Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Το budget cap και το freeze στους κινητηρες εχουν κανει μεγαλη ζημια στο αθλημα. Αυτα τα δυο εχουν περιορισει ακραια την καινοτομια των ομαδων και ολοι ακολουθουν την red bull απο πισω σε οτι κανει, γι αυτο καμμια ομαδα δεν μπορει να την φτασει.

η rb εχει απειρο χρημα. αν δεν ειχαμε καπ μαλλον δεν θα βλεπαμε φ1 για τα επομενα δεκα χρονια. στην καλυτερη περιπτωση θα εριχνε λεφτα η μερκ και η αστον αλλα χωρις τον adrian μαλλον η rb θα το σηκωνε ξανα και ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο πλασάρισμα ο Σαρλ σήμερα.

Η McLaren δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο σήμερα...

Πολλή γκρινια του Λαμπιασε με τον Μαξ χωρίς λόγο νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, liakjim said:

Δεν είναι παλτό ο Πέρεζ. Απλά έχει απέναντι του έναν από τους κορυφαίους στην ιστορία του αθλήματος.

Για τον Μαξ δεν το συζητάμε. Με αυτή την Red Bull ο Perez δεν μπήκε 5 συνεχόμενες φορές στο q2.. Αν δεν είναι παλτό είναι εκεί κοντά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eri77 είπε

Για τον Μαξ δεν το συζητάμε. Με αυτή την Red Bull ο Perez δεν μπήκε 5 συνεχόμενες φορές στο q2.. Αν δεν είναι παλτό είναι εκεί κοντά 

Η ρεντμπουλ είναι ταχύτατη στα χέρια του Ολλανδού. Δεν ξέρουμε τι θα έκανε άλλος οδηγός στη θέση του. Μην ξεχνάμε ότι αναφερόμαστε σε οδηγό που έριχνε γύρο σε Γκαζλι και Αλμπον ( που δεν τους θεωρώ και κάτι το ιδιαίτερο αλλά τελείως μπάζα δεν είναι).

Νομίζω ότι απλά βλέπουμε μπροστά μας ένα alien όπως λέγαμε στο Sim racing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Αυτός ο Αντ1 είναι απαράδεκτος. Διακόπτει τις διαφημίσεις για να δείχνει f1

επειδη πια βλεπω μονο stream απο skysports  , ρωταει ο Τακης τον Τζωρτζη πως νιωθει ο πιλοτος οταν... μπλα μπλα μπλα ;

Επεξ/σία από leolipop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πιο άνετα 1-2.

Σαρλς εξελίσσεται σταθερά σε έναν Πεδροσα της Φ1, αλλά αυτό το προσπερνάμε. Από κει και πέρα έχουμε 2 σεζόν με τριπλετα Μαξ - Σαρλς - Τσέκο σε σειρά δυναμικής, αλλά για κάποιο λόγο πρέπει να δώσουμε θέση σε κάναν Γκασλι ή Ρικιάρντο ξέρω γω. Λολ.

Ήταν καλά τα χαμμερ τάιμ και γκο ιν δεαρ Λιούις, αλλά ο Μαξ είναι στην ακμή του. Απλησίαστος.

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

https://www.formula1.com/en/latest/article.hamilton-and-perez-share-their-views-after-dramatic-sprint-race-clash-at-spa.5UBzyhjby2KwxGvqc5SsE3.html

στο 2-3sec φαινεται οτι ο HAM εχει την εσωτερικη και ειναι ελαχιστα μπροστα. Ο Per εχει χωρο να παρει την γραμμη του πιο εξω ανετα εφοσον ειναι και πισω. Στο 4-5sec μετα το χτυπημα γλιστραει ο PER και παει στο kerb. Στο 11-12 sec μπαινει μπροστα του και τον κλεινει 2 φορες σε 1 δευτερολεπτο με την 2η σχεδον να ακουμπουν και στο τελος αφηνει ο HAM το γκαζι και τελειωνει εκει η φαση.

Το πως μπηκε μετα στην πιστα ετσι yolo δεν θελει πολυ συζητηση υποθετω. 

Για την ποινη δεν νομιζω οτι καιγεται κανεις ιδιαιτερα. Το προβλημα ειναι η φανερα επηρεασμενη οδηγικη ικανοτητα του PER εδω και πολλους αγωνες. Ειναι σκια του μετριου οδηγου που παντα ηταν.

Πριν 2 χρονια ολοι λεγαμε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να φυγει αυτος ο οδηγος απο το grid και λεγαμε παλι καλα που τον πηραν στην RBR, η αληθεια ειναι ομως οτι ηταν πολυ μεγαλος σαν μεγεθος για να φυγει τοτε αλλα και πολυ λιγος για την RBR. Καπου εκει εχει εγκλωβιστει ο PER και πλεον δεν αντεχει την πιεση. Πρεπει κατι να κανουν στην RBR συντομα γιατι πλεον περα απο τι γελαμε μαζι του γινεται και επικινδυνος. 

Όλο αυτό για να μου πεις ότι ο Λιούις έκανε φάουλ. Δίκαιη ποινή.

Ο Τσέκο btw είναι ο λόγος που αυτή τη στιγμή δεν φιγουράρει με 8 τίτλους ως απόλυτος goat. Δεν είμαστε αχάριστοι στην Ρεδ Μπουλλ.

Υ.Γ ο Τάκαρος, με Τσέκο και Σαρλς μόλις να έχουν μπει με φρέσκα μεσαία, είπε δημοσίως ότι περιμένει τώρα ο Μαξ να κάνει ταχύτερο γύρο. Με μαλακή τελειωμένη.

 

https://media.tenor.com/TYSSCqxMZuEAAAAM/stephen-smith-stephen-a-smith.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aπόλαυση και πάλι τα σχόλια του κοινού στο BBC.

"O Mαξ κερδίζει με το αμάξι, ο Λιούις με την αξία του".

Κρίμα που δεν μπορέσαμε να δούμε τι θα έκανε σε φουλ αγώνα ο Πιάστρι έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Snoob said:

 

Κρίμα που δεν μπορέσαμε να δούμε τι θα έκανε σε φουλ αγώνα ο Πιάστρι έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία.

 τίποτα απολύτως.είχαν διαλέξει λαθος setup στην Mclaren

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, leolipop είπε

επειδη πια βλεπω μονο stream απο skysports  , ρωταει ο Τακης τον Τζωρτζη πως νιωθει ο πιλοτος οταν... μπλα μπλα μπλα ;

Κι εγώ από sky βλέπω 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, leolipop είπε

επειδη πια βλεπω μονο stream απο skysports  , ρωταει ο Τακης τον Τζωρτζη πως νιωθει ο πιλοτος οταν... μπλα μπλα μπλα ;

Αν κι εγώ βλέπω F1TV, θα απαντήσω. Είμαι σίγουρος ότι ΝΑΙ τον ρωτάει. Κόβει η π**τάν@ το γ@μήσι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι και εγώ μόνο sky sports. Ο Ant1 απαράδεκτος με τις παλιοδιαφημίσεις του. Το μόνο που δείχνει είναι απληστία στο Free κοινό. Μακριά

Επίσης μην βγάζετε συμπεράσματα για ομάδα (Red bull) που διαλέγει από την αρχή της sesson νούμερο 1 οδηγό. Κανείς δεν ξέρει αν και τι είδους κόφτη έχει ο δεύτερος (perez). Εγώ χωρίς να ξέρω δεν μιλάω και δεν κατηγορώ τον Cheko. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, sunseeker είπε

Επίσης μην βγάζετε συμπεράσματα για ομάδα (Red bull) που διαλέγει από την αρχή της sesson νούμερο 1 οδηγό. Κανείς δεν ξέρει αν και τι είδους κόφτη έχει ο δεύτερος (perez). Εγώ χωρίς να ξέρω δεν μιλάω και δεν κατηγορώ τον Cheko. 

Να μη λέει τότε σε κάθε αρχή του πρωταθλήματος, ότι θα πάει για το πρωτάθλημα :lol::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η όλη ιστορία με τον Ρικ σαν να τον ξύπνησε τον Πέρεζ, δύο στις δύο καλές εμφανίσεις. Αν συνεχίσει λογικά θα μείνει και τον επόμενο χρόνο, να έχουν σίγουρο και το 4ο εκεί στην RBR. 

Ο αγώνας ήταν απλά θέμα χρόνου, ουσιαστικά ήταν δεδομένο ότι θα ήταν πρώτος ο Ver, λίγο εκεί πριν τα πρωτα πιτ στοπ κάτι φάνηκε σαν να ξυπνάει ο Πέρεζ ( δεν μάζευε γρήγορα ο Ver ) αλλά μετά απλά τον πέρασε σαν σταματημένο. 

Νομίζω πλέον βαριέται και ο ίδιος να είναι τόσο μακριά, ίσως ψάχνει τρόπους να μένει ξύπνιος, για αυτό και η γκρίνια με τον Λαμπιασε στο team radio.

Όσο για το Σπα, νομίζω είναι η καλύτερη πίστα f1 στο calendar, απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...