Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Macosj είπε

Το ότι νίκησε η φεραρι δεν σημαίνει ότι είχε καλύτερη στρατηγική. 

Ferrari και στρατηγική (πόσο μάλλον και καλή) δεν πάνε μαζί τα τελευταία χρόνια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό διάλειμμα ήταν αυτός ο αγώνας πάντως. Έτσι όπως πάει από εδώ και πέρα μέχρι το τέλος δυστυχώς red bull . Έτσι φαίνεται ότι θα πάει και στο υπόλοιπο και του χρόνου. Μέχρι να ξανά αλλάξουν οι κανονισμοί. Και μετά εκεί κάποιος πάλι θα βρει το καλύτερο και πάλι θα κυριαρχήσει για καιρό. Από την μια να μην ανεβάζουν τους προϋπολογισμούς στα ύψη αλλά από την άλλη έτσι και δεν αχεδιάσεις σωστά από την αρχή σε έφαγε η μαρμάγκα μετά. Κανένα περιθώριο ανάκαμψης.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Καλό διάλειμμα ήταν αυτός ο αγώνας πάντως. Έτσι όπως πάει από εδώ και πέρα μέχρι το τέλος δυστυχώς red bull . Έτσι φαίνεται ότι θα πάει και στο υπόλοιπο και του χρόνου. Μέχρι να ξανά αλλάξουν οι κανονισμοί. Και μετά εκεί κάποιος πάλι θα βρει το καλύτερο και πάλι θα κυριαρχήσει για καιρό. Από την μια να μην ανεβάζουν τους προϋπολογισμούς στα ύψη αλλά από την άλλη έτσι και δεν αχεδιάσεις σωστά από την αρχή σε έφαγε η μαρμάγκα μετά. Κανένα περιθώριο ανάκαμψης.

Αααααα θα τσακωθούμε οχι και δυστυχώς red bull

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη Suzuka τώρα τι θέλει η RB? Tουλαχιστον ιδιους πόντους με Merc για να παρει μαθηματικά τον τίτλο? Αλλά κι αν δεν κάνει το 1-2 η Merc, πάλι δεν τελείωσε?

Επεξ/σία από sattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Καλό διάλειμμα ήταν αυτός ο αγώνας πάντως. Έτσι όπως πάει από εδώ και πέρα μέχρι το τέλος δυστυχώς red bull . Έτσι φαίνεται ότι θα πάει και στο υπόλοιπο και του χρόνου. Μέχρι να ξανά αλλάξουν οι κανονισμοί. Και μετά εκεί κάποιος πάλι θα βρει το καλύτερο και πάλι θα κυριαρχήσει για καιρό. Από την μια να μην ανεβάζουν τους προϋπολογισμούς στα ύψη αλλά από την άλλη έτσι και δεν αχεδιάσεις σωστά από την αρχή σε έφαγε η μαρμάγκα μετά. Κανένα περιθώριο ανάκαμψης.

Ετσι ειναι τα πραγματα ειτε το θελουμε ειτε οχι. Καποιος θα εχει το πλεονεκτηματα φτιαχνοτας καλυτερο αυτοκινητο. Αλλιως ας το κανει η φια να εχουν ολοι πανομοιοτυπα μονοθεσια, να περναει η καθε ομαδα απλα τους χορηγους της και ας νικησει ο καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας νοίαζει ποιος θα νικάει. Εντάξει θέλουμε ο καθένας την ομάδα του.

Αυτό που θέλουμε είναι αγώνες σαν τον σημερινό. Να μην κοιμόμαστε. Να μένουμε με την αγωνία έως το τέλος!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, specre είπε

Δε μας νοίαζει ποιος θα νικάει. Εντάξει θέλουμε ο καθένας την ομάδα του.

Αυτό που θέλουμε είναι αγώνες σαν τον σημερινό. Να μην κοιμόμαστε. Να μένουμε με την αγωνία έως το τέλος!

Προσωπικά μου φάνηκε βαρετός στο μεγαλύτερο μέρος του, με εξαίρεση τους τελευταίους 7 γύρους.

Επίσης ήθελα ο Lawson να βγει 8ος να τους τρελάνει ολους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφέρει ποιος κερδίζει. Εγώ με την πάλαι ποτέ πανίσχυρη Williams είμαι, με ενδιαφέρει να υπάρχει αγώνας κάθε φορά. Εδώ και ένα χρόνο βλέπουμε την red bull να φεύγει μπροστά και τους υπόλοιπους να μην μπορούν να πλησιάσουν. Αυτό θέλω να αλλάξει. Δεν χρειάζεται να είναι ίδια τα αυτοκίνητα, να μπορούν οι ομάδες να επέμβουν περισσότερο μέσα στη χρονιά πρέπει. Βασικό θεωρώ επίσης τα χρήματα από τις χορηγίες να μοιράζονται ανάποδα στο τέλος της χρόνιας με την λογική του draft του nba κάπως. Έτσι και οι μικρότερες ομάδες θα ενισχύονται και αν υπάρχει δυνατότητα μεγαλύτερης παρέμβασης σε κινητήρα ας πούμε μέσα στη χρονιά θα βλέπουμε περισσότερες ανακατατάξεις. Δηλαδή αυτό το τέλμα που υπάρχει την τελευταία σχεδόν 10ετία άρεσει σε κανέναν μας; Άντε λίγο βελτίωσε κάποια πράγματα ο Τομπάζης με την αεροδυναμική στο σχεδιασμό των μονοθέσιων αλλά δεν αρκεί τελικά αυτό.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mandos είπε

Προσωπικά μου φάνηκε βαρετός στο μεγαλύτερο μέρος του, με εξαίρεση τους τελευταίους 7 γύρους.

Επίσης ήθελα ο Lawson να βγει 8ος να τους τρελάνει ολους

 

7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεν με ενδιαφέρει ποιος κερδίζει. Εγώ με την πάλαι ποτέ πανίσχυρη Williams είμαι, με ενδιαφέρει να υπάρχει αγώνας κάθε φορά. Εδώ και ένα χρόνο βλέπουμε την red bull να φεύγει μπροστά και τους υπόλοιπους να μην μπορούν να πλησιάσουν. Αυτό θέλω να αλλάξει. Δεν χρειάζεται να είναι ίδια τα αυτοκίνητα, να μπορούν οι ομάδες να επέμβουν περισσότερο μέσα στη χρονιά πρέπει.

Μπορεί να είναι βαρετός έως ένα σημείο. Φυσικό είναι. Αλλά είναι η πρώτη φορά, αν όχι μετά από χρόνια... σίγουρα για φέτος ο μόνος αγώνας, που δεν νύσταξα καθόλου. Στην κυριολεξία :P

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, liakinen είπε

Ο Γιώργης τελευταία με εκπλήσσει ευχάριστα. Μάλλον ήταν άστοχα αρκετά σχόλια μου για αυτόν στο παρελθόν.

Μέσα έπεσα ο κερατάς 😋

Μπράβο στον Σάινθ. Σταθερός, σοβαρός, έξυπνος. Δεν είναι μεγάλος σε ηλικία (29 ετών) και ένα πρωτάθλημα δεν είναι απίθανο στο μέλλον. 

Ο γλυκούλης της Ferrari από την άλλη σαν να αρχίζουν να τον ζώνουν τα φίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, specre είπε

 

Μπορεί να είναι βαρετός έως ένα σημείο. Φυσικό είναι. Αλλά είναι η πρώτη φορά, αν όχι μετά από χρόνια... σίγουρα φέτος που δεν νύσταξα καθόλου. Στην κυριολεξία :P

Σε κανέναν αγώνα δεν νύσταξες; Εγώ ας πούμε θυμάμαι σε 1-2 να μισοκοιμάμαι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...