Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέχασα κι αυτό :D

image.png

  • Carlos Sainz - 21.2%

  • Liam Lawson - 14.4%

  • Lando Norris - 13.6%

  • George Russell - 9.8%

  • Max Verstappen - 7.6%

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Σε κανέναν αγώνα δεν νύσταξες; Εγώ ας πούμε θυμάμαι σε 1-2 να μισοκοιμάμαι.

fixed with bolds :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 minutes ago, enrique19 said:

Πω πω άθλιος αγώνας. Ο λεκρερ  σπυριά θα έβγαλε σπυριά από την ζήλια του. Κέρδισε ο σαινθ έλεος.. Russell λίγος φάνηκε. 

ξέρω εσύ είσαι με το SC σε κάθε αγώνα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άξια νίκη για Σάινθ, χάρισε και τη 2η θέση στον Νόρις προστατεύοντας τον εαυτό του. Απλά επικό και για 1η φορά νομίζω ότι δείχνει στον Λεκλέρκ ότι εκτός από ταχύτητα, θέλει και μυαλό.

Ο Ράσελ έκαψε τα λάστιχα του και έχασε την αυτοσυγκέντρωσή του. Εδώ ίσως να ήθελε την εμπειρία του Χαμ αλλά δεν νομίζω ότι θα κατάφερναν να περάσουν. Δεν θα μάθουμε ποτέ.

Οι Ρέντμπουλς δυστυχώς ήταν διπλά άτυχες σήμερα, δεν τους έκατσε τίποτα, ούτε το SC ούτε το VSC. Ποιος ξέρει πόσο ψηλά θα έφτανε ο Μαξ.

ΥΓ Αυτή η πίστα πρέπει να φύγει. Δεν είναι δυνατόν να βλέπουμε F1 και να υπάρχουν εντολές για να πηγαίνεις πιο αργά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω ένα μεγάλο μπράβο στον Sainz για την όλη διαχείριση του αγώνα,μέχρι και το DRS στον Norris..

Απ την άλλη βλέπω πολλά σχόλια που λένε επιτέλους ένας αγώνας μη-βαρετός,που μέχρι να βγεί το SC δεν υπήρχε καν αγώνας και όλοι πηγαίναν DRS Train και με βάση τη στρατηγική και μόνο (Leclerc με μαλακή γόμα να του λένε να μέινει 3 sec πίσω απ το Sainz κλπ κλπ),λίγο ανακάτεψε τη τράπουλα αλλά αντικειμενικά πέρα από τους τελευταίους γύρους που ηταν αυτος ο συναρπαστικός αγώνας?

RB από την άλλη τέρμα άτυχη και με το SC και με το VSC...Ηamilton χαρη στον "Ω ρε μια στροφάρα,έλα Γιώργη" είδε τα 196 podiums.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ότι ήταν όλος ο αγώνας συναρπαστικός. Αλλά για πρώτη φορά είχα αγωνία. Ίσως φταίει το γεγονός ότι είμαι με τη φοράδα και περίμενα να δω κάθε λεπτό πως θα τα σκ@τώσει πάλι. Ευτυχώς και ο Σάνθης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, liakjim είπε

Άξια νίκη για Σάινθ, χάρισε και τη 2η θέση στον Νόρις προστατεύοντας τον εαυτό του. Απλά επικό και για 1η φορά νομίζω ότι δείχνει στον Λεκλέρκ ότι εκτός από ταχύτητα, θέλει και μυαλό.

Έχει μπολιαστεί από τη πονηρή αλεπού το Nando!

Μαέστρος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λεκλερ πήρε εντολή από την ομάδα να "θυσιαστεί" σήμερα. Αντιμετωπίστηκε δηλαδή ως 2ος οδηγός. Κάτι που γενικά ποτέ δεν βλέπαμε ανάμεσα σε αυτον και Σάνθη. 

Ίσως η απογοήτευση της χρονιάς ο παίχτης.

1 ώρα πριν, specre είπε

Εγώ δεν είπα ότι ήταν όλος ο αγώνας συναρπαστικός. Αλλά για πρώτη φορά είχα αγωνία. Ίσως φταίει το γεγονός ότι είμαι με τη φοράδα και περίμενα να δω κάθε λεπτό πως θα τα σκ@τώσει πάλι. Ευτυχώς και ο Σάνθης.

Δεν είχες Ιταλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Δεν είχες Ιταλία;

Όχι. Εκεί ήταν σίγουρο ότι ο Max θα περάσει. Το ότι τον κράτησε πίσω του ο Σάνθης για 15 γύρους ήταν θαύμα. Οπότε δεν είχα και αγωνία για τις @@ριες της φοράδας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σάινθ είναι οδηγός που φαίνεται ότι "διαβάζει" και δουλεύει σκληρά. Ίσως δεν έχει το ταλέντο του Λεκλέρ αν και αυτό μπορεί να αμφισβητηθεί αλλά ο τρόπος που οδηγεί αποπνέει περισσότερη σιγουριά. Αν ήταν αντίστροφοι οι ρόλοι σήμερα υπήρχε μεγάλη πιθανότητα ο Λεκλέρ με την ανωριμότητα που έχει να μην λειτουργούσε το ίδιο έξυπνα (DRS στον Νόρις, συγκρατημένο ρυθμό κτλ), αλλά να άνοιγε ρυθμό με best laps μέχρι να έλιωνε τα λάστιχα ή να είχε κάποια έξοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, specre είπε

Ξέχασα κι αυτό :D

image.png

  • Carlos Sainz - 21.2%

  • Liam Lawson - 14.4%

  • Lando Norris - 13.6%

  • George Russell - 9.8%

  • Max Verstappen - 7.6%

fixed with bolds :D

Η χειρότερη μέρα Ever. Καλός αγώνας του προδότη, νίκη, Lando 2ος πίσω απο τον αχαίρευτο και driver of the day;

Κάτσε να γυρίσω γρήγορα σπίτι μπορεί να έχω πάρει φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, smpt είπε

Ξέχασες ότι ο λαντο πήρε την δεύτερη θέση μετά από βοήθεια  του σανθη

Μη του τα λες απότομα, θα πάθει τιποτα γέρος άνθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...