Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, prototypegr είπε

2 pitstop δείχνει και τα άλλα 1.

Στο strategy 3 για παράδειγμα, ξεκινάς με soft, 1ο pitstop βάζεις ενδιάμεσα, 2ο pitstop βάζεις πάλι ενδιάμεσα και τερματίζεις.

α.

το πρασινο είναι απλά η "ζώνη αλλαγής"

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, specre είπε

αν θυμαμαι καλα η σειρα που βαζουν τα strategy ειναι απο το πιο πιθανο στο πιο απιθανο. εμενα παντως το πρωτο μου φαινετε απιθανο. ολοι με soft θα μπουνε. 

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, specre είπε

Εχθές αναφέρθηκε (δεν θυμάμαι από ποιον τώρα), ότι η soft δεν αντέχει για πολύ. Θα δούμε. B)

λογικο ειναι γιατι εχει 2 πολυ δυνατα φρενα και τρελλη υπερθερμανση στο sleepstream στις μεγαλες ευθειες αλλα παιρνει ευκολα θερμοκρασια οποτε οποιος μπει με M θα χασει θεση στα ιδια φρενα στους πρωτους 2 γυρους. μπορει να κανω και λαθος βεβαιως...

οι πρωτοι παντως δεν εχουν φρεσκα σοφτ οποτε αν δεν βγαζουν αυτα αρκετους γυρους (τα μτχ σοφτ)  για να πανε σε χαρντ μεχρι τελος, θα υποχρεωθουν σε 2 πιτ στοπ που ισως να μην τους παιρνει. 

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, basilis_k6 said:

αν θυμαμαι καλα η σειρα που βαζουν τα strategy ειναι απο το πιο πιθανο στο πιο απιθανο. εμενα παντως το πρωτο μου φαινετε απιθανο. ολοι με soft θα μπουνε. 

ειναι το γρηγοροτερο προς το αργοτερο κατα της Pirelli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω LEC με φρέσκια μεσαία και Σαινθ με μαλακή used. Νομίζω ο Μονεγασκος είναι καλύτερος στη διαχείριση ελαστικών και με το φρέσκο σετ ίσως έχει κάποιες ελπίδες για κάτι παραπάνω. Σαινθ με τις άμυνες που παίζει πιθανόν να είναι πολύ εύκολη λεία για Φερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατή στην ευθεία η Φερράρι γιατί έβαλε λίγο φτερό, αλλά και η RBR με το DRS ανοιχτό είναι πύραυλος, οπότε αν δεν φύγει ο Σάνθης πάνω από 1sec από τον Μαξ δε θα γλιτώσει το προσπέρασμα.

Φυσικά όλα αυτά άμα στρίψουν μετά το πρώτο σικέιν όπως ξεκινήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Είναι δυνατή στην ευθεία η Φερράρι γιατί έβαλε λίγο φτερό, αλλά και η RBR με το DRS ανοιχτό είναι πύραυλος, οπότε αν δεν φύγει ο Σάνθης πάνω από 1sec από τον Μαξ δε θα γλιτώσει το προσπέρασμα.

Φυσικά όλα αυτά άμα στρίψουν μετά το πρώτο σικέιν όπως ξεκινήσουν.

Εγώ σκεφτόμουν μήπως δούμε επιτελους ένα προσπέρασμα αλλού (Leclerc) με DRS στον Verstappen. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σαινθ θα κλεισει τον βερ στις μπαριερες με το καλημερα πριν ανοιχτει για την κ1. ο βερ θα το δεχτει γιατι ξερει οτι θα τον περασει παρακατω και σε 3 γυρους θα αρχισει να χανεται στον οριζοντα. δεν ειδα τι φορανε αλλα πιστευω οτι η φερραρι θα μπει με σοφτ μπας και τον κρατησει κοντα μεχρι το πρωτο πιτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sattack είπε

Εγώ σκεφτόμουν μήπως δούμε επιτελους ένα προσπέρασμα αλλού (Leclerc) με DRS στον Verstappen. 

Μακάρι, αλλά "Το Άλλο με τον Τοτό (Toto), το Ξέρεις;" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ο σαινθ θα κλεισει τον βερ στις μπαριερες με το καλημερα πριν ανοιχτει για την κ1. ο βερ θα το δεχτει γιατι ξερει οτι θα τον περασει παρακατω και σε 3 γυρους θα αρχισει να χανεται στον οριζοντα. δεν ειδα τι φορανε αλλα πιστευω οτι η φερραρι θα μπει με σοφτ μπας και τον κρατησει κοντα μεχρι το πρωτο πιτ. 

Με medium ξεκινάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...