάτι.

Αγγλικά δε μπορούμε να σου μάθουμε.

Πάμε να μλήσουμε για αγώνες τώρα?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Imola θα δοκιμαστεί για πρώτη φορά το νεο σχέδιο για το Quali που προτείνει υποχρεωτικα για ολους Hards στο Q1, Mediums στο Q2 και Softs στο Q3.

Το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. 

 

https://www.autosport.com/f1/news/imola-earmarked-for-first-f1-qualifying-experiment/10439379/

 

Drivers will be forced to use hard tyres in Q1, mediums in Q2 and then softs in Q3. If any of the sessions are declared wet, then tyre choice will become free.

Under the experiment, drivers will have access to three sets of hards, four sets of mediums and four sets of softs for the entire weekend.

The plan is to have six sets of tyres available for qualifying, and five to juggle between practice and the race.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Ένα διάστημα το είχε μόνο η cosmote. Μετά το έδειχναν και τα δύο.

Στο Μουντιάλ τους κραξανε γιατί πλήρωσαν το + και δεν δούλευε. Καμία σχέση αυτό που αναφέρεις τώρα με αυτό που έγραψες πριν. Αν και τώρα δεν λειτουργεί η πλατφόρμα, το ίδιο κράξιμο θα πέσει και δικαιολογημένα. Και σου ξανά λέω, ο Αντ1 είναι ένας ιδιωτικός οργανισμός που έδωσε κάποια χρήματα για να πάρει τα δικαιώματα. Άρα έχει το δικαίωμα να τα επενδύσει όπως αυτό θεωρεί καλύτερο για να φέρει πίσω περισσότερα χρήματα. Δεν το ενδιαφέρει αν εσύ δεν θυμάσαι ποτέ ξανά κατακτηριες μαγνητοσκοπημένες. Πρέπει κάποτε να σταματήσουμε να τα θέλουμε όλα τζάμπα στην ζωή μας γιατί απλά έτσι μάθαμε. Εγώ έδωσα 49€ στο F1tv και έχω συμβόλαιο με cosmote για να βλέπω κυρίως φόρμουλα και wrc. Τι πρέπει να κάνω? Να τους πάρω τηλ να μου δώσουν τα μισά λεφτά πίσω? 

Καλά η ιδιωτική τηλεόραση μόνο τσάμπα δεν είναι, και πέραν αυτού έχει και τις διαφημίσεις.

Άλλο να πάρει τα δικαιώματα η cosmote και να πρέπει να βάλεις συνδρομή και άλλο να τα έχει ο ant1 και Σάββατο αντί να δείχνει κατατακτήριες δείχνει Κωνσταντίνου και Ελένης. Τα Sprint θα τα έχει κανονικά τα Σάββατα εν τω μεταξύ.

Το να λειτουργεί άψογα το Ant1+ σε όλες τις συσκευές, και να μην κρασάρουν οι σέρβερς όταν μπουν όλοι μαζί σχεδόν το αποκλείω. Αυτά μαζεμένα λέω και πιστεύω θα φάνε πάλι κράξιμο.

Τουλάχιστον ανακάλυψα ποσό καλύτερο είναι το f1tv, και δεν λέω μόνο την περιγραφή. Νόμιζα ότι η εφαρμογή στο android tv θα ήταν χειρότερη αλλά τελικά λειτουργούν άψογα και οι εναλλαγές των streams.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, eMike είπε

Εγώ μπορώ, ναι.

Εαν δε μπορείς ή δε θέλεις, που είναι σεβαστό, υπάρχουν ΑΜΕΤΡΗΤΑ links για να δεις F1 σε τέλεια ποιότητα χωρίς να πληρώσεις κάτι.

Αγγλικά δε μπορούμε να σου μάθουμε.

Πάμε να μλήσουμε για αγώνες τώρα?

ε ψάχνουμε links ναι αλλα η ελλειψη η σοβαρη ειναι οι ελληνες παρουσιαστες. χωρις αυτους τι αγωνα να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια λυση οι υποτιτλοι στην τηλεοραση να μην ειναι τοσο τεραστιοι; Κρυβουν τα παντα. Καποιο bug ειναι. Αλλες φορες τους δειχνει μικροσκοπικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, mandos είπε

Σε τι γιατρούς πάνε και τι τους κανουνε; Σπάσιμο καρπού στις 12 μέρες ούτε ποτήρι με νερό δε σηκώνεις κανονικά

Την ίδια απορία έχω και εγώ τόσα χρόνια τόσο στα MotoGP όσο και στην F1.

Υποθέτω βέβαια δεν είναι μόνο οι ποιότητα των γιατρών και των μεθόδων αλλά και οι απίστευτη αντοχή αυτών των ανθρώπων στην κούραση και τον πόνο.

πχ. να τρέχεις αγώνα MotoGP 5-6 μέρες μετά από σοβαρό σπάσιμο χεριού και όχι μόνο να τερματίζεις (με το τέρας των 300 ίππων από κάτω σου) αλλά να φτάνεις και στην 4αδα.... εμείς ούτε ζωγραφιά τον Πινόκιο δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε με αυτό το χέρι! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μικραινουν οι υποτιτλοι ή παω για ANT1+ ;;

 

IMG_20230304_133957.jpg

Στον υπολογιστη τα πραγματα ειναι καλυτερα με τους υποτιτλους, θα τους ηθελα ελαχιστα πιο κατω. 

Παντως στη τηλεροαση τα δειχνει με 30 δευτερολεπτα καθυστερηση σε σχεση με τον υπολογιστη. Δε ξερω γιατι..

IMG_20230304_135023.jpg

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Witcher1st δοκίμασε το multiviewer https://multiviewer.app/

Στο βίντεο του f1tv έχει setup για υπότιτλους (ροδέλα) και επιλέγεις μέγεθος, χρώμα κτλπ

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, specre είπε

@Witcher1st δοκίμασε το multiviewer https://multiviewer.app/

Στο βίντεο του f1tv έχει setup για υπότιτλους (ροδέλα) και επιλέγεις μέγεθος, χρώμα κτλπ

Που ειναι η ροδελα; Δε βλεπω κατι στη τηλεοραση.

Στον υπολογιστη δουλευει, αλλα αλλαζει μονο το μεγεθος, οι αλλες επιλογες δεν λειτουργουν. Γενικα και περυσι τα ιδια προβληματα με τους υποτιτλους. Δεν δινουν καθολου σημασια.

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Που ειναι η ροδελα; Δε βλεπω κατι στη τηλεοραση.

Σε browser εννοεί λογικά στην tv δεν έχει επιλογές, σε εμένα τουλάχιστον (android tv app)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δουμε αν και το απογευμα θα ειναι ολα τοσα κοντα.

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Piastri για πόντους αύριο, παίξτε τις καταθέσεις σας.

ποσο δινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...