Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Εγώ πάλι γιατί βλέπω λευκή σημαία από τον Λουις ως προς την ανωτερότητα του Μαξ…?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Εγώ πάλι γιατί βλέπω λευκή σημαία από τον Λουις ως προς την ανωτερότητα του Μαξ…?

Ένα ζευγάρι γυαλιά επειγόντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2023 στις 5:06 ΜΜ, Diinekis21 είπε

Σύνδρομο της Στοκχόλμης το λέμε αυτό;

Λεγετε δεν βλεπω φως και θεση σε αλλη ομαδα ....

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

ναι και θα σε αφηνε ο αυστριακος να κανεις κοντρες. μαλλον θα σου φορτωνε το μονοθεσιο με τοσο βαρος που θα εμοιαζε με παντζερ (και θα ειχε και αναλογη επιταχυνση)

15 ώρες πριν, WestMan_swiftsport είπε

Όχι ρε φίλε ακόμα δέκα χρονια στα σκατά. Πόση απογοήτευση να αντέξουμε ακόμα... Ήδη ξεπέρασε τα πέτρινα χρόνια του Ολυμπιακού σε διάρκεια 😂😂😂

οσο θα μπλεκει το εργοστασιο και η fiat στο αγωνιστικο τμημα και οσο το αγωνιστικο τμημα θα κανει πατατες μπλουμ στη στρατηγική και η τριτη θεση θα ειναι αθλος

Στις 2/8/2023 στις 2:35 ΜΜ, ekrepali είπε

Τα ίδια λέγαμε για τη Jaguar

Η jaguar ηταν μια ασκηση marketing της ford. πηρε την ομαδα του jackie που ειχε ξεκινησει μια ανοδική πορεια και φυσικα επειδη η μεγαλο οβαλ κοπελα ηθελε να εχει λογο και στο ποσα μολυβια θα καταναλωναν οι σχεδιαστες τα εκανε "καπελο" .
o gary anderson ακομα δεν εχει θαψει το τσεκουρι .... παντα βρισκει τροπο και τα συνδεει ολα με την ιστορια της "Jaguar".
https://the-race.com/formula-1/gary-anderson-lessons-from-my-own-alpine-vs-otmar-f1-moment/
Μπορει στα εργοστασια αυτοκινητων να τα πηγαινουν καλα αλλα τα motorsport δεν διοικουνται ετσι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα χρησιμα νεα της ημερας.
Ο Ric aka honey badger ειχε δηλωσει πως θελει να οδηγησει την RB και να
παρει τη θεση του perez για το επομενο ετος.
Απο οτι φαινεται η επιθυμια του θα γινει πραξη κατα το ημισυ και θα οδηγαει
του χρόνου την RB19 μιας και μαζι με την μετονομασια της AT (που
ακομα δεν ξερουμε το νεο ονομα) η ομαδα θα χρησιμοποιησει το φετινο μονοθεσιο της RB.

https://www.si.com/fannation/racing/f1briefings/rumours/f1-rumour-alphatauri-to-use-red-bull-rb19-next-season

Επεξ/σία από ghostrider
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ghostrider είπε

οσο θα μπλεκει το εργοστασιο και η fiat στο αγωνιστικο τμημα και οσο το αγωνιστικο τμημα θα κανει πατατες μπλουμ στη στρατηγική και η τριτη θεση θα ειναι αθλος

Πάντα δεν ήταν η Fiat μαζί με την Ferrari ακόμα και στην κυριαρχία της; Ή θυμάμαι λάθος; 

Θέλω να πιστεύω ότι αν οχι απο του χρόνου, το 25 με αυτούς που θέλει να φέρει ο Fred Vasseur να γίνει τίποτα της προκοπής...

7 ώρες πριν, ghostrider είπε

Στα χρησιμα νεα της ημερας.
Ο Ric aka honey badger ειχε δηλωσει πως θελει να οδηγησει την RB και να
παρει τη θεση του perez για το επομενο ετος.
Απο οτι φαινεται η επιθυμια του θα γινει πραξη κατα το ημισυ και θα οδηγαει
του χρόνου την RB19 μιας και μαζι με την μετονομασια της AT (που
ακομα δεν ξερουμε το νεο ονομα) η ομαδα θα χρησιμοποιησει το φετινο μονοθεσιο της RB.

https://www.si.com/fannation/racing/f1briefings/rumours/f1-rumour-alphatauri-to-use-red-bull-rb19-next-season

Αν γίνει αυτό βλέπω τις θέσεις 1-4 να είναι οικογενειακή μάχη της Red Bull και οι θέσεις 2-4 απλά να αλλάζουν ονόματα κάθε φορά, αν δεν ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι...

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, WestMan_swiftsport said:

 

Αν γίνει αυτό βλέπω τις θέσεις 1-4 να είναι οικογενειακή μάχη της Red Bull και οι θέσεις 2-4 απλά να αλλάζουν ονόματα κάθε φορά, αν δεν ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι...

Δεν ξέρω αν μπορεί να πάει ακριβώς έτσι.. Το ίδιο δεν έκανε και η Aston Martin με την ροζέ mercedes?? Δεν είχε αποτέλεσμα όμως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες,
Θεωρώ ότι η RB δεν κοιτάζει πίσω και δεν την ενδιαφέρει ο Ρικ για αντικατάσταση του Πέρεζ. Εγώ αν ήμουν στην θέση τους θα είχα ήδη ξεκινήσει συνομιλίες για τον Πιάστρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, ep1 said:

Καλημέρες,
Θεωρώ ότι η RB δεν κοιτάζει πίσω και δεν την ενδιαφέρει ο Ρικ για αντικατάσταση του Πέρεζ. Εγώ αν ήμουν στην θέση τους θα είχα ήδη ξεκινήσει συνομιλίες για τον Πιάστρι.

Δεν παίρνει η Red Bull έτοιμο οδηγό. Η φιλοσοφία τούς είναι να φέρνουν από τα academy.. Και μεχρι τώρα τα έχουν καταφέρει πολύ καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ep1 είπε

Καλημέρες,
Θεωρώ ότι η RB δεν κοιτάζει πίσω και δεν την ενδιαφέρει ο Ρικ για αντικατάσταση του Πέρεζ. Εγώ αν ήμουν στην θέση τους θα είχα ήδη ξεκινήσει συνομιλίες για τον Πιάστρι.

Nα φερει Πιαστρι για να κοκοροχτυπιεται με τον Μαξ; No way.
Η RBR για οσο ειναι ο Μαξ εκει θελει οδηγο να τερματιζει στη 2η με 3η θεση χωρις να ζαλιζει τον Μαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω κάποιον πιθανό αντικαταστάτη του Πέρεζ, επειδή θεωρώ σίγουρα ότι θα φύγει. Ίσως αν δοκίμαζαν τον Γιούκι για το 2ο μισό. Τολμηρό αλλά δεν έχουν να χάσουν κάτι.

Επεξ/σία από ep1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, eri77 είπε

Δεν ξέρω αν μπορεί να πάει ακριβώς έτσι.. Το ίδιο δεν έκανε και η Aston Martin με την ροζέ mercedes?? Δεν είχε αποτέλεσμα όμως 

Ναι αλλά το φετινό μονοθέσιο είναι κλάσης ανώτερο σε σχέση με την ροζέ Mercedes και με μερικές αναβαθμίσεις πιστεύω ότι και του χρόνου θα είναι άκρως ανταγωνιστικό 

Επεξ/σία από WestMan_swiftsport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ep1 είπε

Δεν βλέπω κάποιον πιθανό αντικαταστάτη του Πέρεζ, επειδή θεωρώ σίγουρα ότι θα φύγει. Ίσως αν δοκίμαζαν τον Γιούκι για το 2ο μισό. Τολμηρό αλλά δεν έχουν να χάσουν κάτι.

Oσο ο Περεζ ειναι 2ος στο πρωταθλημα (  = φερνει ποντους στην ομαδα) και δεν δημιουργει εντασεις γενικοτερα, δε βλεπω το λογο να τον διωχνει η RBR.
Σαν αφεντικο θα εφερνα εναν BOT παντως αν εφευγε ο Τσεκο.
Σαν θεατης θα ηθελα εναν LEC / PIA / NOR στην RBR στη θεση του Τσεκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ep1 είπε

Εγώ αν ήμουν στην θέση τους θα είχα ήδη ξεκινήσει συνομιλίες για τον Πιάστρι.

Κι εγώ τον Πιάστρι θα κοιτούσα αλλά ο Χέλμουτ Μάρκο έχει δηλώσει ότι θέλει Λάντο Νόρρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ghostrider είπε

Απο οτι φαινεται η επιθυμια του θα γινει πραξη κατα το ημισυ και θα οδηγαει
του χρόνου την RB19 μιας και μαζι με την μετονομασια της AT

δεν υπάρχει κανονισμός που λέει ότι μια ομάδα πρέπει να φτιάχνει μόνη της Χ μέρη του μονοθεσίου κτλ κτλ; Θυμάμαι ότι δεν μπορούν να τρέχουν 4 ίδια μονοθέσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Κι εγώ τον Πιάστρι θα κοιτούσα αλλά ο Χέλμουτ Μάρκο έχει δηλώσει ότι θέλει Λάντο Νόρρις

Πιστευει κανείς οτι ο Νορρις μπορεί να πάει στην RB και να κάνει το γιουσουφάκι του Φερστάπεν? Υπάρχει περίπτωση να πάει ο Νορρις ή ο Πιάστρι και να τους αφήσουν να τρεξουν στα ισια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...