Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Carlos Sainz has taken the first step to leave Ferrari at the end of his current contract, expiring at the end of the 2024 season, by signing a pre-contract with Audi, as the German manufacturer is gradually taking control of the Sauber team before becoming a full-fledged works team from the start of 2026.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

Carlos Sainz has taken the first step to leave Ferrari at the end of his current contract, expiring at the end of the 2024 season, by signing a pre-contract with Audi, as the German manufacturer is gradually taking control of the Sauber team before becoming a full-fledged works team from the start of 2026.

Το διάβασα χθες αυτό, και ένα χρόνο μέχρι να μπει η Audi επίσημα να τρέξει θα κάθεται; Μαλακία μου φαίνεται...

1 ώρα πριν, mandos είπε

Πολύ ηρεμία ακόμα. Δεν τους βγαίνει η μετακίνηση του Ricciardo και έχουν εξαφανιστεί όλοι :D

Βλέπω Ricciardo στην Red Bull και Perez στην Ferrari 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mandos είπε

Εγώ βλέπω PER να βγαίνει 3ος-4ος στο πρωτάθλημα έτσι όπως το πάει.

Αν καταφέρουν οι Alonso και Hamilton να πάρουν και άλλους βαθμούς, χωρίς να πάρει πολλούς ο Perez μπορεί και να γίνει αυτό που λες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mandos είπε

Εγώ βλέπω PER να βγαίνει 3ος-4ος στο πρωτάθλημα έτσι όπως το πάει.

Σχεδόν απίθανο. Ο Μεξικανός κατάλαβε πλέον ότι το παραμύθι - όνειρο (πρωτάθλημα, παλεύω στα ίσια) έχει τελειώσει προ πολλού οπότε στόχος σε κάθε αγώνα η δεύτερη άντε τρίτη θέση. Αυτό σημαίνει λιγότερα ρίσκα κτλ.

Ο Alonso δεν έχει καμία ελπίδα καθότι η πτώση της AM είναι συνεχής (ή αλλιώς η άνοδος των άλλων).

Ο Hamilton είναι σταθερός και για μένα ο καλύτερος από γενικότερη άποψη μετά τον MAX.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

image.jpeg.7f593f5e61d05e8c470c29ad44384031.jpeg

Η λογική λέει πως ο Sargeant δεν θα μεινει Williams,του Guanyu παίζει ακόμα θεωρώ….για το δίδυμο στην Haas Δεν ξέρω (είναι τίμιοι οδηγοί και οι δυο αλλά όχι για μεγαλη ομάδα) 

Tsunoda και Ric θεωρώ πως θα μείνουν….Με Russel γιατί αστερίσκο;;;Κάποιος ειδικός όρος σε συμβολαιο;Επίσης φήμες λενε πως sainz προσύμφωνο με audi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VarDerSar86 είπε

 sainz προσύμφωνο με audi 

sainz προσύμφωνο με audi για 2015 αν εχω καταλαβει καλα. ετσι και ο κινεζος εχει μια σεζον ακομα εμπρος του.
Δεν εχει βαλει φωτια στην ασφαλτο δεν βοηθαει και η AR βεβαια.
Δειχνει ομως οτι ανηκει στους μικρομεσαιους πιλοτους. αλλά το καντηλι σωνει και υπαρχουν και αλλες επιλογες  που ερχονται απο F2 κλπ. Ισως μετακομισει σε haas οταν γινει AR στη θεση της AR η και νωριτερα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O παλιός το είχε γράψει 4 μήνες πριν. Γατάκια 😄

Στις 18/4/2023 στις 1:52 ΜΜ, Nabuko είπε

Φήμες (?) ότι ο Carlos θα εγκαταλείψει τη Ferrari για να υπογράψει στην Audi

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, VarDerSar86 είπε

….για το δίδυμο στην Haas Δεν ξέρω (είναι τίμιοι οδηγοί και οι δυο αλλά όχι για μεγαλη ομάδα) 

Η Haas είναι μεγάλη ομάδα δηλαδή;; 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...